Wolverine

قوی‌ترین ویلن‌هایی که ولورین با اونها روبه‌رو شده

ولورین قطعا یکی از سر سخت ترین شخصیت های دنیای ماروله و جنگ های خیلی زیادی هم داشته بخاطر عمر طولانیش که خیلی از اونها رو به راحتی شکست داده اما ویلن هایی هم بودن که بشدت در برابش مقاوت کردن و جنگیدن با اونها حتی برای ولورین هم سخت بوده. اگه با جهش یافته ها آشنا باشید و از طرفدار های مردان ایکس باشید ویلن های معروف ولورین رو میشناسید اما بعضی از شخصیت های سرسختی که اون باهاشون جنگیده از ویلن های خودش نبود و شاید هم از کارکتر های ناشناس مارول باشن. با ما همراه باشید تا 10 تا از این ویلن هارو بررسی کنیم.

10. میستریو

Quentin Beck که اون رو به اسم میستریو میشناسیم یکی از ویلن های معروف اسپایدر منه اما تاثیرات زیادی رو ولورین هم داشته بخصوص توی داستان Old Man Logan. توی یکی از دنیای ها میستریو متخصص جلوه های ویژه تونست با درست کردن یکی تصویر و فریب دادن لوگان کاری کنه اون تمام دوستان خودش یعنی گروه مردان ایکس رو بکشه و این اتفاق برای همیشه ضربه روحی بزرگی به لوگان وارد کرد این اتفاق برای لوگان در بدترین زمان افتاد دقیقا وقتی که ویلن ها دنیا رو تصرف کردن.

9. وندیگو

وندیگو یکی از معروف ترین ویلن های ولورینه که تا حالادفعات زیادی با اون رو به رو شده. این هیولای کانادایی که به وندیگو معروفه از طریق یک نفرین ایجاد شده. از اونجایی که این موجود تقریبا از بین نمیره و با افراد دیگه ای از طریق طلسم بر میگرده ولورین بار ها مجبور شده با اون بجنگه . همچنین وندیگو ، هالک و ولورین با هم مبارزاتی که توی انیمیشن های مارول هم نشون داده دشه این نبرد.

8. ویلیام استرایکر

ویلیام استرایکر یک فرمانده سابق ارتش که توی زندگی لوگان نقش زیادی داشته. استرایکر بخاطر نفرت خودش از جهش یافته ها همیشه در حال دشمنی با مردان ایکس بخصوص ولورین بوده. هرچند که اون یک انسان معمولیه اما از ویلن های ماندگار داستان های لوگانه که دفعات زیادی تلاش کرده اون رو بکشه و نسل جهش یافته هارو منقرض کنه. داستان لوگان بدون استرایکر امکان نداره این شخصیت رو توی فیلم های ساخته فاکس هم دیدیم که مثل دنیای با جهش یافته ها مشکل داشت و بخش مهمی از داستان ولورین بود.

7. The Hand (دست)

گروهی قدرتمند که توی سالهای زیادشون ثابت کردن یکی از بزرگ ترین دشمنای ولورین به حساب میان. گروهی که توی سایه ها فعالیت میکنن که به عنوان The Hand شناخته میشن و به یک موجود خبیث خدمت میکنن. فعالیت های اونها معمولا جنایت هاییه که به بحث های عرفانی هم مربوط میشن. “دست” با اینکه معمولا در حالجنگیدن با دردویله اما با ولورین هم جنگ هایی داشتن و از اونجایی که این سازمان مبارز های حرفه ای زیادی داره برای ولورین هم جنگیدن با اونها خیلی سخت بوده.

6. سامورایی نقره ای

یکی از کلاسیک ترین دشمن های ولورین کسی نیست جز سامورایی نقره ای. سامورایی نقره ای توانایی های بالایی توی مبارزه داشت همچنین جهش یافته ای بود که توانایی شارژ کردن شمشیر خودش با انرژی رو داشت همین قدرت با زره بزرگ نقره ای به اون لقب سامورایی نقره ای رو داد. سامورایی نقره ای داستان های زیادی با ولورین داشته و مبارزه با اون همیشه یکی از سخت ترین کارها برای ولورین بوده.

5. میستیک

یکی از شخصیت های معروفی که نه تنها به عنوان ویلن ولورین بلکه به عنوان ویلن مردان ایکس میشناسیمش میستیکه. میستیک یکی از جهش یافته های قدیمی و اعضای میدان ایکس بوده که به خاطر کارهای انفرادی و شرورانه ای که می کرد تبدیل شد به یکی از ویلن های ولورینو بارها با اون وارد جنگ شده. اکثر ما دوست داریم میستیک رو توی گروه مردان ایکس و به عنوان یم عضور خوب ببینیم که این اتفاق زیاد افتاده و حتی میستیک با ولورین همکاری هایی هم داشتن توی یکی از جها های موازی مارول ولورین و میستیک یک پسر هم دارن اما معمولا با هم در حال جنگ بودن.

4. Lady Deathstrike

یکی از قدرتمند ترین شخصیت هایی که ولورین باهاش رو به رو شده Lady Deathstrike هستش که پدرش مسئول تزریقادمانتیوم به بدن ولورین بود. Lady Deathstrike کسی بود که سالها بخاطر آزمایشات پدرش رنج میکشید و حتی یکبار دردویل رو به سمت جذیره مخی اونها هدایت کرد تا پدرش رو متوقف کنه و اون رو نجات بده اما Lady Deathstrike در آخر تسلیم پدرش شد و تبدیل شد به یکی از ویلن های ولورین. این شخصیت رو هم توی فیلم های مارولی فاکس دیدیم.

3. Omega Red

یکی از خبیث ترین ویلن هایی که تا به حال ولورین باهاش رو به رو شده قاتل سریالی ای که به Omega Red معروفه. این شخصیت تحت آزمایش های دولتی بوده و یک ورژن آمیخته با ادمانتیوم هم داره کابل های بزرگی به دست های اون اضاف کرد.Omega Red چندین بار با ولورین جنگید و سعی کرد با استفاده ار قدرتش نیروی ولورین رو بدست بیاره حتی یکبار به مدت 18 ساعت بدون از دست دادن قدرتش با ولورین جنگید.

2. Daken

هیچی بدتر از این نیست که مجبور باشی با یکی از اعضای خانوادت بجنگی. یکی از بدترین زمان ها برای ولورین وقتیه که باید با پسر ضد قهرمانش داکین روبه‌رو بشه  پسر ولورین تمام قدرت های پدرش رو داره و خیلی هم جوون تره که باعث شده به یکی از قوی ترین شخصیت هایی که ولورین باهاشون جنگیده تبدیل بشه. داکین برخورد های عاشقانه زیادی هم با شخصیت های مارول داشته. اون حتی یکبار به اسم پدرش به گروه انتقام جویان تاریک پیوست و به جامعه ابرقهرمان ها آسیب رسوند.

1. سیبرتوث

کسی که بیشترین جنگ رو با ولورین داشته. ویکتور برادر لوگان که البته برادری اونها مربوز میشه به دوران خیلی دوری که شاید ولورین اصلا به یاد نیاره به خاطر اتفاقاتی که بار افتاده. سیبرتوث و ولورین دفعات بی شماری با هم جنگیدن و هربار نتیجه متفاتی داشته چون هر دوی اونها از جهش یافته های خیلی قدرتمند مارول هستن. در ابتدای داستان این دو با هم کارهای خیلی زیادی کردن و همکاری های بزرگی داشتن اما از یه جایی مسیرشون عوض شد چون سیبرتوث هیچ خوبی ای توی وجودش نبود اما لوگان اونقدرا هم بی رحم نبود. هرچند که سیبرتوث هم شاید کار های خوبی کرده باشه.


بخوانید:

5 کمیکی که باید تو فاز 5 مارول استفاده بشه
 ۱۰ چیزی که راجب تسک مستر نمیدانستید 
۵ نسخه قدرتمند از تور
فاجعه آمیز ترین اختراعات دکتر دوم
معرفی ایونت AVENGERS . FANTASTIC FOUR: EMPYRE


instagram

COMICON-SHOP