بررسی ومپایرهای سوپرنچرال

خوب امروز میخوایم ومپایر های spn رو مورد برسی قرار بدیم. اکثر ومپایرهای سریال‌ها و یا فیلم های علمی تخیلی با سیر آسیب میبینند یا با یک صلیب دور میشوند اما خوب supernatural اینطور نیست. ومپایرهای سوپرنچرال مثل بقیه همیشه نیاز به خون تازه دارند(فقط خون تازه خون فرد مرده باعث مسمومیت میشه) اما چند تا فرق اصلی اون ها رو از همه جدا میکنه. سیر و صلیب هیچ تاثیری روی آن‌ها ندارد و با فرو بردن جوب در قلب نمیمیرند (برعکس ومپایرهای originals). فقط با قطع سر میمیرند، در افتاب نمیتوانند راه برن و امکان تشخیص یک ومپ توسط یک فرد معمولی غیر ممکنه چون  همشون شبیه آدم هستند و تا وقتی که نیش هاشون رو نبینید نمیشه تشخیص داد. نیش هاشون به صورت یک دندان بلند نیست بلکه مانند چندین دندان خلال مانند است. شکارچی های زیادی با آن ها روبه رو شدن مانند: Winchesters و Gordon Walker. پیدا کردن ومپایر ها به شدت نادره چون شکارچی‌ها اون‌ها رو به مرز نابودی کشوندن اما بعد به دستور Eve دوباره شروع به تکثیر کردند (مانند ومپایر های دیگه با گاز گرفتن فرد رو تبدیل به ومپایر میکنند) و خب نقطه قوت تمام ومپ ها زندگی جاودانه است.

ماجرا از جایی اغاز شد که کلت دست دانیل الکینز بود تا اینکه توجه گروهی از خون اشام هارو به رهبری کیت جلب کرد که پس از مقداری کشمکش او را در خانه اش کشتند. آنها کلت را میگیرند و کیت آن را به همسر و پدرسالار خود، لوتر اهدا می‌کند. خون آشام ها در یک انبار قدیمی زندگی می کنند، جایی که آنها گردشگران را اسیر می کنند و از آنها تغذیه می‌کنند. پس از حمله وینچسترها به کیت او را با خون ادم مرده مسموم و جان وینچستر از او به عنوان طعمه برای پس گرفتن کلت از لوتر استفاده میکنه پس از آن خون آشام ها سعی می کنند جان و دو پسرش را بکشند. سپس جان با شلیک به لوتر افسانه ای را اثبات می کند که می تواند هر چیزی را بکشد(این افسانه برای اولین بار بعد چندین سال توسط جان وینچستر اثبات میشه).

دندان ومپ های دنیا های مختلف

آلفا (alpha)

همینطور که میدونیم و از همیشه بوده تمام ومپایرهای جهان‌های مختلف در یک چیز اشتراک داشتن: آلفا. آلفا در  سوپرنچرال یعنی اولین نوع از گونه یک موجود که آغاز کننده کل اون موجود هاست اما خوب هر جا بحث‌اش جداست (مثلا در originals الفا به سردسته گروه میگفتن که مثلا از یک نژاد خاص بود مثل نژاد حلال ماه) خب خون اشام ها توسط eve یا همون حوا خلق شدن و اولین فرزندان او بودند و آلفا اولینشون بود و یک برتری خاص نسبت به همشون داشت، ارتباط روانی باهاشون برقرار میکرد مثلا وقتی کاری میخواست انجام بدن براش به صورت تصاویر نامشخص پیام رو به صورت ذهنی براشون ارسال میکرد، تا سال 2006 خون آشام ها آنقدر شدید شکار شده و به قدری نادر شده بودند که جان وینچستر تصور می کرد منقرض شدن اما به دستور آلفا به لانه که دستور حوا بود دوباره شروع به احیا کردند. ومپ ها باهم برای ادامه زندگی جفت میشن اما ( در کل خون آشام ها به طور معمول به صورت لانه لانه زندگی میکنند ، و هشت تا ده خون آشام در هر کدام زندگی می کنند) اما خوب لانه های کوچکتری هم هست که تعداد 5 عددی یا 4 عدد به صورت دوست یا خانواده زندگی میکنند. اعضای جوان تر برای افراد بزرگتر کار شکار را انجام میدهند و از انسان‌ها هفته‌ها تغذیه میکنند. هر لانه یک رهبر دارد ، به طور معمول پیرترین خون آشام و اغلب کسی که دیگران را تبدیل کرده اون فرد رو به عنوان رهبر میدونن به گفته بنی لافیت، (وقتی فرد برای اولین بار تبدیل میشه، به سازنده خودش فقط متکی هستش و بعضی از ومپ ها سازنده خودشونو خدا میدونن که البته همه خون اشام ها آلفا رو پدر خودشون میدونن و بهش احترام میزارن. خب نکته بعدی که همه میدونین اینه که خون اشام ها خون میخورن اما فقط خون انسان زنده، و به شدت خون گاو رو نفرت انگیز میدونن اما بعضی از ومپ ها فقط از حیوانات و کیسه های خون استفاده میکنن به خاطره انسانیتی که هنوز تو وجودشون هست حاضر به کشتن یک آدم نیستن.

Alpha vampire

آدم یا فقط یک خون اشام؟

ظاهر خون آشام ها  فرقی با ظاهر انسان معمولی نداره ،صدرصد منطقی است با توجه به اینکه آنها در اصل فانی بودند. با این حال، همه آنها دارای ویژگی های مشترکی هستند، مانند دندان های تیز که فراتر از دندان های انسان هستند. این مجموعه دندانهای نیش به خواست خون آشام پایین می آیند ، معمولاً هنگام تغذیه، تهدید یا حمله.  بعضی از خون آشام ها دارای ناخن های تیز هستند، اما به هیچ وجه به اندازه آلفا نیستند که مانند پنجه هستند و می توانند بنا به میل خود بزرگ‌تر شوند. خوب ومپ ها به شدت قوی و سریع و قادر به بلند کردن اشیا به شدت سنگین هستند، ومپ های قدیمی قدرت خیلی بیشتری نسبت به ومپ های جوان دارن قدرت ومپ ها در طول زمان از همه نظر افزایش پیدا میکنه (سرعت، قدرت، توانایی بهبود) مثلا بوریس که ومپ 600 ساله بود به دین که یک ومپایر تازه وارد بود به راحتی غلبه کرد خون آشام ها دارای حس فوق العاده تیزبین و برتر از حس انسان هستند. آنها می توانند در تاریکی ببینند، میتوانند صدای قلب انسان را بشنوند و حس بویایی بیشتری داشته باشند. برای همین خون آشام می تواند خون انسان را در مسافت های طولانی ردیابی کند. جاودانگی همیشه خوب نیست، ومپ ها اصلا پیر نمیشن و به هیچ وجه مریضی هایی که برای انسان است رو نمیگیرند.  بازسازی – خون آشام ها به شرط داشتن خون کافی انسان ، می توانند به سرعت هر زخمی را که شامل قطع عضو نباشد بهبود بخشند. خون آشام‌ها اغلب بدون اینکه صدایی ایجاد کنند میتوانند حرکت کنند مثلا گوردون به عنوان یک خون آشام تازه تبدیل شده در ابتدا توانست دو بار در پشت انسان ظاهر شود.

نیش های یک ومپایر

کریپتونایتی برای ومپ ها؟

(خون مرده) استفاده از خون مرد مرده روشی برا ناتوان کردن خون آشام ها است که برای زمان کمی قدرت خون اشام را از او میگیرد.

Dead man’s blood


(نور خورشید) در حالی که نور خورشید می تواند به آنها آسیب برساند اما جان وینچستر آن را به نوعی افتاب سوختگی شدید تشبیه کرد که فقط باعث درد در ومپ ها میشود. به همین دلیل خون آشام ها در درجه اول شب‌رو هستند و در حالی که خورشید هنوز غروب نکرده ، جایی نمیروند. اما در کل ومپ ها نور رو ناخوش‌آیند میدانند ، زیرا خون آشام ها حساسیت بیشتری به نور دارند. 
(مخلوط مسدود کننده بو) مخلوطی از زعفران، کلم پوست و تریلیوم در آتش و یا گرد و غبار لباس فرد با خاکستر این مخلوط، بوی انسان را برای حمله به خون آشام ها می پوشاند. این حتی رایحه خون آشام دیگری را نیز پوشش میدهد اما با این حال خون آشام های مسن با حس قوی تر ، ممکن است بتوانند بر این روش غلبه کنند.
(آسیب جدی جسمی) در حالی که خون آشام ها به دلیل آسیب جدی جسمی نمی توانند کشته شوند و می توانند بهبود یابند ، اما هنوز هم در معرض آسیب های جدی هستند. بنی لافیت بعد از درگیری با عده‌ای از خون اشام ها دیگر قادر به راه رفتن نبود و به دین وینچستر نیاز داشت تا برای او خون بیاورد تا بتواند بهبود یابد. حتی در آن زمان ، بنی اظهار داشت که مدتی طول می کشد تا بتواند به طور کامل از آسیب دیدگی خود بهبود یابد حتی پس از نوشیدن خون. وی همچنین اظهار داشت که خون آشام ها نمی توانند اعضای قطع شده بدن را دوباره رشد دهند.
صدرصد فرشته ها با قدرتشون قادر به کشتن ومپ ها هستند و خب کلت از آنجا که می تواند تقریباً همه چیز را از بین ببرد، می تواند در برابر همه خون آشام ها از جمله آلفا استفاده شود. فرشتگان می توانند بدون مشکل آنها را بکشند. کستیل فقط با قرار دادن کف دست روی سر لنور او را کشت. شیاطین: همانطور که گروهی از شیاطین چشم سیاه بر آلفا غلبه کردند ، شیاطین خیلی از خون آشام ها برتر اند.

مرگ لنور به دست castiel
مرگ الفا با colt

موجودات اولیه – خدا، تاریکی، مرگ و ارجین می توانند هر خون آشامی را بدون تلاش نابود کنند.
نفلییم – جک در حالی که از قدرت روح خود استفاده می کرد به راحتی توانست خون آشام را از هم بپاشد.
وامپتونیت (Vamptonite) – خون انسان با DNA تغییر یافته توسط شربت ذرت لویاتان: این خون تغییر یافته به سرعت باعث از بین رفتن آنها می شود گویا اسید قدرتمندی را بلعیده اند.
سر بریدن (Decapitation)- قطع سر بهترین روش برای از بین بردن خون آشام ها است که مدتها تنها روش در نظر گرفته می شد.(بیشتر این روش برای شکارچی های حرفه ای کاربرد داره) گفته شده سر نیاز به قطع صدرصد ندارد و انجام صدمات کافی ، به همان اندازه موثر به نظر می رسد .

قطع سر ( که یک چیز کلی عه)

تفنگ پرتوی خون آشام – مردان لغت (انگلیس) این سلاح را از طریق ترکیبی از فناوری و جادو اختراع کردند که با شلیک به ومپ‌ها DNA آنها را دوباره مرتب می کند، خون خود را سمی می کند و آنها را می کشد.

Vampire Irradiation Gun

دستگاه ضد خون آشام – مردان لغت (انگلیس) در مقطعی این سلاح را از طریق ترکیبی از فناوری و جادو اختراع کردند که گازی سمی برای خون آشام ها ترشح می کند.

Anti-Vampire Device

نیزه – اسلحه‌ای به اندازه کافی قدرتمند که حتی یک فرشته را نیز بکشد، همچنین برای کشتن چندین خون آشام تقویت شده و توسط مایکل مورد استفاده قرار گرفت.

spear

بخوانید:

۱۰ هیولایی که شبیه قهرمان ها هستند!!!
۱۰ تا از قدیمی ترین و بهترین دشمن های اسپایدرمن
بدترین کراس اوورهای مارول
۱۰ قاتل خطرناکی که عضو اونجرز بوده اند!!!
۱۰ ویلنی که زیادی تخصصی بودند


guest
4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
ثور لاور (مشکلم با دی‌سی نیست با وارنر و زکه)

سریالی که حتی مثبت دوازده هم نبود و میخواست ترسناک باشه، بایدم موفق نمیشد، ایدش خوب بود و میتونست حداقل متوسط شه، کانجیورین انگشت کوچیکه پای احضار هم نیست.😂😂

ماندانا

سریال واقعا مفهومی و جالب بود ولی من هیجا زیرنویس یا دوبلشو پیدا نکردم و مجبور شدم با زباان اصلی ببینم به همین خاطر زیاد نفهمیدم ولی مقاله های شما خیلی کمک کرد

شرلوک هلمز

دوبله برا چی

ایران

من چند قسمت دیدم واقعا مسخره بود مثلاوخدا از مرگ و تاریکی ضعیف تر بود یا فرشته عین سگ توسط انسان ها کشته میشدند سطح قدرت واقعا تو سریال عجیب بود