spiderman sinister six

معرفی اعضای شش خبیث (Sinister Six)، دشمنان جدید اسپایدرمن در سینما؟؟؟

به همراه تاریخچه و خلقت و وقایع مهم

احتمالا در چندروز گذشته با خبر پیوستن آقای جیمی فاکس برای ایفای نقش الکترو در اسپایدرمن ۳ روبه رو شدین، از طرف دیگه مدتی پیش هم احتمال میرفت که ویلن قسمت بعدی اسپایدرمن در MCU کریون شکارچی خواهد بود. حالا همه این اخبار و شایعات دست به دست هم دادن و این شایعه رو شکل دادن که احتمالا دشمنان آینده اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول شش خبیث (sinister six) خواهند بود. به همین دلیل ما در این مقاله میخوایم به شما این گروه و روند شکل گیریش رو بهتون معرفی کنیم تا با دشمنان احتمالی آینده اسپایدرمن بیشتر آشنا بشین.

شش خبیث گروهی از تعدادی از معروف ترین سوپرویلن هایی هستند که در کمیک های اسپایدرمن در دنیای مارول حضور پیدا کرده اند. اعضای اورجینال و اولیه گروه شش خبیث توسط دکتر اختاپوس و والچر جمع آوری و نظم داده شدند که شامل سندمن (مردشنی)، والچر، میستریو، الکترو، دکتر اختاپوس و کریون شکارچی میشن. این گروه برای اولین بار در جلد یک کمیک  The Amazing Spider-Man Annual در سال ۱۹۶۴ حضور پیدا کرده اند.

گردآوری گروه

بعد از اینکه دکتر اختاپوس برای سومین بار هم از اسپایدرمن شکست خورد و راهی زندان شد تصمیم گرفت که بدنبال راهی برای شکست دادن اسپایدرمن باشه. به همین خاطر بعد از اینکه از زندان فرار کرد تقریبا با همه ویلن ها و سوپرویلن هایی که تابحال با اسپایدرمن روبه رو شده بودن تماس گرفت که از بین اونها فقط سندمن، والچر، میستریو اصلی، کریون شکارچی و الکترو به تماسش پاسخ دادن. از اونجایی که هیچکدوم از این شخصیت ها دوست نداشتن که فرصت کشتن اسپایدرمن رو از دست بدن تصمیم گرفتن که بجای درگیری و نبرد تیمی همزمان یک به یک به صورت رندوم با اسپایدرمن روبه رو بشن تا بتونن شانس خودشون برای کشتن اسپایدرمن رو از دست ندن. به همین خاطر هم دکتر اختاپوس که میدونست نمیتونه مدت زیادی این شخصیت هارو کنار همدیگه نگه داره نقشه ای کشید تا هر شخصیت در نقطه معلوم و مشخصی با اسپایدرمن درگیر بشن تا بالاخره موفق بشن که اون رو شکست بدن و بکشن. اونها زن عمو می رو دزدیدن و به عنوان گروگان نگه داشتن تا بتونن با اسپایدرمن روبه رو بشن. اسپایدرمن اما بعد از رفتن به اونجا اونهارو که ترجیح داده بودن تکی و رندوم مبارزه کنن رو یک به یک شکست داد و دکتر اختاپوس نفر آخری بود که از اسپایدرمن شکست بدی خورد و همه اونها به زندان فرستاده شدن.

بازگشت شش خبیث

سال ها بعد که همه شخصیت ها تونستن از زندان فرار کنن یا آزاد بشن، برای گرفتن انتقام دوباره دورهم جمع شدن اما با این تفاوت که کریون شکارچی دیگه زنده نبود(خودکشی کرده بود)، به همین خاطر هاب گابلین جایگزین کریون شد و گروه دوباره به رهبری دکتر اختاپوس برای گرفتن انتقام نظم داده شدن. اما اینها همه نقش دکتر اختاپوس برای گرفتن دنیا بود، اون دارویی درست کرده بود که با پخش کردنش در اتمسفر باعث درد زیاد افراد حین مصرف کوکائین میشد و اون قصد داشت با اخازی و فروش این دارو تبدیل به ارباب تمام دنیا بشه. در اینجا سندمن که تغییر کرده بود و دیگه مثل سابق نبود به اسپایدرمن کمک کرد تا جلوی شش خبیث رو بگیره.

ماه بعد الکترو، میستریو، والچر و هاب گابلین دورهم جمع شدن تا انتقام اون شکست رو از دکتر اختاپوس بگیرن، اونها به وسیله یک بمب خانواده سندمن رو هم کشتن و جوری جلوه دادن که دکتراختاپوس اونهارو کشته، تا سندمن هم به اونها برای انتقام ملحق بشه. اما دکتر که به تازگی بازوها ادمنتیومی و ربات هاش رو به دست آورده بود اعضای شش رو به راحتی شکست داد و اسپایدرمن رو هم تاحد مرگ بهش آسیب زد، بعد از اینکه پلیس ها و نیروهای ویژه به اونجا رسیدن اعضای شش خبیث قبول کردن که به دکتر خدمت میکنن به شرطی اینکه اون بهشون راه فراری نشون بده. بعد از فرار گروه از کنترل خارج شدن و سلاح ها و ابزار جنگی وحشتناک و خاصی رو دزدیدن، دکتر هم با استفاده از سلاحی سندمن رو تبدیل به شیشه کرد. بعد از اون گروه که سندمن رو کم داشت و تبدیل به پنج نفر شده بودن گاگ رو برای تکمیل شدن دعوت به گروه کردن.

بعد از اینکه شش خبیث به شدت مسلح و خطرناک شده بودن و اسپایدرمن هم به شدت زخمی شده بود به دنبال کمک رفت و به کمک هالک، گوست رایدر، دثلاک، نوا و سولو به همراه سلاح هایی که از هایدرا مصادره کرده بودن کاملا مسلح شدن و به نبرد با شش خبیث رفتن.در این درگیری اکثر اعضا دوباره دستگیر شدن اما والچر و هاب گابلین موفق به فرار شدن.

هفت خبیث

بعد از گذشت مدتی گروهی توسط هاب گابلین برای گرفتن انتقام دکتر اختاپوس از کین پارکر به خاطر کشتن دکتر تشکیل شد.این گروه شامل بیتل، الکترو، میستریو، اسکورپیون، شاکر و والچر میشد که برای کشتن کین برنامه داشتن.اونها تونستن کین رو به دست بیارن اما اسپایدرمن تونست کین رو از مرگ نجات بده، بعد از اون اسپایدرمن و کین باهم کار کردن و هفت خبیث رو شکست دادن.

شش خبیث جدید

بعد از گذشت مدتی سندمن که دوباره به واسطه «ویزارد» تبدیل به یک ویلن شده بود تصمیم به تشکیل شش خبیث گرفت. اون در این گروه تغییراتی داد تا بتونه قدرت گروه رو دوباره به دست بیاره، در این گروه ونوم، کریون شکارچی دوم (فرزند کریون شکارچی اصلی)، میستریو دوم‌ (میستریو اصلی در نبرد با دردویل مرده بود)، الکترو، والچر و سندمن حضور داشتن.سندمن سعی داشت تا از گروه برای گرفتن انتقام از دکتر اختاپوس به خاطر تبدیل شدن به شیشه توسطش استفاده کنه، اما بازهم گروه شکست خورد و ونوم به اعضای گروه حمله کرد، ونوم تقریبا سندمن و الکترو و کریون رو کشت.

دوازده خبیث

بعد از اینکه نورمن آزبورن به عنوان گرین گابلین در دنیای مارول شناخته شد و به زندان افتاد در تلاش برای فرار از اونجا با همه ویلن هایی که با اسپایدرمن سروکار داشتن تماس گرفت، همه ویلن هایی که نورمن باهاشون تماس گرفت کسانی بودن که توسط شرکت های آزبورن پشتیبانی مالی میشدن، به همین خاطر به درخواست نورمن پاسخ مثبت دادن و اینطوری دوازده خبیث شکل گرفت. در زمانی که نورمن آزبورن در زندان بود مک دونالد گارگن رهبر این گروه شد، اون زن عمو می رو دزدید و اسپایدرمن رو تهدید کرد که اگر به فرار نورمن آزبورن از زندان کمک نکنه زن عمو می رو میکشه. اسپایدرمن هم با کمک بلک کت آزبورن رو از زندان آزاد کرد تا بتونه با این گروه روبه رو بشه و شکستشون بده.

گروه دوازده خبیث شامل گرین گابلین، مک دونالد گرگن، والچر، سندمن، الکترو، چملیون، لیزارد، هایدرومن، شاکر، همرهد، بومرنگ و تامب استون میشد. از اونجایی که امکانش نبود که اسپایدرمن و بلک کت بتونن جلوی این همه ویلن رو بگیرن کاپیتان آمریکا، آیرون من، دردویل، یلوجکت و چهارشگفت انگیز به کمک اونها اومدن و سرانجام همه اعضای دوازده خبیث توسط قهرمانان دستگیر شدن.

تعدادی از اعضای گروه خبیث (شش خبیث، دوازده خبیث و…..)

 • Doctor Octopus 
 • Electro
 • Kraven the Hunter (Sergei Kravenoff)
 • Mysterio (Quentin Beck)
 • Sandman
 • Vulture (Adrian Toomes)
 • Hobgoblin (Jason Macendale)
 • GOG
 • Beetle (Abner Jenkins)
 • Scorpion
 • Shocker
 • Green Goblin (Norman Osborn, leader)
 • Boomerang
 • Chameleon
 • Hammerhead
 • Hydro-Man
 • Lizard
 • Tombstone
 • Venom (Mac Gargan)
 • Grim Reaper
 • Trapster
 • Speed Demon

اینها تعدادی از اعضای شش خبیث بودند که تاثیر بیشتری داشته اند یا از اعضای قدیمی و اصلی هستند، شخصیت های دیگه ای هم عضو «خبیث» بوده اند که میتونید به راحتی با جستجو در گوگل لیست کامل این شخصیت هارو به دست بیارین.

شش خبیث در سینما

با خبر برگشت جیمی فاکس به نقش الکترو در قسمت سوم اسپایدرمن و همینطور شایعه حضور کریون شکارچی در این فیلم حالا احتمالات به برنامه داشتن MCU برای استفاده از شش خبیث بالا رفته. قبل از این هم دوتا از اعضای اصلی و قدیمی این گروه یعنی والچر و میستریو رو در اسپایدرمن هوم کامینگ و فار فرام هوم دیدیم. از طرف دیگه احتمالاتی که داده میشه نظیر ورود ونوم (یکی از اعضای شش خبیث) به دنیای سینمایی مارول و شایعه برگشت اندرو گارفیلد و توبی مگوایر به نقش اسپایدرمن، احتمال به وجود اومدن اسپایدرورس و حضور سه اسپایدرمن و شش خبیث قوت گرفته.اما هنوز معلوم نیست که سران مارول قصد دارن شش خبیث رو در قالب گروه و در کنار هم ببینیم و یا شخصیت های این گروه مثل الکترو، کریون و…..رو به صورت جدا جدا مثل والچر و میستریو ببینیم. باید منتظر بود و دید که چه برنامه ای برای این شخصیت ها در سر مدیران مارول و کوین فایگی میگذره.

نظر شما چیه؟به نظر شما حضور شش خبیث در کنارهم یا به جدا میتونه پروژه جذابی باشه؟


بخوانید :

معرفی اختصاصی دکتر دووم، خداکش دنیای مارول؟؟؟

۵ باری که دنیای سینمایی مارول به بخش سریالی اشاره کرد

۵ دشمن بیش از حد بزرگ شده اسپایدرمن

۵ فکت جالب از بلک پنتر

بررسی کمیک جوکر وار (به همراه لینک دانلود)


guest
9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
هدهانتر

gog کیه؟

یاسین

عکس دوم توی مقاله

Alien 51

به نظر من ونوم نمیتونه جزوشون باشه اونجور که تو فیلمش دیدیم حالت ضد قهرمان داشت مگر یه نسخه دیگه ازش رو معرفی کنن

رضا

من همیشه این تئوری که اندروگارفیلد و توبی مگوایر به تام هالند می پیوندند رو داشتم چون برای اینکه مارول بتونه یک اسپایدر من بی نقص نشون بده باید از شر دو اسپایدر من قبلی خلاص بشه پس می خواد اینطوری به این مقاایسه پایان بده اعضای گروه شش خبیث هم به نظر من:والچر،عقرب،میستریو،کریون،الکترو،گرین گابلین یا دکتر اختاپوس

Amir

اعضای گروه ششصد خبیث رو بگین با عکس لطفاً

AIRES

ششصد؟؟!

adam warlock

ششصد خبیث رو چه جوری با عکس نشون بدن
مگه بیکارن بیان عکس یک گروه با ششصد عضو نشون بدن اصلا نشون بدن چه مزایایی برای شما داره ؟؟؟؟؟

یاسین

یا حضرت پلاستیک من
ششصد😂😂
کفر نگفتم ها

Last edited 1 ماه گذشته by یاسین
Amir

راجب سوال آخر باید بگم که اعضای گروه شش خبیث شایسته ی یه فیلم خوب برای خودشون هستن . من به شخصه خیلی از این جور تئوری ها خوشم میاد . خیلی دوست دارم یه لیست از بازیگرانی که به گروه شش خبیث میخورن درست کنین. منتظر بازخورد شما هستم