۱۰ شخصیت قدرتمند دیسی که سوپرمن نمیتونه تنها از پسشون بربیاد

درسته که سوپرمن خیلی قدرتمنده، اما دست بالای دست بسیار است، اگه سوپرمن با قویترین کاراکترهای دیسی بجنگه احتمالا به کمک احتیاج پیدا میکنه.همه مردم دوست دارن سوپرمن طرف اونها باشه. اون یکی از قویترین ابرقهرمان‌های دنیای کمیکه و قدرتش افسانه‌ایه. ولی خب یه سری موقعیت‌ها بوده که سوپرمن برای شکست رقیبش به کمک احتیاج پیدا کرده.توی چندتا از بزرگترین ایونت‌های دیسی، میبینیم که سوپرمن به کمک بقیه افراد میاد تا به مقابله با تاریکی‌ها برن. ولی بغیر از اینا چندبار سوپرمن برای مبارزه با مشکلای کوچیکتر به کمک احتیاج پیدا کرده.

توجه : این لیست و مقاله براساس وقایع گذشته و فکت ها شکل گرفته، اما بازهم مطلقا این لیست درست نیست و ممکنه در شرایط مختلف نتیجه نبرد جور دیگه رقم بخوره.

10. Atlas (اطلس)

اطلس یکی از کاراکترهاییه که جک کربی وقتی تو دهه 70 به دیسی اومد، خلق کرد. اون تا حدودی یه ضدقهرمان محسوب میشد و تقریبا این نقش رو از همون زمان تا الان ایفا کرده. توی سال 2010 اطلس توسط فردی نامعلوم شستشوی مغزی شده و سراغ جاستیس لیگ فرستاده شده بود. با قدرت فرا انسانی و آسیب ناپذیری که داره، برای تیم چالش بزرگی ایجاد میکنه. سوپرمن به تنهایی از پسش بر نمیومد و فقط با ترکیب قدرت کل اعضای جاستیس لیگ بود که بالاخره تونستن اطلس رو متوقف کنن.

9. Emperor Joker (امپراطور جوکر)

اصولا جوکر نباید مشکلی برای سوپرمن بوجود بیاره، چون به هر حال قدرت خاصی نداره. ولی موقعیتی پیش اومد که توی اون جوکر به قدرت مطلق رسید. جوکر قدرت‌های Mister Mxyzptlk رو دزدید و دنیا رو با تصور خودش از نو خلق کرد و خودش امپراطور شد. قدرت تداخل در واقعیتی که به دست آورده بود غیرقابل مقابله بود، ولی با کمک اسپکتر و Mister Mxyzptlk، سوپرمن از وضعیت ناپایدار روانی جوکر استفاده میکنه و بالاخره شکستش میده.

8. Amazo (آمازو)

آمازو به یکی از دشمنهای فراموش شده سوپرمن تبدیل شده. ولی زمانی یکی از اولین و قویترین دشمنان سوپرمن بود. مخلوق اندرویدی دکتر ایوو میتونه قدرت هر ابرقهرمانی رو تقلید بکنه، که شامل قدرت‌های سوپرمن و واندوومن هم میشه. این باعث میشه که آمازو به یه مشکل جدی تبدیل بشه و سوپرمن درگذشته برای شکست دادنش به تقلا افتاده. بعضی از نسخه‌های آمازو، و مخصوصا جدیدترینش، تقریبا تونسته کل جاستیس لیگ رو با استفاده از قدرت هرکس علیه خودش شکست بده.

7. Gog (گاگ)

گاگ، ویلن خط داستانی کینگدام کام، نوشته مارک وید و الکس روسو بود. گاگ زیادی به دهه 90 تعلق داشت و مثل بقیه چیزهای این سری داستان، خوب ادامه پیدا نکرد. ولی بدون شک اون قدرت سهمگینی داشت. اون تقریبا تمام قدرت‌های سوپرمن رو داره، از جمله قدرت، استقامت، پرواز، با یه مورد اضافی که سوپرمن نداشت. قدرت ترمیم. و این باعث میشد شکست دادنش برای سوپرمن خیلی سخت بشه.گاگ درواقع سوپرمن رو کشت و بعد در زمان سفر کرد تا تمام نسخه های سوپرمن رو از بین ببره. تنها دلیل نجات سوپرمن، دخالت واندروومن و بتمن بود، که تو زمان سفر کردن و جلوی گاگ رو گرفتن.

6. Rogol Zaar (روگول زار)

روگول زار ویلن جدیدیه که طرفدارها به تازگی فهمیدن عامل نابودی کریپتون بوده (در مخالفت با حادثه اکولوژیکی که همیشه تصور میشده کریپتون رو نابود کرده) طبیعتا این خبر سوپرمن رو خوشحال نکرد. ولی زار بشدت قدرتمند بود و سوپرمن برای شکستش به کمک احتیاج داشت. این دو در مرکز زمین دوئل کردن، و اگه بخاطر سوپرگرل نبود، زار میتونست کل زمین رو نابود کنه. کارا زور-ال ضربه نهایی رو به زار میزنه و اون رو توی فانتوم زون گیر میندازه.

5. Lex Luthor (لکس لوتر)

لکس لوتر با فاصله بهترین رقیب سوپرمنه. و این رو بارها و بارها در دهه‌های مختلف، توی کمیک‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های مختلف ثابت کرده. با اینکه لکس هیچکدوم از قدرتهای فرابشری سوپرمن رو نداره، عوضش هوش خیلی بالایی داره که ازش بارها دربرابر سوپرمن استفاده کرده. در بتمن علیه سوپرمن: شروع عدالت، سوپرمن برای متوقف کردن لکس به کمک بتمن و واندروومن احتیاج داشت. در اوایل کمیک‌های دوران طلایی، سوپرمن از سوپرگرل برای شکست لوتر کمک گرفت. اون هم بعد از اینکه لکس لوتر تونسته بود درواقع سوپرمن رو بکشه.

4. Martian Manhunter (مارشن من هانتر)

مارشن من هانتر سر تا پا قدرته و مرد فولادین نمیتونه تنهایی از پسش بربیاد. حتی سوپرمن یه بار گفت که جی‌ان جی‌انز قویترین موجود روی زمینه. اون تقریبا تمام توانایی‌های سوپرمن رو علاوه بر قدرت‌های خودش، مثل تلپاتی و تلکینسیس داره. در حقیقت هیچوقت مبارزه‌ی جدی بین این دو صورت نگرفته که بفهمیم کدوم قوی تره، ولی توی اینجاستیس: خدایان میان ما، مارشن من هانتر فقط با استفاده از قدرت تلپاتی به سادگی سوپرمن رو شکست میده، و این واندروومن بود که جونشو نجات داد.

3. Parallax (پارالکس)

هال جوردن یکی از بهترین گرین لنترن‌های کل زمان بوده، ولی همیشه برای همه یه روز کاری بد وجود داره. در مورد جوردن، روز واقعا فاجعه باری بود. بعد از نابودی کاست سیتی، اون عصبی شد و کل لشکر گرین لنترن رو نابود کرد. در طول این پروسه، اون به پارالاکس تبدیل شد و سوپرمن نتونست تنهایی از پسش بربیاد.در طول ایونت ساعت صفر، پارالاکس سعی کرد تمام واقعیات رو از بین ببره. این مطمئنا شیطانی ترین حرکتی بود که کسی تا الان سعی کرده با انگشتر قدرت انجام بده. با ترکیب قدرتهای چندین قهرمان واقعا قدرتمند، و حتی چند تا از قهرمان‌های واقعیت‌های دیگه بود، که تونستن جوردن رو از انجام این کار منصرف کنن. در آخر هم اون برای نجات واقعیت خودشو رو فدا کرد.

2. Anti-Monitor (آنتی-مانیتور)

آنتی مانیتور تهدیدی حتی بزرگتر از پارالاکس بود. ویلن اصلی سری داستان بحران در زمینهای بینهایت تقریبا همه زمین‌های مالتی ورس رو از بین برد. سوپرمن تنهایی نتونست کاری از پیش ببره، و چند تا از قهرمان‌ها تو این مسیر کشته شدن، از جمله سوپرگرل اصلی. با فداکاری‌های زیاد و کمک تعداد زیادی از قهرمان‌ها، بالاخره موفق شدن آنتی مانیتور رو شکست بدن. البته به قیمت جمع کردن همه‌ی زمین‌ها روی یکی، برای اولین بار در تاریخ کل دیسی.

1. Darkseid (دارکساید)

از برخی جهات، دارک ساید از آنتی مانیتور هم قویتر بود. دارک ساید یکی از ترسناکترین و نیرومندترین ویلن‌های دنیای دیسیه. اون بشکل باورنکردنی قویه، و سوپرمن فقط برای دووم آوردن توی مبارزه با خدای جدید به تقلا میفته. این دو چند بار در کمیک‌ها، انیمیشن‌ها و فیلم ها با هم مبارزه کردن. توی جاستیس لیگ وار، دارکساید تقریبا موفق میشه سوپرمن رو شکست بده. لیگ به تازگی تشکیل شده، دخالت میکنه و با کمک هم موفق میشن اونو عقب برونن. توی داستان بحران نهایی ، سوپرمن موفق میشه دارکساید واقعی (نه یکی از آواتارهاش) رو، بعد از اینکه بتمن، فلش، و بلک ریسر بدنش رو نابود کردن، از بین ببره. میتونین در این لینک ویدیوی معرفی کامل و اختصاصی دارک ساید رو تماشا کنین.

با این لیست موافقین یا نه؟ چه شخصیت دیگه ای میتونست توی این لیست باشه؟


بخوانید :

۱۰ قاتل خطرناکی که عضو اونجرز بوده اند!!!
۱۰ رویداد (ایونت) برتر مارول
۱۰ فکت کوتاه که درباره کویین میو در سریال د بویز نمیدانستید!!
۱۰ تا از قدرتمندترین و خطرناک ترین اعضای Crime syndicate
۱۰ تا از بدترین کارهایی که بتمن کرده است!!!


guest
28 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
Hello

سوپرمن ایران بدجوری ضایعت کرد بدبخت همش دروغ بود🤣

rank

این ها رو همدیگه نمیتونن سوپرمن رو زخمی کنن

رضا

چرااا لوسیفر رو نزاشتبد لوسیفر یکی از قدرتمندترین شخصیت های دیسی هست و هیچکس حرفش نمیشه و فقت پدرش حرفیش میشه و برادرش

adam warlock

اون رو که همه می‌دونن از سوپرمن قویتره 😂😂😂

Last edited 3 ماه گذشته by adam warlock
شرلوک هلمز

اون که دیگه 100 در 100 میزنه

محمد

ببخشید ترایگان شامل این لیست نمیشه؟؟؟

adam warlock

چرا میشه

شرلوک هلمز

خب اون دیگه خیلی قویتر از سوپرمنه خیلیییی

Slim shady

من در حقیقت مارول فن هستم ولی خب جالب میشه اگر ویلین هایی مث گالاکتوس با سوپر من مقابله کنن.یا حتی اگه چن لول پایین ترم بیایم با تانوس هم جالب میشد مبارزشون .تو این نبرد ها سوپر من میتونه بازنده خوبی باشه😁😁😁

کمیک فن

اول اینکه تانوس بدون دستکش ابدیت از سوپرمن ضعیف تره چون سوپرمن فاصله ی خیلی کمی نسبت به دارکساید داره اما تانوس خیلی از دارکساید ضعیف تره!!! به همین دلیل سوپرمن کمی از گالاکتوس ضعیف تره!!!! البته در نهایت قدرت خود!!!

شرلوک هلمز

موافقم ولی با سنگ ها نبردشون جالب میشه

کمیک فن

خب چند مورد در این مقاله اشتباه بود!!!! سوپرمن بااختلاف خیلی کم از دارکساید ضعیف تره و تقریبا با زئوس برابره!!!!چون بارها دارکسایدو زده!!!!( در نهایت قدرت)و قطعا خیییلی از اطلس قویتره!!!! آمازو میتونه قدرت های سوپرمن در حالت عادی رو تقلید کنه اما سوپرمن در نهایت قدرت خیلی قدرتش فراتر از امازو میره!!!! مارشن منهانتر هم نقطه ضعفش اتیشه و سوپرمن با لیزر قطعا میتونه بزنتش!!!! همچنین در تلپاتی هم مارشن منهانتر کار خیلی سختی داره چون ذهن سوپرمن خیلی فشردس و تا بیاد اونو تحت کنترل قرار بگیره کار از کار گذشته!!!! در کل مقاله ی خوبی نبود… بیشتر

محمد محمودی

باهاتون موافقم ولی به نویسنده مقاله احترام میزارم و تشکر میکنم بابت زحمتی که برای این مقاله کشیدن

امیرعلی

من باهات مخالفم،برای مارشن شکست دادن سوپرمن اصلا کار سختی نیست بلکه فقط چند سانیه زمان میبره چون سوپرمن به راحتی با یه حمله تلپاتی سوپرمن رو میکشه و در ضمن تو کمیک های جدید نقطه ضعف مارشن نسبت به اتش خیلی کم شده و تقریبا رفته که به این معینه مارشن میتونه تو یه نبرد فیزیکی هم اونو به اختلاف کم شکست بده تازه اون یه بار که سوپرمن همراه لیگ عدالت بوده از مارشن شکست خورده بوده اونم با کل لیگ پس احتمالا تو یه نبرد فیزیکی هم سوپرمن شانس زیادی نداره 😐

محمد محمودی

جوکر امپراتور بین اینا از همه خطرناکتره
چون قدرت تغییر واقعیت داشت که از دشمن سوپرمن به اسم مکسزپلتیک گرفته بود(کلا اسم این خیلی سخته و تنها راه شکست دادنش این بود که اسمشو سوپرمن برعکس بگه!)بعد کارهایی که کرده بود ترسناک بودمثلا سوپرمن به جرم قتل لکس لوتر در تیمارستان ارکامه و بتمن هرروز شکنجه میشه و میمیره و فردا دوباره زنده میشه!
پایانش هم جوریه که جوکر حوصلش سر میره و همه چی رو به حالت اول در میاره

MOHAMMAD EBRAHIMI

با سلام ممنون بابت مقاله از نظر من این مقاله کاملا ضد سوپرمن بود و از نظر من فقط آنتی مانیتور و پارالاکس درسته راگول زار خب معلوم نیست و از لحاظ فیزیکی هم با سوپرمن برابری می کنه تو کمیک های بعدی میبینیم چی میشه سوپرمن دارک ساید رو چند بار شکست داده ضمنا سوپرمن گفت جان قویترین موجودی هست که باهاش جنگیده اون میتونه تمام انرژی خورشیدی که داره رو به یک باره آزاد کنه و هر کسی رو از بین ببره امپراتور جوکر هم ۹۹ درصد قدرت آقای میکسیز پیتلیک رو بنابراین با اختلاف کم از اون… بیشتر

کمیک فن

ببینید اینکه سوپرمن بارها دارکسایدو زده دلیل نمیشه از او قویتر باشه که!!!! دارکسایدم بارها به طرز فجیعی سوپرمنو زده!!!!مسترمیکسیز پیتلیک فقط میخواد سوپرمنو اذیت کنه و نمیخواد اونو بکشه وگرنه خیلی راحت اینکارو میکنه!!!!! شما اگه همون کمیک سوپرمن:امپراتور جوکرو بخونی متوجه میشی که جوکر با قدرتای مسترمیکسیز پتلیک چه بلایی به سر کل لیگ عدالت اورد!!!!! چون او مثل میکسیز پتلیک فقط قصد اذیت نداشت!!!

شرلوک هلمز

خب زدن به معنی قویتری نیست دختر سنجابی هم تانوسو زده

Arad

مقاله خوبی بود ولی دارک ساید وارد سینما نشده که در فیلم با هم مبارزه داشته باشن.

علی

شده اما انیمیشن هستش

شرلوک هلمز

کمیکه عزیز

Batman 3000

مقاله ی بسیار جالبی بود .
و دوستانی که میگن دومزدی نبود چون خود سوپرمن کارشو تموم کرد.
درسته جانشو از دست داد ولی هودش شکستش داد.