Brainiac

3 فکت از برینیاک که همه فراموش کردن

وقتی صحبت از دنیای دی سی و فهرست طولانی شخصیت های اون میشه همون اندازه که قهرمان های جذاب به یادمون میان ویلن های بزرگ هم هستن که ازشون خوشمون میاد. بعد از محبوبیت ویلن هایی مثل لوکی و تانوس در دنیای سینمایی مارول وقتشه که دی سی هم از ویلن های محبوب و بزرگ خودش مثل بریناک استفاده کنه. برنیاک یکی از ویلن های قدرتمند سوپرمن در کمیک های دیسیه اما طرفدار های کمی همه چیز رو راجب اون میدونن.

3. یک پسر داره

برینیاک پسری داره که با اسم Brainiac 2 شناخته میشه.Vril Dox در اصل فرزند خوانده ای بود که رهبری یک شورش رو توی Colu بر عیله the Computer Tyrants بر عهده گرفت. برنیاک فرزندان خیلی زیادی داشته بعد ها که یکی از معروف ترین اونها Brainiac 5 در لژیون ابرقهرمان ها بود. بعدا اون به کلون برینیاک تغییر پیدا کرد اما همچنان به عنوان پسرش در نظر گرفته میشد. اون مبارزه های مختلفی داشته مثل جنگ با Starro ، Eclipso ، لوبو  و .. همچنین کمک هایی به L.E.G.I.O.N و R.E.B.E.L.S داشته.

2. لکس‌لوتر سطح 12 مغزش رو باز کرد

Brainiac

وقتی که برینیاک سعی کرد تا جاسوس Coluan باشه. لکس لوتر بود که این رو کشف کرد و فهمید برینیاک فقط به 10 لول از مغزش دسترسی داره و استفاده از این ویلن رو فرصت خوبی برای رسیدن به اهدافش دونست.اون با باز کردن سطح دوازدهم ذهن برینیاک یک بمب توی سرش قرار داد تا به مقاصدش برسه و میخواست با خواب مصنوعی کاری کنه بریناک فراموش کنه یک نوع رباته اما نقشش موفق نشد. و برینیاک مواد منفجره رو از سرش خارج کرد.

1. شروع به آشوب در واقعیت های مختلف

یکی از جذاب ترین داستان های این ویلن توی ساهای گذشته Convergence بوده. در اواخر دوران کمیک های New 52 برینیاک تبدیل به چیزی شبه فلشپوینت شد و تونست راهشو به Source Wall پیدا کنه وبه خط زمانی برگرده. برنیاک با اینکار آشوب های زیادی توی خط های زمانی ایجاد کرد و شبیه به یک خدا شد. در این دوران برینیاک به خط های زمانی متفاوت سفر کرد و کارهای شرورانه خودش رو انجام داد.

بخوانید:
چگونه خواندن کمیک های مارول را شروع کنیم
تاثیرگذارترین رویدادهای دیسی
۱۰ نکته درباره شی هالک که نمیدانستید
۱۰ مبارز برتر دنیای مارول
معرفی 5 کمیک ترسناک