10 تغییر MCU که ممکنه تو دنیا کمیک هم خوب باشه

مارول تا الا تونسته به خوبی فیلم های کمیکی رو مدیریت کنه و اقتباس های خوبی بسازه و با اینکه منبع اصلی این فیلم ها کمیک های مارول بودن اما همیشه شاهد تغییرات کوچیک و بزرگی نسبت به دنیای کمیک بودیم البته تا وقتی که دنیای سینمایی مارول به کمیک ها وفادار باشه این تغییرات میتونن باحال و مفید باشن برای فیلم . حتما تا الا متوجه شدید که از فاز اول تا اینجا هرچی جلوتر میومدیم تغییرات فیلم ها نسبت به کمیک ها هم بیشتر میشد و شاهد اتفاقات متفاوت تری بودیم که بعضی از این تغییرات باعث ناراحتی مخاطب ها شدن ولی از طرفی بعضی چیزها خیلی به دنیای مارول کمک کردن به طوری که شاید بشه از اونها توی دنای کمیک هم استفاده . اینجا 10 مورد از تغییراتی که ممکنه توی دنیای کمیک هم نتیجه خوبی داشته باشه رو بررسی میکنیم .

10. اورجین کیلمانگر

کیلمانگر یکی از شخصیت های مهم کمکیه ای بلک پنتره البته شناختی که از اون توی دنیای کمیک داریم با دنیای سینمایی مارول کمی متفاوته . کیلمانگر عضو خانواده سلطنتی نیست و با یک داستان ساده قصد انتقام گرفتنو داره اما مارول توی فیلم بلک پنتشر یک رابطه خیلی بهتر بین اون و بلک پنتر ایجاد کرده و یک روایت احساسی تر برای این شخصیت به وجود اورده و دلیل منطقی تری هم به دشمنی اون با تچالا داده این تغییر توی اورجین شخصیت کیلمانگر میتونه برای دنیای کمیک هم مفید باشه و کیلمانگر رو به شخصیت مهمتری تبدیل کنه مثل دنیای سینما که بعد حضورش به یکی از ویلن های محبوب تبدیل شد .

9. نقشه تانوس

توی کمیک های مارول هدف تانوس از نابودی نصف مردم جهان کاملا متفاوته و این کشتار جمعی اون یک دلیل عاشقانه کیهانی داره اون هم بدست آوردن عشق “مرگ” هستش . توی کمیک های مارول مرگ شخصیتی هستش که تانوس عاشقش شده و چون تانوس از بچگی همه ازش فرار میکردن هیچکس رو نداشت به همین دلیل قصد داره هرطور شده عشق مرگ رو بدست بیاره که خیلی منطق خوبی برای اینجام این کاره اما توی دنیای سینمای مارول داستان کاملا فرق میکنه و تانوس قصد داره تعادل رو به جهان برگردونه تا منابع به اندازه کافی به همه برسه این هدف با دنیای کمیک خیلی متفاوته و ممکنه این اتفاق توی دنیای کمیک هم نتیجه خوبی داشته باشه البته به عقیده بعضی ها باید برعکس باشه و چیی که توی کمیک ها دیدیم توی دنیای سینما هم اتفاق بیوفته 

8. اژدها زیر نیویورک

این مورد مربوط به سریال هایی میشه که نتفلیکس برای مارول ساخته و هنوز دقیقا نمیدونیم اونها توی دنیای سینمایی مارول جریان داشتن یا نه . توی سری مدافعان (The Defenders) دیدیم که استخون های یک اژدها زیر شهر نیویورکه در حالی که هیچ توجهی به اون نشده درحالی که ممکنه ایده ها و داستان های جالبی پشت اون استخون ها باشه و داستان گذشته این شهر پر از قهرمان رو روایت کنه که چرا همه قهرمان ها یه جوری به نیویورک پیوند خوردن این مسئله احتمالا توی دنای سینمایی مارول دیگه دیده نشه ولی میتونه توی کمیک های مارول فرصت خوبی داشته باشه تا یک روایت کامل در مورد این آزها ببینیم.

7. چارچوب و سازمان

 چار چوب و سازمان های توی دنیای سینمایی مارول نقش مهم و مفیدی داشتن و باعث شدن این دنیای نظرم خاصی داشته باشه و از حالتی که توی دنیای کمیک پیش اومده خارج شده توی دنیای کمیک هر گروه قهرمانی با هم متحد میشن و با ویلن ها مبارزه میکنن که شاید همیشه این کار جذاب نباشه اما اگه توی دنیای کمیک هم مثل  MCU چارچوب و قاعده ای وجود میداشت میتونست داستانها رو منطقی تر کنه و از هرج و مرج بی دلیل هم جلوگیری کنه البته توی دنیای کمیک هم سازمان هایی به این صورت وجود دارن اما نقش کمرنگ تری دارن و باید بیشتر بهشون اهمیت داده باشه .

6. گذشته زیمو

توی کمیک هایی که بارون زیمو حضور داشته نشون داده شده که اون یک ویلن خیلی شروره که گذشتش به هایدرا و نازی ها مربوطه اما نسخه زیمو که توی دنیای سینمایی مارول دیدیم خیلی گذشته بهتری داشت همچنین زیمو شخصیت تیزهوش تری شده بود که قصد داشت انتقام مرگ خانوادش که نتیجه مستقیم یکی از درگیری های انتقام جویان بود رو بگیره . همونطور که میدونیم این شخصیت عملکرد خوبی داشته و قرار توی سریال فالکون و سرباز زمستان هم دوباره حضور داشته باشه این اتفاق باید توی دنیای کمیک هم بیوفته و تغییراتی توی شخصیت و گذشته زیمو ایجاد بشه بعد استفاده بیشتری توی کمیک ها پیدا کنه.

5. اهمیت ماموران شیلد

ماموران S.H.I.E.L.D هم توی MCU  حضور مهمی داشتن و هم توی کمیک ها البته به شکل کاملا متفاوت . بعضی از اعضا مثل مک توی کمیک ها خیلی خیلی با دنیای سینمایی تفاوت دارن درحالی که مامور کولسن شباهت بیشتری به کمیک ها داره . نوعی تیمی که مارول برای سریال این شخصیت ها تشکیل داده واقعا عالیه اونها کنار هم خیلی خوب عمل میکنن و شیمی عالی بین شخیت ها هست این گروه برای انجام ماموریت های فرعی و و اتفاقای که بعد از کارهای انتقام جویان جریان دارن خیلی مفیدن و این ترکیب توی دنیای کمیک هم قطعا جواب میده و ماموران شیلد میتونن کمیک های اختصاصی جذاب خودشون رو به این شکل داشته باشن .

4. کورگ

کورگی که ما از دنیای کمیک میشناسیم با چیزی که تایکا وایتیتی برای MCU  خلق کرده کاملا متفاوته . توی دنیای کمیک کورگ یک جنگجوی سنگی خشنه که با هالک در ارتباطه و توی کمیک هایی جنگ جهانی هالک ازش استفاده شده اما چیزی که توی فیلم توی رگناروک دیدیم خیلی شخصیت فان و جذاب تری بود و باعث شد همه ببیننده ها طرفدار اون بشن و توی بقیه فیلم ها هم حضور پیدا کنه اگه توی کمیک های مارول هم یک نسخه از کورگ شبی به چیزی که توی MCU  دیدیم حضور داشته باشه باعث جذب بیشتر طرفدار های کمیک به این شخصیت میشه.

3. NEW ORLEANS (اسم شهر)

New Orleans مکانیه که توی دنیای سینمایی مارول خیلی متفاوت با دنیای کمیک نشون داده شد معمولا تو کمیک ها همه اقدامات روی زمین توی شهر نیویورکه اما قهرمان هایی مثل Cloak و Dagger توی شهر New Orleans حضور دارن . توی دنیای کمیک از این شهر به عنوان یک مکان جادویی استفاده میشه و شخصیت هایی مثل voodoo از اونجا وارد داستان های مارول شدن اگه این اتفاق تو دنیای کمیک بیوفته و کمی هم روی این شهر تمرکز بشه بجای نیویورک شاید نتیجه مثبتی داشته باشه وبا قهرمان های این شهر هم آشنا بشیم .

2. میستریو ارتقاع یافته

میستریو برای مخاطب های مدرن کاملا به روز شده MCU میستیور ای خلق کرده که قصد انتقام گرفتن از تونی استارک رو داره به دلیل اینکه توی طول زندگیش اون رو نادیده میگرفته نه تنها داستنا میستروی بهتر شده بلکه کاستومش و وسایل های اونم خیلی بهتر و مدرن تر شدن دقیقا چیزی که میستریو استاد جلوه های ویژه نیاز داره این ارتقاع پیدا کردن برای شخصیتی مثل میسترو واقعا لازمه و باید توی دنیای کمیک هم شاهد مدرن تر شدن اون باشیم تا ارتباط بیشتری با دنیای مدرن امروزی پیدا کنه .

1.انت من و وسپ

هنک پیم و جنت مدت زیادیه که تو کمیک های نقش های اصلی کمیک های مرد مورچه ای رو بر عهده دارن و دنیای سینمایی مارول تغییری توی این وضعیت ایجاد کرده و اسمات رو به وجود اورده که خیلیشخصت جذاب تری داره همچنین ارتباطش با وسپ توی فیلم خیلی خوب برقرار شده به طور کلی میشه گفت نسخه مرد مورچ ه ای که توی سینما دیدیم از نسخه کمیکی توی خیلی موارد بهتره و باید با الهام از دنیای سینمایی مارول تغییراتی توی کمیک های انت من صورت بگیره .


بخوانید:
چگونه خواندن کمیک های مارول را شروع کنیم
تاثیرگذارترین رویدادهای دیسی
۱۰ نکته درباره شی هالک که نمیدانستید
۱۰ مبارز برتر دنیای مارول
معرفی 5 کمیک ترسناک


instagram

COMICON-SHOP