joker killer smile

بررسی کمیک Joker: Killer Smile

هر وقت اسم یکی از شخصیت های کمیک میاد یاد داستان های قهرمانی میوفتیم یا ویلن های خشن با قدرت های ماورایی اما بین اون همه شخصیت چند نفری وجود دارن که بحثشون با بقیه فرق میکنه یکی از اون شخصیت ها که همیشه میشناسیم جوکره . شهرت زیاد جوکر بخاطر دیوانه بودن و بقیه ویژگی های خاصش هم توی فیلمهای اون و هم توی کمیک های جوکر دیده میشه یکی از این کمیک ها ز هستش که وحشت روان شناختی رو به تصویر میکشه. و ما اینجا قصد داریم جلد اول اون رو بررسی کنیم.

ویژگی هایی که کمیک های جوکر رو از بقیه کمیک ها جدا میکنه بحث های روان شناسی و دارک بودن توی این مینی سری به خوبی نشون داده شده. جوکر لبخند کشنده آخرین سری دی سی بلک محسوب میشه و به دست دو نفر از خلاق ترین خالقان کمیک یعنی جف لمیر و آندره سورنتینو خلق شده .جف لمیر با داستان فریبنده ای که برای این کمیک نوشته به روش ماهرانه ای شخصیت اصلی رو به سمت جنون میبره بدون اینکه بیش از حد داستان نا خوشایند باشه و حتی جنون توی این کمیک تفاوت هایی با بقیه کمیک ها داره و نه تنها تکراری نیست بلکه روایتی جدید از شاهزاده جرم و جنایت رو ارائه مید.

ادامه مطلب حاوی اسپویل است 

کمیک Killer Smile شخصیت جدیدی به اسم دکتر بن آرنل  رو معرفی میکنه که متخصص سلامت روانِ تیمارستان آرکام شده. دکتر بن وضیفه تجزیه و تحلیل وضعیت جوکر رو داره و هرچقد که به جوکر نزدیکتر میشه عقل و روان خودش هم دچار مشکل میشه چون جوکر روی تمام بخش های زندگی اون از جمله ارتباط با خانوادش تاثیر میزاره و جوکر بن رو وارد داستان روانی ای میکنه که براش عاقبت خوشی نداره .

سبک داستان و نحوه روایت اون بسیار متفاوته با بقیه کمیک ها و جریان داستان کودکانه ای که توی کمیک وجود داره در تضاد کامل با روایت دارک جوکره اما اونقدر کمیک حرفه ای پیش میره که خواننده از داستان اصلی منحرف نشه .

تاثیر گذاشتن جوکر روی اطرافیانش به طرزی که اونا از لحاظ روانی کاملا تغییر کنن داستان جدیدی نیست اما لمیر نویسنده کمیک تونسته به خوبی عناصر وحشت و هیجان رو وارد داستان کنه طوری که اصلا حس تکراری بودن به مخاطب دست نمیده این خلاقین نویسنده در کنار تبهر آرتیست کمیک اثر فوق العاده ای به اسم Joker: Killer Smile رو به وجود آورده. این دو هنرمند سالها باهم کار کردن و عناوین زیادی رو منتشر کردن که باعث شده هماهنگی خاصی بین اونها به وجود بیاد به شکلی که وقتی نویسنده قصد داره جنون و خشونت رو توی یک پنل کمیک نشون بده طراح میدونه که هدف نویسنده چی بوده و به بهترین شکل اون رو به تصویر میکشه .

Joker: Killer Smile یک سری کوتاه از DC Black Label که با ظرافت خاصی نسبت به کمیک های قبلی جوکر ساخته شده تلاش نمیکنه تا شکل جدیدی از یکی از نمادین ترین شخصیت های DC نمایش بده بلکه بجای وقت تلف کردن توی داستان سعی میکنه با یک چشم انداز باز تر و واقع بینانه تر یک داستان هیجان انگیز برای جوکری که تو ذهن مردم حک شده رو روایت کنه . در سه جلد کمیک Joker: Killer Smile ژانر  وحشت روانی ، شخصیت پردازی عمیق و طراحی بصری دارک به وضوح دیده میشن دقیقا چیز هایی که یک طرافدار جوکر نیاز داره برای همین خواننده رو با خودش همراه میکنه 

بررسی کمیک Joker: Killer Smile
خلاصه:
به طور کلی میشه گفت Joker: Killer Smile از کمیک های کم نقص به حساب میاد و تونسته به خوبی توی 3 جلد یک داستان جذاب رو برای طرفدار ها به وجود بیاره اگه طرفدار جوکر و DC هستید به هیچ وجه این کمیک رو از دست ندید
8.2
خوب

نظر شما راجب این کمیک چیه ؟


بخوانید:

سریال جاستیس لیگ دارک ساخته میشود
۵ دشمن برتر سوپرمن
پرضررترین فیلم های سال ۲۰۱۹
10 کمیک برتر دیسی برای خواندن در قرنطینه
تاثیرگذار ترین رویداد های DC


guest
5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
ثور لاور

سلام. نقد مختصر و مفیدی بود.من زیاد منتقد خوبی نیستم و تو بخش کمیک آنلاین هر کدوم رو یه نقد کوچیکی کردم. نمره:
شماره یک : طراحی: ۸۳ از ۱۰۰….داستان: ۸۶ از ۱۰۰…..ترجمه و ادیت:۱۰از۱۰

شماره دو: طراحی: ۸۷ از ۱۰۰….. داستان۸۹از۱۰۰….ترجمه و ادیت: ۱۰ از ۱۰

شماره سه: طراحی:۸۶از ۱۰۰…..داستان:۹۱ از ۱۰۰…. ترجمه و ادیت: ۱۱. از ۱۰

درکل: ۸۶.۵ از ۱۰۰

Md watchmen

عاشق اینجور طراحیام اصن معرکه حس جنون خوبی دارن اینجور کمیک ها با این طراحی ها

mahdi

کاملشو از کجا بگیریم

امیر ابراهیمی

کمیک رو؟

ARSHIA

نقد تقریبا خوبی بود.ولی کوتاه بود.سایت فعال و خوبی دارید