THE-KREE-SKRULL-WAR

نقد کمیک ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR

مارول امسال هم قصد داره مثل سال گذشته که ایونت های بزرگی مثل جنگ قلمروها رو منتشر کرد چند رویداد بزرگ دنیای کمیک رو منتشر کنه که متاسفانه بخاطر ویروس کرونا فعلا هیچ کمیکی از طرف مارول منتشر نمیشه . یک از ایونت های مورد انتظار مارول برای سال 2020 Avengers . Fantastic Four: Empyre  هستش که همونطور که از اسمش مشخصه کراس اوری بین انتقام جویان و چهار شگفت انگیزه اما جذابیت اصلی این کمیک حضور امپراطوری کری ها و اسکرال هاست که از دشمنای قدیمی قهرمانای مارول هستش یکی از رویداد های معروف مارول هم که احتمالا میشناسیدش تهاجم مخفی با موضوع نفوذ اسکرال ها به زمین بود برای همه انتظار دارن این رویداد هم مثل تهاجم مخفی شاهکار باشه.

براش آشنایی با عناوین این رویداد که قراره منتشر بشن اینجا کلیک کنید . این رویداد سه کمیک مقدمه داره و بعد به سراغ داستان اصلی میره . اولین میک مقدمه این ایونت بزرگ ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR هستش که خوشبختانه قبل از کنسل شدن پخش کمکی ها منتشر شد و میتونید اون رو با ترجمه فارسی از اینجا دانلود کنید و بهتره اول کمیک رو بخونید بعد به سراغ نقدش بیاین تا هیچ بخشی از کمیک براتون اسپویل نشه و شما هم بتونید نظرتون رو راجبش بگید.

معمولا توی ساخت یک کمیک از دو نفر استفاده میشه نویسنده و طراح اما شرکت های بزرگ مثل مارول و دی سی از سه یا چهار نفر هم استفاده میکنن برای بخش های مختلف مثل کارول کمیک اما اگه خالقان این کمیک رو نگاه کنید میبنید 10 نفر توی ساخت اون همکاری داشتن که این اهمیت زیاد این کمیک رو برای مارول میرسونه  اما باز هم دو نفر اصلی خالق این کمیک  Robbie Thompson به عنوان نویسنده و Mattia De Luis به عنوان طراح هستن که هر دو نفر کارشون رو به بهترین شکل ممکن انجام دادن که در ادامه به صورت جزئی تر بررسی میکنیم.

طراحی

طراحی این کمیک به دو بخش تقسیم میشه زمان گذشته و زمان حال که توی تصویر بالا سمت چپ گذشته رو میبینید و سمت راست زمان حال رو و نکته مهمش هم تفاوت سبک طراحی این دو بخشه . کمیک ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR  توی صفحاتی که قصد داره زمان قدیم رو نشون بده و صحبت از گذشتس از سبک طراحی قدیمی کمیک ها استفاده کرده که با دیدن اونها یاد کمیک های قدیمی مارول میوفتیم و برای زمان حال از شیوه های جدید طراحی با جزئیات بالا و رنگ و سایه دقیق استفاده شده طراحی بخش دوم به شکل عجیبی خیره کننده و جذابه به صورتی که از تک تک پنل های کمکی لذت میبرید . اینکه برای زمان های مختلف از سبک مربوط به همون دوره استفاده بشه تکنیک بسیار جذابیه که مارول برای این کمیک استفاده کرده که و این کار هم باعث فهم راحت تر داستان میشه هم تقریبا از یکنواخت شدن کمیک جلوگیری کرده .

داستان ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR

همونطور که از اسم این کمیک مشخصه (مسیر امپراطوری : جنگ کری/اسکرال) قراره چیز های زیادی در مورد جنگ بین این دو نژاد بدونیم . همونطور که توی مقلمه اشاره کردم این کمیک اولین قسمت از مقدمه این ایونت بزرگه و توی اون از ابتدای جنگ بین کری ها و اسکرال ها صحبت میشه. اتفاقات کمیک هم به دو بخش زمان حال و گذشته تقسیم میشه توی زمان حال یک خانواده اسکرال رو میبینیم که در حال انجام مامورتشون روی زمین هستن که به جنگ با کری ها مربوطه اما یکی از ددختر های این خانواده مخالف جنگه و به دنبال صلح بین دو نژاد میگرده در بین اتفاقت و ماجراهای این خانواده داستان هایی از گذشته تعریف میشه که به ریشه های کری ها و اسکرال ها برمیگرده و به بهترین شکل اورجین اونها رو نشون میده و اگه میخاید اطلاعاتی راجب اونها بدست بیارید حتما ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR  رو بخونید بخصوص طرفدار های مارول که گذشته دنیای مارول براشون مهمه .همچنین این کمیک نژاد های دیگه ای مثل کوتاتی هارو هم به طور کامل به مخاطب معرفی میکنه .یکی از شخصیت های مهم مارول که به این دو نژاد معروف مربوط میشه و انگار قراره توی ادامه این ایونت بیشتر ببینیمش هالکلینگ هستش و با اینکه توی این قسمت حضور نداشت و فقط راجب گذشته اون توضیح داده شد اما مقدمه حضورش توی بقیه قسمت های این رویداد رو فراهم کرد.

یکی از نکات مهم راجب این کمیک اینه که هیچ شخصیت معروف مارولی توش حضور نداره نه انتقام جویان نه چهار شگفت انگیز و فقط اشاره کوچیکی به نا انسان ها توی اون شده و میشه گفت تمرکز اصلی اون روی اسکرال ها و کری هاست و نویسنده قصد داره به طور کامل اونها رو بشناسیم تا توی ادامه ایونت مشکلی نداشته باشیم اما همین نکته ممکنه تبدیل شده باشه به یکی از ضعف های کمیک اگه ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR  رو خونده باشید میبنید که اتفاقت زمان حال درحال رخ دادنه واز طرفی هم قصد داره هرطور شده گذشته رو به طور کامل به ما یاد آوری کنه که ممکنه حوصله برعضی خواننده هارو سر ببره چون تقریبا تا صفحات آخر کمیک هیچ اتفاق خاصی نمیوفته و مثل بقیه داستان ها شاهد جنگ خاصی نیستیم اما از اونجایی که کمیک مقدمه هستش نمیشه این رو به عنواد یک اراد حساب کرد و قطعا اگه طرفدار مارول باشید از دونستن گذشته دنیای مارول لذت میبرید . اگه قصد دارید ایونت بعدی مارول رو دنبال کنید پیشنهاد میکنم مقدمه اون رو از دست ندید چون بخش مهمی از داستان این رویداد از اینجا شروع میشه.

نقد کمیک ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR
خلاصه :
کمیک ROAD TO EMPYRE: THE KREE/SKRULL WAR به عنوان مقدمه یک ایونت بزرگ تونسته نقششو خوب انجام بده و اطلاعاتی که خواننده نیاز داره رو بهش بده اما توی سرگرم کردن مخاطب اونقدرا خوب عمل نکرده
7
خوب

نظرتون راجب این کمیک چیه ؟
نقد خودتون رو از اون توی کامنت ها بنویسید


بخوانید:

قدرتمندترین پادشهان مارول
معرفی ایونت Infinite Destinies
فاجعه آمیز ترین اختراعات دکتر دوم
5 نکته در ثور MCU که کمیکی نیست
پولدار ترین شخصیت های مارول