نقد و بررسی سریال بوجک هورسمن

بررسی سریال بوجک هورسمن

با  بررسی سریال پرطرفدار (Bojack Horseman) بوجک هورسمن با کامیکان همراه باشید.

مشخصات سریال

نام سریال : Bojack Horseman

پخش کننده : شبکه نتفلیکس

وضعیت پخش : پایان سریال در فصل ششم

میانگین زمان سریال : 25 دقیقه

نمرات : imdb : 8.7      RT:93%    MetaScore:93

سال پخش : 2014 تا 2020

نقد و بررسی سریال بوجک هورسمن

تیم گویندگی

تیم گویندگی

در تمامی انیمیشن ها تیم گویندگان حرف اول را میزند چون اگر یک سریال انیمیشنی از تیم خوبی بهره نبرند محتوای سریال زیر سوال خواهد رفت.تیم گویندگی سریال بوجک را میتوان بدون شک یکی از بهترین ها در عرصه خودش خواند چون تمامی کرکتر ها حتی کرکتر هایی که نقش های کم رنگی دارند از صدای های خاص بهره میبرند. از سرشناس ترین گویندگان به نقش بوجک که توسط Will Arnett نقش تاد که توسط Aaron Paul و دایان که توسط Alison Brie میتوان نام بر این سه شخصیت که از کرکتر های اصلی سریال بودند توانستند به نقش خود را ایفا کنند.در کنار این شخصیت های بقیه افراد کرکتر ها نیز از صدا پیشگانی حرفه ای برخوردار بودند مانند پرنسس کارولین که توسط Amy Sedaris و مستر پینات باتر که توسط Paul F. Tompkins گویندگی شد در کل میتوان تیم گویندگی این سریال را به یکی از کامل ترین تیم های گویندگی نام برد.

زمان حال اتفاقات جدید

زمان حال اتفاقات جدید

یکی از ویژگی های که سریال بوجک رو نسبت به دیگران متمایز میکنه اینکه که در زمان حال رخ میده اتفاقات جدید رو تو سریال نشون میدن و تقریبا سریال کمدی و بروزیه و مدرنیه،این سریال با طنز خاص خودش شوخی های عجیب با صنعت سینما کرده مانند حذف کردن D هالیوود در فصل اول که از اون به بعد تو سریال هالیوو وجود داره و خبری از هالیوود نیست ، یا چون این سریال از شبکه نتفلیکس پخش شده اشاره های زیادی به فیلم ها وسریال های خود نتفلیکس در این سریال وجود داره.

دنیای عجیب و غریب

دنیای عجیب و غریب

قطعا نمیتونین این سریال رو شروع کنین و مغزتون منفجر نشه که چرا اینقدر تو این سریال شخصیت های عجیب و غریب هست و چرا یک اسب میتونه با یک گربه تو رابطه باشن این دنیای عجیب و غریب واقعا یک چالش خاصه که همرو میتونه گیج کنه شاید تو چند قسمت اول درکش براتون سخت باشه اما بعدش کم کم به این دنیای فانتزی عادت میکنین و غرق در این دنیا میشین.

سریالی با زمان کوتاه داستانی طولانی

سریالی با زمان کوتاه داستانی طولانی

یکی از ویژگی های خاص این سریال اینکه شما فقط حدود بیست و پنج دقیقه یک قسمت سریال رو تماشا میکنید ولی خب بعدا که به اون قسمتا فکر میکنین میبینین که واقعا داستان طولانی بود و چجوری توی 20 دقیقه شما اونو تماشا کردید.یکی دیگر از جالب ترین نکات سریال شاید فلش بک های بوجک به گذشتس زمانی که سریال هورسن اروند پخش میشد و اون یک بازیگر معروف بود یا قبل تر زمانی که بچه بوده و مادرش اونو مجبور به کشیدن سیگار کرده.

محتوای بزرگسال محیطی بچه گانه

محتوای بزرگسال محیطی بچه گانه

جو این سریال به شدت بچه گانه به نظر میرسد اما زمانی که چند قسمت از سریال را ببینید می فهمید این سریال اصلا محتوای بچه گانه ای نداره بلکه کاملا بزرگسال است ، از الکل خوردن های دائمی بوجک ، سیگار کشیدن او ، رفتن به بار و ……….. همه و همه کار هایی هستند که واقعا مناسب دیدن گروه سنی بزگسال هستند.

خلاصه داستان :

خلاصه داستان

داستان این سریال در هر فصل کاملا متفاوت است و شما همیشه تجربه ای جدید را تماشا میکنید، داستان کلی این سریال به این شکل است که بوجک هورسمن ستاره یک سریال در دهه 90 بوده اما با گذشت زمان ترس از فراموش شدن دارد چون دیگر مثل سابق طرفدار ندارد و رو به پیری نیز هست . سریالی که بوجک در آن بازی کرده بود درباره چند یتیم بود که بوجک آنهارا به فرزندی گرفته بود و از آنها مراقبت میکرد. در هر فصل از سریال ماجرای تازه ای برای بوجک رخ میدهد که این اتفاق در فصل اول نوشتن کتاب درباره خودش است که شرکتی که قرار بود کتاب را منتشر کند وقتی دید بوجک توانایی نوشتن را ندارد با یک نویسنده صحبت کردند تا او برای بوجک داستان زندگی اش را بنویسید ، اینطور بود که دایان یکی از بهترین دوست های بوجک به سریال وارد شد.

موضوع هایی که در فصل های مختلف این سریال رخ میدهد همگی جذاب هستند و اگر من بیشتر براتون توضیح بدم دیگه ارزش دیدن رو نداره ولی شما با این اسب عاشق میشین ورشکسته میشین به زندان میوفتین کار های بد میکنین ، گریه میکنین و کلی هم میخندیدن و کیف میبرین که این یکی از بهترین ویژگی های سریال بوجک هورسمن است .  

بررسی بوجک هورسمن
از نقاط مثبت بوجک میتوان به بروز بودن اتفاقات،حضور در دنیای واقعی و بودن کرکتر های شخصیت های معروف در این سریال اشاره کرد
9
عالی

نظر شما درباره این سریال چیست؟


بخوانید :

5 سریال علمی تخیلی مناسب قرنطینه

فیلم های آینده اعضای استرنجر تینگز

کمیک جنگ قلمروها

بهترین سریال هایی که نتفلیکس در سال 2020 منتشر میکنه!!!!

۵ نسخه قدرتمند ثور


instagram
telegram
COMICON-SHOP