x-23-1

۱۰ حقیقتی که باید درباره ولورینِ لارا کینی بدانید!!!

درحالی که ولورین اصلی یا همون لوگان یکی از محبوب‎‌ترین و پرطرفدارترین شخصیت های کمیک بوکی تاریخ به حساب میاد، اما ولورینِ لارا کینی که به عنوان ایکس ۲۳ (X-23) هم شناخته میشه هم خیلی کم طرفدار نیست. با استفاده از قدرت ها و قابلیت هاش، لارا برای سالیان زیادی تمام تلاشش رو کرده و به عنوان ولورین اصلی زمانی که لوگان مرده بوده خدمت کرده و جنگیده.
با تشکر از سری محبوب All-New Wolverine نوشته تام تیلور، المان ها و ویژگی های زیادی به لارا اضافه شد و اون رو تبدیل به شخصیتی مهم و لازم به توجه کرد و با اینکه لوگان همیشه جایگاه خاصی بین طرفداران دنیای کمیک و سینما داشته، اما لارا هم تونست جایگاه خودش رو پیدا کنه و به عنوانی برای خودش کسی بشه. با ما همراه باشین تا ۱۰ فکت مهم درباره لارا رو بهتون بگیم تا بیشتر باهاش آشنا بشین.

10. برای تلویزیون ساخته شده

اون توسط Craig Kyle برای حضور در انیمیشن سریالی X-Men Evolution خلق شده. لارا برای اینکه بیننده های کم سن و سال و نوجوان بتونن بهتر با ولورین ارتباط برقرار کنن به وجود اومد و در سریال حضور پیدا کرد. اون برای اولین بار در فصل سوم این سریال در سال ۲۰۰۳ حضور پیدا کرد و به عنوان ایکس ۲۳ متولد شد. ایکس ۲۳ قبل از اینکه به کمیک ها منتقل بشه یکبار دیگه در فصل چهارم این سریال حضور پیدا کرد و سپس درسال ۲۰۰۴ در کمیک NYX به دنیای کمیک پا گذاشت. در ادامه و چندسال بعد ایده خلق این شخصیت که ارتباط برقرار کردن کودکان باهاش بود کنار گذاشته شد و رفته رفته تبدیل به شخصیت خشنی شد.

9. Trigger Scent

ایکس ۲۳ یا همون لارا از کودکی آموزش دیده تا یک قاتل باشه. اون طراحی شده بوده تا تحت کنترل و فرمان مکانی به نام The Facility که اون رو ساخته باشه. برای اینکه بشه از تمام پتانسیل و خشمش استفاده کرد، ایکس ۲۳ با trigger scent آموزش دیده. زمانی که رایحه این ماده رو حس کنه و تشخیص بده، کنترل خودش رو از دست میده و گرفتار خشمی باورنکردنی میشه. وقتی در این حالت قرار بگیره هرچیز و هرکسی که اطرافش باشه رو میکشه و بهش حمله میکنه. این حالتش زمانی خیلی میتونه براش مفید باشه که باید تعداد زیاد یا گروهی از افراد رو از پا دربیاره.

8. قابلیت پیوند اعضا

درست مثل لوگان، لارا هم دارای قدرت بهبود خیلی قدرتمندیه و در زمان کمی میتونه بهبود پیدا کنه. اما غیر از این لارا یک قابلیت خیلی مهم دیگه هم داره و اون قابلیت پیوند اعضای بدنشه. اون میتونه اعضای بدنش که قطع شده باشن رو دوباره به خودش پیوند بزنه و همین میتونه در زمان و قدرتی که باید برای رشد مجدد اون عضو بدنش صرف کنه صرفه جویی بشه. اون زمانی که زندانی بود مجبور شد تا دستش رو قطع کنه تا بتونه فرار کنه و بعد از آزاد شدن از دستبندهاش دوباره دستش رو به مچش پیوند زد و تونست با سرعت بیشتری فرار کنه.

7. بی رحمانه شکنجه شده

زندگی کودکی و دوره رشد لارا خیلی لذت بخش و عادی نبوده. اون بارها و بارها زیر شکنجه و تحت آزمایش فردی به نام Zander Rice قرار میگرفته و تقریبا تمام کودکیش به همین نحو گذشته. Zander Rice لارا رو به خاطر کارهای لوگان سرزنش میکرده و برای خالی کردن عقده هاش لارا رو اذیت و شکنجه میکرده. اون کارهای وحشتناکی با لارا کرده، اون رو در معرض تشعشات مختلف قرار داده تا قدرت بهبودش رو بررسی کنه، اون رو به ماموریت های قتل خیلی خطرناک فرستاده، و حتی چنگال هاش رو از بدنش خارج کرده تا جای اونها ادمنیتوم قرار بده، اون هم بدون بیهوش کردنش.

6. مادر خودش رو کشته

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین لحظات سال های گذشته لارا در دنیای کمیک، زمانی بود که مادر خودش رو به قتل رسوند، اون هم بخاطر تحت تاثیر trigger scent بودن. اون هیچی متوجه نمیشد و خشم جلوی دیدش رو گرفته بود. زمانی هم که از حالت خشمگینش خارج شد متوجه مادرش شد که درحال مرگ بود و نفس های آخرش رو میکشید، این واقعه حتی برای لارا که از بچگی برای قتل آموزش دیده بود هم دردآور بود و قلبش رو شکست، اما یکی از مهم ترین وقایع داستان های لارا بود و اون رو برای همیشه تغییر داد.

5. به بردگی گرفته شده بود

در یکی دیگه از داستان های لارا و در طول زندگی رنج آورش، اون شستشوی مغزی شد و گرفتار فحشا شد. مردی به نام Zebra Daddy که یک دلال جنسی در نیویورک بود لارا رو تحت فرمان خودش در آورده بود و اون رو به نوعی برای مشتری های خاص خودش قرار داده بود. اما درنهایت لارا تونست با کمک چندتا از جهش یافته های جوان خودش رو آزاد کنه. بعد از آزادی لارا Zebra Daddy رو کشت و خودش رو از اون زندگی نجات داد. لارا هم درست مثل لوگان زندگی و تجربه های دردآوری داشته، اما نشون داده که تونسته از همه اونها جون سالم به در ببره.

4. Captain Universe

لارا خودش به اندازه کافی کشنده و قدرتمند هست و در زمان هایی شخصیت های بزرگی رو کشته، اما یکبار از این هم قدرتمندتر شد و تبدیل به Captain Universe جدید شد. اون که قدرت هاش رو از Uni-Power به دست آورده بود تبدیل به تجسم فیزیکی زندگی و حیات در کهکشان شد. Uni-Power یکی از قدرتمندترین نیروهای تمام دنیای ماروله و زمان هایی که نیاز مبرمی باشه میزبانی برای خودش پیدا میکنه.

3. Old Woman Laura

پیر شدن و با تجربه شدن قهرمان ها چیزی بوده که همیشه طرفدارهارو جذب خودش میکرده. طرفدارها دوست دارن ببینن که قهرمان هاشون در پایان مسیرشون چه طور به نظر میرسن، زمانی که آخرین ماموریتشون رو باید به پایان برسونن. Old Man Logan اولین سری داستانی بود که این اتفاق رو برای طرفدارهای دنیای مارول رقم زد. در ادامه لارا هم تونست این سبک داستان برای خودش داشته باشه. در آینده لارا در utopia زندگی میکنه، جایی که به عنوان ملکه بر شهر مادریپور فرمانروایی میکنه. و در همین زمان آخرین ویلن و دشمن لارا اون رو از بازنشستگی بیرون میاره تا شکستش بده.

2. یک ولورین خونگی داره

جاناتانِ ولورین، توسط دختر سنجابی (Squirrel Girl) به لارا و خواهرش گبی کینی داده شده. جاناتانِ ولورین تا زمانی که دختر سنجابی نجاتش داد در آزمایشگاه نگه داشته میشده و روش آزمایش میشده، اما بعد از آزادی و آشنا شدن با لارا و گبی بلافاصله به اونها وابسته شد. لارا به شدت با جاناتان ولورین همزاد پنداری میکرد و بهش وابسته شده بود، به این خاطر که اون هم زندگی شبیه به لارا داشته و در آزمایشگاه روش آزمایشاتی انجام میشده و در صورت برگشت به اونجاهم بدون شک کشته میشده.

1. کلون در کلون

نه تنها لارا خودش یک کلون از ولورین اصلی یعنی لوگان به حساب میاد، بلکه خودش هم یک کلون داره؛ گبی خواهر لارا یک کلون از روی لاراست. اما تنها گبی نیست، حداقل ۱۰ تا کلون از لارا به وجود اومده، اما گبی شناخته شده ترین اونهاست. گبی هم درست مثل لارا تجربه هایی خوب و بد در زندگیش داشته، اما در آخر به لارا پیوست تا باهم در برابر شخصیت های منفی فعالیت کنن. در زمینه قدرت ها و ویژگی ها گبی تفاوت های کوچکی داره، برای مثال دردی حس نمیکنه و از هر دستش یک چنگال تکی بیرون میاد.

نظرتون درباره شخصیت لارا چیه؟ به نظرتون تونسته به اندازه لوگان خودش رو ثابت کنه و محبوب بشه؟

منبع : CBR


بخوانید :

۱۴ نکته ای که باید درباره بلک آدام بدانید!!!
معرفی شهر مادریپور
۱۰ تا از خشن ترین نبردهای سوپرمن
ترتیب دیدن فیلم های ایکس من
۵ برترین کاپیتان آمریکا سینما نسبت به کمیک


guest
27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
هههمممممم

کمیکش و ترجمه کردید یا نه یا جایی هست که بشه ترجمه شده خوند

جیسون تاد(نریمان سابق)

مقاله ی خوبی بود
فقط ۴ رو نمیدونستم

ماندانا

بسیار مقاله عالی بود

name

عالی.
ببخشید بابت اسپم.
این mb چیه؟
مثلا زئوس دیسی رو با زئوس mb مقایسه میکنن
لطفا جوابم رو بدید.

name

نه

Ali

مگه X-23 اون جهش یافتهه نبود که لوگانو کشت و جلو کلش یه چیز بزرگ بود و چشماش خط قرمز بود پس چرا میگید لوراست؟

ثور لاور، مردِ خسته

هاه؟؟؟
لوگان تو فیلمش توسط x-24 که کلونی جوون تر از خودش بود، کشته شد؛ x_23 یه جورایی مثل دختر لوگانه و با هم تیم آپ هم داشتن.

eylas

اگه لوگان پدر لاراه پس گبی دختر لاراس نه خواهرش

ثور لاور، مردِ خسته

گبی کلون لوراس، بدلیل اینکه سنشون نزدیکه میگیم خواهر، بعضی از چیزا خیلی سادس فقط باید دیدتون رو به دنیا باز کنید، پروگاتیست.

Navixy

آقا این ولورین چرا هر دفعه کلون میشه یکی از چنگالاش کم میشه؟😐😂میترسم آخریش از انگشتاش یکی کم بشه😂

ثور لاور، مردِ خسته

والا تو فیلم لوگان گفتن چون لورا مونثه، دو تا چنگال داره ولی هر دو پاش هم یه چنگال داره!!!

Navixy

آخه خواهر لورا یه چنگال داره😂

ثور لاور، مردِ خسته

خب شاید چون کلون کاملی از لورا نبوده، ولی این که ایکس بیست و سه دو تا چنگال داره بخاطر جنسیتش هست، راستی به همتون پیشنهاد میکنم کمیک معرکه معصومیت گمشده با محوریت لورا رو بخونید.

Roya

😂😂😂😂

ثور لاور، مردِ خسته

هعی خدا
مقاله خوبی بود، دافنه کین نقشش رو به زیبایی تمام بازی کرد، خسته نباشید

A.H.K.Z

تو میخایی مث ثور لاور باشی؟ 🤨

ثور لاور، مردِ خسته

خودمم داداش😂

A.H.K.Z

اشتباه جواب دادیا!!! 🤨

باید یه چیز دیگه میگفتی فک کنم!

😄

عمو فراستی قاتل نولان و زک از مریدان هیچکاک

خسته نباشید مقاله خوبی بود
شخصیت جالبی هست الانم که شده جزو مردان ایکس اصلی و بذاره خوب بهش پرداخته بشه
امیدوارم جاناتان هیکمن بالاخره یک ایونت بده طی سال پیش رو در مورد مردان ایکس ( منظورم شخصیت های اصلی مردان ایکس باشند و سایر گروه ها هم باشند ) تو این چند سال مردان ایکس افتاده بود دست نا اهلش چه بهتر از الان که که دست جاناتان هست یک ایونت حماسی و بزرگ از مردان ایکس و بقیه بده

علی استیری ثورلاور ۲ دشمن اسپایدی

داداش این اسم پروفایل یعنی چی. بعدم چرا مثل فراستی صبحت میکنه نکنه خودت فراستی هستی کلک. وعاشق این شخصیت شدم

قراره ریلانچ بشه ایکس من و دیگه دست هیکمن نیست
فکر کنم اسم نویسنده جدیدش دوگان باشه

عمو فراستی قاتل نولان و زک از مریدان هیچکاک

مارول غلط اضافی می‌کنه اگر این کار رو بکنه گودرت پرفسور ایکس رو ببین ابهتو
چرا می خوان ریلانچ بکنند

عمو فراستی قاتل نولان و زک از مریدان هیچکاک

پرفسور ایکس در کمیک های مارول تا سال ۲۰۱۸ : اریک این کارت اصلا درست نیست ما باید به دنبال صلح با انسان ها باشیم وایسا یک جا آروم شو تا ما صلح کنیم 🤭☺️
پرفسور جاناتان هیکمن : مشکل چیه هر کی با ما در افتاد ور افتاد نه فتستیک فور میتونه جلومون رو بگیره نه اونجرز و نه گنده ترش
🌚🌚👺👺

عموی گرین ارو قاتل هاکای

عزیز آرامش خود رو حفظ بکن

عمو فراستی قاتل نولان و زک از مریدان هیچکاک

اره اونم بدرد نمی‌خورد
سریال فقط تویین پیکس بقیه چرنده

Mani.s.j

واو
چه شخصیت باحالی
اون که مادرش رو کشت خیلی بد بود
😭😭