Hulk-vs-Wolverine-from-Marvel-comics

5 قهرمانی که ولورین رو شکست دادن

تا الان داستان های زیادی از ولورین توی دنیای کمیک خوندیم که با ویلن ها و آنتی هیرو های بزرگ و کوچیک جنگیده و اونها رو شکست داده. اما غیر از جنگ بین خوب و بد جنگ قهرمان با قهرمان هم از جذاب ترین اتفاقات دنیای کمیکه که بیشتر هم بین آنتی هیرو هایی اتفاق میوفته که ما اونهارو به عنوان قهرمان میشناسیم که که یکی از معروف ترینِ این شخصیت ها ولورینه و توی این مقاله می خوایم نگاهی کنیم به 5 باری که اون از قهرمان های مارول شکست خورده.

5. سایکلاپس / Cyclops

تعجبی نداره که ولورین و سایکلاپس توی تاریخ آشناییشون بیشتر با هم جنگیدن تا اینکه همکاری کنن. از مهمترین دلایل دشمنی این دو شخصیت، عشق هر دو اونها به جین گری بوده و حتی غیر از این دلیل اونها اصلا از هم خوششون نمیاد که چندین بار هم باعث شده با همدیگه وارد مبارزه بشن. توی حالت عادی شاید لیزر چشم های سایکلاپس رو کسی که قدرت شفابخشی داره کار خاصی انجام نده اما توی دنیای کمیک شاهد این بودیم که سایکلاپس تونست با یک اشعه قوی توی Ultimate X-Men به لطف قدرت خودش و عینک خاصش لوگان رو از پا دربیاره.

4. هالک / The Hulk

هالک و ولورین رایطه خیلی خاصی دارن و همه میدونیم که چقد با هم جنگیدن اما حتی قدرت زیاد هالک هم نتونسته بود به ولورین آسیبی بزنه تا اینکه Crazed Canuck توی شماره 181 Jade Giant خلق شد. این مبارزه Ultimate از به‌یاد ماندنی ترین پنل های کمیک رو داشت جایی که هالک ولورین رو از وسط نصف میکنه و یکی از شکست های ولورین رو توی دنیای کمیک رقم میزنه. دنیا آلتیمیت مارول فرصت خیلی خوبی رو ایجاد کرده برای اتفاقات این چنینی، هرچند بعضی از داستان های این دنیا مورد قبول طرفداران مارول قرار نگرفته.

3. مجازاتگر/ The Punisher

با توجه به اینکه پانیشر یک انسان معمولیه و هیچ قدرت خاصی نداره باید این نبرد به نفع ولورین تموم بشه اما جالبه که نتیجه برعکس بوده و فرانک کسل با هوش و استراتژی خودش تونست دست بالا رو نسبت به ولورین بگیره. پانیشر موفق شد با شاتگان توی صورت ولورین شلیک کنه و یک دستگاه سنگین و بندازه روی اون و تا وقتی ولورین در حال شفا بخشی و بدست اوردن دوباره قدرتشه هیچ کاری نتونست بکنه. این مبارزه نشون داد پانیشر توانایی بالایی توی نقشه کشیدن برای شکست شخصیت های مختلف داره.

2. گمبیت / Gambit

به عنوان یکی از اعضای تیم مردان ایکس، ولورین وقت زیادی صرف مبارزه با بقیه اعضا کرده. و وقتی گمبیت برای اولین بار وارد تیم شد به نظر می‌رسید ولورین خیلی از اون خوشش نیومده و توی یکی از جلسات تمرینی مبارزه توی اتاق مخصوص مردان ایکس این دو نفر با هم رو به رو شدن که نتیجه خوبی برای ولورین نداشت. توی این مبارزه گمبیت موفق شدن ولورین رو زمین بزنه که باعث ناراحتی جوبیلی از این وضعیت ولورین شد. برای کسی به قدرت لوگان انتظار می‌رفت بتونه گمبیت رو شکست بده اما متاسفانه اینطور پیش نرفت.

1 کاپیتان آمریکا / Captain America

کاپیتان آمریکا معروف ترین سرباز دنیای مارول علیه ولورینِ وحشی نبرد جذابی به نظر میرسه ولی با نتیجه قابل حدس: ولورین پیروز میشه. اما خیلی جالبه که ولورین از استیو راجرز هم شکست خورد شاید دلیل این اتفاق نظم و کاپیتان آمریکا توی مبارزست و استفاده از این نقطه ضعف لوگان که اگه زیاد حرف بزنی اعصابش به هم میریزه و نمیتونه روی جنگیدن تمرکز کنه با این حال شاهد این اتفاق بودیم که کاپیتان آمریکا ولورین رو شکست بده.

منبع: CBR


به نظرتون کدوم شکست ولورین منطقی نیست؟


بخوانید:


قوی‌ترین ویلن‌هایی که ولورین با اونها روبه‌رو شده
۱۰ فکت جالب از فیلم لوگان که نمیداستید
ترتیب دیدن فیلم های ایکس من
۱۰ فکت جالب از فیلم لوگان که نمیداستید!
ویدیو احساسی از ولورین


instagram
COMICON-SHOPدیدگاه خود را بنویسید

guest
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
Md watchmen

یه دونم بزارید قویترین قهرمان های که ولورین ‌شکست داده این اعصاب خوردیه که این مقاله داشت و بشوره ببره 😁

Last edited 1 ماه گذشته by Md watchmen
محمد

نمی‌دونم خیلی علاقه دارن ولورین شکست بخوره این نویسنده ها پانیشر و کاپیتان آمریکا درسته خیلی حرفه این ولی ولورین کلی زمان بیشتری تو جنگ بوده عجیبه می‌خوان یه آدم احمق نشونش بدن بعضی نویسنده ها. آقا از نظر اخلاقی پخته نیست ولی از نظر مهارتی از همه مارول تجربه بیشتری داره دیگه کرفسم بود تو این همه سال کلی مهارت پیدا میکرد ولی بعضی نویسنده ها دوست دارن یجوری نشون بدن که اگه دعوا بشه خون جلو چشمشو میگیره و فقط داره به زمین آسمون چنگ میندازه نمی‌دونم دلیل تجاری داره یا نه (چون عقلانی نداره) ولی بهتره بس… بیشتر

دکتر منهتن

نظر من رو بخواین میگم سایکلاپس بردش منطقی نبوده ،چنگال های ولورین تونایی مقاومت دربرابر لیزر سایکلاپس
رو داره

Amir

ثور هم تونسته بود ولورین رو شکست بده داخل یه کمیک که همه شخصیت های مارول پیر شده بودن ولورین قدرت فونیکس رو هم داشت و ثور نیروی پدرش اودین رو (نا گفته نمونه داخل دنیای مارول نیروی اودین متضاد نیروی فونیکس هست) و ثور تونست ولورین فونیکس رو شکست بده و صاحب نیروی فونیکس شد وقتی این دو نیرو در کنار هم قرار بگیره به شخص قدرت خیلی خیلی زیادی میده

امیرعلی

میشه ثور هم گفت یادم یکبار باهاش جنگید اون زمان وولورین مشکل براش پیش اومده بود و ثور به شکل دشمنش میدید و ثور با آذرخش اونو شکست داد یا یجای دیگه ثور با رد اسکال همکاری کرد و با یه ضربه غافلگیر کننده اونو بدجور له کرد