Goku UI

5 تا از قدرتمندترین شخصیت های انیمه Dragon Ball

5 تا از قدرتمندترین شخصیت های انیمه Dragon Ball

وقتی صحبت از دنیای انیمه میشه، همیشه بین طرفدار های انیمه های مختلف سر اینکه کدوم شخصیت از همه قویتره بحث میشه. اما چیزی که هیچوقت نمیشه در موردش شک کرد، قدرت محض شخصیت های بیش از حد پرداخته شده سری انیمه دراگون باله. این انیمه دارای 4 سری با داستان های مختلفه که 3 تا از اونها در تایم لاین داستانی اصلی قرار میگیرند و یکی از اونها در تایم لاین اصلی تایید نشده و یا به اصطلاح non-Canon به حساب میاد.

در این مقاله قراره به 5 تا از قویترین شخصیت ها در طول کل انیمه با توجه به پتانسیل و قدرتشون به پردازیم. همچنین باید بگیم که در این لیست هیچکدوم از خدایان، انجل ها، فیوژن ها و کرکتر های non-canon قرار نمیگیرند.

5. Frieza

Frieza

به عنوان پسر کینگ کلد، فریزا از کودکی نظارت خودش رو بر روی سیاره سیان ها آغاز کرد. به محض ورود فریزا به این سیاره اون با کشتن چندین سیان که در برج ها مخفی شده بودند قدرت خودش رو به رخ برده هاش کشید و باعث شد تا هیچکس حتی جرعت نگاه کردن بهش رو هم نداشته باشه. برای سال های زیاد سیان ها تحت سلطه فریزا بودند که بعد ها به طور مخفی با دستور گرفتن از خدای نابودی یعنی “بیروس”، فریزا کل سیاره سیان ها رو بدون کوچکترین تلاشی نابود کرد.

فریزا جزو سریع ترین موجودات فانی در کل کهکشان به حساب میاد و قدرت اون هم جایی برای بحث نمیذاره. دلیلی که فریزا در لیست 5 تا شخصیت قدرتمند دراگون بال قرار میگیره، پتانسیل فوق العاده اون برای قویتر شدنه! فریزا بدون هیچ تمرینی، این درجه از قدرت رو کسب کرده بود. فریزا همچنین بعد از بازگشت به سری جدید این انیمه یعنی Dragon Ball Super و کسب قدرتی در حد خدایان تنها با تمرین 6 ماهه پتانسیل بالای خودش رو تونست ثابت کنه.

4. Hit

Hit

به عنوان قاتل کهکشان 6، هیت جزو افرادیه که حتی خدایان هم از رو در رو شدن باهاش ترس دارند. هیت برای اولین بار در آخرین سری از این انیمه یعنی DB Super حضور پیدا کرد و به محض اینکه شخصیت اصلی انیمه یعنی Goku از حضور اون با خبر شد، اون رو استخدام کرد تا خودش رو به قتل برسونه تا بتونه با یکی از خطرناک ترین شخصیت ها در این سری مبارزه کنه. خبر بد برای گوکو این بود که هیت در کارش خیلی جدی بود و تنها با یک ضربه به قلب گوکو اون رو به قتل رسوند که خوشبختانه گوکو موفق شد در آخرین لحظات با حقه های توی آستینش خودش رو دوباره زنده کنه.

هیت هیچوقت قربانی هاش رو از پشت سر نمیکشه و همیشه قبل از کشتنشون از اونها میخواد تا باهاش رو در رو بشند. دلیلی که هیت جزو قویترین ها در این لیسته اینه که هیت قابلیت کنترل زمان رو داره. هیت برای قتل ها و ماموریت هاش از تکنیکی به عنوان Time-Skip استفاده میکنه که با استفاده از این تکنیک حدس زدن حرکت هیت تقریبا غیر ممکن میشه. همچنین قابل ذکره که بخاطر قابلیت کنترل زمان، هیت تقریبا جاودانه شده و در حال حاضر بیشتر از 1000 سال عمر داره.

3. Goku

Goku

این که شخصیت اصلی انیمه جزو قویترین ها در این لیسته نباید خیلی تعجب برانگیز باشه. گوکو به عنوان یکی از ضعیف ترین سیان ها به دنیا اومد و قبل از انفجار سیاره، پدر و مادرش اون رو به زمین فرستادند. داستانی خیلی شبیه به سوپرمن ! گوکو در طی سال های حضورش بر روی زمین دوستان زیادی رو پیدا کرد و موفق شده تا با تمرین با رقیبش که شاهزاده سیان ها به حساب میاد یعنی Vegeta، قدرت خودش رو افزایش بده. گوکو اولین سیانی بود که موفق شد به سوپر سیان تبدیل بشه و فریزا رو برای اولین بار شکست بده. این اولین دستاورد بزرگ و شروع داستان سیان افسانه ای ما بود.

گوکو موفق شده تا به فرم خدا مانند دست پیدا کنه و حتی از اون هم فراتر رفته ! با تمام اینها، قویترین فرمی که گوکو موفق به کسبش شده که حتی اون رو از خدایان هم سرتر میکنه، فرم Ultra Instinct هست که به صورت کاملا اتفاقی در تورنومنت قدرت بهش دسترسی پیدا کرد. مشکل هم دقیقا همینجاست. گوکو نمیتونه این فرم رو کنترل کنه و فقط دوبار در زمان های فوق حساس به صورت کاملا تصادفی وارد این فرم شده. بعد از اینکه گوکو به این فرم دسترسی پیدا کرد، باعث شد تا تمام خدایان به احترامش به ایستند و همچنین موفق شد تا نتایج تورنومنت رو تغییر بده و Jiren رو تقریبا شکست بده.

2. Jiren

Jiren

جیرن یکی از تراژیک ترین داستان های در این سری انیمه رو داره. در کودکی، بعد از اینکه جیرن به روستا برمیگرده متوجه میشه که کل روستا نابود شده و تمام افراد روستا از جمله خانواده خودش به قتل رسیدند. جیرن به دنبال انتقام میره و یک نفر سرپرستی اون رو قبول میکنه و اون رو تعلیم میده. در ی سال ها جیرن هم موفق میشه تا هم شاگردی ها و دوستان زیادی رو پیدا کنه که البته بعد از نبردشون با شیطانی که روستای جیرن رو به آتش کشیده بود، تمام اونها کشته میشند و این اتفاق باعث میشه تا جیرن برای همیشه تغییر کنه.

در تورنومنت ما جیرن رو اکثرا در حال مدیتیشن و یا در یک جا ایستادن میبینیم، چون اون کسی رو لایق مبارزه با خودش نمیدونه. جیرن بار ها قدرت خودش رو در این تورنومنت بدون اینکه به خودش فشار بیاره به نمایش میذاره. و فقط با یک ضربه قویترین شرکت کننده ها از کهکشان های مختلف از جمله گوکو و هیت رو از پا در میاره که البته زمانی که گوکو به فرم Ultra Instinct دست پیدا میکنه مبارزه سختی رو برای اون تداوم میبینه. گفته میشه که جیرن قدرت فراتر از خدایان رو داره و تنها فرد در کهکشان 11 هست که خدای اون کهکشان جرات دستور دادن بهش رو نداره !

1. Broly

Broly

برولی یکی از شخصیت های قدیمی این سریه که برای مدت های زیادی جزو شخصیت های non-canon بوده. برولی با اینکه یک شخصیت تایید نشده بود، اما جزو محبوب ترین ها در کل سری بود ! برولی برای اولین بار در یک فیلم non-canon از این سری حضور پیدا کرد که در این فیلم، اون به عنوان یک شخصیت فوق قدرتمند، اما با مشکلات روانی دیده شد و تنها هدفش نابودی کل کهکشان بود. در این فیلم برولی هیچ احساسی رو نسبت به هیچکس نداره و حتی پدر خودش رو له میکنه و داخل یک کپسول به سمت ماه میفرسته و منفجر میکنه !

برولی در سال 2018 برای بار دوم پرداخته شد و در اولین فیلم از سری DB Super به اسم Dragon Ball Super: Broly حضور پیدا کرد. در این فیلم برولی دارای قدرت خیلی زیادیه، اما به خاطر مشکلاتی که داره نمیتونه خشم خودش رو کنترل کنه. برولی برعکس حضور غیر رسمیش در فیلم های قدیمی، اینبار احساسات داره و بعد از شکته شدن پدرش توسط فریزا، اون توسط خشم بلعیده شد و به فرم سوپر سیان خودش دسترسی پیدا کرد. دلیل اول بودن برولی در این لیست هم مثل فریزا، پتانسیل و قدرت فوق بالای اونه. برولی با کمترین تمرین موفق شده تا قدرتی فراتر از خدایانو کسب کنه و تا جایی که دیده میشد، هیچکس نمیتونست جلوی برولی رو بگیره. حالا منتظریم تا با شروع شدن دوباره سری DB Super، حضور دوباره این شخصیت و رو در رو شدنش با خدای نابودی رو ببینیم.


نظرتون راجب انیمه دراگون بال چیه ؟ به نظرتون کدوم انیمه قابلیت رقابت با این سری رو داره ؟


بخوانید :

9 فکت از جیسون تاد که نمیدانستید

10 تا از قدرتمندترین و خطرناکترین اعضای Crime Syndicate

5 ورژن خطرناک از هالک

توماس وین : قهرمان یا خلافکار ؟

برترین سریال های نتفلیکس در سال 2019

برترین سریال های دیسی

برترین لایواکشن های دیزنی


instagram
telegram