Morbius
Morbius

معرفی شخصیت Morbius The Living Vampire

DOCTOR MICHAEL MORBIUS AKA THE LIVING VAMPIRE

Morbius the Living Vampire

هنگامی که خودش رو اشتباهی به یک خون آشام تبدیل کرد، مایکل مربیوس خودش رو سردرگم بین ذات انسانی و ذات هیولا مانندش پیدا کرد

دکتر موربیوس، شیمی دانی که برنده جایزه نوبل شده، تلاش میکنه تا دارویی رو برای درمان بیماری نادر خونی خودش درست کنه که این تلاش، نفرینی بر جونش میشه ! اون با آزمایش کردن دارویی که ساخته روی خودش، خودش رو تبدیل به نوعی خون آشام با قدرت های فرا انسانی و تشنه به خون میکنه.
مثل یک خون آشام معمولی، موربیوس هم برای زنده موندن نیاز به نوشیدن خون داره. اما بعد از اینکه موربیوس خون قربانی خودش رو میمکه، ذهن اون به حالت طبیعی خودش برمیگرده و اون به انسانی مملو از احساس گناه تبدیل میشه که از خودش متنفره و دائم خودش رو سرزنش میکنه.

از دوران کودکی در یونان، مایکل موربیوس با یک بیماری نادر خونی دست و پنجه نرم میکرد.


مادرش از ترس صدمه دیدن مایکل اون رو وادار میکرد که همیشه داخل خونه بمونه. پدر اون که یک فیلمساز، نویسنده و نقاش سورئال بود، اونقدر به ندرت به خانه برمیگشت که مایکل به سختی چهره اون رو بخاطر داشت.
مادر مایکل که خانواده رو با کار کردن در کتاب فروشی پدرش سر پا نگه میداشت. با تمام اینها، مایکل گه گاه از خونه فرار میکرد تا با دوستش امیل نیکوس بازی کنه. در یکی از گشت و گذار های اونها، مایکل میوفته و به شدت زخمی میشه و بعد از اون امیل قول میده که دیگه هیچوقت اجازه نده این اتفاق رخ بده.

سال ها بعد هردوی آنها به دانشگاه رفتن تا در علم پیشرفت کنند و بتونند درمانی برای بیماری موربیوس پیدا کنند. تحقیق اونها درمورد استفاده کردن از خون خفاش های خون آشام برای درمان بیماری بود برنده جایزه نوبل شد. به هرحال بیماری مایکل روز به روز بدتر میشد تا جایی که هنگام بلند کردن یک فنجان ، انگشتش شکست. اونها با پولی که از جایزه نوبل بدست آوردند موفق شدند تا از پس هزینه های تحقیقشون بر بیان و این پروسه رو ادامه بدند.

مایکل خواست تا برای امنیت، مرحله بعدی تحقیقش رو روی دریا انجام بده. اون با کشتی به همراه امیل و نامزدش مارتین بنکرافت به دریا زد، اما مایکل بشدت نگران مارتین بود، چون قرار بود آزمایشات خطرناکی رو روی اون انجام بدند.

طی این سفر کوتاه مایکل احساس کرد که خطر مرگ نزدیکه و برای همین یکی از آزمایشات رو به سرعت جلو برد. هدف این آزمایش ساختن سلول های خونی جدید با استفاده از الکتریسیتی روی لباسی عایق با یقه های بلند بود.
متاسفانه این آزمایش موربیوس رو به یک خون آشام زنده تبدیل کرد. بعد از تبدیل شدن مایکل به نیکوس حمله کرد و اون رو کشت.
مایکل که نمیخواست همچین اتفاقی برای مارتین هم بیوفته، پرید توی دریا و تا جایی که تونست شنا کرد و از اونجا دور شد که بعد یک ماهیگیر که در حال سفر به نیویورک بود اون رو از آب گرفت.

Morbius

هیولای شگفت انگیز

مایکل موربیوس موفق شده بود تا با متمرکز کردن هوش ذاتی که داشت بر روی پیدا کردن یک راه درمان برای بیماری که داشت بدنش رو نابود میکرد، ضعف رو به قدرت تبدیل کنه. اون حتی موفق شد تا با تحقیق و آزمایش بر روی خون خفاش های خون آشام راه های درمانی رو پیدا کنه که در این راه برنده جایزه نوبل شد. و در آخر اون از هوش و پولی که جایزه گرفته بود استفاده کرد و خودش رو به یک خون آشام زنده تبدیل کرد !

وقتی موربیوس تبدیل به خون آشام میشه، چهره اون تغییر میکنه و شبیه خفاش میشه. اسخوان های اون تو خالی میشن تا بتونه بر باد سوار بشه، انگار که داره پرواز میکنه. در این شکل، حواس مختلف مربیوس به شدت تقویت میشن همچنین توانایی های فیزیکی اون مثل : استقامت، سرعت، قدرت و دووم اون هم تقویت میشن. موربیوس میتونه ضربه های کشنده زیادی رو تحمل کنه و سخت ترین ضربه ها فقط روی اون خط و خش میندازند. متاسفانه تمام این قابلیت های شگفت انگیز بی استفاده میمونند، چون موربیوس در این حالت تشنه خون میشه و احتیاج داره تا خون موجودات زنده رو بمکه !

Morbius Attacking

برتری نسبت به دیگر خون آشام ها !

با اینکه موربیوس از تمام قدرت های خون آشام ها نظیر : قدرت فرا انسانی، ترمیم سریع، توانایی های هیپنوتیزمی، پرواز و … بهره میبره اما موربیوس هیچکدوم از ضعف های اونهارو مثل : نور خورشید، سیر و وسایل مقدس رو نداره. با این حال موربیوس بدون ضعف هم نیست. اون میتونه زخم هاش رو به سرعت ترمیم کنه، البته اگه به اندازه کافی خون نداشته باشه کار بدنش برای ترمیم زخم ها سخت میشه.

توانایی های هیپنوتیزمی اون قادرند تا حتی افراد با قوی ترین اراده رو هم مثل Peter Parker یا همون Spider-Man رو هم برای مدتی کوتاه تحت کنترل دربیاره.
طی شرایطی خواست، وقتی موربیوس کسی رو گاز میگیره اونهارو تبدیل به خون آشام هایی مثل خودش میکنه. قربانیانی که گاز گرفته میشند معمولا نمیمیرند و فقط مثل دیگر خون آشام ها تشنه خون میشند. با این حال اون ها هیچکدوم از توانایی های ترمیمی موربیوس رو بدست نمیارند و با زخم ها و ضربه های سخت میتونند بمیرند یا اعضای بدنشون رو از دست بدند !

در یک دوره موربیوس آلوده به خون بچه های شیطانی Lilin شده بود و برای مدتی جاودانه شده بود و میتونست بدنش رو تبدیل به جسمی مایع کنه. همچنین در این مدت توانایی های ترمیمی اون 3 برابر شده بودند !

احساس گناه !

موربیوس یکی از با تجربه ترین شیمی دان ها در دنیاست و آشنایی کامل با بیماری های خونی داره. توانایی های اون بهش کمک میکنند تا برای قربانیانش پاد زهر بسازه و اون هارو دوباره به حالت معمولی برگردونه. با این حال پاد زهر روی خودش کار نمیکنه برای همین موربیوس بعضی وقت ها لباس چرمی محافظت شده میپوشه.

Morbius vs Spider-Man

متحدین موربیوس

زمانی که موربیوس تبدیل به خون آشام زنده شد با شخصیت های زیادی مثل
Spider-Man
Doctor Curt Connors, AKA Lizard
the Fantastic Four
Jack Russell, AKA Werewolf By Night
و … همکاری داشته و حتی زمانی که با سازمان های
S.H.I.E.L.D. و A.R.M.O.R. کار میکرده مردم اون رو با نام های : ابر انسان مقامات میشناختند.

دشمن شکست ناپذیر !

موربیوس در ابتده به عنوان یک ویلن شناخته میشد اما بعد در چشم دیگران تبدیل به قهرمانی شد که با کسانی مثل Daemond ، Dracula

Lilith و فرزند های شیطانیش ، Basilisk و The Rose میجنگید.
با تمام اینها موربیوس خطرناک ترین دشمنش که قادر به شکست دادنش نیست رو اتشش برای خون میدونه !


بخوانید :

باهوشترین قهرمان های دنیای سینمایی مارول

۱۰ چیزی که درباره لجیون نمیدانستید!!!

10 اترنال قدرتمند در دنیای کمیک
10 تیم فراموش شده دنیای DC
داغ ترین کمیک های مارول
5 نسخه قدرتمند THOR

معرفی Black Knight