thor wallpaper

5 نکته در ثور MCU که کمیکی نیست

مارول توی ساخت اقتباس از روی کمیک بوک ها واقعا تونسته موفق باشه اما بعضی وقت ها هم تغییراتی توی فیلم ها و شخصیت ها ایجاد کرده که ریشه کمیکی نداشتن و باعث ناراحتی بعضی طرفداران کمیک شدن البته بعضی وقتها هم این تغییرات به بهتر شدن فیلم کمک کرده و این طبیغعیه که برای ساخت فیلم خیلی چیزهای کمیک بوکی کم بشه مثل قدرتهای شخصیت ها چون باید برای دنیای سینما مناسب باشه . یکی از شخصیت هایی که توی دنیای سینمایی مارول با دنیای کمیک تفاوت های زیادی پیدا کرده ثور هست . ثور تونست خیلی سریع به یکی از محبوب ترین قهرمان های مارول تبدیل بشه و کریس همسورث هم به خوبی نقش این شخصیت رو ایفا میکنه . 

با کامیکان همراه باشید تا 5 تغییر بزرگ ثور در دنیای سینما رو ببینیم .

1- استورم بریکر

همه میدونیم که سلاح اصلی ثور میولنیر هستش اما توی فیلم ثور رگناروک اون به دست هلا نابود شد و ثور توی حماسه جنگ بینهایت به سلاحی نیاز داشت که بتونه جلوی تانوس رو بگیره و برای این کار از ایتری کمک گرفت تا استورم بریکر رو بسازه . توی این ماجرا تنها چیزی که به دنیای کمیک شباهت داره ساخته شدن استورم بریکر توسط ایتری هستش وبقیه ماجرای استورم بریکر توی دنیای کمیک کاملا متفاوته و استورم بریکر سلاحیه که به بتا ری بیل متعلقه . داستان استورم بریکر و ساخته شدنش  توی  MCU  خیلی جذابه اما با کمیک ها کاملا متفاوته .

2- ثور چاق

بعد از اتفاقاتی که برای ثور افتاد اون کاملا افسرده و شکست خورده شد برای همین توی ازگارد جدید از خونه خودش بیرون نمیومد و همش در حال نوشیدن و بازی کردن بود که باعث چاقیه اون شد و دلش هم نمیخواست با انتقامجویان در ارتباط باشه ممکنه این اتفاق کمی با عقل جور دربیاد اما اصلا با شخصیت ثور سازگار نیس چون اون همیشه یک جنگجوی بزگ بوده و اصلا سابقه نداشته که توی دنیای کمیک درست از تلاش برداره و جنگیدن رو کنار بزاره بجاش بشینه بازی کنه . این تغییر ثور شاید خنده دار بود اما اصلا درست نیس منطق یک شخصیت رو فدای فان بودن فیلم کنی و بنظرم بدترین تغییر ثور توی  MCU چاق شدنش بوده .

3- ملکیث

فیلم ثور دنیای تاریک نتونست فیلم موفقی باشه و خیلی ها اون رو ضعیف ترین فیلم MCU میدونن شاید یکی از دلایل ضعیف بودن فیلم بد بودن ویلنش بود البته ملکیث ملعون یکی از بزرگترین ویلن های ثور توی دنیای کمیکه اما متاسفانه توی دنیای سینمایی تغیرات خیلی زیادی کرده و اصلا اون طور که باید حیله گر تهدید آمیز دیده نمیشد. توی دنیای کمیک ثور و ملکیث نبرد های زیاد و طولانی ای داشتن و ملکیث بازوی ثور رو توی این نبرد ها جدا میکنه که توی فیلم فقط یک اشاره به این موضوع دیدیم که البته به لطف لوکی واقعی نبود . کسی مثل ملکیث که قصد فتح 9 قلمرو رو داره باید خیلی بیشتر بهش توجه میشد برای فیلم و شخصیت پردازی بهتری میداشت .

4- نالایق

توی اولین قسمت فیلم های ثور دیدم که اودین بخاطر اینکه ثور به جنگ با فراست جاینت ها (غول های یخی) رفته بود اون رو به زمین تبغید کرد و طلسمی روی میولنیر قرار داد که فقط با داشتن لیاقت بشه اون رو بلند کرد . کریس همسورث لحظاتی که ثور به زمین رفته بود و جایی که قصد بلند کردن دوباره چکش رو داشت رو واقعا به خوبی ایفا میکنه اما داستان از دست دادن لیاقتش ایرادات بزرگی داشت این اتفاق توی دنیای کمیک به این صورت نیست و خیلی داستان پیچیده تر و بزرگتری داره .

5- بی تفاوتی اودین

خیلی از طرفداران ثور و دوست داران اودین ، علاقه داشتن تا ببینن ثور و ادین توی نبرد های زیادی در کنار هم و علیه هم جنگیدن این اتفاق توی دنیای کمیک بارها اتفاق افتاده حتی نبرد های بزرگ سه نفره ای از ثور ، لوکی و اودین دیدیم که با مرگ اودین توی فیلم ثور رگناروک فرصت دیدن همچین صحنه های جذابی رو از دست دادیم به طور کلی دنیای سینمایی مارول اهمیت زیادی به اودین نداده کسی که جزو قوی ترین شخصیت های دنیای ماروله . حتی توی قسمت اول ثور دیدم که غول های یخی تا قصر اودین اومدن اما اودین دلش نمخواد از اونها انتقام بگیره که این برای یک جنگجوی قدیمی ، یک خدا و پادشاه ازگارد طبیعی نیست این اتفاق فرصت خوبی درست کرد تا یک نبرد بزرگ از اودین علیه دشمنان باستانی خودش با همراهی ثور و لوکی ببینیم که متاسفانه چنین اتفاقی نیوفتاد .


شما با کدوم تغییرات موافق و با کدوم مخالفید ؟


بخوانید :

داغ ترین کمیک های مارول
5 نسخه قدرتمند THOR
معرفی Black Knight
سلاح های THOR در دنیای کمیک
10 اترنال قدرتمند در دنیای کمیک


instagram
telegram
COMICON-SHOP

0 0 vote
امتیاز به این نوشته
guest
3 دیدگاه
قدیمیترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
[S.S.K]
[S.S.K]
2 ماه گذشته

با هیچکدوم موافق نبودم به جز استورم بریکر

Mr.Marvelous
Mr.Marvelous
2 ماه گذشته

به نظرم چاق شدن و افسرده شدن ثور نشون دهنده این بود که حتی یه شخصت خدامانند هم نمیتونه تو زندگیش با سختی های زیاد دست و پنجه نرم کنه. حتی توی کمیک اوریجینال سین هم ثور فقط به خاطر یک جمله لیاقتشو از دست داد با اینکه ثور جزو قوی ترین و آماده ترین شخصیت ها از نظر ذهنی به حساب میاد.

عارف
عارف
17 روز گذشته

فقط استورم بریکر واقعا بی نقص درست شده.