ultron vision

باهوش ترین ربات های دنیای کمیک مارول

برای مطالعه «باهوش ترین ربات های دنیای کمیک دیسی» روی این لینک کلیک کنید

در داستان های تخیلی همیشه ترس از ربات های فوق هوشمند و هوش مصنوعی از قدیم بوده و هست. ربات هایی که با قدرتمند شدن و به تکامل رسیدن به خالق خودشون پشت میکنند و تصمیم به نابودی حتی شاید تمام انسانیت میگیرند. اما از طرف دیگه هم در داستان های زیادی دیده ایم که ربات هایی فوق هوشمند و کارآمد به انسان ها کمک های زیادی کرده اند. مقابله با ربات های هوشمند کار سختیه، اونها علاوه بر قدرت فیزیکی زیادی که دارند، از هماهنگی و یکپارچگی و دقت زیادی هم برخوردارند. شبیه به چیزی که در التران دیده ایم، رباتی که در دنیای کمیک هنک پیم اون رو ساخت و دردسر ساز شد. علاوه برا همه این دقت و یکپارچگی ربات هایی رو در دنیای کمیک مارول دیده ایم که توانایی پیشرفت و تکامل داشته اند که همین اونهارو از قبل هم حتی خطرناک تر، یا برعکس، کارآمدتر میکنه.

۵. Danger

یکی از خفن ترین و باحال ترین مراکز آموزشی در تمام دنیای مارول، اتاق خطر (Danger Room) است که ایکس من از این اتاق برای تمرین و افزایش مهارت هاشون استفاده میکنند. این اتاق از تکنولوژی پیشرفته‌ای از Shi’ar استفاده میکنه که در طول سالیان توسط Forge بهبود و توسعه هم داده شده. با پیشرفت هایی که ایکس من و افراد مختلف برای دنجر به ارمغان آوردند، بعد از مدتی دنجر به هوش و توانایی ادراک دست پیدا کرد. بعد از مدتی هم دنجر رو در قالب رباتی قدرتمند دیدیم که توانایی های نظامی و مبارزه پیشرفته و خوبی داشت و به راحتی میتونست با سیستم های مختلف ایکس من هماهنگ بشه و از اونها استفاده بکنه. 

۴. Nimrod

ایکس من در طول سال های دراز حضورشون در دنیای مارول با ربات ها و هوش های مصنوعی زیادی سروکار داشته اند. اما یکی از بهترین و مرگبارترین اونها، نگهبانی پیشرفته از آینده به نام نیمراد (Nimrod) بوده. این ربات قدم بعدی تکامل و پیشرفت ربات هاست که به دست Master Mold آغاز شده. نیمراد رو از لحاظ فیزیکی و توان هجومی اگه بخوایم بررسی کنیم هم یکی از قوی ترین ربات های تمام دنیای مارول به حساب میاد که سلاح ها و ویژگی های فیزیکی کم نظیری داره. اما چیزی که اون رو مرگبارتر از هر ربات دیگه ای میکنه، اطلاعات و دیتابیس گسترده و عظیمش درباره انسان ها و جهش یافته هاست. اون با استفاده از این اطلاعات میتونه نقاظ ضعف و قدرت انسان ها و جهش یافته هارو بررسی بکنه و حتی اونهارو پیش بینی کنه.

۳. The Living Brain

دانشمندی به نام Dr. Petty با استفاده از حافظه های فوق پیشرفته رباتی به اسم مغز زنده (Living Brain) رو ساخت، که به راحتی میتونه بیشتر از هر مغز اورگانیک دیگه‌ای در دنیا اطلاعات رو دقیق و با دسترسی راحت ذخیره کنه. این ربات به واسطه دانش و اطلاعات گسترده ای که درباره تقریبن همه چیز داره، بارها توسط شخصیت های منفی ربوده شده تا بتونن از اطلاعاتش برای شکست دادن قهرمان ها استفاده بکنند. میزان توان و قدرت فراگیری و ذخیره اطلاعات در مغز زنده تقریبن بی نهایته و به راحتی میتونه ضمیر و آگاهی شخصیت های مختلف رو هم حتی در خودش ذخیره کنه.

2. Ultron

التران توسط هنک پیم زمانی که درحال آزمایش روی یک هوش رباتیک فوق پیشرفته بود خلق شد و تقریبن بلافاصله برعلیه هنک پیم موضع گرفت. التران به واسطه گستردگی زیادی که در سطح اینترنت و فضای مصنوعی داشت، یکپارچگی و هماهنگی زیادی برای خودش به وجود آورده بود که باعث میشد مقابله باهاش سخت باشه. این ربات در طول حضورش همواره درحال پیشرفت و تکامل چه فیزیکی و چه ذهنی بوده و مدام درحال به روز رسانی و قدرتمندتر کردن جسم رباتیک خودش بوده و حتی از هوش خودش برای ساخت ربات های قدرتمند دیگه مثل Alkhema the War-Toy و ویژن هم استفاده کرده.

۱. Dragon Man

موجود قدرتمندی که در حال حاضر به عنوان Draconus شناخته میشه، در اصل ساخته رباتیک پروفسور گرگسون گیلبرت (Gregson Gilbert) یعنی Dragon Man بوده. این ربات در طی سالیان به واسطه قدرت بی نظیرش توسط شخصیت های شرور مختلفی مثل دیابلو به عنوان اهرم مورد استفاده قرار گرفته. اما در نهایت رید ریچاردز و دخترش والریا موفق شدند تا سیستم دراگون من رو به روزرسانی بکنند و هوش و شخصیت به خصوصش رو فعال کنند. که همین موضوع هم باعث شد تا بتونه عضوی از Future Foundation بشه. درحالی که شاید در نگاه اول قدرت ها و ویژگی های فیزیکی دراکونوس بیشتر و برتر باشه، اما این شخصیت هوش بی نظیری هم داراست که تقریبن هیچ ربات یا شخصیت دیگه ای در دنیای مارول شبیه بهش نیست.

منبع : CBR


بخوانید :

باهوش ترین ربات های دنیای دیسی
نکاتی که باید درباره فیلم بلک آدام بدانید
تونی استارک جهش یافته کیست؟
معرفی کامل اعضای ۶ خبیث (Sinister Six)
بتمن استن لی جوکر خودش رو پیدا کرد