Spider-Man-Web-Feature-Image-1-Cropped

۱۰ تا از قدیمی ترین دشمنان اسپایدرمن!!!(به ترتیب)

اولین و قویترین دشمن های اسپایدرمن

۱۰ تا از قدیمی ترین دشمنان اسپایدرمن!!!

وقتی که بحث ویلن های خاص و قدرتمند توی دنیای کمیک میشه، هیچ قهرمانی بیشتر از اسپایدرمن دشمن های خاص و قدرتمند نداره.اون گالری کاملی از دشمن های خفن داره که در طول چندین سال حضورش با اون جنگیده و اونهارو شکست داده و بعضی مواقع هم شکست خورده.از دشمن های کلاسیک و قدیمی مثل دکتر اختاپوس و مرد شنی تا دشمن هایی که بعدها وارد میدون شدن، مثل کارنیج و ونوم؛ اسپایدرمن به اندازه کافی دشمن های رنگارنگ داره تا اخر عمرش با اونا بجنگه.

برخلاف بقیه قهرمان های مارول، دشمن های مارول از اولین حضورهای اسپایدرمن به اندازه اون معروف و محبوب بوده اند.خود اسپایدرمن توی سال ۱۹۶۲ خلق شد و تا سه سال بعد از اون با تعدادی از خاص ترین دشمن های خودش به رویارویی پرداخت.برای شما ده تا از اولین دشمن ها و قویترین دشمن های اسپایدرمن رو آماده کرده ایم تا بیشتر با آنها آشنا بشین.

10. SCORPION ژانویه ۱۹۶۵

همزمان با ورود اسپایدرمن به سومین سال حرفه ای قهرمانیش، مارول دهمین ویلن قدرتمند و خطرناک اون رو رونمایی کرد و به گالری اون اضافه کرد.اما این ویلن بعدا تبدیل به یک ویلن درجه دوم شد و عقب افتاد.این ویلن اسکورپین بود که در طول داستان های خودش زمان هایی بوده که تبدیل به یک ویلن سطح بالا شده، اما در کل اون دشمن درخور و خیلی قدرتمندی برای قهرمان های مارول نبوده و توی حاشیه قرار داشته.

اما با همه اینها بازهم اسکوریپن یکی از شناخته شده ترین و قویترین دشمن های تاریخ اسپایدرمن به حساب میاد و دلیلش هم اینه که در اولین سال های حضور اسپایدرمن که تازه مورد توجه قرار گرفته بود این ویلن وارد شد و داستان ها و نبردهای نسبتا قشنگ و خوبی با هم داشتند.

۹. KRAVEN THE HUNTER آگوست ۱۹۶۴

قدیمیترین دشمن اسپایدرمن برمیگرده به داستان مردعنکبوتی شگفت انگیز ۱۵، و اونجا بود که قاتلی حرفه ای و قدرتمند بود تا بیاد و اسپایدرمن رو بکشه، و این قاتل کسی نیست جز کریون شکارچی یکی از قویترین شکارچی ها و قاتل های مارول.

کریون شکارچی همه دست حیوانات رو کشته، و چملیون اون رو دوست خودش خطاب میکرد تا برای اون کاری انجام بده، کشتن اسپایدرمن.توی این کشمکش اسپایدرمن به راحتی موفق شد تا کریون و چملیون رو شکست بده و باعث شد تا بزرگ ترین قتلی که کریون میخواست انجام بده عقب بیوفته و یا حتی کنسل بشه.

۸. GREEN GOBLIN جولای ۱۹۶۴

توی مردعنکبوتی شگفت انگیز ۱۴، اسپایدرمن یکی از اصلی ترین ویلن های خودش رو ملاقات کرد که بیشتر از هرکس دیگه ای توی تاریخ اسپایدرمن بهش آسیب زد.و برای مدت ها اسپایدرمن نمیدونست که گرین گابلین واقعا کیه و مارول هم برای مدت ها این راز رو مخفی نگه داشت و حتی به خواننده ها هم اجازه نداد که بدونن گرین گابلین همون نورمن آزبورن است.

همونطور که میدونین هری آزبورن پسر نورمن آزبورن بهترین دوست پیترپارکره، و اینکه پدربهترین دوست اسپایدرمن از قویترین و اصلی ترین دشمن های اون باشه خیلی غافل گیر کننده بود.گرین گابلین بعدها به کشتن گوئن استیسی دست زد و یکی از بزرگترین جنایت های مارول بر علیه اسپایدرمن رو انجام داد.اون همچنین قدیمی ترین سوپرویلن فیلم ها است.اولین حضورش توی سری اسپایدرمن های سم ریمی.

۷. MYSTERIO ژوئن ۱۹۶۴

میستریو اولین حضورش رو توی مردعنکبوتی شگفت انگیز ۱۳ تجربه کرد، و اولین حضورش هم خیلی شبیه به حضور چملیون بود.توی هردو سناریو، هردوی اونها تلاش کردند تا برای اسپایدرمن دشمنی قوی و قدرتمند باشن؛ میستریو اینکار رو با استفاده از افکت های خاص انجام داد.

میستریو یکی از ادیتورهای قدرتمند هالیوودی بود که میتونست با استفاده از افکت های تصویری و ویژه فضاهایی رو درست کنه که توی اونها شبیه به یک قهرمان جلوه کنه.هرچند بعد از اینکه اسپایدرمن فهمید که اون یک درغگویه و خودش یک جنکایتکار به حساب میاد شروع کرد به تلاش برای متوفق کردن اون.دقیقا داستانی که توی فیلم اسپایدرمن دوراز خانه روایت شد.

۶. ELECTRO  فبریه ۱۹۶۴

top 5 spider villain

الکترو اولین حضورش رو توی مردعنکبوتی شگفت انگیز ۹ تجربه کرد.الکترو توی اولین نبردش با اسپایدرمن تونست اونرو شکست بده، هرچند که پیترپارکر نگران عمه می بود چون مریض بود.و اینکه بعدا جی جونا جیمسونن تلاش کرد تا دنیا رو قانع کنه که الکترو همون اسپایدرمن بوده تاثیری نداشت.

داستان اصلی الکترو اینه که وقتی داشت روی یک خط بزرگ انرژی کار میکرد به طور اتفاقی در یک حادثه تبدیل به الکترو شد.اون توی تاریخ حضورش خیلی تغییر کرده، برای مثال زمانی تبدیل به الکتریسیته خالص شده بود و دیگه جسم نداشت.

۵. LIZARD نوامبر ۱۹۶۳

توی مردعنکبوتی شگفت انگیز ۵، دیدیم که اسپایدرمن با دشمنی کاملا متفاوت روبرو شد.توی این کشمکش اون با یک هیولا به اسم لیزارد(مارمولک) روبه رو شد.داستان اصلی این شخصیت رو تقریبا همه میدونن، دکتر کانر یک دانشمند بود که دست خودش رو از دست داد بود و برای به دست آوردن و تمدید دوباره دستش، دست به تحقیقات مختلفی میزد.

اون از دی.ان.ای مارمولک استفاده کرد و جواب هم داد، اما درکنار اینکه دستش دوباره رشد کرد، خودش هم تبدیل به یک مارمولک هیولا شد.این ویلن اولین دشمن نسبتا احساساتی اسپایدرمن بود و پیتر پارکر درعوض اینکه تنها به فکر جنگیدن با اون باشه به فکر نجات دادن اون بود.

۴. SANDMAN سپتامبر ۱۹۶۳

توی مردعنکبوتی شگفت انگیز ۳ بود که ما حضور مرد شنی از اولین ویلن های اسپایدرمن رو دیدیم.اولین حضور خودش رو مردشنی با نمایش قدرت هاش به ثبت رسوند و اسپایدرمن بعدا در اخبار داستان اون رو فهمید.اینکه اون یک دزد فراری بوده که برای فرار به ساحلی میره که درحال تست چیزهای رادیواکتیوی بوده.

بعد از این اتفاق اون میتونست بدنش رو تبدیل به شن کنه و اون رو کنترل کنه تا از ان به عنوان یک سلاح استفاده کنه.و بعدا اون تبدیل به یک ویلن معمولی شد و درطول سال ها حضورش بوده که نبردهای بزرگ و کوچیکی داشته.اما تفاوت اون با کمیکش این بود که توی فیلم مردعنکبوتی ۳ داستانی احساسی داشت و ارتباط خوبی باهاش برقرار شد.

۳. DOCTOR OCTOPUS جولای ۱۹۶۳

اولین حضور دکتر اختاپوس توی مردعنکبوتی شگفت انگیز ۳ بود.سومین ویلن قدیمی اسپایدرمن و یکی از اصلی ترین دشمن های پیترپارکر که در طول سال ها تبدیل به یکی از اصلی ترین آنتاگونیستای اسپایدرمن شد.داستان اصلی این ویلن این بود که، اون به عنوان دکتر آک یکی از بزرگترین دانشمندان هسته ای جهان بوده، اما یک حادثه هسته ای باعث میشه فیوز بازوهای کمکی اون بسوزه و بازوها به اون حمله کنن و باعث بشن مغزش آسیب ببینه.

درطول سال های حضور اون فقط یکی از مرگبارترین دشمن های اسپایدرمن نبود و تنها کسی نبود که بخواد اسپایدرمن رو بکشه؛ بلکه اون مغز اصلی و یکی از افرادی بود که گروه های مختلف رو جمع آوری میکرد و با بقیه ویلن ها و آنتی هیروها همکاری میکرد تا اسپایدرمن رو نابود کنه.همچنین اون یکی از تنها ویلن های ماروله که یکبار موفق شده اسپایدرمن رو بکشه.

۲. THE VULTURE می ۱۹۶۳

اولین سوپرویلن اسپایدرمن توی داستان های مردعنکبوتی شگفت انگیز، والچر بود.توی این کشمکش پیتر پارکر رو میبینیم که شروع به عکاسی برای دیلی باگل کرده و برای اینکه بتونه عکس های اسپایدرمن رو به اون ها بده دوربین خودش رو توی نقاط مختلف شهر میزاره تا از خودش عکس بگیره.

اما بعد از این پیتر پارکر تصمیم گرفت که والچر رو متوفق کنه و نزاره اون جرم و جنایت بیشتری انجام بده و از پول عکاسی هم برای کمک به عمه می استفاده کرد.همچنین توی این داستان اون اولین ملاقات خودش رو با یکی دیگه از دشمن هاش یعنی تینکرر انجام داد.

۱. CHAMELEON مارچ ۱۹۶۳

اولین ویلنی که اسپایدرمن باهاش روبه رو شد، دزدی بود که به عمو بن پیترپارکر شلیک کرد.توی اولین داستان مردعنکبوتی شگفت انگیز، درواقع سه تا داستان وجود داشت، توی یکی از اونا اون با چهارشگفت انگیز جنگید چون اون فکر میکرد که برای کشتن اونا بهش پول میدن، و پیتر هم به کار نیاز داشت.

هرچند، به طور غافل گیر کننده ای اولین سوپرویلنی که توی اون داستان اسپایدرمن باهاش درگیر شد، چملیون بود.از اینکه کار چهارشگفت انگیزان رو از دست داده بود عصبانی بود و به همین دلیل شروع به کار به عنوان مبارز با جرم و جنایت کرد.و بعد از اون چملیون با تغیرقیافه دادن خودش رو به عنوان اسپایدرمن جازد و شروع به جنایت کردن کرد و اسپایدی هم فهمید که باید جلوش رو بگیره.

منبع: CBR


شما کدوم یکی از این ویلن هارو بیشتر دوست داشتین؟


بخوانید:

۱۰ تا از شرم آورترین کارهایی که تور انجام داده است!!!

فکت از هارلی کویین

برخی سریال های مارول/هولو کنسل شدند

۱۰ چیزی که درباره New Mutants نمیدانستید!!!

نبردهای سوپرمن و بتمن در برابر هم