ایکس من

ترتیب دیدن فیلم های ایکس من

پیچده جذاب گمراه کننده

اگه تو شرایط فعلی نمیدونین چی ببینین و خب دوست دارین سری ایکس من که یکی از جذاب ترین سری فیلم های تاریخ است رو ببنین ولی نمیدونین از کجا شروع کنین ما راهنماییتون میکنیم.با ما همراه باشید.

اگه تاحالا سری مردان ایکس ساخته فاکس رو ندیدید و قصد دیدن هم ندارید پیشنهاد میکنم نظرتون رو عوض کنید و این فیلم هارو ببینید درسته که این مجموعه نقد های منفی زیادی دریافت کرده و خیلی ها از این مجموعه خوششون نمیاد اما واقعا فرانچایز خوبیه که از دیدنش لذت میبرید با وجود تمام مشکلات خط زمانی. سری مردان ایکس فیلم خوبی مثل دیز اف فیوچر پست رو داره و یادتون نره فاکس فیلم لوگان که به عقیده خیلی ها یکی از بهترین فیلم های کمیک بوکی تاریخه رو ساخته پس باید این فرصت رو به بقیه این مجموعه هم بدیم و کل فرانچایز رو ببینیم . یک نکته مثبت دیگه فیلم های مردان ایکس تیم بازیگری خیلی خوبه بازیگرایی مثل هیوجکمن ، پاتریک استوارت ، جیمز مک اوی و مایکل فاسبندر توی این فیلم ها حضور دارن 

کراس آور،ریبوت مجموعه پیچیده

مجموعه ایکس من پیچیده ترین مجموعه سینمایی را برخوردار است که از یک سری 3 قسمتی اصلی بزرگسال ساخته شد سپس مدیران فاکس دست به ساخت ریبوت هایی زدن که کل داستان رو زیر سوال برد و 3 قسمت ریبوت نیز ساخته شد. و در نهایت در یک قسمت این ریبوت با مجموعه اصلی باهم یک کراس آور داشتن که دیگه عجیب ترین اتفاقی بود که میتونست بیوفته به جز این مجموعه ها برای شخصیت ولورین 3 قسمت جدا و ددپول نیز 2 فیلم جدا داشته و فیلم the new mutants نیز از این مجموعه است. در این پست ترتیب دیدن این مجموعه رو پیشنهاد میدیم و امیداوریم با گنگی کم بتونین تماشا کنین و ازش لذت ببرین.

1- ایکس من فرست کلس (X-Men: First Class)

X-Men: First Class

ایکس من فرست کلاس اولین فیلم این مجموعه است و داستان پرفوسور چارلز اگزاویر را روایت میکند که میخواهد  جهش یافته ها رو جمع کنه تا بتونه از اونا در برابر حوادث احتمالی دفاع کنه ، ایکس من فرست کلس داستان اولیه مردان ایکس را روایت میکند و این فیلم بهترین فیلم برای شروع کردن مجموعه ایکس من است.

سال ساخت 2011 

نمرات :  imdb : 7.7    RT:86%

2- ایکس من اورجینال ولورین (X-Men Origins: Wolverine)

X-Men Origins: Wolverine

بعد از ایکس من فرست کلس مناسب ترین فیلم از لحاظ من این فیلم چون هم با ولورین آشنا میشین و هم یکم درباره فضای داستانی مردان ایکس میفهمین و بیشتر تو داستان قرار میگیرین.مردان ایکس ولورین یکی از فیلم هایی است که با درخشش هیوجکمن همراه است.با دیدن این فیلم آماده داستان پیچیده ی مردان ایکس میشین. 

سال ساخت 2009 

نمرات :  imdb : 6.6    RT:37%

3- ایکس من روز های گذشته آینده(X-Men: Days of Future Past)

X-Men: Days of Future Past

خب اگه این فیلم رو ببینین تمام منطق دنیای ایکس من براتون زیر سوال میره ولی خب این فیلم از تمامی فیلمای این مجموعه زیبا تره و همه ازش به عنوان برترین یاد میکنن ولی اگه این فیلم ساخته نمیشد خیلی بهتر بود و مجهولات کمتری برای این فیلم رخ میداد.این فیلم درواقع کراس آوری بین دنیای آینده و گذشته است و این یکجورایی اتفاق خیلی خاصی حساب میشه و کارایی که این فیلم با این مجموعه کرد واقعا خاص بود.

سال ساخت : 2014

نمرات :  imdb : 8    RT:90%

4-ایکس من آپوکالیپس(X-Men: Apocalypse)

X-Men: Apocalypse

این فیلم که در زمان ساخته شد که جلوه های ویژه پیشرفت چشمگیری نسبت به فیلم های قبلی کرده بود و تونستیم جلوه های ویژه کامپیوتری زیبایی تو این فیلم ببینیم.این فیلم بعد از اتفاقات فیلم X-Men: Days of Future Past رخ میدهد و داستان بر اساس ویلن داستان درباره آپوکالیپس و قدرت های جین گری است.

سال ساخت 2016 

نمرات :  imdb : 6.9    RT:47%

5-ایکس من (X-Men)

X-Men

این فیلم اولین فیلم ساخته شده از این مجموعه است در سالی کسی واقعا از فیلمای ابرقهرمانی چیزی نمیدونست و مارولی وجود نداشت (در صحنه ی تیتراژ اینترویی از مارول شاهد نبودیم).اولین فیلم این مجموعه داستان ابتدایی مجموعه را روایت نمیکند برای همین این فیلم اولین فیلم این مجموعه نیست.

سال ساخت 2000 

نمرات :  imdb : 7.4    RT:81%

6-ایکس 2 (X2 یا X-Men United )

X2

ایکس من 2 یا X-Men United دومین فیلم ساخته شده از مجموعه ایکس من است،این فیلم داستانش در ادامه فیلم اول مجموعه رخ میدهد که ولورین مدرسه پرفوسور ایکس رو ترک میکنه و به دنبال هویت گذشته اش است. 

سال ساخت 2003 

نمرات :  imdb : 7.4    RT:85%

7-ایکس من آخرین ایستادگی (X-Men: The Last Stand)

X-Men: The Last Stand

این فیلم آخرین فیلم از سری اول مردان ایکس است که واقعا ضعیف ترین فیلم این مجموعه بوده ولی با شاهکاری جدید دارک فونیکس این رتبه به اون رسید، ایکس من لست استند داستانی بی سر و ته را روایت میکند و یکی از بدترین طراحی شخصیت هارو توش شاهدیم که به جاگرنات برمیگرده که اگه فیلم رو دیده باشیم. مدیران خردمند فاکس بعد از این فیلم دست به ریبوت این فیلم ها زدن که واقعا به معنای واقعی کلمه بزرگترین اشتباه ممکن رو کردن.

سال ساخت 2006 

نمرات :  imdb : 6.7    RT:57%

8-ولورین(The Wolverine)

The Wolverine

اگه تا اینجا مختون سوت نکشیده باشه با دیدن این فیلم میتونین یک نفسی تازه کنین البته اخرین این فیلم به فیلم ایکس من روزهای گذشته و آینده ختم میشه ولی خب میتونین یک فیلم رو حداقل استراحت کنین.این فیلم حوادثش بعد از ایکس من اخرین ایستادگی رخ میده و ولورین رو به ژاپن میکشونه و داستان جذابی رو اونجا روایت میشه.

سال ساخت 2013 

نمرات :  imdb : 6.7    RT:72%

9-دارک فونیکس(Dark Phoenix)

Dark Phoenix

اخرین فیلم از سری ریبوت های مجموعه ایکس من که به مراتب از فیلم اخرین ایستادگی بدتر بود در صورتی که این فیلم ریبوت همان فیلم است ولی هر دو فیلم نسبت به این مجموعه ضعیف ظاهر شده بودند.در این فیلم داستان درباره جین گری جوان و قدرت های سیاهش است.پیشنهاد ما به شما دیدن این فیلم در رده نهم است ، ولی شما میتوانید بعد از ایکس من آپوکالیپس این فیلم رو تماشا کنید چون داستانش بعد از اون فیلم روایت میشه اما به خاطر سوال های که براتون پیش میاد تماشای این فیلم تو رده نهم بهتره. 

سال ساخت 2019 

نمرات :  imdb : 5.8    RT:23%

10-ددپول (Deadpool)

ددپول نیز یکی از کم ارتباط ترین داستان هارا نسبت به سری ایکس من برخوردار است چون هیچ سال برای ارتباط این فیلم با مجموعه ایکس من  مناسب نیست ، اما در کل ددپول فان ترین فیلم این مجموعه بوده و هست . 

سال ساخت 2016 

نمرات :  imdb : 8    RT:85%

11- ددپول 2 (2 Deadpool)

2 Deadpool

ددپول 2 نیز مانند ددپول 1 موفیت بزرگی برای کمپانی فاکس محسوب میشه و اونها از این فیلم سود زیادی کردن ، یکی از نکات این فیلم درباره مردان ایکس سفر زمانی ددپول به هنگام فیلم اوریجنال ولورین است که ددپول با لوگان رو به رو میشود و این صحنه مرتبط ترین صحنه این فیلم با مجموعه مردان ایکس است.

سال ساخت 2018 

نمرات :  imdb : 7.7    RT:84%

12-لوگان (Logan)

Logan

فیلم لوگان مانند ددپول در خط زمانی خیلی دوری نسب به مجموعه ی مردان ایکس رخ میدهد.لوگان با درخشش هیوجکمن به یکی از برترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ تبدیل شد.لوگان با داستان غم انگیزی که روایت میکند میتواند بهترین پایان برای شما با مجموعه ی مردان ایکس باشد. دیدن ولورین پیر و همینطور چارلز اگزاویر مسن یکی از نکات جذاب این فیلم محسوب میشه.

سال ساخت 2017 

نمرات :  imdb : 8.1    RT:93%

13-The New Mutants

new-mutants

فیلم نفرین شده جهش یافتگان جدید دفعات مختلفی به تاخیر خورده که ادقام فاکس و دیزنی کرونا و دلیل های دیگه همه از علت های تاخیر اکران این فیلم بوده حالا منتظریم تا این فیلم اکران بشه و ارتباطش با سری مردان ایکس رو تماشا کنیم.


لیست دیدن فیلم ها به ترتیب سال انتشار(اصلا پیشنهاد نمیکنیم)

1- X-Men

4- X-Men Origins: Wolverine

7- X-Men: Days of Future Past

10- Logan

13- The New Mutants

2- X2

5- X-Men: First Class

8- X-Men: Apocalypse

11- 2 Deadpool

3- X-Men: The Last Stand

6- The Wolverine

9- Deadpool

12- Dark Phoenix


شما چه ترتیبی را برای دیدن این مجموعه پیشنهاد میکنین؟بهترین فیلم این مجموعه از نظر شما کدومه؟


بخوانید :

3 فکت در مورد ددپول
کمیک فارسی «ددپول دوباره دنیای مارول را میکشد»

کمیک ددپول مأمور مخفی
5 لحظه برتر لوکی در MCU
کمیک لوکی 2019
کمیک LOKI: AGENT OF ASGARD


instagram
telegram
COMICON-SHOP