فکت از گرین لنترن

فانوس سبز

گرین لنترن یکی از جذاب ترین و قدرتمندترین قهرمان های دنیای کمیک به حساب میاد، مخصوصا زمانی که با سپاه گرین لنترن متحد میشه و تیمی قدرتمند تشکیل میده.گرین لنترن با اینکه شخصیت خیلی پررنگ و جذابی در دنیای کمیک داره ولی در دنیای سینمایی نتونسته خودش رو فعلا نشون بده.در سال ۲۰۱۱ فیلمی از این شخصیت با بازی بازیگر محبوب رایان رینولدز ساخته شده، که تعدادی از منتقدها این فیلم رو بدترین فیلم کمیکی تاریخ میدونن.

این فیلم به دلیل ضعف جلوه های ویژه در اون زمان و این موضوع که اقلب قدرت های گرین لنترن جلوه های ویژه قوی لازم داره از لحاظ بسری هم کیفیت پایینی داشت و بیننده رو اذیت میکرد.اما در دنیای کمیک این شخصیت تاحالا بارها و بارها زمین و حتی جهان رو نجات داده و از قدرتمندترین ها به حساب میاد.

حالا برای شما اطلاعاتی از این شخصیت محبوب رو گردآوری کرده ایم تا باهاش بیشتر آشنا بشین.

قدرت ها و توانایی ها

green lantern powers

افراد کمیک خوان و یا اونایی که به گرین لنترن علاقه دارن از قدرت های خفن و باحال این شخصیت خبر دارن؛ولی برای افرادی که تا حالا تحقیقی درباره این شخصیت نداشتن باید بگیم که گرین لنترن علاوه بر قدرت ها معمول قهرمان‌ها یعنی قدرت زیاد و استقامت و…. یکسری قدرت های جالب هم داره؛از این قدرت های میشه قدرت هیپنوتیزم افراد، نامرئی شدن، ترجمه همه زبان های دنیا، عبور از اشیا جامد و قدرت شفابخشی اشاره کرد.یک قدرت خیلی خاص و خفن گرین لنترن سفر در زمانه که همین بهش قابلیت های بالایی میده.

نقطه ضعف

اگر فیلم گرین لنترن رو دیده باشین یا حداقل یک کمیکش رو خونده باشین حتما فهمیدین که قدرت گرین لنترن از حلقه گرین لنترن میاد؛یعنی میزبان فردی عادی و معمولیه و قدرتش رو از حلقه میگیره، اما تفاوتی که با بقیه میزبانی ها هست اینه که میزان قدرت حلقه از اراده و استقامت میزبانش تامین میشه، یعنی حلقه و میزبان کاملا در ارتباطی دوطرفه هستن.میزبان میتونه با استفاده از این حلقه هرچیزی که اراده کنه رو بسازه از ماشین و ساختمون گرفته تا بمب و سلاح، درواقع اصلی ترین سلاحش همین حلقس و اونهم به اراده فرد بستگی داره.پس یکی از اصلی ترین و معدود نقاط ضعف گرین لنترن ارادشه که اگه بشه اراده فرد رو ضعیف کرد قدرتش هم کمتر و کمتر میشه و قابل شکست دادن.البته در اولین کمیک های این شخصیت نقطه ضعف چوب داشت یعنی از چوب شکست میخورد که بعد از مدت کوتاهی این نقطه ضعفش رو حذف کردن.

دشمنان

گرین لنترن یکی از قدیمیترین شخصیت های دنیای کمیک به حساب میاد و همینطور یکی از قدرتمندترین‌ها، همین ها دلایل کافی هستند که بهتون بگیم دشمنای گرین لنترن غیرقابل شمارشن.تو تمام این سال ها گرین لنترن با تعداد خیلی خیلی زیادی دشمن درگیر شده و تقریبا همه اونهارو شکست داده، البته شکست هایی هم داشته که تعدادشون پایینه.از سرشناس ترین دشمن های گرین لنترن میشه به وندال سوج، اسپورت مستر، گامبلر، پرالکس، استارفایر و سینسترو اشاره کرد که همه از قدرتمندترین شخصیت های دنیای کمیک هستند.

دوستان صمیمی

در تاریخ دنیای کمیک دیسی حتی در ریبوت ها و دنیاهای مختلف همه گرین لنترن ها با فلش رابطه خوب و صمیمی داشتن و بارها باهم تیم شدن و به هم کمک کردن.

ایده خلق گرین لنترن(فانوس سبز)

یکی از طرحان این شخصیت به نام مارتین نودل ایده خلق گرین لنترن رو وقتی خلق کرد که دید یکی از دوستاش با استفاده از یک فانوس قرمز در خیابان ماشین هارا نگه میدارد و با فانوس سبز اجازه حرکت میدهد.

سپاه فانوس سبز

عده‌ای از مردم فکر میکنند که گرین لنترن(فانوس سبز) اسم یک شخصه، اما اینطور نیست و هر فرد یا موجودی که یک حلقه فانوس سبز داشته باشه بهش میگن گرین لنترن و جزو سپاه گرین لنترن هم به حساب میاد.وظیفه این سپاه هم حفاظت از تمامی کهکشان هاست.

نظرتون درباره این شخصیت چیه؟دوباره باید به سینما بیاد یا نه؟


بخوانید:

نامزدهای اسکار سال 2020

معروف‌ترین وسایل نقلیه دنیای کمیک

10 تا از خفن‌ترین قدرت های دکتر منهتن

5 نفری که نمیدانستید چکش تور رو بلند کرده اند!!!