صحبت های مارتین اسکورسیزی در مورد مارول(marvel)

مارتین اسکورسیزی با انتشار بیانیه‌ای طولانی، سعی در توضیح کامل صحبت‌های خود در مورد فیلم‌های مارول دارد.

با وجود گذشت چند هفته از انتشار صحبت‌های مارتین اسکورسیزی در مورد دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe)، همچنان اخبار پیرامون آن ادامه دارد و در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، اسکورسیزی سعی کرده است با انتشار بیانیه‌ای به این بحث‌ها پایان دهد؛ بیانیه‌ای طولانی که نشان از خسته‌شدن این کارگردان بزرگ نسبت به حواشی اخیر دارد و او امیدوار است با این صحبت‌های خود توانسته باشد به‌شکل کامل نظرات و مفهوم حرف‌هایش را شفاف‌سازی کرده باشد.

بیانیه‌ی اسکورسیزی به این شرح است:

اوایل اکتبر و زمانی که در انگلیس به‌سر می‌بردم، با مجله‌ی امپایر مصاحبه‌ای کردم و در بخشی از این مصاحبه از من در مورد فیلم‌های مارول سوال شد. من هم به این سوال جواب دادم و گفتم پیش از این سعی کرده‌ام بعضی از آن‌ها را ببینم، ولی این فیلم‌ها برای من ساخته نشده‌اند و به نظرم بیشتر شبیه پارک‌های تفریحی هستند، نه فیلم‌های سینمایی که در طول عمرم آن‌ها را دیده‌ام و دوست داشته‌ام. در انتها هم گفتم این فیلم‌ها از نظر من سینما نیستند.

این روزها فیلم‌های دنباله‌دار زیادی ساخته می‌شوند که عوامل سازنده‌ی آن‌ها هم افرادی هنرمند و بااستعداد هستند و هر روز می‌توانید این‌گونه فیلم‌ها را روی پرده‌ی سینما تماشا کنید. و این قضیه که چنین فیلم‌هایی من را جذب خود نمی‌کنند، تنها به سلیقه‌ی شخصی و خلق و خوی من برمی‌گردد.

و این قضیه که چنین فیلم‌هایی من را جذب خود نمی‌کنند، تنها به سلیقه‌ی شخصی و خلق و خوی من برمی‌گردد.

شاید اگر جوان‌تر بودم یا در روزگار دیگری رشد کرده و بزرگ شده بودم، من هم از تماشای این فیلم‌ها لذت می‌بردم و حتی تصمیم می‌گرفتم خودم هم یکی از آن‌ها را بسازم.

ولی من در دوران دیگری بزرگ شده‌ام و طعم و مزه‌ی دیگری از فیلم‌های سینمایی را چشیده‌ام و مفهوم دیگری از آن‌ها را در ذهن دارم که بسیار با دنیای سینمایی مارول متفاوت است، چیزی مثل فاصله‌ی کره‌ی زمین تا منظومه‌ی آلفا قنطورس.

لینک اینستاگرام:https://www.instagram.com/comicon.ir