نقد و برسی سریال His Dark Materials

بررسی سریال His Dark Material

سریال His Dark Material که جدید ترین اثر مشترک بین شبکه Hbo و شبکه bbc است توانست به خوبی داستان مهیج را روایت کند که شمارا برای مدتی سرگرم کند.با برسی این سریال با کامیکان همراه باشید. 

هشدار این مقاله ممکن است قسمت هایی از سریال را برای شما اسپویل کند!!!!

سریال His Dark Material  یکی از برنامه های شبکه های hbo برای مخطبان سریال گیم آف ترونز بوده است هر چند شاید دیگر چنین سریال با داستان مهیج هرگز نتواند ساخته شود ولی دارک متریال توانست با داستان مهیج طرفدارن سریال های علمی تخیلی را به شدت جذب کند. این سریال اقتباس شده از رمان هایی به همین نام است که مانند گیم آف ترونز و ویچر به این سریال الهام می بخشد.

دنیای سریال

برسی سریال His Dark Material

هر سریال را که دیده اید دور بریزید این سریال با روح و روان شما بازی میکند. وجود یک جهان به غیر از جهان اصلی در خیلی از سریال ها و فیلم ها بوده اما داستان این بار فرق میکند. در دنیای His Dark Material هر انسانی دارای یک دیمن(تجلی روح) است ، این موجود را میتوان روح این انسان ها خطاب کرد . دیمن ها تا قبل از سن مقرر به شکل های مختلف تغیر شکل میدهند اما در یک سن دیگر به یک ثابت تبدیل میشوند. وجود این موجودات جلوه های ویژه خاصی برای این فیلم ایجاد کرده که علاوه برا صدای دلنشین آنها که به دلیل انتخاب تیم مناسب گویندگی است یکی از دلایل جذاب این سریال است.

تیم بازیگری

برسی سریال His Dark Material

اگر مجوعه ایکس من یا نارنیا رو دنبال کرده باشد اولین نفری که برای شما آشنا می آید  جیمز مک‌آووی در نقش پدر لایرا (لرد ازریل) که خود او یک بهانه برای دیدن سریال است. هر چند او به جز قسمت های اول و پایانی در سریال نقش مهمی ندارد ولی در فصل دوم  بعد از لایرا به مهم ترین کرکتر سریال تبدیل میشود.

یکی دیگر از اعضای تیم بازیگری سریال که نقش خود را به شکل خیره کننده اجرا کرد مادر لایرا با بازی روث ویلسون که این بازیگر به خوبی توانست نقش منفی خود را بازی کند و حالات روانی این کرکتر را به بینندگان نشان دهد.

اگه به تیم بازیگری اشاره کنیم و اسمی از بازیگر جوان این سریال دافنه کین نام نبریم کسی که در فیلم لوگان نیز به خوبی نقش خودش را ایفا کرد ، و با بازی درخشان در این سریال یکبار دیگر به همه مهارت خودش را اثبات کرد.

جلوه های ویژه

برسی سریال His Dark Material

همان که قبلا گفته شد در این سریال به خاطر وجود موجوداتی به نام دیمن که مانند روح هستند شاهد جلوه های ویژه خارق العاده ای هستیم. علاوه بر آن این سریال نصف بیشتر از خودش را در شمال دنیا سپری میکند که شفق های قطبی و دنیای میان آن ها همه از نکاتی بود که جلوه های ویژه کامپیوتری به خوبی خودش را نشان داد. هر چند در بعضی از مواقع صحنه هایی که از برف گرفته میشد حالت های غیر طبیعی داشت ولی در کل جلوه های ویژه در این سریال به خوبی نقش خود را ایفا کردند.

حقیقت یاب دستگاهی باور نکردنی

برسی سریال His Dark Material

شاید یکی از موارد جذابی که در این سریال استفاده شد استفاده از این دستگاه بود دستگاهی که به استفاده کننده اش اجازه میدهد از حقیقت آگاه شود ، استفاده از این دستگاه یکی از قدرت های اصلی لایرا شخصیت اصلی این سریال است که میتواند اینکار را بدون هیچگونه پیش نیازی انجام دهد.

ارتباط با دنیای ما

برسی سریال His Dark Material

این سریال در دنیای دیگر رخ میدهد ولی با به پایان رسیدن فصل دوم آن احتملا لایرا و پدرش به این دنیا سفر کرده باشند و باید دید که آنها چگونه میخواهند به تکنولوژی های حال حاضر کنار آیند.

داستان مهیج

برسی سریال His Dark Material

داستان این سریال به سرعت تغیر میکند در عین لذت بردن و شادی در این فیلم یک اتفاق عجیب تمامی آنهارا خراب میکند . و هیچ گاه نمیتوانید به خوشی های سریال دل ببندید. شما در این سریال یکی از پر هیجان ترین داستان هارا دنبال میکنید یک دختر در یک دنیای دیگر همراه پدرش که دانشمندی دیوانه است که به دنبال ماده ای اسرار آمیز میگردد و در عین حال فردی که دروازه ای به دنیای ما پیدا کرده و کار هایی عجیب در دنیای ما میکند همه و همه دلایلی است که این سریال را به پر هیجان ترین سریال که امسال منتشر شده است تبدیل میکند!!

نظر شما درباره این سریال چیست آیا Hbo بعد از گیم آف ترونز میتونه یک شاهکار دیگه ادامه بده یا نه؟


بخوانید :

اولین ویدیوی فصل دوم انیمیشن هارلی کویین

5 انیمیشن برتر بزرگسال

فیلم های آینده اعضای استرنجر تینگز

10 اترنال قدرتمند در دنیای کمیک

5 سریال برتر کمیک بوکی نتفلیکس


instagram
telegram
COMICON-SHOP