Bloodshot-Super-Soldier_2

10 چیزی که باید در مورد بلادشات (Bloodshot) بدونید

Valiant Comics یکی از شرکت های خالق کمیکه که داستان ها و شخصیت های اون زیاد برای ما شناخته شده نبودن تاحالا اما به لطف فیلم بلاد شات با بازی وین دیزل این کمپانی بیشتر دیده شد. یکی از معروف ترین شخصیت ها و کمیک های والیانت Bloodshot هستش که احتمالا با ادامه دنیای سینمایی بر اساس کمیک های این شرکت بیشتر با اون آشنا بشیم. بلادشات شخصیت خشنی داره و در استفاده از سلاح ها هم مهارت بالایی داره اما در کنار اینها توانایی فوق بشری هم بهش داده شده و اون رو تبدیل به فرد خطرناکی کرده. معمولا بلادشات رو با شخصیت هایی مثل پانیشر و ولورین در دنیای مارول مقایسه میکنن اما این شخصیت والینت کامیکس چیزی بیشتر از یک آنتی هیرو که قصد انتقام داره هستش. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی از این شخصیت رو که باید همه بدونیم رو مرور کنیم.

10. اون یکی از آزمایشات Rising Spirit بود

Project Rising Spirit یا P.R.S یک مرکز تحقیقات ژنتیکی مخفی است که با آزمایش روی انسان ها سعی میکنه سلاح های زنده بسازه. در طول تاریخ طولانی این سازمان سربازان زیادی به اونجا آورده شدن و تحت آزمایش قرار گرفتن اما هیچکدوم به قدرتمندی بلادشات نشدن. بلادشات قطعا موفق ترین پروژه اونها بود که تونست با چندین تهدید تروریستی مقابله کنه. از طرفی هم اون تنها کسی بود که بعدا از واقعیت مارجرا خودش با خبر شد و از تحت کنترل Rising Spirit بودن فرار کرد تا جایی دیگه دنبال جواب سوال‌هاش بگرده.

9. هیچی از گذشته خودش به یاد نمیاره

“رایزینگ اسپریت” برای اینکه بتونه سربازای خودش رو به طور کامل تحت کنترل داشته باشه خاطرات افرادی که روی اونها آزمایش میشه رو پاک میکنن و از اون به بعد اونها تبدیل به افراد جدیدی میشن که بخاطر پاک بودن حافظه از تمرکز بالایی برخوردارن و نداشتن خاطرات از خانواده و گذشته باعث میشه راحت تر به جنگ برن و هیچوقت از دستور سرپیچی نکنن. بلاد شات هم در اولین ماموریت خودش برای P.R.S. هیچ خاطره ای رو به یاد نداشت و به اونها خدمت کرد تا اینکه تونست از دست رایزینگ اسپریت آزاد بشه.

8. اون یک اَبَر سربازه

بلادشات توانایی فوق بشری داره و یک سرباز آموزش دیده هم هست. اون برای پیروز شدن در یک نبرد مهارت های لازم رو داره و در استفاده از وسایل و سلاح های نظامی متخصصه. بلادشات استاد هنر های تاکتیکی است که با دلاوری ای که در میدون جنگ داره تبدیل میشه به یک متحد خیلی قدرتمند و یک دشمن خیلی سخت برای شکست دادن. بعلاوه اون میتونه به خوبی از هر شی‌ء تیزی به عنوان سلاح استفاده کنه. تمام این توانایی ها با عصبانیت ، عطش انتقامجویی و تمرکز منحصر به فرد اون ترکیب شدن وه این شخصیت خطرناک رو به وجود آوردن.

7. قبلا یک جنایتکار معروف بود

قبل از اینکه اون مجبور بشه که یکی از آزمایشات Project Rising Spirit باشه زندگی جنایی پر خطری داشت و در جرم و جنایت شخص شناخته شده ای بود. به نظر میرسه اسم واقعی اون آنجلو مورتالی بوده یک جنایت کار حرفه ای که توسط خانواده جنایتکار خودش فروخته شد و بهش خیانت شد. بعد از اینکه بلادشات تحت آزمایش قرار گرفت هویت  آنجلو مورتالی تبدیل به یک هویت جعلی برای پوشش و محافظت شد. و هویت جدیدی برای بلادشات ساخته شد.

6. مقدار زیادی Nanite در خون اون وجود داره

در طول پروژه لازاروس میلیون ها nanite وارد خون آنجلو مورتالی شد و اون رو تبدیل کردن به بلادشات. این نانیت ها از پروتئین تغذیه میکنن و به بلادشات قدرت های فوق بشری میدن برای مثال میتونن با تغییر دادن رنگدانه های پوست یک استتار عالی و خیلی سریع ایجاد کنن. از قابلیت های دیگه نانیت ها میشه به توانایی ارتباط برقرار کردن با بقیه لوازم الکترونیکی اشاره کرد. نانیت ها میتونن شخصیت های مختلفی رو در حافظه بلادشات ایجاد کنن همچنین در مواقع بحرانی با صحبت کردن و استفاده از گذشته اون باعث بهبود پیدا کردنش و بهتر کردن اوضاع میشن.

5. بازسازی و دگرگونی

بلاد شات قدرت های خیلی زیادی داره از جمله جیغ های فراصوتی که به گوش انسان صدمات جدی میزنه و چیزهای دیگه. اما از برجسته ترین قدرت های اون میشه به دگرگونی نانیتی و بازسازی کامل اشاره کرد. نانیت هایی که در خون اون وجود دارن تقریبا میشه گفت اون رو به طور کامل آسیب ناپذیر کردن و باعث میشن هیچ صدمه ای در برابر حملاتی مثل شلیک اسلحه، انفجار، آتش موشک و… نبینه . حتی در آتشِ کامل هم سوخته نمیشه. به طور کلی میشه گفت گشتن اون غیر ممکنه.

4. بیشتر خاطراتش دروغن

Bloodshot-Fake-Memories

همونطور که کمی قبل ترم گفتم رایزینگ اسپریت تمام حافظه اون رو پاک کرد اما یک نکته مهم راجب این کار اینه که نه تنها حافظه واقعی اون پاک شده بلکه خاطرات دروغین در ذهنش کاشته شده. یعنی تمام چیزی هم که از فرزند و خانوده خودش به یاد داشت هم واقعی نبودن. با گذشت زمان بلادشات میفهمه که نسخه های مختلفی از گذشته اون وجود داره و همین باعث میشه حتی از قبل هم عصبانی تر و شرور تر بشه.

3. راز Raymond Garrison

بلادشات فکر میکنه که قبلا عضو نیروی دریایی آمریکا بوده و اسمش هم Raymond Garrison بوده. با توجه به توانایی های بلادشات به عنوان یک سرباز ماهر واقعی بودن این هویت منطقی به نظر میرسه، اما بعدا مشخص شد که ریموند چیزی نبوده چز یکی دیگه از واقعیت هایی که توسط دانشمند سابق PRS به اسم دکتر کورتیچ در ذهن بلادشات گذاشته شده. (شاید هم واقعی باشه). درسته که بلادشات دیگه تحت کنترل این سازمان نیست اما همچنان شخصیت های مختلف در ناخوداگاه اون باعث اذیتش میشن و حالا باعث شده فکر کنه ریموند شخصیت واقعی اونه و آنجلو مورتی فقط یک هویت برای ماموریت مخفیانه بوده.

2. سپاه H.A.R.D

بلادشات هرکاری حاضر بود انجام بده تا هویت واقعی خودش رو بدست بیاره و اطلاعات زندگی گذشته‌اش بهش برگرده. یکی از کارهایی که در این راستا انجام داد زمانی بود که توسط H.A.R.D Corps که یکی از زیرمجوعه های رایزینگ اسپریت بود دستگیر شد این اتفاق در رویدادی به اسم  “The Harbinger Wars” رخ داد. بعد از اینکه بلاد شات دستیگر شد بهش پینشهاد رهبری این گروه داده شد. موریس کوزول مدیر P.R.S در عوض رهبری این گروه به بلادشات وعده داد که حقیقت رو در مورد گذشته اون بگه و هویت واقعیش رو بهش برگردونه.

1. شباهت زیادی با شخصیتی به اسم Rai داره

دو خط زمانی مختلف در جهان والیانت کامیکس وجود داره، حال و آینده. در تایم لاین آینده شخصتی به اسم rai  وجود داره که شباهت قابل توجه ای به بلادشات داره. اینطور که به معلوم میشه ری به صورت ژنتیکی به دست کسی به وجود اورده شده که بهش Grandmother (مادر بزرگ) گفته میشه، شخصی که قصد داشته نسخه خودش رو از بلادشات در اینده بسازه. بلادشات در سال 2028 در جنگ با Harbinger Ax شکست خورد و کشته شد و به نظر میرسه rai  به نوعی جانشین اون باشه.


نظرتون راجب بلات شات چیه به نظرتون با شخصتی مثل پانیشر قابل مقایسه هستش؟


بخوانید:

ترتیب خواندن کمیک های لوسیفر
۵ تا از بدترین دشمنان HELLBOY (پسرجهنمی)
10 کمیک برتر IMAGE COMICS
5 کمیکی که باید تو فاز 5 مارول استفاده بشه
تاثیرگذار ترین رویداد های DC