جین فاستر

معرفی جین فاستر

با معرفی جین فاستر همراه کامیکان باشید .

جین فاستر (Jane Foster) به عنوان یکی از معشوقه‌های تور در کمیک های مارول شناخته می شود اما نهایتاً او بود که هویت تور مونث را به خود گرفت. معرفی جین فاستر به عنوان الهه رعد در دنیای سینمایی مارول در فیلم Thor: Love and Thunder اتفاق می افتد.

اولین حضور جین در دنیای کمیک به سپتامبر سال 1962 با شماره 84 از کمیک Journey into Mystery به عنوان پرستار برای دکتر دونالد بلیک (Donald Blake) برمی‌گردد. جین خود را در شرایطی که احساسی عاشقانه هم برای تور و هم برای بلیک داشت می‌دید، بدون آن که بداند هر دوی آن‌ها یک نفر هستند. بلیک در واقع هویت فانی تور است.

بعدها تور، جین را به ازگارد (Asgard) برد، جایی که به او قدرت جاودانگی اهدا شد. اما اودین (Odin) با باور این که جین به اندازه کافی شجاعت برای کنترل این قدرت‌ها را ندارد، آن‌ها را از او گرفت. جین بدون هیچ خاطره‌ای از ازگارد به زمین باز پس فرستاده شد.

در طول داستان جنگ داخلی (Civil War)، جین طرف کاپیتان آمریکا را گرفت و به کمک سیکرت اونجرز (Secret Avengers) شتافت. تور، جین را به عنوان نماینده میدگارد در کنگره دنیاها منصوب کرد. مدت کوتاهی بعد از آن، جین با تغییراتی در زندگی‌اش مواجه شد که تبدیل او به تور مونث هم یکی از آن‌ها بود.

بلند کردن میولنیر

در شماره 1 از سری چهارم کمیک بوک‌های Thor، خدای رعد توانایی‌اش برای دست گرفتن پتکش را از دست می‌دهد. وقتی که اونجرز با نیک فیوری می‌جنگند، نیک فیوری چیزی در گوش تور زمزمه می‌کند و باعث می‌شود که تور برای دست گرفتن میولنیر نالایق شود. پتک روی ماه ماند چون نه تور و نه خود اودین نتوانستند این شی جادویی را جا به جا کنند.

در انتهای این کمیک بوک، یک شخصیت مونث نامشخص به روی ماه می‌آید و پتک را بلند می‌کند. در حالی که نوشته‌های باستانی روی این سلاح تغییر می‌کنند. متن جدید به شرح زیر است:

«هر کسی که این پتک را به دست بگیرد، اگر زنی لایق باشد، به دست آورنده قدرت… تور خواهد بود.»

بعداً مشخص شد وقتی که پتک تور روی ماه بود، به صورت تلپاتی به دنبال جین گشت. جین از هایمدال (Heimdall) خواست تا او را به محل پتک ببرد و بنابراین هایمدال، جین را به ماه منتقل کرد. وقتی جین میولنیر را به دست می‌گیرد، سریعاً تبدیل شده و قدرت‌های تور را کسب می‌کند. جین تصمیم می‌گیرد هویتش را به عنوان تور مونث مخفی نگه دارد اما همین کار باعث می‌شود تور اصلی با ندانستن این که چه کسی پنک را کنترل می‌کند به مرز دیوانگی برسد.

معرفی جین فاستر

قدرت های جین فاستر

وقتی جین، میولنیر را به عنوان تور مونث بلند کرد، تمام قدرت‌های ابرقهرمانی تور را به دست آورد. با کمک پتک، تور مونث می‌توانست هم پرواز کند و هم بین بُعدهای مختلف دنیا جا به جا شود. علاوه بر آن می‌توانست الکتریسیته و آب و هوا را هم کنترل کند.

هویت جدید جین به عنوان تور مونث ظاهر او را هم بسیار دچار تغییر کرد. هر بار که پتک را بلند می‌کرد، میولنیر قدرتش را زیاد کرده و به او کلاهخودی با موهای بلند و بلوند رنگ به همراه لباسی که نسخه زنانه لباس همیشگی تور در کمیک بوک‌هاست را هدیه می‌داد.

تمام توانایی‌هایی که به دست آورد مثبت نبودند. قبل از این که تور نالایق شود، سرطان سینه جین تشخیص داده شده بود. او از درمان‌های جادویی سر باز زد و به جایش ترجیح داد تا شانسش را با شیمی درمانی امتحان کند. از بخت بد جین، هر بار که او تبدیل به تور مونث می‌شد، تأثیراتی منفی روی سلامتی او اتفاق می‌افتاد.

در دنیای سینمایی مارول، جین فاستر در طی فیلم Thor: Love and Thunder به تور مونث تبدیل می‌شود. این فیلم با کارگردانی تایکا وایتیتی به عنوان چهارمین عنوان از سری فیلم‌های تور شناخته می‌شود. قرار است ناتالی پورتمن که در فیلم‌های Thor و Thor: The Dark World نقش جین فاستر، یک متخصص فیزیک نجومی و در انتها معشوقه تور را بازی کرده بود، دوباره برای ایفای این نقش برگردد.

منبع معرفی جین فاستر : Screen Rant

دانلود کمیک witcher

بیوگرافی Elizabeth Olsen