hulk the end

5 ورژن خطرناک از هالک

5 ورژن خطرناک از هالک

یکی از قدرتمندترین و خطرناکترین شخصیت های دنیای مارول در سال 1962 به وجود اومد. این شخصیت کسی نبود جز : هالک شگفت انگیز. بعد از اینکه دکتر بنر تحت تاثیر تششعات رادیو اکتیوی قرار گرفت، نه تنها خودش بلکه کل دنیای مارول رو دچار تحول کرد و به چالش کشید.اما تبدیل شدن به هالک تازه شروع داستان طولانی شخصیت های مختلف درون دکتر بنر بود. طی سال های طولانی، شخصیت های مختلفی از درون بروس بنر به شکل یک هیولا بیرون اومدن و دنیا رو به آشوب کشوندن که قراره امروز با 5 تا از خطرناک ترین این شخصیت ها آشنا بشیم. 

5. ZOMBIE HULK

Zombie Hulk

نسخه زامبی شده هالک برای اولین بار در شماره 22 از سری کمیک Ultimate Fantastic Four حضور پیدا کرد. در این دنیا، بروس بنر هم مثل خیلی از قهرمان های دیگه مبتلا به ویروسی شده که اون رو تبدیل میکنه به یک هیولای بدون فکر که تنها احساسی که داره گرسنگیه ! از اونجایی که میشه حدس زد، یک زامبی با قدرت و توانایی های هالک خیلی خطرناکتر از یک هالک معمولیه !

بعد از اینکه هالک به همراه زامبی های دیگه بر روی بدن Galactus ضیافت به پا میکنند و اون رو میخورند، هالک هم مثل بقیه زامبی ها دارای قدرت های کاسمیکی میشه. بعد از اون هالک با زامبی های دیگه متحد میشه و اونها حمله رو برای فتح کردن دنیا شروع میکنند و اولین سیاره ای که مورد حمله قرار میدند سیاره Skrull ها بود.

4. KLUH

Kluh

چی میتونه از یک هالک خطرناک باشه ؟ “هالک درون هالک”. کلا خودش رو اینجوری معرفی میکنه.این نسخه از هالک در کمیک Avengers & X-Men: AXIS زمانی به وجود میاد که دکتر دوم و اسکارلت ویچ با هم جادویی رو درست میکنند تا واقعیت دنیا رو تغییر بدن. کلا به محض تولدش قدرت خودش رو با از پا در آوردن تیم اونجرز و همچنین پرت کردن Nova به اون طرف دریای آتلانتیک تنها با یک مشت ثابت میکنه.

برعکس همکار سبز رنگش، کلا فقط یک هیولای عصبانی نبود. کلا، کاملا هوشیار بود و هر کاری که انجام میداد تحت اراده خودش بود. متاسفانه کلا، خوی شیطانی و بد داشت و خودش با گفتن جمله “من دوست دارم تا در خون انسان های بیگناه غرق شم” این فرضیه رو ثابت کرد. خوشبختانه کلا نتونست آسیب زیادی به دیگران بزنه و بعد از مدت کوتاهی دوباره به هالک تبدیل شد.

3. THE GREEN SCAR

The Green Scar

این نسخه از هالک برای اولین بار در Planet Hulk دیده شد. بعد از قضایای ایلومیناتی و تبعید شدن هالک به یک سیاره دور به نام Sakaar، هالک خودش رو وسط مبارزات گلادیاتور های فضایی پیدا کرد. هالک با شکست دادن تمام دشمن ها در میدان مبارزه خودش رو به عنوان یک جنگجوی لایق و قابل احترام و شکست ناپذیر نشون داد و مردم هم لقب “زخم سبز” رو به اون دادن.

بعد از اون با لقب زخم سبز، هالک مردم سیاره رو تشویق به مبارزه علیه پادشاه ظالمشون کرد. بعد از اینکه اونها با شورش برنده جنگ شدند، هالک یک امپراطوری جدید رو راه اندازی کرد و با ملکه سیاره هم به توافق رسید. بعد از تمام این اتفاق ها، هالک بالاخره خونه خودش رو پیدا کرده بود.

2. MAESTRO

Maestro

ماسترو برای اولین بار در کمیک Incredible Hulk: Future Imperfect به عنوان یه سوپر ویلن حضور پیدا کرد. در این دنیا، ماسترو موفق شده بود تا از قدرت و هوش خودش استفاده کنه تا بعد از یک جنگ هسته ای کنترل زمین رو به دست بگیره. ماسترو در طی این داستان با پروفسور هالک که در زمان سفر میکرد مبارزه کرد و برتری خودش رو نسبت به نسخه جوان خودش ثابت کرد.

در این مبارزه ماسترو حتی از قدرت فوقالعاده و برتر خودش نسبت به پروفسور هالک استفاده نکرد، چون به راحتی میتونست تمام حرکت های نسخه جوان خودش رو خیلی قبل تر از حرکت کردنش پیشبینی کنه. بعد از شکست ناامید کننده پروفسور هالک، بروس بنر و هالک زمین 616 از طرف ماسترو به شدت دچار ترس شدند.

1. WORLDBREAKER HULK

World Breaker Hulk

این ورژن از هالک برای اولین بار در کمیک World War Hulk حضور پیدا کرد. این نسخه از هالک نتیجه مدیتیشن و تمرینات هالک برای متمرکز شدن در سیاره Sakaar بود و به اون کمک میکرد تا قدرت و خشمش رو بتونه به خوبی کنترل کنه. در طی جنگ جهانی هالک، اون با قهرمان های زیادی مبارزه کرد و تمام اون ها رو به صورت تحقیر کننده ای شکست داد.

کسانی مثل Black Bolt, Iron Man, Doctor Strange تیم Fantastic Four و همچنین کل اعضای X-Men. این نسخه از هالک به این دلیل نابود کننده دنیا نامیده میشه چون با توانایی کنترل خشمش تونسته قدرتش رو هم کنترل کنه و یک سیاره رو هم تنها با یک مشت از بین ببره !

منبع: CBR


به نظر شما خطرناکترین هالک در کل دنیای مارول کدوم نسخست ؟


بخوانید :

باهوشترین قهرمان های دنیای سینمایی مارول
۱۰ چیزی که درباره لجیون نمیدانستید!!!
10 اترنال قدرتمند در دنیای کمیک
10 تیم فراموش شده دنیای DC
داغ ترین کمیک های مارول
5 نسخه قدرتمند THOR
معرفی Black Knight