Aquaman-and-Thor

ثور VS آکوامن

نبرد پادشاهان

ثور و آکوامن حاکم ازگارد و اتلانتیس، دو شخصیت قدرتمند و محبوب از دنیای دی سی و مارول که هرکدوم ویژگی های خوب زیادی دارن و همینطور نقاط مشترک بین اونها هم زیاده، مثل داشتن قلمرو خودشون، ریش جذاب، قدرت ماورایی و… آکوامن که در فیلم جاستیس لیگ حضور داشت تونست شناخته بشه و با فیلم اختصاصی خودش به محبوبیت زیادی رسید و ثور هم که چند ساله در دنیای سینمایی مارول حضور داره؛ فیلم اختصاصی آخرش یعنی رگناروک خیلی از دو فیلم قبلی بهتر ظاهر شد که باعث جذب بیشتر مخاطب ها به طرف این شخصیت شد.

در مقالات قبلی سوپرمن رو با کاپیتان مارول و بتمن رو با دردویل مقایسه کردیم که یه تفاوتی با این مقاله داشتن؛شخصیت های قبلی از نظر ویژگی های دنیای کمیک بود اما ثور و آکوامن رو با توجه به ویژگی هایی که توی دنیای سینما از اونها دیدیم قراره بررسی کنیم، و به همین دلیل برای دسته بیشتری از مخاطب های عزیز کامیکانی قابل قیاس و درک هستند.

نکته: در ای مقایسه وضعیت ثور در فیلم “پایان بازی” در نظر گرفته شده که چاق شده بود و توانایی زیادی در مبارزه نداشت.

مقاومت: آکوامن

در MCU بحث اینکه کی قوی ترین انتقامجو هستش وجود داره و خب اگه از ثور بپرسید : میگه که خودش از همه قویتره که احتمالا در دنیای سینمایی مارول درست باشه، اما در DC شخصیت های قوی زیادی وجود دارن و رقابت برای آکوامن سخت تر میشه. کاری که آرتور با اون زیردریایی با تکنولوژی بالا انجام داد از اولین نبردهای آکوامن بود و همه مون یادمونه. حتی وقتی عضو جاستیس لیگ هم شد نشون داد که میتونه پا به پای شخصیت های قدیمی و قدرتمند بجنگه و به اونها کمک کنه. ثور از نظر قدرت جسمانی از قوی ترین شخصیت هاست و توی این شکی نیست با این حال به نظر میاد آکوامن توی این مورد برتری داشته باشه.

مبارزه: ثور

یکی از مواردی که توی اون برتری ثور مشخصه مبارزست، اون نبرد های زیادی داشته و سبک خاص خودش رو توی جنگ داره که باعث میشه بتونه جلوی هر دشمنی بجنگه و بارها هم این رو ثابت کرده؛ مثل وقتی به دست Surtur اسیر شد و توسط سربازاش محاصره شد، اما بازهم راهی برای جنگیدن با اونها پیدا کرد، یا توی مبارزه با هالک بدون داشتن سلاح همیشگی خودش تونست اون رو شکست بده که نشون میده چه اندازه توی مبارزه مهارت بالایی داره. آرتور هم قطعا توی مبارزه کردن شخصیت ضعیفی نیست و با نبردهایی که در فیلم های آکوامن و جاستیس لیگ به نمایش گذاشت نشون داد که مبارز قابلیه و میشه بهش اعتماد کرد، اما ثور برای دفعات زیادی خودش رو در نبردهای سنگین و حماسی ثابت کرده و سن و تجربه بیشترش هم در نبرد بهش کمک شایانی میکنه.

ظاهر: برابر

یکی از ویژگی های مشترک این دو شخصیت ظاهر خفن و جذاب اونهاست، اما اگه از نظر کاستوم بخوایم بررسی کنیم ثور از اولین حضورش تا به اینجا همیشه پیشرفت هایی کرده، از اولین لباس تا کاستوم گلادیاتوری در ثور : رگناروک که باعث تنوع و جذابیت بیشتر شخصیت میشه؛ اما آکوامن توی فیلم خودش کاستومی داشت که کاملا شبیه نسخه کمیک بوکی خودشه و وفاداری بیشتر اون رو به کمیک ها نشون میده اما ثور هیچوقت دقیقا شبیه لباس دنیای کمیکش نبوده، برای مثال یکی از موارد قابل توجه کلاه ثور هستش که همیشه توی کمیک ها به همراه داشت و ظاهر اسطوره و باستانی شکلی بهش میداد، اما خب به نظر خیلی ها کاستوم های استفاده شده در دنیای سینمایی مارول  از نسخه های کمیکی بهتر هستن، به این خاطر که بعضی معتقدند که کاستوم های کمیکی ثور به اون ظاهری قدیمی و از مد رفته میده اما کاستوم های دنیای سینمایی مارول مدرن تر و شکیل تر هستند.

پشتیبانی: ثور

هر دوی این شخصیت ها پادشاه هستن و هر موقع اراده کنن میتونن ارتش خودشون رو آماده و جمع کنن، پس هردوشون پشتیبانی خوبی دارن، همچنین هر دوی اونها عضو بزرگترین تیم های دنیای خودشون هستن و اگه به کمک نیاز داشته باشن اونجرز و جاستیس لیگ میتونن به کمک اونها بیان. اما اگر بخوایم دوستای نزدیک هر کدوم رو حساب کنیم، آکوامن هیچ دوست نزدیکی نداره مگر اینکه از ملکه مرا کمک بگیره، اما ثور دوست های زیاده داره، یا بهتره بگیم داشته، مثل سه جنگجوی ازگاردی که البته کشته شدن یا هایمدال که اونم کشته شد. ثور همیشه دوست های خوبی داشته و الان هم والکری رو به عنوان دوست خودش در کنارش داره و هم بروس بنر، با توجه به گذشته تلخ ثور هیچکدوم از اطرافیان اون زنده نموندن اما اون باز هم دوستایی مثل کورگ رو پیدا کرده و در آینده هم جین فاستر بهش ملحق میشه.

رهبری: آکوامن

اینکه اطراف ثور شخصیت های بیشتری وجود دارن دلیل بر این نیست که اون رهبر و هدایت کننده بهتری هم هست، در واقع اون فرد اشتباهی برای پیروی کردنه اما خوشبختانه برای آتلانتیسی ها اینطور نیست. آرتور همیشه با احتیاط عمل میکنه و سعی میکنه با تصمیماتش به کسی آسیب نرسونه . آکوامن عجولانه تصمیم نمیگیره و فروتنی هم داره. اما ثور با غرور خودش ممکنه خیلی مشکلات ایجاد کنه، مثل وقتی که توی اولین فیلم خودش با لوکی و همراهاش بدون هماهنگی اودین به یوتنهایم رفتن و نزدیک بود بخاطر ثور همشون کشته بشن که خوشبختانه اودین اونها رو نجات داد.

سلاح: ثور

انتخاب بین نیزه ای که اقیانوس رو کنترل میکنه و چکشی که رعد و برق رو کنترل میکنه واقعا کار سختیه و نمیشه بهش به راحتی جواب داد، اما یک نکته وجود داره، ثور فقط از یک چکش استفاده نمیکنه. در فیلم اونجرز: اینفینیتی وار دیدیم که ثور سراغ ایتری رفت تا با فلز خاص و نیروی یک ستاره با کمک ایتری یک سلاح جدید بسازه. حتی مقایسه بین استورم بریکر و Trident هم کار سختیه اما ثور هم صاحب میولنیر و هم استورم بریکره که برتری رو به اون میده، و همه میدونیم که ثور از نظر سلاح از برترین شخصیت ها بوده و تمامی سلاح ها و ابزار ثور در دنیای سینمایی مارول از اهمیت بالایی برخوردار بودند. نیزه آکوامن شاید توی اقیانوس رقیبی نداشته باشه، اما استورم بریکر تونست جلوی قدرت تمام سنگ های ابدیت مقاومت کنه و حتی توانایی استفاده از بایفراست رو هم داراست. 

قدرت: آکوامن

یکی دیگه از موارد خیلی سخت برای تصمیم گیری بین این دو جنگجوی بزرگ انتخاب اونها بر اساس قدرته. اگر نبردی بین این شخصیت قرار باشه توی دنیای سینما ببینیم قطعا به یکی از حماسی ترین نبرد های سینما تبدیل میشه. با این حال دو دلیل وجود داره که این مورد رو به آکوامن میدیم، یک اینکه مقیاس قدرت های آکوامن خیلی گسترده تره، درسته که ثور میتونه رعد و برق رو کنترل کنه اما آکوامن توانایی کنترل یک اکوسیستم کامل رو داره و دوم اینکه ما یک نمایش جذاب از آرتور در فیلم آکوامن دیدیم که قدرت خودش رو به همه نشون داد. به طور کلی لازم نیست شما خدای رعد باشید تا پادشاه ازگارد بشید، اما باید بتونید به دریاها فرمان بدین تا پادشاه آتلانتیس بشید.

دشمن ها: ثور

شاید بگید برتری ثور توی این مورد بخاطر تعداد بیشتر فیلم های اونه، اما میدونیم که ثور دشمن های کیهانی خیلی قوی ای داره که با اونها آشنا هستیم. شاید بلک مانتا شخصیت سرگرم کننده تری از ملکیث دارک الف داشته باشه اما هیچوقت نمیتونه با قدرت هلا یا لوکی برابری کنه. در آینده قطعا دشمنای بهتری رو مقابل آکوامن میبنیم اما اونها هم به قدرتمندی Surtur یا هلا نخواهند بود و نکته مهم اینه که اگه در آینده آکوامن ویلن های قدرتمندی رو نشون بده ثور هم شخصیت های منفی ای مثل انچنترس رو داره که هنوز ندیدیم و به شدت قدرتمند هستن و حتی تانوس رو هم میشه برای این مورد مثال زد، تایتان دیوانه ای که در اینفینیتی وار ثور از معدود افرادی بود که تونست بهش آسیب وارد کنه.

امپراطوری: آکوامن

برای یک پادشاه قلمرو و امپراطوری از مهمترین چیزهاست، اما خب متاسفانه با حمله هلا به ازگارد دیدیم یک ارتش کامل به دست اون نابود شدن و خود ازگارد هم که به دست Surtur نابود شد و از اونجایی که شخصیتی گذشته غمناک تر از ثور نداشته حتی همون تعداد آزگاردی که باقی مونده بودن هم به دست تانوس کشته شدن، و حالا عده کمی از اونها موندن که روی زمین زندگی میکنن. تا قبل از این اتفاقات ازگارد یکی از زیباترین و قدرتمند ترین قلمروهای دنیای مارول بود اما حالا دیگه خبری از اون عظمت ازگارد نیست، اما آکوامن یکی از زیباترین و بزرگترین امپراطوری هارو در اختیار خودش داره و میتونه تا مدتهای طولانی به قلمرو خودش آتلانتیس حکومت کنه.

برنده: ؟؟؟

با توجه به مقایسه ای که انجام شد و اطلاعاتی که از این شخصیت ها دارید به نظر شما کدوم پادشاه توی این نبرد پیروز میشه ؟ توی کامنت ها بنویسید

آکوامن یا ثور ؟


بخوانید:
5 کمیکی که باید تو فاز 5 مارول استفاده بشه
5 ویلن مارول که دوست داریم تو فیلم نگهبانان کهکشان 3 ببینیم
10 تغییر MCU که ممکنه تو دنیا کمیک هم خوب باشه
5 نکته در ثور MCU که کمیکی نیست
معرفی ایونت AVENGERS . FANTASTIC FOUR: EMPYRE


instagram

COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
349 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
سیلوستر ماهون

و معلومه که نمیتونه رعد تور رو جذب کنه

سیلوستر ماهون

تور و اما دلایل باید به من پاسخ بدن اونایی که میگن اکوامن سطح قدرت دشمنان واضحه که لوکی برا همه دشمنا اکوامن کافیه مبارزه برابر ظاهر عروس دریاییه که معلومه خدای اذرخش پشتیبانی با اودین تور بدون اودین مرا از همشون قویتره رهبری اکوامن سلاح تور هم یارن بی یورن هم میولینر و هم استورم بریکر قدرت بیشتری دارن نسبت به پوسیدون قدرت خب حرف زدن با ماهی ها یا 2000000 کیلو بایت برق؟؟ معلومه تور امپراطوری اها اینجا اکوامن پادشاه 7 دریاست؟؟ تور هم پادشاه 10 قلمروع تور برندست مقاومت تور جلو ستاره نوترونی مقاومت کرد اکوامن دستشو… بیشتر

joker live

بنظرم ثور دخل اکوامنو میاره شاید تو دریا یکم شانس داشته باشه ولی ثور واقعا هم ارتشو هم قدرت بدنی و سلاح با حال ترو خفن تری داره
حالا این نظر منه به هیچ کسم ربطی نداره 🙂

شرلوک هلمز

اوک خیلی خوبه

شرلوک هلمز

هی تو چرا منی ؟؟

adam warlock

دوتا شرلوک هلمز داریم 😑😑😑
لطفاً یکی نامش رو تغییر بده

شرلوک هلمز

من بیشتر پیام میدم و بیشتر فعالم اون باید عوض کنه😏😏

شرلوک هلمز

کی گفته لیگ عدالت
بتمن
سوپرمن
مارشن منهاتر
واندروومن
شزم
سوپرگیرل
فلش
گرین لنترن
اکوامن
سایبورگ

adam warlock

عزیز برادر از این حرکت ها نزن کاپیتان اتم قویترین عضو لیگ عدالته

شرلوک هلمز

اره فراموش کردم

adam warlock

البته با بت سوییت کاپیتان اتم شکست میخوره

مبین

نیزه آکوامن خیلی قویتره
آزگاردی خیلی جادو داره
ولی هنوز قدرت آتلانتیس رو نشده

adam warlock

آخه نوب متعصب چرا چرت میگی

adam warlock

ثور با یارن بی یورن تونسته اگزیتار پایان دهنده یکی از قویترین سلستیال ها رو نابود کنه
اکوامن ضعیف ترین کلون دارکساید رو با نیزه کور کرده دلیل بیار چرا قویتره سریع

مبین

نیزه آکوامن هم رعد و برق داره
زلزله و…تازه می‌تونه تلپورت کنه تو اب
خب ثور الان چه گوهی میخوره

God of Thunder

چکش میولنیر :کنترل آذرخش ، زلزله ، تلپورت ، تغییر آب و هوا ، توان زدن ضربه های خیلی قوی و محکم ،پرواز ، هرجای دنیا که باشه می تونه برگرده پیش صاحبش ، هرکسی نمی تونه بلندش کنه(مثلا دشمناش نمی تونن بدزدنش چون لیاقت می خواد) ، ارتباط با روح ها(یه بار با استیو راجرز که مرده بود ملاقات کرد)
درضمن فقط قدرت رو ما نباید حساب کنیم با اون غنا یا شخصیت پردازی شون یا شخصیت های مکملشون رو هم حساب کنیم. که فکر کنم توی هردو ثور برنده باشه(حالا نیاید فحش بدید ، شما هم نظرتونو بگید)

adam warlock

شعور داشته باش کجا نیزه اکوامن رعد داره کجا گفته می‌تونه تلپورت کنه تو خیلی نوبی خیلی کاربر عباس خیلی بهتره حداقل توهین نمیکنه

مبین

تو نوبی
آکوامن رو نمیشناسی
دو تا مقاله درموردش بخون از نوبی در بیای
نیزه آکوامن چه کارا که نمیکنه

adam warlock

قدرت های نیزه دقیقا قدرت های میولنیر هست تازه میولینر قدرت های بسیار بیشتری داره نوب
تو برو در مورد میولینر مقاله بخون

امیررضا

تو هم دو تا مقاله درباره ثور بخون بعد زر بزن بچه. تو نمی دونی میولنیر و یارن بی یورن میتونه چیکار بکنه نوب

adam warlock

👍👍

adam warlock

از شدت این سخنان حق عینک از چشم برداشته و قیام میکنم 🥀🥀🥀

adam warlock

تو فکر می‌کنی چون اکوامن یک مشت به سوپرمن زده و پرتش کرده قدرت بدنیش همون قدره

joker live

بیخیال هر دوشون باحالن ولی من دیسی فنم ولی ثورو خیلی بیشتر از اکوامن دوست دارم بنظرم باحال تره
لطفا فحش ندید همه خوبن 🙂

adam warlock

من کی فحش دادم اون هست که همش توهین می‌کنه و نظراتش هم تایید میشه
من واقعیت رو بهش گفتم نوبه نوب هم فحش نیست

استیو راجرز

جالبه که چرا نظرات چنین کاربرانی که فاقد هر گونه شعور و ادبی هستند تایید میشه ؟!؟! حالا اینکه هیچ اطلاعاتی ندارن به کنار اما این کامنت طبق قوانین سایت های کمیک بوک ( قانون شماره 7 مربوط به بخش کمیک ) نباید تایید میشد .

مبین

آکوامن هم می‌تونه سیاره حرکت بده

adam warlock

🤮🤮🤮 باز نوب پیدا شد

adam warlock

کجا در کدوم کمیک

استیو راجرز

یکی اینو جعمش کنه … .

شرلوک هلمز

تانوس از استفن وولف قویتره بعد اکوامن از استفن وولف قویتره و تور از تانوس قویتره پس دیگه با خودتون

God of Thunder

قوی تر بودن از شخصیتی یا شکست دادنش نمیشه دلیل برتر بودن باشه برای مثال بلک مانتا تونسته آکوامن رو شکست بده آکوامن هم مثلا سوپرمن رو شکست داده و این دلیل نمیشه بلک مانتا از سوپرمن قوی تر باشه یا مثلا جوکر تونسته بتمن رو با دام بندازه و یه جورایی شکستش داده و بتمن هم سوپرمن رو شکست داده این هم مثل قبلی دلیلی بر اینکه جوکر باهوش تر یا قوی تر از سوپرمن باشه نیست به همین خاطر زیاد نمیشه اینجوری مقایسه کرد

شرلوک هلمز

دقیقا خب اکوامن 10 بار بیشتر بلک ماناتا رو زده
و جوکر هم با کریپتونایت به سوپرمن حمله میکنه و یا. با صدای بلند اضیتش میکنه و برندست

God of Thunder

برای مثال گفتم اونا رو

adam warlock

سوپرمن رو نمیشناسی جوکر از کجا میخواد کریپتونایت بیاره دقیقا بگو از کجا میخواد بیاره
صدای بلند کی سوپرمن رو ضعیف کرده با عرض معذرت هیچی از سوپرمن نمیدونی

شرلوک هلمز

تو 10 نقطه ضعف سوپرمن
صدای بلند
جوکر هم دیوونه تر از این حرفاست یهو دیدیم از لکس لوتر دزدید

adam warlock

لکس لوتر که خودش خیلی کم شده به کریپتونایت دست پیدا کنه بعد جوکر عمرا بتونه گیر بیاره صوت هم کمی اذیتش می‌کنه اما ضعیفش نمیکنه اون قسمت ویدیو هم فک کنم مربوط به سینما یا انیمیشن باشه ولی اگه در کمیک باشه که با صدای یک بمب هسته‌ای خیلی ضعیف میشه

شرلوک هلمز

جوکر دیوونه تر از ایناست در ضمن سوپرمن مثل بتمنه ادم نمیکشه اون پیچش مذخرف سوپرمن که گردن زاد رد شکست خیلی عصبانی شدم

adam warlock

خب دیوونه باشه ولی بازم نمیتونه گیر بیاره

God of Thunder

حالا می خوام دلایل خودمو بگم برای اینکه چرا ثور برنده است اول اینکه خیلی سریع می تونه تلپورت کنه مثلا خودشو و آکوامن رو به فضا تلپورت کنه که اونجا هم بدون شک ثور برنده است. دوم اینکه ثور ارتش خیلی مجهز‌تر حرفه‌ای تر و… اینا داره که چه توی فضا چه توی خشکی خیلی به دردش می خورن ولی آکوامن می تونه ماهی ها رو کنترل کنه که فکر نکنم خیلی توی خشکی و فضا به درد بخوره سوم قدرت ثور خیلی زیاده درحدی که گالاکتوس رو شکست داده ولی فکر نکنم آکوامن زیاد شانسی دربرابر گالاکتوس داشته… بیشتر

شرلوک هلمز

کی گفته نیزه اکوامن از میولینر قویتره

نیزه توسط خدایان ساخته شده برای فرمانروایی در دریا حالا کسی که انسان رو افرید در مارول به پسرش چیز بدتری میده
ببین. خب تو رگناروک مگه تور هالک رو شکست نداد بدون پتک حالا کنار دریا باشن
تور میتونه اب و هوا رو کنترل کنه حتی اگه نکنه چیکار کنه نیزش رو میچرخونه نیزه به میولینر بخوره تاثیر نداره دیگه اگر میگید اکوامن پاسخم رو بدین

adam warlock

الان بحث کمیک هست عزیز من

شرلوک هلمز

ولی مقایسه که از رو سینماست کمیک هم باشه برابرند

شرلوک هلمز

منظورم اینه که سلاح برابره

adam warlock

بسیار صحیح 👌👌👌
ولی به نظرم یارن بی یورن هم از نیزه قویتره

Last edited 11 روز گذشته by adam warlock
شرلوک هلمز

اره دقیقا

شرلوک هلمز

یارن بی یورن رو بعضی ها چون از میولینر ضعیفتره دست کم میگیرن خیلی نوبن