thor wallpaper

فکت از قدرت تور(THOR)

حریف سوپرمن

تور یکی از محبوب ترین قهرمان های مارول، هم در دنیای سینما و هم در دنیای کمیک است.بدون شک تور یکی از قویترین قهرمان های مارول به حساب میاد و چندبار تو کمیک های و یا فیلم های مارول به داد اونجرز و متحداش رسیده.مثل فیلم اونجرز : اینفینیتی وار که تور حتی نزدیک بود تانوس رو بکشه و در فیلم اونجرز : اندگیم هم که کشت.در کمیک هاهم تور قدرت بسیار زیادی داره حتی بیشتر از فیلم ها، بالاخره پسر اودینِ بزرگ و پادشاه آزگارده و تو دسته خدایان قرار میگیره.

اگر با دنیای مارول آشنایی داشته باشین با قدرت های تور هم آشنایی دارید(احتمالا)، تور خدای رعده و میتونه رعد و برق و آب و هوا رو کنترل کنه.تور از لحاظ قدرت بدنی هم در سطح خیلی بالایی قرار داره، همانطور که دیدین فقط تور تو اونجرز حریف هالک میشد.

۱. زور بازوی بی نهایت

thor vs superman

ممکنه برای خیلی ها سوال پیش بیاد که زور تور دقیقا چقدره!!؟؟

در جواب باید گفت که اگه بخوایم قهرمان های مارول رو از لحاظ زور دسته بندی کنیم، تور قطعا تو پنج قهرمان اول لیست قرار میگیره.

توی کمیک ها تور با بلند کردن مار میدگارد (مار میدگارد به اندازه ای بزرگ است که دور کره زمین را گرفته و سرش به دمش رسیده) قدرت خودش رو نشون داده.

تو سری کمیک های کراس اووری مارول و دیسی، تور با سوپرمن هم درگیری داشته که توی این درگیری جهان به لرزه افتاده و تقریبا هیچکدوم حریف یکی دیگه نشدن و نبرد تقریبا مساوی تموم شده.

تور حتی هالک رو در حالت تمام عصبانیت (هالک هرچقد بیشتر عصبانی بشه قدرت مند تر میشه تا حدی که یک سیاره رو با یک مشت نابود کرده) هم در بعضی مواقع شکست داده.

۲. قدرت واقعی

thor super strength

براساس گفته های نویسنده ها و طراح های کمیک خیلی کم پیش میاد که شخصیت هایی مثل سوپرمن و تور قدرت واقعی و کامل خودشون رو به نمایش بزارن.چون در صورت استفاده از قدرت کامل خودشون غیرقابل کنترل میشن و تمام چیزهایی که در اطرافشون قرار داره نابود میشه.برای مثال دست بندهای معروف شخصیت واندروومن برای مهار قدرت اون و محافظت از دشمناش هستن.برای همین شخصیتی مثل تور تو نبردها قدرت واقعی خودشون رو به نمایش نمیزارن تا مردم و اطرافیانشون آسیب نبینن، مگر اینکه حریفشون خیلی خیلی قدرتمند تر باشه.

۳. تور جاودانه

asgard apples

در اساطیر اسکاندیناوی که شخصیت هایی مثل تور و اودین از اونها گرفته شدن، اومده که در آزدگارد سیب هایی هستند که مردم آزگارد با خوردن اون سیب های جاودانه میشن.دریکی از کمیک های قدیمی تور، تور یکبار به آزگارد رفت و با خوردن این سیب ها جاودانه شد، که نشون میده تور خودش جاودانه نبوده.

هرچند تور قابلیت های دیگه ای داره که تو جاودانگی کمکش میکنن؛مثل: پوست نفوذ ناپذیر، عضلات ساخته شده از آلیاژ های خاص، مقاومت بالا و ……

به نظرتون کدوم شخصیت ها از تور قویترن؟


بخوانید:

علت کور شدن اودین

ردگاردین کیست؟؟

فکت از فیلم جوکر

۱۰ فکت جالب از IRON-MAN


instagram
COMICON-SHOP