شامگ چی

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

در این لیست قصد داریم 10 نفر از قهرمانان دنیای کمیک رو بهتون معرفی کنیم که نیروی مافوق بشری ندارن اما باز هم قهرمان بودن خودشون رو با جنگیدن علیه دشمنا کنار بقیه قهرمانا یا تنهایی ثابت کردن . خیلی از افراد قهرمان ها رو به این خاطر دوست دارن که یک نیروی ابر انسانی دارن و از بقیه مردم قویترن اما خیلی هیرو ها تونستن بدون هیچ نیرویی و فقط با تمرین و مبارزه بین مردم خیلی محبوب بشن .

با معرفی برترین مبارزان دنیای کمیک مارول همراه کامیکان باشید .

10- پلنگ سیاه/Black Panther

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

درسته که بلک پنتر بخشی از توانایی هاش مال لباسشه و ویبرانیوم اما برای اینکه به مقام پادشاهی برسه خیلی تمرینات سختی رو انام داده و تو مبارزه مهارت بالایی داره همونطور که توی فیلم هم دیدین برای رسیدن به پادشاهی باید مبارزه کنه و تا رسیدن به اون مرحله همیشه در حال یادگیری بوده برای همین توی نبرد تن به تن میتونه حریف خیلی ها باشه .


9-آیرون فیست/Iron Fist

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

آیرون فیست که استاد هنر های رزمیه و این توانایی رو وقتی بدست آورد که توی بچگی به یه شهر مرموز سفر میکنن و اونجا پدر و مادرش کشته میشن ولی دنی رند توسط رئیس اونجا گرفته میشه و تحت آمورش قرار میگیره همین اونو تبدیل به یکی از بهترین مبارزای مارول میکنه . دنی رند توی این آموزشا به یه قدرت خاص هم دست پیدا میکنه به اسم مشت آهنی که از اون به بعد اونون به اسم آیرون فیست میشناسیم .


8-دردویل/ Daredevil

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

دردویل نابینای معروف دنیای مارول که همین نابینا بودنش باعث شده تا بقیه حواسش تقویت بشن مثل شنوایی که باعث میشه حتی ضربان قلب دشمناشو هم بشنوه و توی مبارزه از اونا استفاده کنه همچنین استاد دردویل از حرفه ای ترین افراد توی مبارزه هستش که بهش آموزش داده و اونو به یکی از قهرمانای بزرگ مارول تبدیل کرده . توی تجربه مبارزه هم دردویل هم باخلافکارای خیابونی زیادی جنگیده هم با نینجاهای سازمان هند پس توی مبارزه چیزی کم نداره .


7-بلک ویدو/ Black Widow

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

و بلک ویدو که هممون میشناسیمش توی اتفاقاتی که کمی بهش توی دنیای سینمایی مارول اشاره شده اونجایی که بزرگ شده و تبدیل به یه جاسوس شده آموزش های سختی رو گزرونده و تبدیل به کسی که الا میبینم شده که با دست خالی میتونه با افراد زیادی بجنگه بدون استفاده از سلاح خاصی این نشون دهنده مهارت بالا و جدیتش توی مبارزس . کشتن سریع و بدون سر صدا از ویژگی های خاص ناتاشا رومانوفه .


6-الکترا/Elektra

الکترا معشوقه دردویله و توسط استاد دردویل تعلیم دیده که خودش ثابت میکنه چقد این شخصیت قدرتمنده با شخصیت الکترا ما توی سریال دردویل آشنا شدیم و توانایی های جنگی اون رو دیدیم علاوه بر مهارت رزمی چیزی که الکترا رو از بقیه خاص تر میکنه توانایی مابرزه با انواع سلاح ها به صورت حرفیه . و اینکه پدر و مادرش به قتل رسیدن باعث ایجاد یه خشم و ناراحتی تو وجودش شده که خودش تاثیر زیادی توی انتقام گرفتن و جنگیدن با دشمناش داره . سبک مبارزه خاص و مسلط بودن به فنون نینجاها یکی دیگه از ویچگی های خاص اونه .


5-گامورا/ Gamora

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

گامورا خشمگین ترین دختر کهکشان که تقریبا یه جور سلاح زنده محسوب میشه . همونطور که میدونید گامورا فرزند خونده تانوسه و جوری تعلیم داده شده که یه قاتل تمام عیار بشه از اونجایی هم که خود تانوس موجود بی رحم و خشنیه و مهارت زیادی هم توی جنگیدن داره (توی اند گیم بدون سنگ های ابدیت ستا از قویترین انتقام جویانو شکست داد ) این ویژگا هارو به خوبی به گامورا منتقل کرده و آموزشش داده برای همین گامورا از قوی ترین مبارزای ماروله .


4-باکی/Buky

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

باکی از 16 سالگی چون استعداد بالایی داشت فرستاده شد انگلیس و اونجا با نیرو های ویژه بریتانیایی آموزش دیده ، از اونجا هم فرستادنش ایالات متحده تا دوباره آموزش ببینه همین آموزش ها باکی رو تبدیل به یه مبارز فوق حرفه ای کرد و اینکه مدت های زیادی کنار کاپیتام آمریکا بوده و همکاری کردن که یعنی خیلی چیزا از استیور راجرز برای جنگ و مبارزه یاد گرفته علاوه بر این باکی کار های کثیف هم انجام میداد ولی کاپیتان آمریکا نه . همه اینا از باکی یه وینتر سولجر حرفه ای و جنگجو ساخته .


3-کاپیتان آمریکا/ Captain America

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

کاپیتان آمریکا هم به وسیله سرم ابر سربازش توانایی زیادی بدست آورده اما مهارت هایی که توی دوران آموزشش و توی جنگ جهانی بدست اورده کم نیستن و اینکه اون نماد شجاعت و تسلیم نشدنه به همین خاطر تا آخرین قطره خونش میجنگه و با دشمناش مقابله میکنه .سپر کاپیتان هم که اسلحه مورد علاقه و محبوبشه کمک زیادی بهش میکنه چون مهارت بالایی توی استفاده ازش داره که اونو به یه مبارز کامل تبدیل کرده . البته اینطور نیست که بدون اون سپر نتونه بجنگه و توی جنگیدن با دست خالی مهارت نداشته باشه برعکس اون با بقیه سلاح ها هم خوب کار میکنه نمونش هم توی اند گیم وقتی میولینر رو بلند کرد و تونس به خوبی با سپرش به صورت ترکیبی ازشون استفاده کنه .


2-ولوورین/wolverine

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

ولورین از محبوب ترینشخصیت های مارول ، شاید بگین اون نباید توی این لیست باشه اما لوگان مهارت های مبارزه بالایی داره عاوه بر اینکه قدرت خود درمانی داره وچنگالای آدامانتیوم لوگان بخاطر حس حیوونی که داره و اینکه جنگیدن تو ذات حیونوای وحشی هست بولورینو به یه جنگجوی فوق خشن تبدیل کرده . این هارو هم که در نظر نگیریم عمر طولانی ای داشته و توی خیلی از جنگ ها و حتی جنگ جهانی بوده و هم مبارزه هم جنگیدن رو یاد گرفته که نمیشه گفت فقط بخاطر قدرتاشه .


1- شانگ چی/Shang Chi

10 مبارز برتر دنیای کمیک مارول

و اما شانگ چی که هنوز اونو توی هیچ فیلمی ندیدم ولی بلخره قراره وارد دنیای سنمایی مارول بشه از طریق فیلم اختصاصی خودش به اسم شانگچی و افسانه ده حلقه شانگ چی استاد کونگ فو و هنر های رزمی برای همین هم اولین نفر این لیست قرار دادیمش چون بعید میدونم کسی بتونه تو یه مبارزه تن به تن با دست خالی اونو شکست بده . شانگچی که اولین قهرمان آسیایی هستش توسط پدرش که آدم شروری هم هست بزرگ میشه پدر شانگ چی اونو به عنوان یک قاتل بزرگ میکنه اما بعد شانگ چی بر علیه پدرش میشه و تبدیل به یکی از قهرمانای مارول میشه . پدر شانگ چی مغز متفکری بود و مربی هایی هم داشت که شانگ چی زیر دست اونا هم آموزش دیده و به طور کامل به تمام سبک های شناخته شده رزمی مسلطه.


بنظرتون جای کدوم قهرمان توی این لیست خالیه ؟

بخوانید :

باهوشترین قهرمان های دنیای سینمایی مارول

۱۰ چیزی که درباره لجیون نمیدانستید!!!

10 اترنال قدرتمند در دنیای کمیک
10 تیم فراموش شده دنیای DC
داغ ترین کمیک های مارول
5 نسخه قدرتمند THOR

معرفی Black Knight