blip

Blip: بازگشت پودر شده‌های MCU

 

در دنیای سینمایی مارول ما سه بار شاهد بشکن زدن با دستکش ابدیت و سنگ‌های ابدیت بودیم. اولین بار در فیلم اونجرز: اینفینیتی وار توسط تانوس که باعث پودر شدن نیمی از موجودات زنده عالم شد و دومین بار توسط هالک بود که باعث شد پودر‌ شده‌ها برگردن، اخرین دفعه هم وقتی بود که تونی استارک با استفاده از این سنگ‌ها ارتش تانوس رو از بین برد و باعث مرگ خودش هم شد. البته یکبار دیگه هم تانوس از سنگ‌ها استفاده کرد تا کاری کنه دست هیچ‌کس به اونها نرسه. اما در اینجا با همه این موارد کاری نداریم و قراره بریم سراغ بشکن هالک.

مطلب حاوی اسپویل اپیزود چهارم سریال وانداویژن!

استفاده هالک از سنگ‌های ابدیت با کمک دستکشی که تونی ساخته بود Blip نام گرفته تا کاری که باعث نجات مردم شد با کاری که باعث مرگشون شد اسم متفاوتی داشته باشه و اینطوری بهتر شناخته بشه. در فیلم Avengers: Endgame بعد از بلیپ ما مستقیما بازگشت پودر شده‌ها رو ندیدیم و فقط اشاراتی به این اتفاق شد مثل صدای پرنده‌ها، تماس تلفنی و… در این فیلم بخاطر حمله ناگهانی تانوس سریعا موضوع عوض شد و وارد جنگ بزرگی شدیم که بعد افرادی که بخاطر بشکن تانوس مرده بودن هم در اون حضور پیدا کردن اما هیچوقت نفهمیدیم لحظه بازگشت اونها به چه صورت بود.

اما بعد از “انقام جویان: پایان بازی” مارول فیلم Spider-Man: Far From Home رو منتشر کرد که اتفاقات بعد مرگ تونی استارک و بازگشت نصف موجودات رو روایت میکرد و فرصت خوبی بود تا لحظه بعد بلیپ رو نشون بده اما باز هم این اتفاق نیوفتاد. شاید دلیل این تصمیم این بوده که فیلم Spider-Man: Far From Home جزو فاز 3 MCU حساب میشه و مارول قصد داشته نمایش این صحنه رو برای افتتاحیه فاز 4 خودش نگه داره. به هر حال حالا در قسمت 4 سریال جذاب وانداویژن این لحظه عجیب و جالب رو دیدیم. این اپیزود با بازگشت مونیکا رمبیو شروع شد و به خوبی نشون داد که بعد از بازگشت انسان‌ها چه هرج و مرج و آشوبی به وجود اومده و مارول از مرگ مادر مونیکا استفاده کرد تا نشون بده مردم بعد از اون فاجعه بزرگ مردم مجبورن با چه مشکلات تلخی روبه‌رو بشن.

در ادامه میتونید میکس دو سکانس بشکن هالک و برگشت مونیکا رمبیو رو ببینید:

تا اینجا مارول به شکل‌های مختلف اتفاقات بعد از بلیپ رو به تصویر کشیده، از مرگ مادر مونیکا تا بزرگ شدن همکلاسی‌های پیتر، و احتمالا در پروژه‌های آینده مارول مثل سریال “فالکون و سرباز زمستان” باز هم به این موضوع اشاره بشه. در فیلم‌های بعدی که با تم کیهانی ساخته میشن مثل کاپیتان مارول 2  و نگهبانان کهکشان 3 هم این احتمال وجود داره که به تاثیرات این اتفاقات در سیارات دیگه پرداخته بشه. به هر حال ناپدید شدن نیمی از موجودات دنیا به مدت 5 سال اتفاق ساده‌ای نیست که بشه به راحتی از کنارش گذشت و رفت سراغ داستان‌های بعدی.


بخوانید:
5 کمیکی که باید در فاز 5 مارول استفاده بشه
5 ویلن مارول که دوست داریم تو فیلم نگهبانان کهکشان 3 ببینیم
10 تغییر MCU که ممکنه تو دنیا کمیک هم خوب باشه
5 نکته در ثور MCU که کمیکی نیست
معرفی ایونت جدید مارول “INFINITE DESTINIES”


guest
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
Moooooooo

سلام. ممنون از شما

Last edited 1 سال گذشته by Moooooooo
ثور لاور

سلام، خیلی ببخشید من وانداویژن رو بدون حذفیات و با زیر نویس از کجا گیر بیارم؟

Ali

سلام دوست عزیز اگه میخوای سریال رو زود تر از همه یه سایت ها و بدون حذفیات ببینی برو تو سایت جم مووی اونا تاساعت چهار هم همه یه کیفیت ها رو میزارن و هم زیرنویس

ثور لاور

ممنونم

Mahdiar@venom

آره اینم خوبه

Adam warlock

حذفیات منظورت همون سانسور هست ؟؟؟
میتونی بدون سانسور از کانال های تلگرام دانلود کنی

ثور لاور

بله، مرسی

Mahdiar@venom

خود کامیکان هر هفته تو کانالش میزاره
سانسور هم نی زیرنویس داره