stephen-byrne-marvel-vs-dc-header

کمیک مارول VS دیسی به دست طراح DC (بروز رسانی شد)

سالهاست این بحث بین طرفدارهای دنیای ابرقهرمانی وجود داره که کدوم شخصیت قوی تره، توی نبرد کدوم تیم برنده میشه و… همه دوست دارن بدونن توی جنگ بین قهرمان های محبوبشون چه اتفاقی میوفته اما سالهای زیادی از آخرین کراس اوور بین مارول و دیسی گذشته و با وجود اینکه نویسنده ها و طراح هایی علاقه دارن این کار رو انجام بدن باز هم هیچوقت کمیک مارول علیه دیسی عملی نشده و همچنان طرفدارها بر حسب اطلاعات کمیکی و یا سینمایی خودشون شخصیت های معروف مارول و دی سی رو مقایسه میکنن اما حالا چیزی رو داریم که به دست یکی از طراحان دنیای کمیک خلق شده نه طرفدارها.

Stephen Byrne یکی از آرتیست های دنیای کمیک که مینی سری “جاستیس لیگ/پاور رنجرز” (Justice League/Power Rangers) رو طراحی کرده بود چند صفحه جذاب کمیک رو منتشر کرد توی اونها شاهد مبارزه بین مارول و دیسی هستیم چیزی که مدت زیادی طرفدار ها منتظرشن. این صفحات با اینکه به دست یکی از هنرمندای رسمی دنیای کمیک منتشر شده اما چون به طور رسمی توسط مارول و دیسی انجام نشده فن آرت محسوب میشن با این حال میتونه به واقعیت نزدیک باشه البته طبق نظر خود طراح این صفحات طراحی شدن و اگه قرار باشه یک داستان عظیم اتفاق بیوفته شاید شاهد چیزهای دیگه ای باشیم.

در کمیک خیلی کوتاه Stephen Byrne شاهد حضور سه عضو اصلی دنیای مارول و سه عضو اصلی دنیای دیسی (Trinity) یعنی کاپیتان آمریکا، آیرون من، ثور، بتمن، سوپرمن و واندروومن هستیم که با هم در حال مبارزه‌ان در ادامه میتونید این تصاویر رو ببنید.

Marvel Vs DC

اولین عکس با عنوان “Versus” (مقابله) منتشر شد و توی اون میبینیم بتمن و کاپیتان امریکا که استورم بریکر رو هم داره در حال مبارزه هستن همچنین واندروومن و ثور هم در مقابل هم قرار دارن سوپرمن و ایرون من هم که جلوی همه قرار دارن و همه اینها در کنار هم یکی از مورد انتظار ترین نبرد هارو به نمایش گذاشتن که همه دوست دارن به طور کامل شاهد همچین مبارزه ای باشن. در ادامه مبارزه های غیر گروهی رو میبینیم

Iron Man vs Superman

دومین تصویر با عنوان “Men of Steel” (مردان پولادین) منتشر شد که نبرد سوپرمن و آیرون من رو نشون میده و همونطور که میبینید موشک و شلیک های تونی استارک هیچ تاثیری روی سوپرمن ندارن و یک نبرد ناعادلانه به تصویر کشیده شده. منطقی تر به نظر میرسید اگه کاپیتان آمریکا با استورم بریکر مقابل سوپرمن قرار بگیره و تونی استارک رو در برابر بتمن ببینیم.

Wonder Woman Vs Thor

و تصویر آخر این مجموعه به اسم “My Gods” (خدیان من). مبارزه دو خدا از دنیای مارول و دیسی که جالبه توی اون میبینیم واندروومن لیاقت بلند کردن میولنیر رو داره و میتونه بر ثور پیروز بشه. البته سالها پیش هم دیدیم که واندروومن یکی از افراد لایق هستش اما اگه شاهد این نبرد باشیم مبارزه به این زودی تموم نمیشه قطعا، چون میدونیم که ثور بدون سلاح هم مبارز بزرگیه همچنین دایانا هم شمشیر و طناب خاص خودش رو داره که باعث میشه یکی از حماسی ترین نبرد های دنیای کمیک بین این دو نفر به وجود بیاد.

اما با تمام اینها و کوتاه بودن، اتفاق خوبیه که یکی از طراحان کمیک دست به چنین کاری بزنه فقط بخاطر طرفدار ها کراس اووری رو طراحی کنه. یک صفحه دیگه کمیک هم وجود داره که خارج از این مجموعه منتشر شده. ولورین علیه بتمن که میتونین در ادامه ببینیدش.


تا اینجای کراس اوور هارو قبلا دیده بودیم اما حالا چند طراحی جدید انجام شده که با موارد قبلی متفاوته. در ادامه میتونید ببنید:

در این صفحه ملاقات هارلی کوئین و ددپول رو میبینیم دوتا از جذاب ترین شخصیت های هر دنیا که بخاطر شخصیت پردازی فان و شادی که دارن بین طرفدارها خیلی محبوب شدن. اگر همچین کمیکی واقعا طراحی بشه میتونه خیلی مورد استقبال قرار بگیره و قطعا به یکی از جذاب ترین کراس اور های بین مارول و دیسی تبدیل میشه، که هم مبارزات و اکشن جذابی داره هم بخش فان خوبی میتونه داشته باشه. ای طرح با اسم The best of both worlds منتشر شده.

این طرح با اسم Co-Pilots یک داستان کیهانی جذاب رو روایت میکنه. همونطور که میبنید گرین لنترن به دست تانوس کشته میشه و حلقه کاپیتان مارول رو انتخاب میکنه این داستان هم پتانسیل خیلی بالایی داره برای تبدیل شدن به یکی از حماسه های بزرگ که در اون شاهد همکاری سپاه گرین لنترن و شخصیت های کیهانی مارول برای مقابله با ویلن ها باشیم. اگه این داستانی به صورتی اتفاق بیوفته که شاهد همکاری ویلن های بزرگ دو دنیا باشیم قطعا خیلی بیشتر از مقابله شخصیت‌ها مورد استقبال قرار میگیره.

و اما جالب‌ترین مورد نبرد تیم اسپایدرمن با تیم بتمن. خود این شخصیت ها به تنهایی از محبوب ترین های دنیای مارو و دیسی هستن و حالا اینجا در کنار دوستانشون مقابل هم قرار گرفتن. در کنار بتمن رابین و بت‌گرل رو میبینیم و همراه اسپایدرمن هم مایلز مورالس و گوست اسپایدر هستن. هر دو نفر مهارت های خاصی در مبارزه دارن و دفعات زیادی توانایی های خودشون رو اثبات کردن اما حالا توی یک نبرد کدوم طرف میتونه با کار تیمی و همکاری حریف رو شکست بده ؟ نظرتون رو توی کامنت ها بنویسید

چند وقت پیش شاهد حرف های اسکات اسنایدر در مورد کراس اووری بین مارول و دیسی بودیم اما متاسفانه به نظر میرسه قرار نیست اتفاق بیوفته با اینکه نویسنده های زیادی از دنیای کمیک از همکاری مارول و دیسی حمایت کرده بودن و گفته شد که راه نجات صنعت کمیک بعد از پایان تعطیلی ها بخاطر کرونا خلق یک کمیک با حضور قهرمان های هر دو دنیای هستش. خبر رسمی ای مبنی بر ساخت این کمیک منتشر نشد با این حال همچنان منتظریم تا خبر های بیشتری بشنویم شاید این علاقه طراح ها و نویسنده ها با حمایت مردم بالاخره مارول و دیسی رو مجبور به همکاری کنه و شاهد نبردهای کامل و یا حتی همکاری بین شخصیت های دنیای کمیک باشیم. اگه این اتفاق بیوفته شما دوست دارید چه مبارزه و چه همکاری هایی ببینید؟


نظرتون راجب این صفحات کمیک چیه به نظرتون کدومشون درسته؟

به نظرتون واندوومن میتونه ثور رو شکست بده؟


بخوانید:

برترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ
سه جوکر چه کسایی هستن؟
سوپرمن VS کاپیتان مارول
تاثیرگذار ترین رویداد های DC
5 کمیکی که باید تو فاز 5 مارول استفاده بشه


instagram
COMICON-SHOP