iceman

3 فکت از IceMan (مرد یخی)

شاید استنلی وقتی مردان ایکس رو خلق کرد فکر نمیکرد تا این اندازه محبوب بشن چون به گفته خودش کاملا اونها رو از روی تنبلی خلق کرده و اورجین اونها مثل خیلی از شخصیت های دیگه داستان خاصی نداره اونها مثل انسان های معمولی تا سن بلوغ زندگی میکنن و بعد قدرت هاشون پیدا میشه. بابی یا همون آیس من هم یکی از اولین جهش یافته ها و اعضای مردان ایکس بود که تونست توی سالهای حضور خودش توی کمیک ها محبوب بشه و سری اختصاصی خودش رو هم دریافت کنه توی این مطلب میخوایم سه فکت در مورد اون رو که احتمالا نمیدونستید رو بگیم بهتون.

3. اول شبیه آدم برفی بود

یکی از توانایی های مرد یخی تغییر دادن شکل بدنشه ولی اکثر مواقع ما بدن رو اون رو به حال یخ زده دیدیم که مثل یه جور زره براش عمل میکنه و ازش محافظت میکنه و حتی اگه زخمی بشه و بتونه خیلی سریع به شکل یخی خودش تغییر شکل بده توانایی باز سازی بدنش رو هم داره. اما Iceman  هم مثل خیلی از شخصیت های کمیک از اول خلقتش تا الا تغییرات خیلی زیادی داشته یکی از اون تغییرات ظاهرش بوده. اون اولین بار توی کمیک The X-Men #1 حضور پیدا کرد و شبیه یک ادم برفی بود یک جفت چکمه هم داشت. مرد یخی اون موقع برای جنگ از برف استفاده می کرد و گلوله های برفی به سمت دشمناش پرت میکرد اما بعد ها به شکلی که الا مشناسیمش تغییر کرد.

2. از مردان ایکس جدا شد تا بره دانشگاه

مرسه پرفسور ایکس یکی از مدارسیه که همه جوونا دوست دارن برن اونجا چون برای جوونای با استعداده البته استعداد های خاص که مخصوص جهش یافته هاس. معمولا وقتی یکی به اون مدرسه میره دیگه تقریبا بی خیال درس شده و درگیر جنگیدن و قدرت های خودش میشه اما بابی یکی از معدود افرادی بود که عاقلانه عمل کرد و درس خوند و مدرک هم گرفت. وقتی نسل دوم مردان ایکس تشکیل شدن و اعضایی مثل بیست به اونجرز رفتن آیس من تصمیم گرفت مردان ایکس و دنیای ابرقهرمان هارو بیخیال بشه برای مدتی و به دانشگاه بره. کار بابی دقیقا مطابق رویای پرفسور ایکس بود که انسان ها و جهش یافته ها در کنار هم زندگی کنن درس بخونن و … در نهایت مرد یخی مدرک حسابداری گرفت.

1. میتونه گالم یخی بسازه

Iceman توانایی خلق موجودات یخی مختلفی رو داره که قدرت و شکل اونها به قدرت تخیل خودش ربط داره. اون بارها نشون داده که میتونه خودشو تبدیل به یک مرد یخی غول پیکر تبدیل کنه و حتی به ساخته های برفی و یخی زندگه بده و اونها رو کنترل کنه تا بهش کمک کنن توی جنگیدن. البته توی رویداد اتم سال 2013 نشون داده شد که حتی سطح قدرت های Iceman از این هم بیشتره و اون موجودات یخی ای که خلق میکنه خودشون داری هوش اولیه هستن و حتی یکی از اونها تصمیم گرفت بر علیه خود آیس من عمل کنه و به Brotherhood ملحق شد.


نظرتون راجب Iceman چیه ؟


بخوانید:


instagram
COMICON-SHOP