thor_vs_thanos

5 دلیل که ثور دشمن اصلی تانوس بود

در دنیای سینمایی مارول از ابتدا تا الان ما شاهد فیلم‌های زیادی بودیم که در هر کدوم از اونها قهرمان داستان در برابر یک ویلن قرار میگرفت و به راحتی میتونیم دشمن هر شخصیت رو مشخص کنیم اما MCU به فیلم‌های سولو خلاصه نمیشه بلکه همونطور که میدونید تا اینجای کار شاهد چند فیلم گروهی هم بودیم که سخته بگیم ویلن داستان دشمن چه کسی بود چون در برابر کل اونجر قرار گرفته بود. در میان این فیلم‌ها و ویلن‌ها قطعا تانوس از همه مهم‌تر بوده و هست، در فیلم انقامجویان پایان بازی ما دیدیم که آیرون من فداکاری بسیار بزرگی کرد و با این کار تانوس رو نابود کرد به همین دلیل به عقیده خیلی‌ها آیرون من دشمن اصلی تانوس هستش. شاید در کشتن تانوس و کل ماجرای پایان بازی تونی استارک نقش بزرگی داشته باشه اما قطعا نمیشه بقیه قهرمان‌ها رو نادیده گرقت بخصوص شخصیتی مثل ثور که از جنگ ابدیت کارهای بزرگی انجام داد.
در این مطلب هم ما قصد داریم به ۵ دلیلی اشاره کنیم که میگن ثور در مقابله با تانوس نقش بزرگی داشته و به نوعی بزرگترین دشمن اون به حساب میاد، البته برای آیرون من هم دلایل موجهی وجود دارن که بعدا به اونها اشاره میکنیم.

5. نزدیک‌تر بودن به تانوس از نظر قدرت

اولین موردی که در مقایسه آیرون من و ثور در مقابل تانوس نظر همه رو جلب میکنه قدرت اونهاست. در مسئله قدرت هرچقدرم که تونی استارک موفق شده باشه آرمور(زره) خوبی بسازه بازم در برابر شخصیت‌هایی مثل ثور و تانوس چندان قدرتمند به نظر نمیرسه. اما از طرفی ما در ثور میبینیم که با داشتن استورم بریکر توانایی‌های بسیار زیادی بدست آورده که در مقابل تانوس و ارتشش کمک خیلی زیادی کردن. حتی در انتهای فیلم اینفینیتی وار دیدیم که موفق شد تقریبا تانوس رو بکشه. البته در فیلم اند گیم متوجه میشیم که در دوران عجیبی قرار داره و مثلا قبلا جنگجوی بزرگی نیست با این حال همچنان قدرتمندترین شخصیت مقابل تانوس به حساب میاد.

4. وظیفه کشتن تانوس رو داشت

کشتن تانوس کاری بود که همه قهرمان‌ها در تلاش بودن تا انجام بدن و هرکدوم با نهایت توانشون سعی کردن تا جلوی این تایتان دیوانه رو بگیرن. در فیلم اینفینیتی وار قهرمان‌ها چند گروه شده بودن و در موقعیت‌های مختلف با تانوس پارد جنگ شدن و شاید بگید به همین دلیل همه اونها وظیفه داشتن تانوس رو بکشن نه فقط Thor اما اگه به اتفاقات فیلم توجه کنیم میبینیم همه‌چی به گونه ای اتفاق میوفتاد که ثور رو در راس مقابله با تانوس ببینیم. در طول فیبم تمام قهرمان ها شگست خوردن و ثور در تلاش بود تا با پیدا کردن سلاحی که ازش به عنوان تانوس کش هم در فیلم یاد میشد پیروز این نبرد بشه، و اگه لحظه ورود ثور یه واکاندا رو هم یادتون باشه دقیقا جایی بود که همه قهرمان‌ها افتاده بودن و امیدی نداشتن. همه اینا نشون میدن که سازنده‌ها قصد داشتن به ما نشون بدن ثور نقش بسیار بزرگ‌تری نسبت به بقیه داره و وظیفه کشتن تانوس هم بر عهده اونه‌.

3. تانوس مسئول بزرگترین غم اون بود

در زندگی ثور اتفاقات تراژیک بسیار زیادی افتادن که اگه برای هرکس دیگه اتفاق میوفتادن قطعا از پا درمیومد. از دست دادن پدر، مادر، بهترین دوستان، ازگارد و… همه چیزهایی بودن که ثور در مدت کوتاهی تجربه کرد اما چیزی بود که از همه اینها هم برای ثور دردناک‌تر بود یعنی مرگ برادرش لوکی. بعد از اتفاقات فیلم رگناروک ما لوکی رو دیدیم که تقریبا به شخصیت خوبی تبدیل شده بود و جون مردمش رو هم نجات داد، و خب همه ما خدس میزدیم بعد از اون این دو برادر با هم رابطه بهتری داشته باشن که متاسفانه در همون زمان با تانوس روبه‌رو شدن و در یک اتفاق هم نیمی از مردمش رو از دست داد و هم هایمال رو و خب از همه مهم‌تر کشته شدن برادرش به دست تانوس رو جلوی چشماش دید. از همینجا تانوس به بزرگترین هدف ثور تبدیل شد و بعد از اون تمام تلاشش رو میکرد تا با پیدا کردن سلاح جدید تانوس رو از بین ببره.

2. روح هم رو نابود کردن

بلاهایی که سر ثور اومدن خیلی اون رو ناراحت کرده بودن اما هیچکدوم اندازه کاری که تانوس کرد تاثیرگذار نبودن. وقتی در ابتدای فیلم Avengers: Endgame انتقامجویان به سراغ تانوس رفتن اون از قبل اونهارو شکست داده بود، تانوس تمام سنگ‌هارو به ذرات کوچک‌تر از اتم تبدیل کرده بود تا هیچوقت دست اونجرز بهشون نرسه و حتی ثور خدای رعد با تمام قدرتش هم نمیتونه کاری کنه و اونهایی که از بین رفتن رو برگردونه. بعد این اتفاق ثور که قبلا هم یکبار در کشتن تانوس ناموفق بود رسما شکست خورد و با اینکه سر تانوس رو قطع کرد از یک خدای جنگجو تبدیل شد به کسی که مدادم درحال خوردن و بازی کردنه بدون اینکه چیزی براش اهمیتی داشته باشه و مشخصه که روح ثور کاملا توسط تانوس نابود شده. به طور کلی ضرباتی که این دو شخصیت به هم وارد کردن تاثیرات زیادی روی شخصیت هم داشتن و هر دوی اونها همدیگه رو شکست دادن.

1.ماجراجویی قهرمانانه هم رو شروع کردن

ثور از اول هم یک قهرمان بود اما از اولین برخورد جدی که با تانوس داشت وارد مسیر جدیدی شد. بعد از مقابله ثور با تانوس در سفینه ازگاردی‌ها اون تصمیم گرفت تا سلاح جدیدی پیدا کنه و هر طور شده تانوس رو بکشه و در این راه تمام تلاش خودش رو هم گذاشت از ملاقات و راهنمایی نگهبانان کهکشان تا امید دادن دوباره به ایتری و در مقابل نیروی یک ستاره قرار گرفتن مسیری بود که تانوس باعث شد ثور طی کنه و به قهرمان قدرتمندتر با دوستان جدید تبدیل بشه و بدون شک این اتفاقات نقش زیادی در زندگی قهرمانانه اون داره که در فیلم بعدی ثور هم تاثیراتش رو میبینیم. از طرفی هم تانوس با اینکه واقعا یک قهرمان نبود اما خودش اینطور فکر میکرد و به نظر خودش سعی داشت که دنیا رو نجات بده، ماجراجویی تانوس هم دقیقا از همون ملاقات شروع شد جایی که سنگ زمان رو بدست آورد و بعد از اون میتونست به راحتی هرجایی بره از جمله پیش کالکتور برای بدست آوردن سنگ واقعیت و ورمیر که گامورا قربانی شد، همه اینها بخشی از اتفاقات بزرگ ماجراجویی این شخصیت بودن که از برخورد با ثور شروع شد.


بنظر شما دشمن اصلی تانوس در دو فیلم Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame چه شخصیتی بود؟


بخوانید:

۵ چیز در استارلورد که MCU تغییر داد
۵ کمیکی که باید تو فاز ۵ مارول استفاده بشه
۵ سریال برتر ژانر نوجوان
گوست رایدر به MCU میآید؟
۵ سریال برتر اقتباس شده از کتاب


instagram
COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
203 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
شرلوک هلمز

تروخدا دلیللل
هیومن تورچ یا استار فایر

adam warlock

استار فایر نسبت به گرمای شدید مصونیت داره و همین که نیرو گرما رو می‌تونه جذب کنه و بعد به صورت انرژی فرا بنفش شلیک کنه مهارت رزمی بالایی هم داره

ریدلر

حیف ولی دیگه قبول کرم😅

استیو راجرز

با سلام .
در کل مقاله خوبی بود . منم تقریبا موافقم با بیشتر محتوا .

شرلوک هلمز

استار فایر یا هیومن تورچ با دلیل
گرین لنترن یا اسکارلت ویچ هم با دلیل

adam warlock

استار فایر
اسکارلت ویچ
این خدایی دلیل نمی خواد خیلی تابلو هست

شرلوک هلمز

اسکارلت تابلوئه ولی استار فایر چی

MARVEL AND DC

هیومن تورچ
اسکارلت ویچ

شرلوک هلمز

اعضای چهار شگفت انگیز رو هم رتبه بندی کنید اگر میشه

adam warlock

فرانکلین ریچاردز
رید ریچاردز
والریا ریچاردز
جانی استورم
سوزان استورم
بن گریم

شرلوک هلمز

پس کی میگه سوزان قویترینه و قدرت والریا چیه نمیشناسمش

adam warlock

نابغه هست خیلییییب

MARVEL AND DC

نه شما اشتباه میگید درستش اینه:
فرانکلین ریچاردز با فاصله
رید ریچاردز
سوزان استورم
والریا ریچاردز با فاصله کم نسبت به سوزان استورم
بن گریم
جانی استورم

MARVEL AND DC

نه شما اشتباه میگید درستش اینه:
فرانکلین ریچاردز با فاصله
جانی استورم با نیرو گرمای خورشیدی
رید ریچاردز
سوزان استورم
والریا ریچاردز با فاصله کم نسبت به سوزان استورم
بن گریم
جانی استورم معمولی

adam warlock

جانی از بن گریم قویتره ولی اینکه از سوزان قویتر باشه رو نمی دونم ولی والریا ریچاردز از سوزان به خاطر هوشش قویتره

شرلوک هلمز

نه بابا هیومن تورچ از خواهرش و تینگ قویتره

فرانکلین
رید ریچاردز
والریا ریچاردز
هیومن تورچ
سوزان
بن گریم

adam warlock

فرانکلین
رید دکتر دووم
میکر
سیلور سرفر
کانگ فاتح
والریا کریستال
ولورین
گوست رایدر
شی هالک
هیومن
سوزان
انت من
مرد عنکبوتی
بن گریم
مدوسا
این بین کل اعضا چهار شگفت انگیز هست

Last edited 20 روز گذشته by adam warlock
adam warlock

شما که با من مخالف هستید بیاید ایراد رتبه بندی رو بگین
همون دو نفر

MARVL AND DC

مشکلم با رتبه ایه که به ولورین دادی چون رید و سوزان رو باهم میزنه و حداقل باید دوم باشه تازه 5 بار فونیکس رو ترکونده و 5 بار ثابت میکنه که از فونیکس قویتره فونیکس هم با فاصله ناچیزی از فرانکلین قویتره یعنی ولورین بخواد میتونه از فرانکلین هم ببره!!!!!!!!!(البته به سختی)

adam warlock

اولا فرانکلین ریچاردز از فونیکس قویتر هست قدرت تغییر واقعیت داره و به طور کلی می‌تونه ولورین رو در گذشته نابود کنه و کاری کنه که اصلا وجود نداشته دوما رید به خاطر هوش بالایی که داره انواع سلاح ها رو می‌تونه بسازه که آدامانتیوم رو نابود کنن و خود ولورین رو بزنن میکر هم همون رید ریچاردز هست فقط برای یک دنیای دیگه سوما ولورین فونیکس رو زده چون جین گری خودش میخواسته بمیره و اینکه فونیکس به راحتی می تونست ولورین رو سرباز خودش کنه و کنترلش کنه ولی اینکار رو نکرد دکتر دووم هم دووم بات هایی… بیشتر

MARVEL AND DC

نوچ

adam warlock

دیگه شما ولورین رو دوست داری به من ربط نداره دلیل هم آوردم

MARVEL AND DC

ععزیزم شما خودت تو قویتری ورژن های سوپرمن ولورین رو بالاتر از رید گذاشتی.اصلا گیریم از فرانکلین ضعیف تر باشه که به نظر من اینجوری نیست حدا اقل باید رتبه ۲ باشه

adam warlock

خب اونجا گفته بودن از همه نظر
خب به نظر من ولورین محبوبیت خیلییی
زیادتری نسبت به رید ریچاردز داره
البته انگار ولورین الان قدرت فونیکس رو داره و سنگ واقعیت هم داره پس فک کنم هم اندازه فرانکلین ریچاردز قدرت داشته باشه

Last edited 13 روز گذشته by adam warlock
MARVL AND DC

نه من منظورم این بود که فونیکس از فرانکلین بچه قویتره فرانکلین بچه کمی ضعیف تر از جین با فونیکس فرانکلین نوجوان برابر با جین با فونیکس فرانکلین بزرگ کمی قویتر از جین با فونیکس و ولورین در حالت عادی سال های قبل از جین با فونیکس کمی قوی تره و از فرانکلین بزرگ کمی ضعیف تره و الان دستکش ابدیت و فونیکس رو داره و میتونه از فرانکلین قویتر باشه حتی بزرگ سال! مثلا فرانکلین میره قدیم تا کاری کنه لوگان اصلا نباشه ولی ولورین با سنگ زمان بچه اش میکنه و اون وقت با وجود آدامانتیوم و فونیکس… بیشتر

adam warlock

بله اگه کل سنگ ها رو داشته باشه راحت میزنش

شرلوک هلمز

نوچ داداش فرانکلین از فونیکس قویتره

adam warlock

خب منم گفتم فرانکلین ریچاردز از فونیکس قویتر هست

شرلوک هلمز

ولی با فراکنلین بچه 53 درصد نفع برد داره قطعی نیست

شرلوک هلمز

بابا قطعی نیست دیگه اصلا 60 درصد خوبه

شرلوک هلمز

کلاسوس علیه تینگ تروخدا دلیل خیلی مهمه

ثور لاور

بنظرم کلاسوس

شرلوک هلمز

چرا دلیل نمیاریییییید؟؟

MARVEL AND DC

تینگ چون هردو فقط زور و قدرت فیزیکی دارن که تو هر دو تینگ قویتره

شرلوک هلمز

ببخشید اگر هیومن تورچ گرماش رو تا خورشید بالا میبره قویترین عضو گروه خودشه

MARVEL AND DC

نه میشه دومی از فرانکلین قویتر نمیشه

شرلوک هلمز

اره بعد فرانکلین و رید ریچاردز

MARVL AND DC

البته اگر ولورین رو عضوی از چهار شگفت انگیز حساب کنیم اصلا به هیومن تورچ فرصت((روشن شو))شدن رو نمیده و سریع میکشتش

شرلوک هلمز

اره ولی من بین 4 نفر گفتم

شرلوک هلمز

دورمامو یا گلکتوس با دلیل تروخدااا

VenomNinja

گالاکتوس نیروی کیهانیه که تونسته چهار تا سلستیال رو هم رمان به راحتی شکست بده.

دورمامو قدرتمنده اما در اکثر موارد دکتر استرنج با یک یا چند قهرمان دیگه شکستش میده اما گالاکتوس نیاز به یه گروه همه جانبه داره،

هرچند تو یه کمیک به دست ثور کشته شد(ثور علاوه بر. توانایی های خودش از گالاکتوس نیرو گرفته بود)
خلاصش گالاکتوس قبل از اومدن نال قوی ترین موجودیه که در مارول دیدم،البته هنوز معلوم نیست که ضعیف یا قوی تر ازنال باشه.

adam warlock

ضعیف تر هست قطعا نال ثور رو میزنه خود گالاکتوس قاصد فرانکلین ریچاردز بزرگسال و بلک وینتر هست

VenomNinja

عزیزم حرف من نیست چند جا خوندم که گالاکتوس قبل از نال برترینه.
تو کارر نداشته باش قاصد کیه سیاره میخوره و قوی تر و قوی تر میشه هرجور حساب کردم
نمیشه جادو از اون سطح نیروی کیهانی برتر باشه.

آدام وارلاک هستم می‌خوام بهتون وانداویژن رو معرفی

نه اینکه از دورمامو قویتره رو قبول دارم ولی اینکه از همه سلستیال ها قویتر باشه نه
الان سلستیال والای همگان می‌تونه به راحتی گالاکتوس رو بزنه
بعدشم برترین والای همگان خدای مارول هست که شاید گالاکتوس تونست با حداکثر قدرتش به رتبه ۳۰ مارول برسه ولی هیچ وقت برترین نبوده

adam warlock

حداقل بیست تا موجود دیگه از قویتره
اون سلستیال ها هم از نوع ضعیف بودن

VenomNinja

سلستیال ها نژادشون کلا قویه به طوری که در کمیک انسان ها به این دلیل جهش یافته و ابرقهرمان و… میشن که از خون سلستیال ساخته شدن
برو تحقیق کن چند جا

آدام وارلاک هستم می‌خوام بهتون وانداویژن رو معرفی

قبلاً تحقیق کردم دوست عزیز
نژاد قوی هستند ولی سطح قدرت هاشون
با هم فرق می‌کنه

شرلوک هلمز

ادام وارلاک یا تانوس یا دکتر فیت یا استرنج یا دوم رتبه بندی

adam warlock

دکتر فیت
آدام وارلاک
استرنج
تانوس

شرلوک هلمز

استرنج از تانوس بهتره

adam warlock

خب منم گفتم بهتره

Last edited 21 روز گذشته by adam warlock
شرلوک هلمز

نه سوال پرسیدم

adam warlock

بله وقتی تونسته دورمامو رو شکست بده تانوس رو هم میزنه

گمبیت

منم همینه ولی جای استرنج و تانوس عوض بشه

VenomNinja

دکتر فیت رو نمیشه با بقیه مقایسه کرد،تو دیسی قدرتمند بودن خیلی رواله این درحالیه که تو مارول شخصیت پردازی مهم تر از قدرته،یه دوران دکتر استرنج شکست نمیخورد و یه حالتی مثل دکتر فیت داشت اما مارول آسیب پذیر ترش کرد،اگه دقت کنید سنتری سوپر من مارول یه انرژی بزرگ محسوب میشه و در موارد اضطراری دیده شده اما سوپر من اکثرا هست و با اون سطح قدرت بارها شکست خورده که نشون میده از نظر قدرت ها دیسی بالا تره تانوس با دستکش بینهایت اول میشه و بدون اون آخر هرچند یه اترناله دکتر فیت با کلاهش دوم… بیشتر

adam warlock

بله قدرت موجودات دی سی خیلی زیاد تر از ما ول هست اما شخصیت پردازی های خوبی هم دارند شاید مثل مارول واقع گرایانه نباشه اما باز هم خوب هست

VenomNinja

بله دوست عزیز فقط دلیل اوردم که چرا دکتر فیت یه مرحله قوی تره وگرنه دی سی میتونه موفق تر از الان باشه اگه یه دنیای سینمایی خوب بسازه.وگرنه بخش کمیک بوکی مشکلی ندیدم.

Adam warlock

بله هم در ایونت و هم در خود کمیک ها دی سی از مارول بهتر عمل کرده

MARVEL AND DC

آدام وارلاک
تانوس
دکتر فیت با کلاه
دکتر دووم
دکتر استرنج
دکتر فیت بدون کلاه

adam warlock

آدام وارلاک با سنگ روح
دکتر فیت
آدام وارلاک
دکتر دووم
دکتر استرنج
تانوس بدون دستکش

adam warlock

۱ تانوس با دستکش ابدیت
۲ آدام وارلاک با سنگ روح
۳ دکتر فیت
۴ آدام وارلاک
۵ دکتر دووم
۶ تانوس
۷ دکتر استرنج

Last edited 14 روز گذشته by adam warlock
VenomNinja

تکرار میکنم دکتر استرنج سنگ زمان رو داره

آدام وارلاک هستم می‌خوام بهتون وانداویژن رو معرفی

در حال حاضر در کمیک سنگ زمان رو ندارد

VenomNinja

چشم آگاموتو یا همون سنگ زمان دکتر استرنج بهتر از سنگ روح وارلاکه دکتر استرنج دست کم گرفته شده

آدام وارلاک هستم می‌خوام بهتون وانداویژن رو معرفی

سنگ روح قویترین سنگ هست دوست عزیز میتونید تحقیق کنید

MARVEL AND DC

عزیزم سنگ روح قویترین سنگ ابدیته از سنگ زمان ضعیفتره؟؟؟!!!

شرلوک هلمز

نه اولی قطعا دکتر فیته
ادام وارلاک
تانوس
دکی استرنج
دکتر فیت بدون کلاه

شرلوک هلمز

اوک داداش نمیری

شرلوک هلمز

یا ساده تر

رتبه بندی

هاک ای
گرین ارو
بلک کت
بلک ویدو
بلک کنیری هم بدون و هم با صوت
کت وومن
ناینت وینگ
دردویل
بولزای
الکترا
بتگیرل
مون نایت که هیچی ازش نمیدونم به جز بتمن مارول

رونین

نظر شخصی

بولزای
دردویل
مون نایت
گرین ارو
بلک کنیری با صوت
الکترا
ناتاشا
بلک کنیری بدون صوت
رونین
بتگیرل
هاک ای
نایتوینگ
بلک کت
کت وومن

MARVEL AND DC

مون نایت
بولزای
دردویل
نایت وینگ
هاک ای
گرین اروو
بتگرل
بلک کنری با صوت
الکترا
بلک ویدو
بلک کنری بدون صوت
رونین
کت وومن
بلک کت

adam warlock

مون نایت
دردویل
بولزای
نایت وینگ
گرین ارو هاک ای
بلک کنری
بتگرل
بلک ویدو
الکترا
بلک کت
کت وومن

شرلوک هلمز

منم همین ولی الکترا از بلک ویدو قویتره

گمبیت

مون نایت
بولزای
گرین ارو
دردویل
بلک کنیری با صوت
الکترا
بلک ویدو
نایتوینگ
رهاک ای
رونین
بت گیرل
بلک کت
کتوومن