10 فکت جالب از Iron-Man

با چند فکت جذاب از آیرون من همراه کامیکان باشید.

1. قابل شمارش نیست !

بدلیل حضور آیرون من برای مدت طولانی و بیش از 50 سال در دنیای مارول ، دنیا های آلترنتیو و مولتی-ورس ، شمارش تعداد زره هایی که این شخصیت داره امکان پذیر نیست. اگه فقط بخوایم تعداد زره هایی که اون در Earth-616 (دنیای اصلی مارول) ساخته رو بشماریم، خب میدونیم که اون تا مارک 53 پیش رفت. ولی اگه بخوایم همه دنیا های مارول رو حساب کنیم … خب بهتره که بگیم بیشتر از 100 زره و بیخیالش بشیم.

زره های مرد آهنی

2. تلاش برای تقلید

در طی سال های گذشته تعداد زیادی از مردم و حتی سازمان ها تلاش کردند تا زرهی مثل زره مرد آهنی بسازند. حتی Richard M. Browning موفق شده تا نسخه ای از این زره بسازه که توانایی پرواز کردن تا 10 فیت از زمین رو داره ، اما تا به یک نسخه کامل از این زره ها برسیم باید حالا حالا ها صبر کنیم.

Richard M. Browning Suit

3. مرد بیزنس

در کمیک Superior Iron Man تونی استارک در واقع یک ویلن محسوب میشه. اون دارویی رو میسازه که به مردم قدرت جاودانگی میبخشه اما فقط برای مدتی کوتاه. آیرون من این دارو رو به صورت مجانی بین مردم پخش میکنه اما بعد از محبوب شدن این دارو بین اکثر مردم ، اون رو با قیمت 100 دلار روزانه به مردم میفروخت.

Superior Iron-Man

4. خانم راجرز

در یکی از دنیا های مارول ، تونی استارک به عنوان یک دختر با اسم ناتاشا استارک به دنیا میاد. چیزی که جالب یا حتی عجیب به نظر میرسه اینه که در این کمیک خانم استارک عاشق استیو راجرز(کاپیتان آمریکا) میشه و با هم ازدواج میکنند و سال های سال با خوشی در کنار هم زندگی میکنند !!!

ناتاشا استارک و استیو راجرز

5. خدمتکار خانواده استارک

در سری فیلم های مرد آهنی ، ما جارویس (J.A.R.V.I.S) رو به عنوان هوش مصنوعی و دستیار تونی استارک میشناسیم ، در حالی که در کمیک ها ، جارویس خدمتکار خانواده استارک هست که بعد از مرگ پدر و مادر تونی استارک از اون مراقبت میکرده.

J.A.R.V.I.S

6. آیرون من، از خوبای بدن سازی

وقتی که زره آیرون من به حداکثر شارژ و قدرتش برسه میتونه تا وزنی معادل 100 تن رو بلند کنه !!! ما نه درمورد مارک ایگور صحبت میکنیم و نه درمورد هالک باستر، بلکه داریم در مورد زره معمولیه آیرون من صحبت میکنیم. زره هالک باستر که برای نگه داشتن هالک ساخته شده میتونه تا وزن 175 تن رو مهار کنه که البته از هیکل این زره همچین چیزی بعید نیست.

آیرون من بدنساز

7. آیرون من اینجا ،آیرون من اونجا ، آیرون من همه جا !

همونطوری که در اول مقاله گفته شد ، مرد آهنی برای مدت خیلی طولانی در دنیای مارول حضور داشته و همین باعث شده که داستان شروع مرد آهنی برای چندین بار تغییر کنه. برای اولین بار تونی استارک زره آیرون من رو در ویتنام ساخت و در آخرین تغییر، مکان ساخته شدن زره آیرون من در زمان جنگ های خلیج به افغانستان تغییر کرد.

Iron-Man Flying

8. عجله در گرفتن مدرک

تونی استارک یکی از باهوش ترین افراد در دنیای مارول هست و اینکه در سن 15 سالگی وارد MIT شد و بعد از 2 سال دکترای خودش رو در رشته مهندسی شیمی گرفته جای تعجب نداره !؟!؟ داره ؟؟؟

انگشتر MIT

9. معامله خوبی بود

در دنیای امروزی که ما زندگی میکنیم منطقه 51 متعلق به دولت آمریکاست و طبق باور های مردم، در این منطقه همه اطلاعات و فناوری های فضایی و فرا بشری نگهداری میشه. در یکی از کمیک ها ، تونی استارک این منطقه رو از دولت خرید و از اون فقط برای نگهداری Reality Stone(یکی از سنگ های ابدی) استفاده میکرده.خب به هر حال اینم یک وسیله فضاییه و نگهداریش در منطقه 51 خیلی دور از ذهن نیست.

منطقه 51

10. پارتنر های رزمی

برعکس فیلم آیرون من 3 ، در کمیک ها تونی خارج از زرهش زیادی نمیتونه در درگیری ها و مبارزات مفید باشه. برای همین تونی از کاپیتان آمریکا درخواست میکنه که بهش آموزش های رزمی لازم برای محافظت از خودش رو بده.

پارتنر های رزمی

امیدوارم از این فکت های جالب لذت برده باشید.


بخوانید:

۳ فکت درباره ویژن
۳ فکت درباره ددپول
برترین لایواکشن های دیزنی
فیلم های پیش روی دیسی
۵ لحظه برتر لوکی در MCU