Redhood-Blackadam

10 تا از خشن ترین آنتی هیرو های DC

10 تا از خشن ترین آنتی هیرو های DC

ابرقهرمان ها، همیشه شخصیت های سیاه و سفید نیستند و اونها هم میتونند مثل بقیه انسان ها شخصیت های متفاوت و کاملا منحصر به فرد خودشون رو داشته باشند. اونها معمولا دارای خصوصیاتی مثل :  نجابت، شجاعت، خود خواهی، سخاوتمندی و بخشندگی هستند. البته نمیشه این رو راجب همه اونها گفت و ممکنه که بعضی از این شخصیت ها، کمتر دارای این ویژگی ها باشند و بیشتر دارای خصوصیات منفی باشند.مثلا شاید اونها شجاع باشند ولی اکثرا سخاوتمند و بخشنده نیستند. با تمام اینها نمیشه این دسته از افراد رو جزو ویلن ها قرار داد.

این دسته از افراد هم در مقابل اهریمن و ویلن ها میجنگند و دلیلش هم یک انگیزست که حس خود خواهی و خود باوری بیش از حدشون بهشون میده. در دنیای اونها چیزی به اسم از خود گذشتگی وجود نداره و اونها در صورتی کاری رو انجام میدند که به نفع خودشون باشه. ما این دسته از افراد رو به عنوان آنتی هیرو یا ضد قهرمان میشناسیم. در این دنیا کسانی مثل مبارز ها، قاتل ها، شکارچی های جایزه، پارتیزان ها، قهرمان های خود جوش و … رو میشه به عنوان آنتی هیرو شناخت که قراره در این مقاله با 10 تا از خشن ترین اونها در دنیای DC آشنا بشیم.

10. ARSENAL

ARSENAL

آرسنال یا Roy Harper به عنوان دستیار Oliver Queen و با نام Speedy کاره خودش رو شروع کرد. بعد از اینکه در جنگ جهانی دوم، یک سروم ژاپنی به اسم Mirakuru به اون طزریق شد، باعث شد تا اون دارای قدرت های ابر انسانی بشه. روی هارپر، بعد از اینکه در تیم Arrow نقشش کم رنگ شد نتونست اوضاع رو تحمل کنه و در یک ماموریت خودش رو به مردن زد تا بتونه از دید بقیه مخفی بشه.

بعد از اینکه روی از تیم ارو جدا شد، اسم آرسنال رو برای خودش انتخاب کرد. اون شخصیت کاملا متفاوتی پیدا کرده بود و دیگه اون اسپیدی که میشخناختیم نبود. اون از قدرت فرا انسانی خودش استفاده کرد و شروع کرد به قتل عام کردن تمام دشمنانش، از جمله قربانیان این قتل عام، میشه به قاتلین دختر روی، یعنی Lian Harper اشاره کرد. در کمیک New 52 آرسنال به عنوان یک آدم دپرس و معتاد به الکل به نمایش گذاشته شد که از قابلیت های اون در راه اشتباه استفاده شده بود که بعد ها بخاطر جرایم جنگی که داشت، به اعدام محکوم شد.

9. AMANDA WALLER

AMANDA WALLER

آماندا والر که یک مامور دولتی بود، بعد از اینکه همسر و دو فرزندش رو از دست داد وارد مسیر سرد و خشن انتقام شد. دو شخصیت متفاوت از آماندا والر وجود داره. یکی از اونها یک زن لاغر با مو های کوتاه شدست و دیگری هم یک زن چاق. اما هر دوی این دو شخصیت، افرادی بیرحم و استاد تاکتیک های مرگبار هستند که هرجوری شده و به هر قیمتی کارشون رو به پایان میرسونند.

بعد از تراژدی که آماندا پشت سر گذاشت، اون تمام شیوه های قدیمی خودش رو برای مبارزه با جرم و جنایت کنار گذاشت. اون برای مدت های طولانی به عنوان یک مامور دولتی کار کرد و بعد ها به یک گروه به اسم Task Force X ملحق شد. آماندا راه خودش رو ادامه داد و به عنوان یکی از مهمترین کار های اون میشه به تاسیس یکی از خطرناکترین گروه ها، یعنی جوخه خودکشی اشاره کرد.

8. JOHN CONSTANTINE

JOHN CONSTANTINE

جان کانستانتین یک جادوگره که با استفاده از جادو سعی میکنه تا همه چیز رو به اون صورتی که دوست داره تموم کنه و میشه اون رو به عنوان جذابترین شخصیت در این لیست شناخت. جان کانستانتین از جادوی خودش در کار هایی مثل : دزدی، دستکاری ذهن افراد، دروغ و دور زدن مرگ استفاده میکنه.

بعد از تمام این خصوصیات منفی و کار های بد شاید با خودتون فکر کنید که چرا جان کانستانتین به در این لیست حضور داره و چرا به عنوان یک ویلن شناخته نمیشه ؟ خب شاید دلیلش این باشه که انگیزه اون از انجام این کار ها هیچوقت معلوم نشده. ما نمیدونیم که جان از این جادو در راه انتقام داره استفاده میکنه یا برای برقراری عدالت یا … به هر حال، هیچکدوم از اعمال جان بدون رخ دادن یک فاجعه و خطای بزرگ به پایان نمیرسند. گفته میشه که وجدان جان برای همیشه در حال زجر کشیدنه.

7. JASON TODD

Red Hood

بعد از اینکه طرفدار ها به شخصیت جیسون تاد که در ابتدا به نمایش گذاشته شده بود معترض شدند، DC تصمیم گرفت تا در سرنوشت این شخصیت صرف نظر کنه. در کمیک Batman: A Death In The Family جیسون با ضربات متعدد و مرگبار توسط جوکر کشته میشه.

بعد از سال ها در کمیک Red Hood، جیسون تاد به عنوان یک آنتی هیرو دوباره به زندگی برمیگرده تا انتقام خودش رو از دنیا بگیره. اون با اسم رد هود به زندگی برگشت و از همون لحظه اول، کمپینی رو برای انتقام گرفتن از تمام دشمنانش راه اندازی کرد. روز های خدمت کردن اون به عنوان رابین به پایان رسیده بود و حالا اون راه خودش رو پیش گرفته بود و بدون نظارت بتمن به روی اون، قتل جزو کار های روزمره جیسون شده بود.

6. DEADSHOT

Dead Shot

ددشات کار خودش رو به عنوان یکی از آنتاگونیست های بتمن شروع کرد. در دوران کودکی، ددشات به شدت توسط پدرش آزار میدید تا اینکه یک روز به خودش اومد و تصمیم گرفت تا به تمام این درد و عذاب ها پایان بده. ددشات با یک اسلحه به سمت پدرش رفت و زمانی که قصد داشت اون رو به قتل برسونه، به صورت تصادفی به برادر خودش شلیک کرد و اون رو کشت.

بعد از اون ددشات تمرین کرد تا مطمعن بشه دیگه هیچوقت همچین اشتباهی رخ نمیده و این موضوع باعث شد تا امروزه اون تبدیل بشه به یکی از بهترین تیر انداز ها و مزدور ها برای استخدام کردن. بعد ها ددشات به گروه مخوف آماندا والر، یعنی جوخه خودکشی پیوست و حتی بعد از سال های حضورش در این گروه اون انتخاب شد تا مدیریت و رهبری گروه رو به عهده بگیره. اون حتی در کمیک The Man Who Replaced Batman با ماموریت جایگزین شدن بتمن، تبدیل شد به ناجی شماره یکه شهر گاتام. 

5. THE COMEDIAN

The Comedian

Edward Blake که با نام کمدین شناخته میشه تصمیم میگیره تا به روش خودش عدالت رو بر قرار کنه. ادوارد رو میشه به معنای واقعی کلمه به عنوان یک قهرمان خودجوش یا پارتیزان معرفی کرد. اون تا جایی که نفس داشت در مقابل جرم و جنایت جنگید. ادوارد برای اولین بار در نسخه اول از کمیک Watchmen به عنوان یک پارتیزان دولتی به اسم کمدین حضور پیدا کرد.

اون در حین حال که با جرم و جنایت مبارزه میکرد، شخصیتی کاملا آزار دهنده و عوضی بود که این باعث میشه کمدین رو بشه به عنوان یک آنتی هیرو به معنای واقعی معرفی کرد. اون حتی سعی کرده تا به کارگاه Silk تجاوز کنه!!! بعد ها در اواسط دهه 60 اون به گروه Crimebusters پیوست تا به مبارزش با جرم و جنایت ادامه بده. اما اون در روز اول آشناییش با گروه همه چیز رو به آتش کشید !

4. JONAH HEX

Jonah Hex

جونا هکس از غرب وحشی. جونا در بچگی به عنوان یک برده فروخته شد و برای اولین بار در کمیک Earth-One به عنوان یک شکارچی جایزه حضور پیدا کرد. مهارت انکار نکردنی اون در استفاده از سلاح های تک تیرانداز در یکی از جنگ های داخلی آمریکا به شدت کارامد بود. بعد ها جونا به ارتش آمریکا پیوست و به سرعت تونست تا ترفیع درجه بگیره و جایگاهش رو پیدا کنه. جونا همیشه تنها بود و به طرز خیلی ترسناکی مرموز بود. این صفات جونا باعث میشدند تا مردم حتی جرعت شوخی کردن با اون رو هم نداشته باشند.

به هرحال، مثل تمام آنتی هیرو های دیگه، وجدان جونا هم نقش خودش رو در این داستان بازی کرد. برای جونا گاها پیش میومد تا جلوی خودش رو برای راه انداختن قتل عام بگیره و این باعث شد تا اون در جنگ تسلیم ارتش شوروی بشه. وجدان جونا خیلی وقت ها به اون اجازه نمیداد تا مبارزه کنه و این باعث میشه که جونا از ویلن ها مجزا بشه و جای خودش رو بین آنتی هیرو ها بدست بیاره.

3. BLACK ADAM

Black Adam

آدام قدرتمند یا Teth-Adam، توسط شازام در مصر باستان به وجود اومد. اون به این دلیل به وجود اومد تا به انسانیت کمک کنه و حافظ جان مردم باشه، اما به سرعت فاسد شد. بعد از اینکه آدام به فساد کشیده شد، شازام اون رو زندانی کرد و اسم اون رو به بلک آدام تغییر داد.

در دنیای امروزی و مدرن، بلک آدام به عنوان حاکم قلمرو Kahndaq برگشت. بعد از اینکه بلک آدام با هردو جناه عدالت طلب و ظالم، آدام تصمیم گرفت تا شیوه خودش رو پیش بگیره و عدالت رو به روش خودش اجرا کنه. اون خودش باور داره که هدفش برقراری عدالته، اما بستگی داره منظور از عدالت چی باشه. با تمام اینها بلک آدام به بیرحمانه ترین و خشن ترین شکل ممکن دشمنانش رو در خون غرق میکنه و سیلی از خون به راه میندازه.

2. Batman

batman

شاید اکثرتون با دیدن این اسم در این لیست شوکه بشید، چون بتمن اکثرا به عنوان یک قهرمان شناخته میشه. اما بار ها شده که بتمن شیوه آنتی هیرو ها رو در پیش گرفته و مثل اونها رفتار کرده. برای شروع میشه به سری کمیک The Dark Knight Returns به عنوان یک مثال نگاه کرد. بتمن بار ها و بارها قانون خودش یعنی “کشتن ممنوع” رو زیر پا گذاشته و این رو ما حتی در فیلم زک اسنایدر، یعنی Batman v Superman دیدیم، جایی که بتمن یک آنتی هیروی کامله ! رفتار بتمن در این سری کمیک و فیلم زک اسنایدر تنها یکی از تحولات تاریک این شخصیته.

بتمن تمام قوانین رو بار ها و بار ها زیر پا گذاشته. برای مثال، بعد از مرگ Damian Wayne، اون انتقامش رو با کشتن افراد بیگناه و گناه کار با هم گرفت. اون در کمیک Batman Begins صومعه رو بمب باران کرد ! درسته که بتمن هیچوقت از سلاح گرم استفاده نمیکنه، اما زمانی که لازم باشه اون حتی حاضره تا یک بیماره روانی رو از هلیکوپترش دار بزنه !

1. HARLEY QUINN

Harly Quinn

به نظرتون زمانی که بحث از هارلی کویین که دچار وقایع تاریک و مبهم شده میشه چه حرفی میشه زد ؟ هارلی کویین هم جزو پیچیده ترین آنتی هیرو هاست که گاها به عنوان یک ویلن و یا حتی برعکس، به عنوان یک قهرمان شناخته میشه. هارلی برای بار های متعددی با جوکر توی یک گروه بوده و روابط خیلی نزدیکی با اون داشته و در خیلی از جنایات بزرگ اون نقش داشته.

در کمیک New 52 هارلی ژست یک قهرمان رو به خودش میگیره و به عنوان یک آنتی هیرو، نقش خودش رو در مبارزه با جرم و جنایت و کمک به قانون ایفا میکنه. خیلی ها شخصیت آنتی هیروی هارلی رو قبول ندارند، اما طوری که اون در کمیک New 52 در مقابل جوکر می ایسته، نشون میده که این شخصیت پتانسیل بالایی برای مجزا بودن از ویلن ها رو داره.

منبع: CBR


به نظر شما خفن ترین آنتی هیرو در دنیای DC کدوم شخصیته ؟


بخوانید :

5 ورژن خطرناک از هالک
توماس وین : قهرمان یا خلافکار ؟
برترین سریال های نتفلیکس در سال 2019
برترین سریال های دیسی
برترین لایواکشن های دیزنی


guest
38 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
حسین

به نظرم آرم و لکس و استپن ولف و دارک ساید و ریدلر خیلی بهتر از اینا بودند

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)(روسیه‌vsاوکراین)

اصلا اسم مقاله رو خوندی؟

...

یکی از چرت ترین مقاله های سایت بود الن این اطالاعتو از کجا در اوردین ی دسته بندیه درستم ک نداش الن سوپر منم تو انمیشن جدیده کلی ادمو کشت اونم انتی هیروعه اصن اونطوریه ک باید بگیم ویلینه

Last edited 1 سال گذشته by ...
جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)(کمپین کشتار نوب ها)

برو کارتونتو ببین

Constantine

جای سلینا کایل خالی بود

Last edited 1 سال گذشته by Constantine
نریمان

پر غلط قولوت آخه خدایی ددشات و بتمن و هارلی و جونا و بلک آدام خشن تر از رد هودن؟؟؟؟؟؟؟ چرا گرین ارو و دث استروک و کماندار سیاه رو نذاشتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟آماندا والر هم نباید بود

دیسی فندوم (در حال رفتن )🦇🪵🪨🌗

بلک آدام از ردهود خیلی خشن تره

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)

حالا بلک آدام بقیه چی؟
کلی میگم خیلی جای خالی داشت

بهداد

چرا arrow نیست !!!!

عرفان

بیشتر اینایی که دارن اعتراض میکنم فیلم هارو دیدن این مقاله بیشتر برای کمیک بوکاس

جیسون تاد(نریمان سابق)

چی میگی؟؟؟

ابوالفضل

اینجا جای دارکساید و اودین خیلی خالیه.

قهرمان

دارکساید ویلنه و ادین هم در دنیای ماروله

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)

ابوالفضل همیشه توی هر مقاله‌ی دیسی یکی از مارول میگه توی مارول یکی از دیسی میگه😂😂🤣

امیرعلی

جوکر کجاست پس؟

ماندانا

جوکر ویلن 🙄

عرفان

فرق ویلن و آنتی هیرو چیه پس ؟

شینوبی

ویلن میشه آدم بده و شخصیت منفی ولی آنتی هیرو آدم نسبتا خوبیه(گاهی هم بده)، مثل قهرمانه ولی روشش قهرمانانه نیس، از آنتی هیرو های معروف میشه ردهود، ددپول، ونوم اسم برد.

دکتر منهتن

ببخشید آدام بعد نیو52 به هیچ وجه اینی که میگین نیست بعد نیو 52 هدفش برقراری عدالته و چون قهرمانارو سر راه هودش میبینه باهاشون میجنگه اساسا متوازنترین ویلن بلک آدامه و به هیچ وجه بعد نیو52 اونقدر خشن عمل نکرده

lucifer

میشه یکی در مورد اینکه دوتا اماندا والر وجود داره توضیح بده؟

Sina

انیمیشن های Suicide Squad و Batman Assault on Arkham و چندتا انیمیشن دیگه که آماندا والر توش هست را ببینی خودت متوجه میشی (اسماشون را یادم نیست)
ولی تا جایی که یادمه بهت بگم که به خاطر بیماری ای چیزی (فکر کنم سرطان بود) کلی وزن کم میکنه و از یه توپ میشه یه خط! و در کل از نظر فیزیکی 180 درجه تغییر میکنه، احتمالا به خاطر همین اینجا نوشتن 2 تا آماندا والر

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)

ارو و جوخه انتحار