Black-Noir-and-the-Seven-in-The-Boys

۱۰ چیزی که درباره بلک نوآر (Black Noir) نمیدانستید!!!

در تمام بحث هایی که در حال حاضر بر سر سریال های بشه، چه کمیکی و چه غیر کمیکی، قطعا اسم The Boys هم دخیله؛ سریالی متفاوت ساخته شبکه آمازون پرایم که با داستان خاص، شخصیت های جالب، کیفیت ساخت بالا و…تونسته حسابی محبوب و پربازدید بشه و در فصل دوم حتی از فصل اول هم بهتر عمل کنه. اگر سریال رو دیده باشین قطعا میدونین که یکی از دلایل مهم موفقیت این سریال شخصیت های متنوع و خاص‌ش هستند، از هوم لندر قدرتمند و شیطان صفت، تا بلک نوآر مرموز و هیویی دست و پا چلفتی. در بین همه این شخصیت های بلک نوآر یکی از اعضای گروه ۷ بوده که کمتر بهش توجه شده و تقریبا خیلی ها چیزی ازش نمیدونن. به همین خاطر ما در این مقاله برای شما ۱۰ فکت که احتمالا دربارشون نمیدونستین رو آماده کردیم، تا بیشتر با این شخصیت عجیب آشنا بشین.

۱۰. در کمیک، بلک نوآر، هوم لندر و ای-ترین به استارلایت تعرض کردن، نه دیپ

در سریال این شخصیت دیپ (The Deep) بود که به طور منزجر کننده ای از برتری ساختگیش و تازه وارد بودن استارلایت استفاده کرد تا اون رو مجبور به کارهای نادرست بکنه. اما در کمیک ها این موضوع کمی متفاوت و منزجر کنندست، به این خاطر که خوشبختانه دیپ به استارلایت کاری نداشت، اما بدبختانه بجای یک نفر دیپ، سه نفر هوم لندر، بلک نوآر و ای-ترین بودن که این سناریو رو اجرا کردن. در کمیک ها دیپ حداقل در مقایسه با بقیه اعضای گروه ۷ یکم بهتر و انسان تره که در فصل دوم هم دیدیم خیلی کم حداقل برای نمایش و ظاهرسازی اینطوری شد.

۹. در کمیک، اون کلونی از هوم لندره

در کمیک ها بخاطر نقشی که بلک نوآر ایفا میکنه یکی از تاثیرگذارترین و جذاب ترین شخصیت هاست که متاسفانه در سریال بخاطر فاصله گرفتن از داستان و شخصیت های اصلی تقریبا اینطور نیست. جذاب ترین نکتش هم در کمیک اینه که بلک نوآر کلون هوم لندره در کمیک؛ که تحت پوشش قهرمانی فداکار کارهای کثیفی انجام میده.

۸. در کمیک ها بلک نوآر کاری کرده که هوم لندر باور کنه یک جامعه ستیز دیوانست!!!

هوم لندر در مقایسه بین سریال و کمیک مهم ترین و منفور ترین شخصیت داستان نیست (حداقل برای مدتی زیاد). درواقع در کمیک، این بلک نوآره که مسئول خیلی از جنایات و کارهای بدیه که به هوم لندر ربط داده شده؛ کارهایی مثل تجاوزش به ربکا و کلی کار دیگه که به اندازه ای بدهستن که قابل بیان نیستن. اکثر اینکارها در کمیک انجام شده، اول برای اینکه هوم لندر رو از کنترل خارج کنه و بهش لطمه بزنه و قانعش کنه که یک جامعه ستیز غیرقابل کنترله و دوم هم برای اینکه ظاهرش در انظار عمومی رو خراب کنن.

۷. در کمیک اون قرار بوده سلاح مقابل هوم لندر باشه

در کمیک بلک نوآر یکی از قدرتمندترین و خطرناک ترین شخصیت هاست، چیزی که در سریال ندیدیم و قدرت هاش به مقاومت و قدرت بدنی زیاد خلاصه شد؛ همونطور که گفته شد بلک نوآر یک کلون از خود هوم لندره و تقریبا اکثر قدرت ‌هاش رو به علاوه مهارت های سایه گونه‌ش داره. این قدرت های بلک نوآر خیلی در کمیک اهمیت دارند چون نقشش خیلی اهمیت داره. بلک نوآر در کمیک شخصیتیه که درواقع طراحی شده تا بتونه هوم لندر رو رام کنه، چیزی که در سریال امکانش نیست. در سریال جوری نشان داده شده که احتمال میره در آینده از پسر هوم لندر برای کنترل یا در صورت نیاز کشتنش استفاده خواهد شد.

۶. اسمش مزخرفه

شاید اگه برای اولین بار اسم بلک نوآر (Black Noir) رو بشنوین، مشکلی نداشته باشه و حتی اسم جالب و خفنی به نظر برسه؛ اما اگه با معنی اون آشنا بشین میبینین که فلسفه انتخاب اسمش اشتباه بوده و چیز مزخرفه. در واقع نوآر (Noir) در فرانسوی به معنی «سیاه» هست. که این یعنی اگر بخوایم اسم بلک نوآر رو درک کنیم، «سیاه سیاه» معنی میده.

۵. بیش از حد احساسی و انسانی شده

درحالی که در کمیک اون یکی از جدی ترین و خطرناک ترین شخصیت هاست که تقریبا هیچ حس و انسانیتی نداره، اما در سریال نشون داده شد که اون احساسات و جنبه های انسانی داره و تنها میخواد در راستای منافعش اونهارو پنهان کنه. در سریال چندباری نشون داده شده که حواسش به خاطر موضوعات انسانی پرت شده، مثل یک انسان عادی مینوشه، پیانو مینوازه، در طول جلسه مثل یک انسان عادی خوابش میبره، و حتی بعد از اینکه فهمید قدرت هاش مال خودش نیست و از کامپند وی گرفته شده، شروع به گریه کردن در تنهایی کرد؛ کاری که امکان نداره از ورژن کمیک ببینیم.

۴. اون عادت به نوشیدن چای سبز داره

یک فکت عجیب و شاید کم اهمیت دیگه درباره بلک نوآر که احتمالا هیچکس متوجه‌ش نشده، اینه که بلک نوآر به نوشیدن چای سبز ژاپنی عادت داره. این موضوع از ویدیویی که وات (Vought) از گروه ۷ ضبط کرده بود مشخص شد که بلک نوآر یک مهمونی نوشیدن چای برپا کرده بود.

۳. به عنوان کسی که مخفی کاری میکنه، عملیات تعقیبش زیادی بد بود

در طول اپیزودی که بلک نوآر به دنبال دبویز بود، بیننده ها تونستن بخشی از مهارت های نفوذ و ردیابی بلک نوآر رو ببینین، که البته….اون چیزی نبود که انتظار میرفت و زیادی پرسرصدا بود. نه تنها بوچر به راحتی متوجه حضور بلک نوآر شد، بلکه توی تمام تله هایی هم که دبویز کار گذاشته بودن افتاد. این اصلا چیزی نبود که از مخفی کار ترین عضو ۷ انتظار داشتیم عمل کنه، کسی که معروفه در سایه ها حرکت میکنه و کسی نمیتونه ردگیریش کنه.

۲. بازیگر نقش بلک نوآر در سریال به آجیل حساسیت داشت

این ایده که یکی از قویترین شخصیت های گروه به آجیل آلرژی داشته باشه چیز جالبی به نظر نمیرسه. اما منبع الهام این موضوع در سریال از جایی گرفته شده که بازیگر نقش بلک نوآر یعنی ناتان میشل (Nathan Mitchell) در واقعیت به آجیل حساسیت داره. این موضوع چیز کاملا جدیدی بوده و از کمیک الهام گرفته نشده و مختص سریاله. درحالی که شاید خیلی لوس به نظر برسه، اما از طرفی نکته جالبی هم هست، قهرمانی که جلوی انفجارهای بزرگ و گلوله هیچیش نمیشه، در برابر آجیل تا حدمرگ پیش میره.

۱. حساسیت بلک نوآر به آجیل از قبل نشون داده شده بود

شاید فکر کنین که آلرژی بلک نوآر از ناکجا دراومد تا داستان رو پیش ببره و گره فیلمنامه رو درست کنه که استارلایت بتونه فرار کنه. اما اگه اینطور فکر میکنین کافیه فقط اپیزود قبل این ماجرارو دوباره و با دقت ببینین. در قسمت ۴ فصل ۲، صحنه ای هست که یکی از کارکنان وات به بلک نوآر یک شکلات مغزدار تعارف میکنه، و بلک نوآر نه تنها خیلی خشن این تعارف رو رد میکنه، بلکه کاری میکنه اون فرد شکلات رو به سلطل زباله بندازه. در اونجا که موضوع حساسیت بلک نوآر رو نمیدونستیم این واکنش چیز عجیبی به نظر میرسید، اما وقتی که فهمیدیم همچین چیزی به راحتی میتونه بلک نوآر رو بکشه، این واکنش یکم طبیعی تر جلوه کرد.

نظر شما چیه؟ به نظرتون تغییرات نسبتا زیادی که در بلک نوآر داده شده مناسب بوده یا نه؟محبوب ترین شخصیت های سریال دبویز برای شما کدوم ها هستن؟


بخوانید :

معرفی اعضای شش خبیث (Sinister Six)
۱۰ فکت از کویین میو در سریال The Boys
۱۰ تفاوت تایتان ها با تایتان های نوجوان
نقطه ضعف های ناشناخته اسپایدرمن
۵ ایونت برتر دیسی در دهه گذشته