فکت از فیلم جوکر ۲۰۱۹

تعدادی فکت و راز جالب از خواکین فینیکس در حین فیلمبرداری جوکر.

۱- واکین فینیکس برای خلق خنده های جوکر ، ویدیوهایی از افرادی که از بیماری (بی ثباتی عاطفی) رنج مبرند را تماشا کرده و از نوع خنده آن ها برای بازی در نقش جوکر الگو برداری کرده است.

joker laugh

۲-واکین فینیکس صحنه رقص جوکر رو به صورت کاملا بداهه و بدون تمرین قبلی انجام داده بود.

joker dance

۳-واکین فینیکس برای بازی در نقش آرتور فلک در یک مدت کوتاه ۲۴ کیلوگرم وزن کم کرد.البته بعد از اتمام فیلمبرداری به کمک پزشکان ۱۵ کیلوگرم اضافه کرد.

body weight

۴-با اینکه واکین فینیکس عنوان کرده که بازیگر مورد علاقش رابرت دنیرو است، ولی در پشت صحنه این فیلم با هم مشکلاتی داشتند. مشکل به این دلیل بود که رابرت دنیرو میخواست بازیگرا یک دور فیلمنامه رو بخونن ولی واکین فینیکس معتقد بود که نباید اینکارو کنن و باید مستقیم جلوی دوربین بازی کنن.که البته این اختلاف در نهایت برطرف شد.

robert and phoenix

۵-وقایع فیلم در سال ۱۹۸۱ جریان دارد ، و به این دلیل است که وقایع این فیلم با دیگر وقایع جهان سینمایی دی سی تداخل نداشته باشد.(تایید شده توسط تاد فیلیپس کارگردان فیلم)

۶-اگر عبارت joker stairs را در گوگل سرچ کنید، مکانی که سکانس معروف فیلم جوکر روی آن ضبط شده در گوگل مپ می آید.و جالبتر اینکه کاربران گوگل این مکان رو جزو مکان های مذهبی دسته بندی کرده اند.

joker stairs

۷-بعد از اکران این فیلم سایت پ.و.ر.ن هاب اعلام کرده که کاربران این سایت بیش تر از ۷۴۱۰۰۰ بار کلمه joker رو تو این سایت سرچ کردن.

۸-بیمارستان آرکام در فیلم،در واقع ساختمان ترمینال ارتش بروکلین است.ساختمان شخصی بروس وین در فیلم ، در واقع دادگاه عالی هادسون در نیوجرسی است.

arkham asylum

دیگر فکت ها و تئوری های جذاب