Aquaman-and-Thor

ثور VS آکوامن

نبرد پادشاهان

ثور و آکوامن حاکم ازگارد و اتلانتیس. دو شخصیت قدرتمند و محبوب از دنیای دی سی و مارول که هرکدوم ویژگی های خوب زیادی دارن و همینطور نقاط مشترک بین اونها هم زیاده مثل داشتن قلمرو خودشون، ریش جذاب، قدرت ماورایی و… آکوامن که توی فیلم جاستیس لیگ حضور داشت تونست شناخته بشه و با فیلم اختصاصی خودش به محبوبیت زیادی رسید و ثور هم که چند ساله توی دنیای سینمایی مارول حضور داره فیلم اختصاصی آخرش یعنی رگناروک خیلی از دو فیلم قبلی بهتر ظاهر شد که باعث جذب بیشتر مخاطب ها به طرف این شخصیت شد.

توی مقالات قبلی سوپرمن رو با کاپیتان مارول و بتمن رو با دردویل مقایسه کردیم که یه تفاوتی با این مقاله داشتن شخصیت های قبلی از نظر ویژگی های دنیای کمیک بود اما ثور و آکوامن رو با توجه به ویژگی هایی که توی دنیای سینما از اونها دیدیم قراره بررسی کنیم

مقاومت: آکوامن

توی MCU بحث اینکه کی قوی ترین انتقامجو هستش وجود داره و خب اگه از ثور بپرسید میگه که خودش از همه قویتره که احتمالا توث دنیای سینمایی مارول درست باشه اما توی DC شخصیت های قوی زیادی وجود دارن و رقابت براش سخت تر میشه. کاری که آرتور با اون زیردریایی با تکنولوژی بالا انجام داد از اولین کار های آکوامن بود و همه مون یادمونه. حتی وقتی عضو جاستیس لیگ هم شد نشون داد که میتوه پا به پای اون شخصیت های قدرتمند بجنگه و به اونها کمک کنه. ثور از نظر قدرت جسمانی از قوی ترین شخصیت هاست و توی این شکی نیست با این حال به نظر میاد آکوامن توی این مورد برتری داشته باشه.

مبارزه: ثور

یکی از مواردی که توی اون برتری ثور مشخصه مبارزست اون نبرد های زیادی داشته و سبک خاص خودش رو توی جنگ داره که باعث میشه بتونه جلوی هر دشمنی بجنگه و بارها هم این رو ثابت کرده مثل وقتی به دست Surtur اسیر شد و توسط سربازاش محاصره شد یک راه برای جنگیدن با اونها پیدا کرد و یا توی مبارزه با هالک بدون داشتن سلاح همیشگی خودش تونست اون رو شکست بده که نشون میده چقد توی مبارزه مهارت بالایی. آرتور هم قطعا توی مبارزه کردن شخصیت ضعیفی نیست و حتما در آینده مبارزه های بزرگی از اون میبینیم اما ثور برتری خودش رو نشون داده.

ظاهر: برابر

.یکی از ویژگی های مشترک این دو شخصیت ظاهر خفن و جذاب اونهاست. اما اگه از نظر کاستوم بخوایم بررسی کنیم ثور از اولین حضورش تا الا همیشه پیشرفت هایی کرده از اولین لباس تا کاستوم گلادیاتوری توی ثور: رگناروک که باعث تنوع و جذابیت بیشتر شخصیت میشه اما آکوامن توی فیلم خودش کاستومی داشت که کاملا شبیه نسخه کمیک بوکی خودشه و وفاداری بیشتر اون رو به کمیک ها نشون میده اما ثور هیچوقت دقیقا شبیه لباس دنیای کمیکش نبوده مثلا یکی از موارد قابل توجه کلاه ثور هستش که همیشه توی کمیک ها داشتش اما خب به نظر خیلی ها کاستوم های استفاده شده توی MCU  از نسخه های کمیکی بهتر هم هستن.

پشتیبانی: ثور

هر دوی این شخصیت ها پادشاه هستن و هر موقع اراده کنن میتونن ارتش خودشون رو جمع کنن پس پشتیبانی خوبی دارن همچنین هر دوی اونها عضو بزرگترین تیم های دنیای خودشون هستن و اگه به کمک نیاز داشته باشن اونجرز و جاستیس لیگ پشت اونان. اما اگه بخوایم دوستای نزدیک هر کدوم رو حساب کنیم کدوم شخصیت برتری داره آکوامن هیچ دوست نزدیکی نداره مگه اینکه از ملکه مرا کمک بگیره اما ثور دوست های زیاده داره یا بهتره بگیم داشته مثل سه جنگجوی ازگاردی که البته کشته شدن یا هایمدال که اونم کشته شد. ثور همیشه دوست های خوبی داشته و الا هم والکری رو داره بروس بنر که با هم رفیق شدن با توجه ه گذشته تلخ ثور هیچکدوم از اطرافیان اون زنده نموندن اما اون باز هم دوستایی مثل کورگ رو پیدا کرده و در آینده هم جین فاستر بهش ملحق میشه.

رهبری: آکوامن

اینکه اطراف ثور شخصیت های بیشتری وجود دارن دلیل بر این نیست که اون رهبر و هدایت کننده بهتری هم هست در واقع اون فرد اشتباهی برای پیروی کردنه اما خوشبختانه برای آتلانتیسی ها اینطور نیست. آرتور همیشه با احتیاط عمل میکنه و سعی میکنه با تصمیماش به کسی اسیب نرسونه . آکوامن عجولانه تصمیم نمیگیره و فروتنی هم داره. اما ثور با غرور خودش ممکنه خیلی مشکلات ایجاد کنه مثل وقتی که توی اولین فیلم خودش با لوکی و همراهاش بدون هماهنگی اودین به یوتنهایم رفتن و نزدیک بود بخاطر ثور همشون کشته بشن که خوشبختانه اودین اونها رو نجات داد.

سلاح: ثور

انتخاب بین نیزه ای که اقیانوس رو کنترل میکنه و چکشی که رعدو برق رو کنترل میکنه واقعا کار سختیه و نمیشه بهش جواب داد اما یک نکته وجود داره ثور فقط از یک چکش استفاده نمیکنه. توی فیلم اونجرز: اینفینیتی وار دیدیم که ثور سراغ ایتری رفت تا با فلز خاص و نیروی یک ستاره با کمک ایتری بهترین آهنگر یک سلاح جدید بسازه. حتی مقایسه بین استورم بریکر و Trident هم کار سختیه اما ثور هم صاحب میولنیر و هم استورم بریکره که برتری رو به اون میده و همه میدونیم که ثور از نظر سلاح از برترین شخصیت ها بوده همه وسایل جنگی اون توی مارول اهمیت بالایی دارن. نیزه آکوامن شاید توی اقیانوس رقیبی نداشته باشه اما استورم بریکر هم تونست جلوی قدرت تمام سنگ های ابدیت مقاومت کنه و حتی توانایی استفاده از بایفراست رو هم با اون داری. 

قدرت: آکوامن

یکی دیگه از موارد خیلی سخت برای تصمیم گیری بین این دو جنگجوی بزرگ انتخاب اونها بر اساس قدرته. اگه نبردی بین این شخصیت قرار باشه توی دنیای سینما ببینیم قطعا به یکی از حماسی ترین نبرد های سینما تبدیل میشه. با این حال دو دلیل وجود داره که این مورد رو به آکوامن میدیم یک اینکه مقیاس قدرت های آکوامن خیلی گسترده تره درسته که ثور میتونه رعدو برق رو کنترل کنه اما آکوامن توانایی کنترل یک اکوسیستم کامل رو داره و دوم اینکه ما یک نمایش جذاب از اون دیدیم که قدرت خودش رو به همه نشون داد. به طور کلی لازم نست شما خدای رعد باشید تا پادشاه ازگارد بشید اما باید بتونید به دریاها فرمان بدین تا پادشاه آتلانتیس بشید.

دشمن ها: ثور

شاید بگید برتری ثور توی این مورد بخاطر تعداد بیشتر فیلم های اونه اما میدونیم که ثور دشمن های کیهانی خیلی قوی ای داره که با اونها آشنا هستیم. شاید بلک مانتا شخصیت سرگرم کننده تری از ملکیث دارک الف داشته باشه اما هیچوقت نمیتونه با قدرت هلا یا لوکی برابری کنه. در آینده قطعا دشمنای بهتری رو مقابل آکوامن میبنیم اما اونها هم به قدرتمندی Surtur یا هلا نمیرسن و نکته مهم اینه که اگه در آینده آکوامن ویلن های قدرتمندی رو نشون بده ثور هم شخصیت های منفی ای مثل اینچنترس رو داره که هنوز ندیدیم و به شدت قدرتمند هستن و حتی تانوس رو هم میشه برای این مورد مثال زد تایتان دیوانه ای که توی انفینتی وار فقط ثور تونست بهش آسیب بزنه. 

امپراطوری: آکوامن

برای یک پادشاه قلمرو و اپراطوری از مهمترین چیزهاست اما خب متاسفانه با حمله هلا به ازگارد دیدیم یک ارتش کامل به دست اون نابود شدن و خود ازگارد هم که به دست Surtur نابود شد و از اونجایی که شخصیتی گذشته غمناک تر از ثور نداشته حتی همون تعداد آزگاردی ای که باقی مونده بودن هم به دست تانوس کشته شدن و حالا عده کمی از اونها موندن که روی زمین زندگی میکنن. تا قبل از این اتفاقت ازگارد یکی از زیباترین و قدرتمند ترین قلمروهای دنیای مارول بود اما حالا دیگه خبری از اون عظمت ازگارد نیست ولی آکوامن یکی از زیباترین و بزرگترین امپراطوری هارو در اختیار خودش داره و میتونه تا مدتهای طولانی به قلمرو خودش و آتلانتیس حکومت کنه.

برنده: ؟؟؟

با توجه به مقایسه ای که انجام شد و اطلاعاتی که از این شخصیت ها دارید به نظر شما کدوم پادشاه توی این نبرد پیروز میشه ؟ توی کامنت ها بنویسید

آکوامن یا ثور ؟


بخوانید:
5 کمیکی که باید تو فاز 5 مارول استفاده بشه
5 ویلن مارول که دوست داریم تو فیلم نگهبانان کهکشان 3 ببینیم
10 تغییر MCU که ممکنه تو دنیا کمیک هم خوب باشه
5 نکته در ثور MCU که کمیکی نیست
معرفی ایونت AVENGERS . FANTASTIC FOUR: EMPYRE


instagram

COMICON-SHOP
1 1 vote
امتیاز به این نوشته
guest
28 دیدگاه
قدیمیترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

با بیشتر قسمت های مقاله اصلا موافق نیستم . در واقع مقالع فوق العاده پر نقص و پر اشتباه بود . شما انصافا احتمالا دی سی فن باشید و خیلی یک طرفه قضاوت میکنید . دلایل شما اصلا منطقی و قانع کننده نیست . من الان میخوام با دلیل و منطق با شما و نویسنده این مقاله صحبت کنم . شما احتمالا بیشتر این مقاله را از روی همین مقاله در سایت CBR نوشتین . البته نه کاملا اما بیشترش رو . این حدس من هست . خود من حداقل حدود 10 سال هست که کمیک مطالعه میکنم اما انصافا مقالتون خیلی اشتباه داشت . اما برسی :
1_ در زمینه دوام قطعا و مطلقا ثور برتر هست . خوب شما اون زیر دریایی را مثال زدید . ثور توانست انرژی کامل یک ستاره نوترونی را دریافت کند . آن هم به مدت چندین دقیقه . واقعا فکر میکنید آکوامن میتونه حتی 1 دقیقه این کار رو انجام بده ؟!؟!؟؟ قطعا خیر . انرژی یک ستاره نوترونی به کنار . فقط دمای یک ستاره نوترونی را برید و تحقیق کنید که چند برابر خورشید هست و بعد نظر بدین .
2_ در بحث مبارزه درست گفتید که ثور برتر و ماهرتر است . سن نسخه معمولی و اصلی ثور در کمیک حدود 5000 سال و در سینما حدود 1500 سال است . اکوامن کمیک رو که نمیدونم اما در سینما نهایتا نباید بیشتر از 60 سال باشه . ( دارم نهایت نهایتش را حساب میکنم . ) . حالا دیگه بماند که ثور به طور ویژه توسط ازگاردی ها آموزش دیده است و در تمام این مدت در سراسر کهکشان ها با انواع موجودان مبارزه کرده است و در نتیجه از نظر مهارت جنگ و تجربه بسیار بسیار از آکوامن جلوتر هست .
ادامه در کامنت بعد … .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

خوب آقای ابراهیمی مشخصا در نزدیک آب قدرت آکوامن نسبت به قدرت خودش در خشکی مطلق خیلی بیشتره اما ثور با استفاده از بایفراست به راحتی میتواند میدان مبارزه را تغیر دهد . همین فاکتور تلپورت که آکوامن در برابر آن کاملا بی دفاع هست ، یک برتری خیلی بزرگ برای ثور به حساب میاد . شما انصافا منطقی که فکر کنید قطعا باید متوحه صحبت من بشوید .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

ادامه کامنت قبل … :
3_ ظاهر ؟!؟! خوب این زمینه که اصلا برای مبارزه مهم نیست و تاثیری در مبارزه ندارد اما این زمینه کاملا سلیقه ای است و شما نمیتونید بگید برابر . البته احتمالا این نظر شخصی شماست . نظر شخصی من اینکه ظاهر ثور خیلی خیلی و بینهایت خیلی برتر است .
4_ خوب در زمینه متحدین هم که ثور کاملا برتر است . اگر کمیک حساب بشه ، ازگاردی ها بسیار قدرتمندتر از آتلانتیسی ها هستند . ضمن اینکه خوب ازگاردی ها سلاح ها و وسایل جادویی قدرتمند خیلی زیادی هم در اختیار دارند . مثل ( زره نابودگر ) ، ( شمشیر اودین ) ، ( صندوقه زمستانی باستانی ) و … . بایفراست به تنهایی برای نابودی آتلانتیس کافیه . حتی بدون اینکه ازگاردی ها وارد جنگ مستقیم بشوند . ضمن اینکه ازگاردی ها با استفاده از همین بایفراست میتوانند به راحتی میدان نبرد را تغیر دهند . این نکته را هم اضافه کنم که اگر شخصیت اودین در اوج باشد ، خودش به تنهایی برای جد و والجد تمام آتلانتیسی ها کافیه . حالا انتقام جویان و مدران ایکس هم جز دوستان ثور هستند .
البته آکوامن هم کمک ارتش خودش و اعضای لیگ عدالت رو داره که خوب اصلا کافی نیست . اما خوب لیگ عدالت به تنهایی از انتقام جویان قدرتمندتر به حساب میاد . البته به نظر شخصی من .
اما در مورد سینما و MCU . ازگارد که نابود شد و بیشتر ازگاردی ها هم نابود شدند . خوب دیگر هم که اودین نیست که به ثور کمک کند . البته اگه این زمان در نظر گرفته بشه . چون ممکنه یک نفر بگه که نه خیر . ! باید همان زمان قبل از نابودی ازگارد در نظر گرفته بشه . البته ثور در MCU ، سلاح قدرتمتدی دارد که میتواند بایفراست را کنترل کند و یک ارتش را به راحتی از پای در بیاورد . یعنی به راحتی میتواند آکوامن را از آب و از ارتشش و حتی از زمین خارج کند و در نتیجه این ارتش حتی در همین شرایط هم زیاد به کار آکوامن نمیاد .
5_ اما زمینه رهبری . خوب قضاوت یکمی مشکله . در کمیک که ثور نسخه های قدرتمند زیادی دارد اما نسخه و حالت اصلی و معمولی ثور تجربه خیلی کمی در پادشاهی و رهبری دارد . از طرفی تجربه آکوامن در این زمینه زیاد است .
در سینما هم که وقتی ثور در واقع پادشاه شد ، دیگر ازگارد نابود شده بود . تجربه ثور در زمینه پادشاهی در MCU هم خیلی کم است . از طرفی آکوامن هم تازه پادشاه شده اما خوب فکر میکنم تجربش در این مورد بیشتر باشه و ضمن اینکه اون از همون اوایل که آتلانتیس را شناخت پادشاه شد . در کل این مورد مشخصا زیاد در نبرد تاثیری ندارد . مخصوصا اگر نبرد رو در رو فرض شود که دیگه هیچی . حتی اگر نبرد ارتش ها هم در میان باشد ، ازگاردی ها آنچنان برتر و قدرتمندتر هستند که این مورد فایده ای برای آکوامن نداشته باشه .
6_ در زمینه سلاح که نتیجه گیری نهایی شما درست هست . هم میولنیر و هم استورم بریکر خیلی قدرتمندتر از سلاح آکوامن هستند . در کمیک که خوب مشخصه و نیازی به گفتن نیست و میولنیر اونقدر قدرت و توانایی داره که ذکر تمام آنها از موضوع بحث خارجه و حتی زمانی توانیی سفر در زمان را هم داشت .
در MCU اما میولنیر خیلی محدود شده اما باز هم قدرتمندتر از سلاح آکوامن هست . استورم بریکر هم که قابلیت کنترل بایفراست و در نتیجه تلپورت را دارد . همچنین میتواند با یک حرکت ساده سر شخصیتی مثل تانوس را از بدنش جدا کند . ! در حالی که نیزه آکوامن حتی برای استپن وولف هم کشنده نبود . به نظر من اختلاف در بحث سلاح خیلی زیاد هست و خوب مشخصا ثور مطلقا برتر است .
ادامه در کامنت بعد … .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

به نظر من ثور همان موقع هم خیلی قدرتمندتر از آکوامن به حساب میامد . چون تنها تفاوت در سلاح هست . خوب در MCU مشخصا استورم بریکر قدرتمندتر از میولنیر هست . قدرت بدنی ثور که قاعدتا نباید تفاوتی با قبل داشته باشد . همچنین مهارت جنگ و بقیه موارد . البته من فیلم بیخود پایان بازی را نمیگم . چون اونجا واقعا ثور هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی در وضعیت خیلی بدی بود . من فیلم جنگ بینهایت و قبل از آن را در نظر گرفتم . خوب اینجا باید بگم که منشا قدرت ثور در فیلم ثور : راگنورک ، از ازگارد بود و بنابراین قبل از نابودی ازگارد ثور میتوانست در صورت لزوم از این انرژی استفاده کند . هرچند که این قدرت اولین بار در فیلم ثور : راگنورک دیده شد . چون ثور هیچ سلاحی نداشت ، بنابراین از این انرژی استفاده کرد تا هالک را شکست بدهد که در نهایت هم استاد بزرگ وقتی دید اوضاع برای هالک ناجوره ، سریع دخالت کرد .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

ادامه کامنت قبل … :
7_ چی شد ؟؟؟؟؟!!؟؟؟!؟؟؟ قدرت آکوامن بیشتره ؟؟؟؟!!!؟؟؟ حالتون خوبه ؟؟؟!؟؟؟؟ دقیقا چطور به این نتیجه بیخود و بینهایت اشتباه رسیدین ؟؟؟!!؟؟؟!!!؟؟ با چه فرمولی رفتین ؟؟؟!؟؟؟!!
حرفای شما تعصبتون رو نشون میده . شما اصلا منطقی نیستید . خوب کلا به نظر میاد که دارین در مورد سینما صحبت میکنید . در کمیک که نیازی به فکر کردن نیست و قدرت ثور بسیار بسیار و بینهایت بسیار بیشتر از آکوامن هست .
اما در مورد MCU . ثور توانست ضربه قدرتمند هالک را با یک دست دفع کند . وقتی هم که در فیلم ثور : راگنورک ، به قدرت ذاتی خودش پی برد ، قدرت بدنی اش به حدی زیاد شد که توانست به راحتی با یک ضربه هالک را چندین متر به طرفی دیگر پرت کند . ! با نابودی ازگارد منبع انرژی ذاتی ثور هم تا حدود خیلی زیادی از بین رفت چون ثور بیشتر این انرژی را از ازگارد دریافت میکرد و بنابراین بعد از نابودی ازگارد به یک سلاح قدرتمند برای مقابله با تانوس نیاز داشت . ثور با استورم بریکر تانوس با 6 سنگ ابدیت را در عرض کمتر از یک دقیقه شکست داد . ! و اگر یکمی بیشتر دقت کرده بود فیلم بیخود و مزخرف پایان بازی وجود نداشت . کاری که تمام قهرمانان دیگر حتی بهش نزدیک هم نشده بودند . حالا درسته که در فیلم بیخود و مزخرف پایان بازی ، ثور خیلی خیلی و بینهایت خیلی ضعیف شده بود . چون هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی خیلی خیلی و بینهایت خیلی با شرایط آرمانی اش فاصله داشت . از طرفی تانوس در اوج قدرت خودش بود . در ضمن حتی با تمام این شرایط ، اگر دقت کرده باشید ، ثور خیلی خوب در برابر قدرت تانوس مقاومت کرد و مشخص بود که قدرت بدنی تانوس آنچنان بیشتر نیست . تازه در شرایطی که ثور در ضعیفترین حالت خودش بود و تانوس در اوج خودش .
حالا آکوامن در فیلم لیگ عدالت ، تازه اونم با کمک واندروومن و فلش و سایبورک حتی نتونستن یک دست سوپرمن رو کنار بزنند . یعنی آکوامن با تمام وجودش و تازه با کمک واندروومن نتونست یک دست سوپرمن رو کنار بزنه . !! خیلی حرفه . بعدشم که سوپرمن به قول معروف با یه اشاره و یه فوت اونو از مبارزه به در کرد . ! اون نیزشم که به راحتی مهار کرد . البته فکر کنم که اون نیزه اصلیش نبود اما خوب به هر حال . در مبارزه با استپن وولف هم که آکوامن بزرگترین شاهکارش این بود که نهایتا یکی دو دقیقه دوام آورد . البته به کمک واندروومن . !
حرفاش شما باعث شد تا من حسابی خندم بگیره . دارین میگین پادشاهی آنلانتیس بزرگتر از پادشاهی ازگارد هست ؟؟؟؟؟؟!!؟؟؟؟!!؟؟؟؟؟!!!؟؟؟ ازگارد خانه خدایان هست و ازگاردیان معمولا بر 9 قلمرو نظارت دارند که اتفاقا سیاره زمین هم یکی از این 9 قلمرو هست و آتلانتیس هم بخش کوچکی از زمین . حالا شما با چه فرمول و روی چه حسابی این حرف رو زدین رو دیگه من نه میدونم و نه میخوام بدونم . !! اگه ازگاردی ها بخوان آنلانتیس که هیچ ، سیاره زمین را نابود کنند ، حتی نیازی به جنگ هم نیست و خیلی راحت میتوانند این کار را با بایفراست انجام دهند . بعدشم قدرت های این نیزه ای که شما اینقدر بالاش بردین و ازش تعریف کردین فقط در محیط آقیانوس و آبی زیاد هست و در خارج از آب آنچنان قدرتی در برابر سلاح های ثور ندارد . در حالی که قدرت سلاح های ثور وابسته به محیط نیست و اینکه ثور توانایی تلپورت را هم دارد .
در کل قدرت ثور بسیار بسیار و بینهایت بسیار بیشتر از آکوامن هست .
8_ در بحث دشمنان زیاد توضیح نمیدم چون همانطور که در مقاله گفته شده دشمنان ثور بسیار قدرتمندتر هستند . البته در آینده دشمنان دیگری از آکوامن خواهیم دید اما مطمئنا قدرت هیچ کدومشون به اندازه هلا و سورتور نخواهد بود . در زمینه کمیک هم قضیه تقریبا به همین صورت هست . در کل هرچه یک سیاره و نژاد ساکن بر آن قدرتمندتر باشد ، طبیعتا دشمنان قدرتمندتری هم دارند .
9_ در زمینه امپراطوری که قبلا موارد 4 و 5 توضیح دادم و دیگه خیلی نیازی به توضیح نیست . در کل شما اینجا ازگارد را نابود شده فرض کردید و فقط همان دسته کوچکی را در نظر گرفتین که در زمین و در بخش ازگارد جدید زندگی میکنند که خوب در این صورت حرف و نتیجه گیریتون در این مورد درسته اما اگر قدرت واقعی ازگارد فرض و لحاظ بشه ، آتلانتیس هیچ شانسی در برابر ازگارد ندارد که قبلا توضیح دادم .
در پایان به نظر من قطعا ثور قدرتمندتر از آکوامن هست . چه در کمیک ( نسخه معمولی و اصلی هر دو شخصیت در نظر گرفته شدند . ) و چه در سینما . و این اختلاف قدرت به نظرم به حدی اشتباه هست که نباید این مقایسه انجام شود . به نظرم بین اعضای لیگ عدالت بهتر است که ثور با سوپرمن مقایسه شود . البته در زمینه سینما . راجب دلایل هم که توضیح دادم . مطمئنا نظر بیشتر طرفداران هم همینگونه خواهد بود .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

دوباره هم میگم که اصلا قصد بی احترامی به شما و سایت شما را ندارم .
ثور یک خدا هست و طیف وسیعی از قدرت ها و توانایی ها را در اختیار دارد . از طرفی خیلی از قدرت های آکوامن کاملا وابسته به محیط هست در حالی که ثور چنین ضعفی ندارد . اگه سلاح آکوامن از دستش خارج بشه ، به نوعی کارش تمومه اما ثور به راحتی میتواند مجددا سلاحش را فرا بخواند . ثور به راحتی در دماهای خیلی بالا و در دماهای خیلی پایین زنده میماند . در فضا ثور به راحتی حرکت میکند . دلیل اینکه در جنگ بینهایت ، ثور در فضا بیهوش شده بود این بود که به تازگی از نبرد بزرگ راگنورک برگشته بود و بلافاصله تانوس و افرادش بهش حمله کردند و تانوس با سنگ بینهایت قدرت به ثور صدمه زد و بعد هم که صفینه آنها منفجر شد و برای همین هم بود که ثور بیهوش شد . وگرنه ثور در فضا اصلا بیهوش نمیشه و با پتک میولنیر میتواند به راحتی در فضا حرکت کند .
ثور در کمیک نسبت به ثور در اساطیر ضعیف شده و در سینما حتی به مراتب نسبت به کمیک هم ضعیفتر شده است . ثور در اساطیر به حدی قدرتمند است که در یک داستان گفته شده که با یک ضربه مشت چنان زلزله ای در یوتونهایم به راه انداخته که یوتونهایم تا مرز نابودی پیش رفته است . !
شما گفتین که در فیلم پایان بازی ثور نتوانست تانوس بدون دستکش ابدیت را شکیت بدهد که راجب این مورد توضیح دادم . اما باز هم خلاصه میگم که در فیلم پایان بازی ، خیلی خیلی و بینهایت خیلی ثور را ضعیف نسان داده بودند . به این علت که تانوس بتونه مانور بده و به علت مسایل فمنیستی کاپیتان مارول و اسکالت ویچ رو قوی نشون بدن و میدون رو براشون خالی کنند . چون این قضایای فمنیستی و زن سالاری در MCU خیلی خیلی گستدره هست . بگذریم .
در پایان جناب ابراهیمی من اصلا تعصب ندارم و مارول فن هم نیستم و شما هم نمیتونید بگید که چون کلمه هایی مثل خیلی خیلی و بینهایت و … ، به کار بردم نشانه تعصب هست . هر جای حرفم ایراد داره بگید که اینجا ایراد داره .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

آقای ابراهیمی این حرفت که تقریبا درسته . چون ثور در حال حاضر خیلی ضعیف شده و هیچ هم بعید نیست که آکوامن در این وضعیت برنده شود . اما خوب به نظرم درست نیست که این حالت ثور در نظر گرفته شود . چون اولا که این وضعیت با اوریجین ثور به شدت در تضاد هست . یعنی یک شخصیت همیشه مست چاق ، بی مصرف ، شوخ و ضعیف . خوب این با اوریجین ثور به شدت در تضاد هست . واقعا جای تاسف داره که مارول ثور را به این شکل نشان داده است . دوما که این ضعیفترین حالت ثور در سینما به حساب میاد . به هر حال حالا بعدا میام تلگرام و اگر شد و وقت داشتید یکمی با شما صحبت میکنم .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

فقط اینکه چرا دو تا از پیغام های من تایید نشده ؟! لطفا دلیلش را بگید .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

راستی در ادامه چند کامنت قبلی میخواستم یک نکته دیگر را هم بگویم .
در یک مبارزه تک به تک ، اگر ثور بتواند آکوامن را از سلاحش جدا کند ، به احتمال بسیار زیاد کار آکوامن تمام هست . خوب حالا با توجه به اینکه مهارت جنگ ثور و تجربه ثور در مبارزه بسیار بیشتر از آکوامن هست ، بنابراین و قاعدتا این کار ، اصلا و ابدا کار سختی برای ثور نخواهد بود . خود ثور میتواند سلاح های خود را با اشاره یک دست سریعا فرا بخواند و این یک ویژگی مهم و کارامد در چنین مبارزاتی است در حالی که اگر سلاح آکوامن از آن جدا شود در برابر حریفی مثل ثور ، دیگر به دست آوردن مجدد آن خیلی خیلی سخت و تقریبا غیر ممکن میشود .
در ضمن ثور بدون سلاح هم میتواند آب و هوا و صاعقه را کنترل کند . در کمیک ، ثور نشان داده است که بدون میولنیر حتی توانایی پرواز هم دارد . !
در ضمن در کمیک ثابت شده است که هر شخصی که لایق پتک ثور نباشد ، به هیچ عنوان نمیتواند این سلاح را حرکت دهد . از طرفی هر شخصی که اراده قدرتمندی داشته باشد و یک مقداری قدرت بدنی و استقامت بالایی داشته باشد میتواند سلاح کوامن را تکان دهد . مثلا واندروومن این کار را انجام داده است . البته نمیتواند از این سلاح به طور کامل استفاده کند و فقط میتواند تا حدود کمی با دست خالی حرکتش دهد .
در کل واقعا منطق اینکه که ثور خیلی قدرتمندتر از آکوامن هست . حالا سایت CBR یه چیزی گفته مهم نیست . چون این سایت معمولا مطالب بی ربط رو کنار هم قرار بده و نتیجه گیری میکنه . خیلی از مقالاتش هم کاملا با هم ضد و نقیض هستند . خیلی وقت ها هم که قبل از فیلم ها یک سری مطلاب بی ربط رو کنار هم قرار میده و یک سری نتیجه گیری بیخودی میکنه که بعد هم خلافش ثابت میشه . خیلی خیلی و بینهایت خیلی هم که با ثور بد و به قول معروف لج هست . خیلی ها هم که میگن جدیدا کلا دی سی فن شده . همین مقاله ایش هم که میگین راجب این مورد کاملا پر از اشتباه و نقص و ایراد هست . البته یکی از منابع نسبتا معتبر در زمینه کمیک به حساب میاد اما خوب ایراد و اشتباه و مقاله بیخود کم منتشر نمیکنه . به هر حال CBR هم یک سری نویسندگانی داره که یکمی با هوا و فضا و این موارد سر و کار دارند و زیاد در عالم زمینی سیر نمیکنند . !

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

من اشتباه میکنم ؟!؟!؟!؟ من ؟!؟!؟؟! خوب هر جا که اشتباه میکنم را بگین . من فقط با دلیل و مدرک صحبت کردم . شمام هر جور حساب کنید مقالتون خیلی ایراد داره . حالا که عینا مثل CBR ننوشتین بهتر بود حداقل تغیرات و اصلاحات بیشتری اعمال میکردین .
اتفاقا قضاوت در این مورد اصلا سخت نیست چون ثور واقعا خیلی خیلی و بینهایت خیلی قدرتمندتر از آکوامن هست .
و اما شما . گفتم تعصب دارین و الان هم میگم . من نمیدونم که از آکوامن خوشتون میاد یا خیر اما میدونم که در همه مقالات مقایسه شخصیت ها کاملا یک طرفه و به نفع طرف دی سی قضاوت کردین . خوب اگه این تعصب نیست پس چیه ؟!؟! حالا مثلا سوپرمن رو من خودم موافق بودم که از کاپیتان مارول قویتره و خیلی از مقالات دیگتون رو . اصلا و ابدا هم قصد بی احترامی به شما و سایتتون رو ندارم .
شما هم انصافا خیلی منطقی و بی طرف فکر کنید میبینید که تمام بخش های کامنت هایم درست بود و واقعا آکوامن دخیلی ضعیفتره .

استیو راجرز
استیو راجرز
15 روز گذشته

باشه . فردا اگه وقت داشتین میام . احتمالا بعد الظهر .

امیرعلی
امیرعلی
15 روز گذشته

انصافا یک طرفه به سمت دیسی قضاوت نکرده شما به مقایسه کاپیتان مارول با سوپرمن نگاه کن تا متوجه بشید من خودم طرفدار ثور هستم و با برخی چیزهای مقاله مخالفم ولی استفاده از قید همه اشتباه هست.

a.h.e
a.h.e
15 روز گذشته

مقاله ایراد زیاد داشت ثور خیلی قوینره تنها سوپر من از نظر قدرت در سطحش هست آزگارد خیلی گسترده و قوی تر از اتلانطیس هست

امیرعلی
امیرعلی
15 روز گذشته

توی دنیای سینمایی هم ثور مقاوم تر و قویتره ثور تقریبا تانوس شکست داد و از نظر قدرت بدنی همین حالا هم از اکوامن قویتره

Star lord
Star lord
13 روز گذشته

دوست عزیز در کل محاسبه کنیم قدرت ثور خیلی از اکوامن بیشتره اگر وضعیت ثور در دنیای کمیک مشاهده کنید به راحتی میتونه از پس اکوامن بر بیاد اون میولینر رو با یک پرتاب از ازگارد تا زمین رسوند دوباره برش گردوند و با گالاگتوس هم جنگید

ایلیا
ایلیا
13 روز گذشته

ثور

محمدرضا
محمدرضا
13 روز گذشته

آقا دارین با ما شوخی میکنین دیگه ؟؟!؟! ثور در برابر این بچه کوچولو ؟! آکوامن بره هفت نسلشم بیاره حریف ثور نمیشه . آکوامن خیلی زور بزنه نهایتش بتونه یه انگشت سوپرمنو بخوابونه .
این بچه جدا در برابر ثور حریفی نیست . باید بره و با گندشون که سوپرمن باشه بیاد .