batman 10 worst things

۱۰ تا از بدترین کارهایی که بتمن کرده است!!!

دارک ترین قهرمان

بتمن به عنوان نماد عدالت در گاتهام و حتی تمام دیسی شناخته میشه.اما درطول ۸۰ سال حضورش، زمان هایی بوده که بتمن به طور قابل ملاحظه ای کمتر از یک قهرمان بوده و شخصیتی بی ثبات و به هم ریخته داشته. شاید بتمن تبدیل به نمادی شده که جنایت کارا ازش میترسن، اما بروس وین مثل هر انسان دیگه ای در دنیای دیسی یک انسان ساده باقی مونده و اشتباهات و کارهای نادرست زیادی گاها انجام داده.اون شاید تبدیل به قهرمانی شده باشه که گاتهام بهش نیازداره، اما زندگی شخصیش به اندازه خیابان های گاتهام مشکلات زیادی داره.

در این مقاله ما به شما ده تا از کارهای اشتباه و نادرستی که بتمن انجام داده که شاید حتی باعث شده باشه محبوبیتش کم شده باشه رو باهم مرور میکنیم.با ما همراه باشید.

۱۰. حتی آلفرد رو هم کشته!!!

alfred death

بتمن در هشتاد سال حضور زیر فشار های گوناگون، بارها و بارها تا لبه پرتگاه رفته.در طول داستان Batman who laughs بتمن تا دورترترین نقطه در طول تمام داستان هاش رفت.بتمن نه تنها به صورت هدفمند خودش رو تسلیم سموم جوکر کرد، بلکه کنترلشو تا حدی از دست داد که آلفرد رو تا حد مرگ خفه کرد، اونم بخاطر اینکه اسباب بازی جدیدشو بهش نداد (کلاهی درسته شده از عنصر شماره ۹ام شبیه Batman who laughs).

۹. سوئ‌استفاده کردن از نامزدش

finance batman did robot

وقتی بروس وین تونست برای خودش اسمی در بین واجد شرایط ترین افراد مجرد گاتهام دست پا کنه،بالاخره تونست با Silver ST.cloud وارد رابطه بشه.هرچند مثل تمام چیزهای یک مرد که تو شب شبیه خفاش لباس میپوشه، مسائل اونطور که به نظر میرسن ساده نیستن.نه تنها بروس وین پارانوید شدید داره و تو رابطه عود میکرده،بلکه اون نامزدشو به ربات بودن متهم کرده.و وقتی کاملا از کنترل خارج شده بود، نامزدش رو از موهاش گرفته و کشیده تا تئوری خودش رو تست کنه.

رفیق، بروس، دوست عزیز، با مرام، بزرگ، قهرمان، یه لطفی به همه بکن و خودتو به یک روانپزشک نشون بده.

۸. آویزان کردن فردی از بت پلین

strangers batplane

بتمن برای ۸ دهه تا الان گاتهام و حتی جهان رو بارها و بارها نجات داده.اما تا قبل از اینکه که قانون *استفاده نکردن از سلاح گرم و نکشتن کسی* رو برای خودش تصویب کنه، زندگی قهرمانیش تمیز و بدون جنایت نیست.در واقع بعضی زمان هاش کاملا افتضاح بودن. در طول ایونت بتمن #۱، هوگر استرنج از زندان فرار کرد و دارویی مصرف کرد که اونو تبدیل به غول کرد.بعد از اینکه بروس وین دید شکست اون از چیزی که فکر میکرده سخت تره، برای متوفق کردنش اونو از بت پلین آویزون کرد.

۷. آپلود کردن ویروس روی سیستم سایبورگ

cyborg virus

بتمن از اعتماد هم تیمی هاش در جاستیس لیگ، بارها و بارها سواستفاده کرده.و در طول خط داستانی اینجاستیس، بتمن با سایبورگ این کارو کرد.بعد از اینکه سایبورگ به بروس وین گفت که برای بروس کرک آپدیت های فایروالش غیرممکنه، زمانی بود که سایبورگ فهمید بتمن چه موجود کثیف و شروری بوده.شاید بتمن نتونه فایروال سایبورگ رو کرک کنه، اما بهش نیاز هم نخواهد داشت، چون ویروس از اولین باری که باهم ملاقات کردن روی سیستم سایبورگ نصب شده.

۶. زندانی کردن KGBEAST تو فاضلاب و کشتنش با گرسنگی

kgbeast locked in sewer

KGBEAST یکی از قدرتمندترین دشمنان بتمنه.KGBEAST نه تنها میتونه بتمن رو مورد یکی از بدترین ضرب و شتم های زندگیش قرار بده، بلکه اخیرا تونسته بدترین خاطرات دیک گریسون(اولین رابین) رو با استفاده از یک گلوله لوبوتومی دوباره بهش یادآوری کنه و اونارو زنده کنه.
از اونجایی که اون خفاش و خانواده خفاش رو تحت فشار قرار داده، شاید فکرکنین که بتمن کینه ای یا چیزی از اونا داره.خب درست فکر میکنین.بتمن یک بار اونو تو فاضلاب زندانی کرد تا از گرسنگی بمیره.

۵. چشم برادر

brother eye

بعد از اینکه معلوم شد زاتانا و چندتا از قهرمان های دیگه ذهن خلاف کار هارو پاک میکنن تا بتونن افراد بی خطر و بهتری برای جامعه باشن، و بعد از اینکه بتمن متوجه این موضوع شد، ذهن بتمن رو هم پاک کردن، پس اونا میتونستن به کاراشون ادامه بدن.هرچند بعد از اینکه گروه به بتمن گفت که چیکار کردن، ورژن همیشه مشکوک بتمن و پارانوید بتمن عود کرد و یک ماهواره جاسوسی بزرگ ساخت تا اعضا جاستیس لیگ رو همیشه زیرنظر داشته باشه.اما سیستم اونقدرایی که بتمن دوست داشت امن و قابل اعتماد نبود، و توسط مکسول لورد هک شد و اون ازش برای اهداف شرورانه اش استفاده کرد. 

۴. حامله کردن Batgirl

batgirl pregrant

تو خط زمانی Batman Beyond، بعد از اینکه دیک گریسون بلودهون رو ترک کرد، بتمن و بت گرل روی پشت بام یک ساختمان صمیمی شدن و رابطه ای برقرار کردن که در نتیجه اش بت گرل حامله شد.چه چیزی میتونه بدتر از این باشه که بتمن تو موقعیتی بوده که از بت گرل جوان سواستفاده کنه، . اینکه بتمن کاملا میدونسته بت گرل با دیک گریسون(رابین) تو رابطه اس.بعد از اینکه دیک فهمید بتمن چیکار کرده به ناچار همه رو ترک کرد و برای مدت زیادی با هیچکس حرف نمیزد.

۳. تبعید ارباب مرگ

batman banished lord death

در طول ایونت Batman incorprated #2 ، بتمن، کتوومن و مرد جوانی به اسم جیرو اوسامو، میخوان از ابرقهرمانی ژاپنی به اسم MR.unknown انتقام بگیرن.این مسیر اونارو به ارباب مرگ جاویدان میرسونه.علاوه بر اینکه بتمن قانون نکشتن کسی رو برای خودش داره، قطعا معلومه که نمیشه ارباب مرگ رو کشت.برای همین بتمن راه حل خودش رو درست میکنه.به جای اینکه اونو تو زندان یا آرکام یا هرجایی که خلاف کارا میرن زندانی کنه، اونو تو یک سفینه زندانی کرد و اونو به جهش های بی پایان بین کیهانی فرستاد.

۲. استفانی براون رو کشته

stephanie brown death

بتمن در طول ۸ دهه فعالیتش کارهای خیلی خیلی بدی کرده، ولی تو یکی از کوچکترین این کارها تیم دریک و دوست دخترش استفانی براون دست دارن.بعد از اینکه تیم تصمیم گرفت که یک ارتقا درجه از طرف بتمن لازم داره تا تبدیل به رابین بشه، بتمن استفانی رو زیردست خودش آورد و اونو تبدیل به رابین کرد(فقط برای حسودی تیم).بعد از این کار بتمن یک سری کار های انجام داد که زندگی استفانی رو تو دستای بلک ماسک قرار داد.بعد از اینکه معلوم شد استفانی مرگشو جعل کرده، بتمن حتی به خودش زحمت نداد که به تیم بگه ممکنه این موضوع درست باشه.

۱. کوهی از مردگان

justice league death

قطعا معلومه که بتمن مشکلاتی داره.مهم ترینشون هم مشکل اعتماد کردن.نه تنها بتمن به دشمناش و خلاف کارای گاتهام و جهان مشکوکه و اعتماد نمیکنه، بلکه حتی به هم تیمی هاش تو جاستیس لیگم اعتماد نمیکنه.

مثل هر قهرمان دیگه ای که پارانویا شدید داره، بتمن نقشه ها و راه هایی رو درست کرد تا بتونه هرکدوم یا همه اعضا جاستیس لیگ رو هر وقت که نیاز بود شکست بده یا نابود کنه، مخصوصا وقتی تصمیم میگرفتن بر علیه بتمن کاری بکنن.بتمن این فایل هارو بین فایل ها و سیستم هاش پنهان کرد اما اونطوری که فک میکرد جاشون امن نبوده، چون این فایل های به دست راس ال غول افتاد و ازشون بر علیه جاستیس لیگ استفاده کرد.


منبع: comicbookresources

به نظرتون کارهایی که بتمن کرده رو میشه براشون دلیل آورد؟


بخوانید:

داغ ترین کمیک های دیسی
معرفی مون نایت
باهوش ترین قهرمان های دنیای سینمایی مارول
۱۰ اترنال قدرتمند در دنیای کمیک
۱۰ تیم فراموش شده قدرتمندتر از جاستیس لیگ


guest
122 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
موسوی

می خواستم بگم که احیاناً مطلع هستید که اینا فیلم و کمیک و انیمیشنن؟ اگه اره، چرا این قدر بحث میکنین بعدشم کمیک های ابر قرمانی چندان اعتباری ندارن خدا داند چندبار عوض و اصلاح شدن و نویسنده و ارتیست عوض کردن و کمیکای دی سی که مال یکی دو سال پیش نیست بعدم اون زمانی که اینارو می نوشتند تقریباً اکثر کمیکای ابرقرمانی و شخصیت شرور تداوم داستانی زیادی نداشتن یعنی وقتی یه جلد کمیک می اومده موضوع و داستان این جلد با قبلی کاملاً متفاوت و بی ربط بوده چون اون زمان بر اساس داستان های بازاری کمیکای… بیشتر

یه نفر

قبل از اینکه حرفی بزنم میگم که قهرمانان واقعی نیستن و ساخته ی ذهن انسان هستن پس ارزش نداره که بخوایم به هم توهین کنیم و بخاطرش با هم دعوا کنیم من طرفدار بتمن و فلش هستم و میگم که بخاطرش بحث نمیکنم اول از همه واقعا بخاطر چند تا مقاله ی مسخره اینارو قبول میکنین؟ حتی تو دنیای واقعی به خیلی آدما تهمت زدن راجبشون قضاوت کردن و بد گفتن حتی زبونم لال استغفرالله به خدا هم توهین میکنن الان یه سری آدم اومدن با فکر اشتباهشون داستان پردازی کردن تا بتمن رو بد جلوه بدن اگه اینجوریه چرا… بیشتر

یه نفر

فیلم ها رو هم با سانسور ببینید دوستان که بخاطر یه فیلم زود گذر به گناه نیوفتین

Grayson

شماره 4 از همه بدتره واقعا افتضاح هس

دیسی فندوم (در حال رفتن )🦇🪵🪨🌗

https://www.comicon.ir/articles/comic/10-worst-batman-ever-did/#comment-43563

ببین اینا کمیک هستن بفهم اون ها واقعی ین
اینا کمیکن و کلا بحثشون فرق میکنه
منم قبول دارم اما ربط نده
ببین اینا کمیک هستن بفهم اون ها واقعی ین
اینا کمیکن و کلا بحثشون فرق میکنه
منم قبول دارم اما ربط نده

Last edited 1 سال گذشته by دیسی فندوم (در حال رفتن )🦇🪵🪨🌗
دیسی فندوم (در حال رفتن )🦇🪵🪨🌗

شماره ۷ درست بود

جیسون تاد(نریمان سابق)

سایبور گ حقش بوده

Hskm

داداش اینا چیه اخه
الان داری میگی که بتمن ادم بدیه مثلا یا خیلی موجود کثیفیه!
بتمن اگه میخواست الفرد رو خفه کنه خب به خاطر سم جوکر بود وگرنه جاهای دیگه ای بوده که الفرد کارایی بر خلاف میل بتمن انجام داده و بتمن هم نیومده خفش کنه
بعد خیلی جاها بوده که بتمن حق داشته که اعتمادی به بقیه اعضا نداشته باشه مثلا تو انیمیشن بی عدالتی دیدم که بعضیا چجور مقابل بتمن ایستادن مثل سایبورگ

ناشناس

ببه نظر من بتمن از همه اعضای لیگ عدالت قویتره حتی میتونه سوپرمن هم بکشه فقط کافیه یه اسلحه با کیریپتونایت درست اونوقت سوپرمن لعنتی 🦸‍♂️⬅️☠️پخ پخ

Last edited 1 سال گذشته by ناشناس
دیسی فندوم (در حال رفتن )🦇🪵🪨🌗

لطفا بدون اطلاع هیچی نگو میگی اعضای لیگ عدالت
به نظر خودت اعضای لیگ عدالت ۷ یا ۸ نفر باشه
اعضای لیگ عدالت ۷۸ نفره
( کل جاستیس لیگ رو میگم )
اونوقت به نظر تو که جاستیس لیگ ۸ نفر باشه هم نمیتونه (در کل حالا تو زمین صفر حساب کنیم اصلی)
دوباره نمیتونه
حالا به شخصیت پردازی ربط داره دیگه

ناشناس

شاید امکان داشته باشه که بتمن وجود داشته باشه ولی سوپرمن امکانش وجود نداره

من نایت وینگ یهوی

نگاه برادر من
من خودم. نایت وینگ خیلی دوسش دارم سر همین داستان فیلم جوک کشند (ناموسا سر اون سکانس می خواستم با پا برم تو گوشی) از دست بتمن خیلی عصبی شودم اما خدا شکر دوباره طرفدار شودم ولی بتگرل 😠هنوز سرش عصبانیم
اصلا اون لیاقت ریچارد گریسون نداره
نمی خوام اصلا در موردش حرف بزنم هی حالا ببینم این فیلم بتگرل که میاد چه گلی میشه 😒

دیسی فندوم (در حال رفتن )🦇🪵🪨🌗

به نظرم اون سکانس کلینگ جوک از همین کمیکه اقتباس شده