three-jokers

سه جوکر چه کسایی هستن؟

تئوری های کمیک Batman: Three Jokers

Batman: Three Jokers

در آینده قراره کمیک های بزرگی از دی سی ببنیم مثل رویداد دث متال و البته کمیک مورد انتظار Batman: Three Jokers. همونطور که از اسم کمیک و تصویری که از اون منتشر شده مشخصه قراره توی این کمیک سه  جوکر حضور داشته باشن که اتفاق عجیبیه و بعد از معرفی این عنوان برای همه سوالات زیادی پیش اومد مثل این سه جوکر چه کسایی هستن ؟ قراره با هم بتمن رو شکست بدن؟ تا الا کجا بودن؟ قطعا تا قبل انتشار کمیک جواب دادن به این سوالات ممکن نیست اما از اونجایی که این کمیک تا 25 اگوست (4 شهریور) به تعویق افتاده طرفدار ها شروع کردن به طرح تئوری هایی برای جواب دادن به اینکه این سه جوکر چه کسایی هستن یا اصلا سه جوکر وجود دارن یا این یه استعاره هستش.

جف جونز و جیسون فابوک خالقان کمیک “بتمن : سه جوکر” هستن، همچنین این دو نفر به همراه برد اندرسون توی کمیک Justice League همکاری کردن. توی شماره 42 کمیک Justice League که سال 2015 منتشر شد دیدیم که بتمن روی یک صندلی Mobius نشست و میتونست تمام دانش کیهان رو داشته باشه(توی مقاله 10باری که بتمن قدرت ماورایی گرفت میتونید بخونید). این اتفاق در طول رویداد دارکساید وار رخ داد و وقتی بتمن توی این وضعیت قرار گرفت سوال جالبی پرسید : اسم واقعی جوکر چیه ؟

جواب این سوال بلافاصله مشخص نمیشه اما توی شماره 50 کمیک جاستیس لیگ (2016) جف جانز به ما میگه که جواب خیلی سادس: فقط یک جوکر وجود نداره بلکه اونا سه نفرن. از وقتی که این ماجرا مشخص شد تا الا 4 سال گذشته و طرفدار های کمیک دنبال اطلاعات بیشتری از این سه جوکر هستن و گفته شده به طور قطعی به این سوال توی کمیک Batman: Three Jokers جواب داده میشه.

طبق اطلاعات احتمالی که تا الا از این داستان منتشر شده میدونیم کمیک به صورت مینی سری 3 قسمتی منتشر میشه و در راستا DC Black Label هستش. درجه سنی کمیک هم گفته میشه بزرگ ساله و با الهام از سبک آلن مور و Brian Bolland در کمیک Batman: The Killing Joke خلق شده.

پیش نمایش های کمیک Batman: Three Jokers

2
1
4
3

اول پیشنمایش های این کمیک رو بررسی کنیم و ببینیم توی اونها چه سرنخی وجود داره و نکته هایی که شاید تو نگاه اول متوجه نشدید. اگه به تصویر 2 دقت کنید میبینید جوکر درحال رانندگی با یه کامیونه که به Ace Chemicals مربوط میشه و یه ماده سبز رنگ هم از کامیون میریزه. اما این جوکر چه کسیه یا بهتره بگیم جوکر چه زمانیه. توی تصاویر بعدی میبینم بتمن، رد هود و بت گرل به آکواریم گاتهام رفتن و اونجا یک ماهی عجیب داره به اونها نگاه میکنه (تصویر 4) که لبخندی که امضای جوکر هست رو داره. laughing fish (ماهی خندان) اولین بار توی شماره 475 دیتکتیو کامیکس سال 1978 ظاهر شد و بعد از بحرانی که جوکر توی داستان “laughing fish” رد کرد اون تبدیل شد به نماد دوران برنزی جوکر . جوکر توی این دوره یکی از خطرناک ترین، باهوش ترین و ترسناک ترین حالت ها رو داشت.

از اونجایی که جوکر عصر برنزی شبیه جوکر توی داستان The Killing Joke هستش البیته با کمی تفاوت این احتمال وجود داره که یکی از جوکر های داستان بر اساس نسخه Bronze Age / Killing Joke باشه .

کاور واریانت خونین بتمن (Batman: Three Jokers)

به نظر میرسه دومین جوکر کسیه که یک گلوله آغشته به خون توی تاریخچه خودش داره. همون جوکری که رابین جیسون تاد رو توی کمیک Batman #426-429 سال 1988 به قتل رسوند. این جوکر هم توی عصر برنزی و هم نقره ای کمیک حضور داشته و تونست کار های بزرگی انجام بده مثل وارد شدن به مسائل تسلیحات هسته ای و همکاری با تروریست ها. با توجه به کشتن یکی از رابین ها و کار های دیگه میشه گفت این جوکر توی تاریخ بتمن تاثیر زیادی داشته و خب اگه یادتون باشه جف جانز در مورد کمیک Batman: The Killing گفته بود : هرکدوم از جوکر ها توی این مینی سری به آسیب های حل نشده ای مربوط میشن. خب مرگ یکی از اعضای خانواده یعنی که رابین هم بوده از بزرگترین آسیب های بتمنه.

جوکر سوم یک رازه و حتی سرنخ های کوچکی هم راجب اون وجود نداره با  این حال میشه حدس هایی زد در واقع دو حدس. در آرک Death of the Family بتمن توی سری New 52 جوکری به دست اسکات اسنایدر و گرگ کاپولا خلق شد که از تمام جوکر های قبلی وحشتناک تر بود. این جوکر به قیمت نابود کردن صورتش از Arkham Asylum فرار کرد و اونقدر جرعت داشت که به ایستگاه پلیس گاتهام حمله کنه. توی کمیک Batman: Endgame هم دوباره شاهد این نسخه جوکر هستیم تا داستان رو کامل کنه. این یکی از احتمالات بود که از جوکر اسمات اسنایدر نویسنده بزرگ دی سی استفاده بشه.

کمیک Joker-The-10th-Anniversary-Edition

اما حدس دوم برای جوکر سوم که احتمالش هم قوی تره. جوکری که به دست Azzarello و Lee Bermejo’s خلق شد. این دو هنرمند زمینه کمیک خالقان کمیک معروف Batman: Damned هستن و جوکری که بدست اونها به وجود اومد یک گنگستر روانیه که همه بهش احترام میزارن البته چون ازش میترسن. احتمالا جوکر سوم همین شخصیت باشه یا با الهام از این شخصیت البته این هم ممکنه تمام این احتمالات اشتباه باشن

جدا از هویت سه جوکر مختلف این سوال وجود داره که چرا 3 جوکر قراره توی این داستان باشن ممکنه هرکدوم از اونها از یک جهان موازی مولتیورس دی سی اومده باشن که ساده ترین راه حل ممکنه و توی دنیای کمیک هم یک اتفاق طبیعیه که البته کسی تصور نمیکنه داستانی به این مهمی همچین ماجرای ساده ای داشته باشه و همه انتظار یک پیچش داستانی بزرگ و قافلگیر کننده دارن.

یک احتمال دیگه هم وجود داره اینکه سه شخصیت مختلف ریشه توی روان عجیب جوکر داشته باشه. یعنی در واقع یک جوکر وجود داره با سه شخصیت مختلف که توی موقعیت های مختلف خودشون رو نشون میدن. جوکری با شخصیت سه گانه و روانی کننده که هم میتونه بتمن رو گیج کنه و هم خواننده کمیک رو . جف جانز در مورد این کمیک گفته بود که این فقط یک داستان بتمن جوکر نیست و قرار نیست بتمن قهرمان و جوکر شرور باشه، جوکر ممکنه هر چیزی باشه حتی قهرمان شاید این حرف هم دلیلی بر وجود سه شخصیت مختلف در قامت یه جوکر باشه که هر زمان یکی از اونها رو قراره ببینیم.

کمیک Batman: Three Jokers #1 توی تاریخ 4 شهریور منتشر میشه.

پیشبینی شما راجب این کمیک چیه؟
به نظر شما چه تئوری ای اتفاق میوفته؟


بخوانید:

مقایسه 3 ویلن گاتهام با جوکر
کمیک فارسی Batman: Damned
ریبوت دنیای دیسی:۱۰ فیلمی که دوست داریم به ترتیب منتشر شوند
۱۰ تا از بدترین کارهایی که بتمن کرده است!!!
ترسناک ترین شخصیت DC در رویداد  Death Metal معرفی میشود


instagram
COMICON-SHOP
4 5 votes
امتیاز به این نوشته
guest
8 دیدگاه
قدیمیترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
عرفان محمدی
عرفان محمدی
12 روز گذشته

سلام ممنون از مقاله خوبتون ممکن نیست که یکی از جوکر ها آلفرد نباشه؟یعنی در کمیک بتمن فقط صحنه سازی شده باشه مرگش و الان آلفرد یکی از اون ها باشه همونطور که در کمیک whatever happend to the caped crusader دیدیم.اگه میشه جواب بدید.با تشکر

عرفان محمدی
عرفان محمدی
11 روز گذشته

خیلی ممنون از اینکه پاسخ دادید با تشکر

امیرعلی
امیرعلی
10 روز گذشته

احتمالا همه این سه نسخه درواقع توی ذهن جوکر هستند

《WHITE$-$WING》
《WHITE$-$WING》
10 روز گذشته

خیلی خوب بود عالی

مهدی
مهدی
5 روز گذشته

وقتی اومد ترجمش می کنین؟

امیرعلی
امیرعلی
19 ساعت گذشته

ببخشید یک سوال توی کدوم سری جاستیس لیگ بتمن به صندلی موبیوس گفت جوکر کی هست ؟؟.جاستیس لیگ ریبرث؟،جاستیس لیگ نیو52؟