juggernaut-in-front-of-abomination

جاگرنات قدرتمندتر است یا ابومینیشن؟!

Abomination و Juggernaut هر دو در سینما حضور پیدا کردن. ابومینیشن در فیلم The Incredible Hulk دشمن هالک بود و به زودی هم در  Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings خودش را به مخاطبان نشان خواهد داد. جاگرنات هم به عنوان شخصیت شرور فیلم Deadpool 2 به تصویر کشیده شد و در انتهای این فیلم دیدیم که زنده مانده و حالا آزاد است. از آنجایی که ددپول رسما به دنیای سینمایی مارول پیوسته است و قطعا در آینده شاهد آمدن مردان ایکس به این جهان خواهیم بود، دو شخصیت بسیار قدرتمند ابومینیشن و جاگرنات مقابل قهرمانان MCU قرار میگیرند که طبیعی است اما اگر روبه‌روی یکدیگر باشند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ امکان پیش آمدن چنین داستانی بسیار کم است و نباید انتظار داشته باشیم چنین نبردی را ببینیم ولی میتوان این شخصیت‌ها را مقایسه کرد.

تصور کردن جنگ بین شخصیت‌هایی مثل هالک، جاگرنات، تینگ، ابومینیشن و… که قدرت آنها در  توانایی‌های عجیبِ ماورایی نهفته نیست جذابیت خاص خودش را دارد و میشود گفت مقایسه آنها هم آسان‌تر است. در مبارزه جاگرنات و ابومینیشن خسارات جدی و زیادی به بار خواهد آمد چون هر دوی آنها قدرت بدنی بالایی دارند و تخریب کردن برایشان کار بسیار راحتی است. این دو شخصیت منفی ارتباط زیادی با یکدیگر ندارند برای همین مقایسه زیادی بین آنها نمیبینیم اما حتما برای عده‌ای این سوال پیش می‌آید که کدام یک از این دو در  مبارزه پیروز خواهد شد، برای همین در این مطلب نگاهی به دو غول بزرگ دنیای مارول خواهیم داشت.

قدرت‌های جاگرنات طبیعی است

با اینکه هر دو شخصیت قدرتمند هستند و از  استقامت بالا هم برخوردارند اما این ویژگی‌ها را به شکل‌های متفاوتی به دست آورده‌اند که ممکن است در نتیجه نبردشان تاثیر داشته باشد. شخصیت ابومینیشن همانطور که میدانید در فیلم The Incredible Hulk بخاطر ترکیبی از یک نسخه سرم ابر سرباز و خون هالک که تحت تاثیر گاما قرار گرفته بود به چیزی که میشناسیم تبدیل شد. نتیجه این اتفاق این بود که به او، حداقل اندازه هالک قدرت داده شد و همچنین هوش انسانی را هم با خود دارد، و این دقیقا برتری او به نسبت به هالک بود. اورجینی که از این شخصیت در سینما دیدیم تقریبا مطابق چیزی است که در  در دنیای کمیک اتفاق افتاده است. سال 1967 در شماره 90 کمیک Tales to Astonish میبنیم که او دستگاه تابش گامای بروس بنر را فعال میکند و خودش را در معرض این اشعه قرار میدهد و ماجرا آغاز میشود.

اورجین جاگرنات در دنیای سینما چندان دقیق مشخص نشده زیرا حضور پررنگی نداشته است و باید امیدوار باشیم در آینده اطلاعات بیشتری از گذشته او به ما داده شود. بر خلاف ابومینیشن که بخاطر اتفاقاتی تصادفی قدرت‌هایش را به دست آورده است، جاگرنات یک جهش یافته است و به دلیل داشتن ژن ایکس به طور طبیعی آسیب ناپذیری و قدرت غیرقابل توقفی دارد. علاوه بر اینها جاگرنات لباسی آهنین به تن میکند که بخاطر داشتن یک کلاه نفوذ ناپذیر  او را در برابر کسانی که قدرت‌های تلپاتی دارند در امان نگه میدارد، البته این موضوع در  نبرد با ابومینیشن تاثیری ندارد اما داشتن همین لباس و کلاه از او در برابر ضربات دشمنانش هم محافظت میکند و به سختی میشود به سر او آسیب رساند. در  دنیای سینما دو نسخه جاگرنات دیده‌ایم که تاجایی که اطلاع داریم هر دو بخاطر جهش یافته بودن توانایی‌هایشان را دارند. اما در دنیای کمیک یک موضوع دیگر هم وجود دارد، آن هم یک جواهرِ نفرین شده است که به قدرت‌های جاگرنات مربوط میشود و در کمیک X-Men #12 سال 1965 دزدیده شد.

ابومینیشن تفکر استراتژیک دارد

قدرت گرفتن از  گوهر  Cyttorak جاگرنات را تقریبا غیرقابل توقف میکند و همین باعث میشود نبرد نابرابری با ابومینیشن داشته باشد. شکست دادن جاگرنات حتی اگر حریفی به قدرتمندی خودش پیدا شود کار دشواری است و نیازمند استراتژی، استفاده از هوش و همکاری است. ابومینیشن با هالک مبارزه کرد که به عنوان یکی از  قدرتمندترین و خشن‌ترین قهرمانان مارول  شناخته میشد اما برا  ایستادن در  مقابل جاگرنات به قدرت جسمی و ذهنی خیلی بیشتری نیاز دارد که به نظر میرسد کمی از آن را به دست آورده است. در  لحظات کوتاهی که در  تریلر  جدید فیلم شانگ-چی از  ابومینیشن دیدیم تغییراتی را در او حس کردیم و به ما این احساس را میدهد که حداقل از نظر بدنی پیشرفت کرده و ظاهری قدرتمندتر به خود گرفته است. 

در فیلم ددپول 2 برای شکست دادن جاگرنات دیدیم که ددپول، کیبل و دومینو همکاری کردند اما سرانجام موفق نشدند او را شکست دهند تا اینکه کلوسوس وارد میدان شد و جالب است که حتی او هم به تنهایی و با تکیه بر قدرت بدنی‌اش نتوانست جاگرنات را شکست دهد برای همین مجبور شد از  هوش خودش بهره بگیرد و با کمک یوکیو و Negasonic Teenage Warhead او را برای مدت نسبتا کوتاهی از پا دربیاورد. تنها راه پیروزی  ابومینشن نیز همین است که بتواند از  محیط اطرافش و تمام چیزهایی که میتواند کمک بگیرد تا به جاگرنات برتری پیدا کند زیرا جاگرنات تمام قدرتش در بدنش است و فقط به نابود کردن فکر میکند که البته همین برای پیروز کردن او در نبردهایش کافی است. با نگاهی کلی به دو طرف این مبارزه میشود نتیجه را به نفع جاگرنات اعلام کرد ولی نمیشود ابومینیشن را دست کم گرفت و از آنجایی که عوامل مختلفی در یک نبرد تاثیر دارد هر دو طرف شانس پیروزی دارند.

شخصیت ابومینیشن را به زودی در فیلم “شانگ-چی و افسانه ده حلقه” ملاقات خواهیم کرد و پس از آن هم به سریال شی-هالک خواهد آمد. اما از  آینده شخصیت جاگرنات اخبار رسمی وجود ندارد و نمیدانیم که آمدن ددپول به دنیای سینمایی مارول به این معنا است که جاگرنات به همراه دیگر شخصیت‌ها مثل کیبل و دومینو هم راهی MCU خواهند شد یا آنها به سرنوشت ریبوت شدن دچار شده‌اند.


به نظر شما چه کسی پیروز این نبرد خواهد بود؟


بخوانید:

7 فیلم کنسل شده X-MEN و دلیل کنسل شدنشان
۵ تا از بدترین دشمنان HELLBOY (پسرجهنمی)
10 کمیک برتر IMAGE COMICS
بهترین ایونت‌های دیسی در قرن 21
تاثیرگذار ترین رویداد های DC


guest
23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
میلک من

درباره ی دوستانی که می گن ابونیمیشن می بره باید بگم شاید این دوستتون بتونه جاگرنات در حالت عادی رو بزنه ولی با گوهر سیتوراک به نظرم قویترین شخصیت مارول از لحاظ قدرت بدنی میشه. با اختلاف بسیار زیاد

میلک من

جاگرنات خیلی قویتره. با گوهر سیتوراک که بهش اشاره شده، چندین برابر هالک شده

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)

چرا درگیرین؟
خب معلومه دیگه
مرد اسپایدری جانگرات رو شکست داد
هالک به زور ابومینیشن رو شکست داد
مرد اسپایدری علیه هالک؟

مانی

مقاله خوبی بود فقط هالک هوش انسانی داره که تو ثور رکنوراک شاهدش بودیم و دقیقا هالک میدونه چیکار میکنه فقط آبومنیشن بنظر من قوی تر چون با هیولای قدرت مندی مثل هالک جنگیده که حتا ثور نتونست زمین گیرش کنه و تو اونجرز 1 آخر های نبرد این دو تا دیدیم که ثور حتا دفاع نتونست بکنه از خودش و حتما الان میگید ثور با تمام توان نجنگید بخاطر سفینه شیلد از نظر من میتونست چون دیدیم که ثور تو اونجرز 2 تو برج استارک از رعدش استفاده کرد و لباس آیرون من هم رعد ثور رو جذب کرد… بیشتر

Last edited 8 ماه گذشته by مانی
کیان

از نظر انیمیشنی جاگرنات میبره

کیان

Alireza

دومزدی دیسی از هر دو قویتره 🤣🤣

لوکی ( ⭐ )

اسپم شما از همه اسپم تره

مازیار زانتیا

من میگم ابونیمیشن قوی تره چه از لحاظ قدرت بدنی چه از لحاظ هوشی من برنده را ابونیمیشن میدونم و واقعیتم همینه

هالک

صد در صد ابونیمیشن قوی تره و راحت میزنه جانگرات را حتی هالکم از جانگرات قوی تره

کاظم گراچ

کلوسوس با کمک نگا سونیک تینیج هد ( نمی دونم درست نوشتم یا نه ) تونست جاگرنات و شکست بده . ابونیمیشن تقریبا قدرتش با هالک برابر هست و برای اون رقیب سر سختیه . افرادی که می گن جاگرنات میتونه ابونیمیشن رو شکست بده ،
یعنی کلاسوس و نگا سونیک می تونن هالک رو شکست بدن ؟ نه .
ابونیمشن قوی تره و می بره

Gfmm

خوب چون توی سینما رو حساب کردن جاگرنات برنده میشه چون هالک توی سینما نسبت به کمیک و خود جاگرنات ضعیف تر هستش .
شاید اگر کمیک بود هالک برنده می شد (شاید)