Planet Hulk

کمیک پیشنهادی: “سیاره هالک”

هالک کمیک‌های زیادی برای خواندن و لذت بردن داره به هر حال اون یکی از شخصیت‌های ریشه دار و جدا نشدنی از دنیای ماروله اما کمیک‌هایی از هالک هستن که با بقیه متفاوتن و نباید اونها رو از دست داد. هالک در گذشته نقش بسیار مهمی در ایونت‌های مارول داشت اما حالا که شخصیت‌های جدیدی پا به میدان گذاشتن بروس بنر و این غول سبز عصبانی کمتر دیده میشن، به همین دلیل در این سری مقالات کمیک پیشنهادی سراغ یکی از مینی سری‌های هالک در ایونت‌های قبلی مارول یعنی جنگ‌های پنهان(Secret Wars) رفتیم.

در دنیای کمیک‌های مارول دو سری سیاره هالک داریم و خیلی وقت‌ها با هم اشتباه گرفته میشن. اولین کمیک مربوط میشه به یکی از داستان‌های سری The Incredible Hulk که انتشارش از سال ۲۰۰۶ شروع شد. و دومی هم که قراره راجبش صحبت کنیم بخشی از کراس اوور جنگ‌های پنهانه و با اسم Planet Hulk در ۵ جلد منتشر شده. نویسندگی این سری به دست Greg Pak و  Sam Humphries انجام شده و طراحی اون هم به عهده Leonard Kirk, Marc Laming و  Takeshi Miyazawa بوده که در کنار هم یک داستان کوتاه جالب رو خلق کردن. داستان ایونت جنگ‌های پنهان از این قراره که جهان‌های موازی مارول در وضعیت بدی قرار گرفتن و گروهی  تصمیم میگیرن که همه اونها رو نابود کنن اما دومین جهان معروف مارول یعنی دنیای آلتیمیت مقاومت میکنه و به لطف رید ریچاردزِ اون دنیا، نابود نمیشن. این اتفاق باعث میشه دنیای اصلی مارول با دنیای آلتیمیت برخورد کنه. و حالا دکتر دوم از این موقعیت استفاده میکنه و با گرفتن قدرت بیاندرها به یک خدا تبدیل میشه که  Battle world رو از این دو دنیای  نابود شده به وجود آورده.

اما داستان سیاره هالک از کجا شروع میشه. وقتی دکتر دووم در حال حکومت به دنیای نبرده که خودش خلقش کرده، در نواحی مختلف این دنیای آخرالزمانی اتفاقات عجیبی میوفته، بخصوص در ناحیه گرین لند (GreenLand). همونطور که از اسم این بخش میشه حدس زد مربوط به هالک یا بهتره بگم هالک‌ها میشه. گرین لند میزبان تعداد زیادی هالکه که هر کدوم با هم فرق دارن و کارهای مختلفی میکنن، اونها به عنوان جامعه‌ای از بتل ورد در حال زندگی هستن اما از اونجایی که بسیار قدرتمندن قطعا با بقیه فرق میکنن. در این ناحیه همه چیز با گاما مخلوط شده و حتی موجودات اون هم خاص هستن که باعث به وجود اومدن دنیای جذابی شده.
نکته جالب راجب این کمیک حضور یکی دیگه از شخصیت‌های مهم مارول یعنی کاپیتان آمریکاس. کمیک سیاره هالک میزبان استیو راجرزه، البته کاملا با چیزی که میشناختیم متفاوته، استیو در این داستان به همراه  Devil Dinosaur تبدیل شده به یکی از گلادیاتورهایی که برای دووم در نبردها شرکت میکنه. البته روحیات کاپیتان آمریکا همچنان حفظ شدن و در واقع داستان از این قراره که کاپیتان دنبال باکی میگرده به همین دلیل مجبوره راهی گرین لند بشه، جایی که پر شده از هالک‌ های عصبانی.

Planet Hulk

کمیک سیاره هالک شامل فلش بک‌هایی از گذشته کاپیتان آمریکا ‌و باکی میشه که اونها رو در دوران جنگ‌هاشون نشون میده. همچنین در کنار اون اکشن‌هایی رو میبینیم از مبارزه دایناسور قرمز مارول با موجوداتی که تحت تاثیر گاما قرار گرفتن و… شاید نکته مهم این کمیک دنیای متفاوتی باشه که به ما نشون میده جایی که در اون همه چیز فرق میکنه، بجای یک هالک یک جمعیت هالک داریم، بجای یک ثور ارتش ثورها رو داریم که به دووم خدمت میکنن و همه اینها تاثیرات دنیای نبرده. در این کمیک میتونید چیزهایی رو ببینید که در دنیای اصلی مارول هیچوقت نبودن و حالا در فاجعه برخورد دنیاهای مارول شانس این رو داریم یک جهان نابود شده و پر از هرج و مرج رو ببینیم که تحت کنترل ویلنیه که همیشه آرزو این کار رو داشته.

طراحی این کمیک هم میشه گفت به خوبی انجام شده و تونسته محیطی که مد نظر نویسنده بوده رو به تصویر بکشه. به طور کلی Planet Hulk کارش رو برای سرگرم کردن ما با موفقیت به پایان میرسونه و داستانی رو از کاپیتان آمریکا و هالک به ما نشون میده ترکیبی که در کمیک‌های مارول کم پیش میاد ببینیم. اگه شما هم به داستان‌های غیر معمولی مارول و شخصیت‌های هالک و استیو راجرز علاقه دارید پیشنهاد میکنم این کمیک رو از دست ندید.


بخوانید:

بدترین کراس اوورهای مارول
5 شخصیت مارول که بتمن باید باهاشون کراس‌اوور داشته باشه
5 خانواده ابرقهرمانی برتر مارول
5 کمیک برتر ثور برای خواننده‌های جدید
ثورباستر: خطرناک‌ترین زره آیرون من