thor shameless

۱۰ تا از شرم آورترین کارهایی که تور انجام داده!!!

از کشتن لوکی تا اتحاد با هیتلر

تور، حاکم بلند مدت و پادشاه برحق آزگارد، از برترین محافظین زمین و از قدرتمندترین قهرمان های دنیای مارول است.با توجه به قدرت های خدامانندش و خرد آزگاردی و تجربه نبردی، تور قطعا بدون رقیبه.

تور علاوه بر همه کارهایی که توی چندهزارسال عمرش انجام داده و بارها و بارها از مردم دفاع کرده، کارهای بدی هم انجام داده.حتی محبوب ترین خدای آزگارد هم گاهی پاش میلرزه و کارای اشتباه انجام میده.

۱۰. قدرت بخشی دوباره به لوکی

لوکی از برگشت دوبارش توی دهه ۶۰ همواره یک ویلن به حساب میومده.اون خشم و نفرت خودش رو توی سرتاسر جهان پخش کرده و کارهاش باعث آسیب دیدن و کشته شدن میلیون ها نفر در سرتاسر جهان شده.برای همین دلایل قطعا میشه فهمید که تور با برگردوندن قدرت های شیطانی برادرش کار اشتباهی کرده.

لوکی توی موقعیتی بود که همه خاطرات و قدرت هاش رو از دست داد، و داشت توی تنهایی غرق میشد.تور بود که برادرش رو به شکوه و قدرت خودش برگردوند.با گرفتن دوباره قدرت هاش لوکی دوباره تبدیل به یک ویلن شرور شد.

۹. خیانت به جین

به عنوان یک قهرمان جذاب و قدرتمند طبیعیه که طیف گسترده ای از عاشقان دنبالش هستند.خانوم های سرتاسر جهان شیفته عضلات بزرگ و موهای بلند و جذاب اون هستند.با همه اینها، هیچ توجیهی وجود نداره که چرا تور به عشق حقیقی خودش جین خیانت کرد.

نه تنها تور به جین خیانت کرد.بلکه باعث شد این موقعیت بدتر هم بشه.اون این جریان رو به جین نگفت تا اینکه جین گرفتار سرطان شد و توی وضعیت بدی قرار داشت.این کاری که تور کرد اصلا کمکی به ریکاوری و بهبود جین نکرد.

۸. نقض قرارداد

اودین، مدت ها پیش یک قرارداد صلح با استورم جاینت های نیفلهایم بست.این قرار داد باعث برقرار شدن صلح توی هردو دنیا شد و بسیاری از مردم هر دودنیارو از جنگ و خونریزی بلند مدتی دور نگه داشت.

تور به تنهایی همه اینهارو خراب کرد.یکی از بندهای قرار این بود که هیچ آزگاردی اجازه ورود به نیفلهایم نداره.هیولایی که تور درحال مبارزه با اون بود به نیفلهایم فرار کرد و تور هم بدون توجه به قرارداد به دنبالش رفت و در اونجا با تعداد زیادی استورم جاینت مقابل شد.اودین به شدت از تور به خاطر این کار اشتباهش عصبانی شد.

۷. یک دیوانه شد

اودین توی موقعیت های مختلفی قدرت های تور رو ازش گرفت و اون رو عزل کرد.بعد از یکی از این موقعیت ها تور به تور عجیب و قدرتمندی دیوانه شد.خدای رعد تبدیل به یک روانی شد و قبل از اینکه به حالت عادی برگرده با تعداد زیادی قهرمان جنگید و جاهای زیادی رو ویران کرد.

تور انقد از کنترل خارج شده بود که همه اونجرز باهم حریف اون نشدن.برای متوفق کردن تور اونجرز از دشمن معروف و قدرتمند خودشون یعنی تانوس کمک گرفتند.حتی تانوس هم موفق به شکست دادن تور نشد و تنها تونست اونرو برای مدتی کنترل کنه تا دوست هاش اون رو به حالت عادی برگردونن.

۶. برای دووم کار کرده

در طول اتفاقات جنگ های مخفی در سال ۲۰۱۵، دکتر دووم موفق شد که قدرت نامحدود بیاندر رو کسب کنه و تبدیل به یک خدا بشه.اون یک دنیای دیگه ساخت که تشکیل شده از چند واقعیت درهم تنیده شده بود، دووم اونجا به عنوان خدای امپراطور دووم شناخته میشد.

درست مثل همه رهبرها، دووم هم به یک نیروی ویژه نیاز داشت تا بتونه خواسته ها و قوانینش رو توی دنیاش اجرا کنه.اون برای اینکار دسته تور رو انتخاب کرد.دسته تور متشکل شده از چندتور از واقعیت های متفاوت بود که شامل تور اصلی هم میشد.

۵. کشتن لوکی

با اینکه لوکی یکی از قدرتمندترین دشمنان و ویلن های تور است، اما یکسری قوانین و خطوط هستن که قهرمان ها نباید از اونها عبور کنن.به عنوان جانشین اودین، از تور انتظار میرفت که از دشمن هاش بهتر باشه، به خصوص برادر شرورش لوکی.

در طول یکی از درگیرهای تور و لوکی، تور نتونست این انتظار رو بر آورده کنه.بعد از اینکه لوکی هودر رو گول زد تا برادرش رو بکشه، تور به اندازه کافی بهانه بدست آورد.بعد از اتمام نبرد، برای تور روشن شد که لوکی به تلاش برای کشتن تور و خانواده و دوستانش ادامه میده.به همین دلیل تور با خشم و حس انتقام درآمیخته شد و از پتک خودش استفاده کرد تا زندگی رو از لوکی بگیره.

۴. ترغیب به قتل دسته جمعی

درگذشته ای که تور با مردم روی زمین رابطه برقرار کرده، خدای رعد دنبال کننده و پیروانش رو ترغیب کرده تا زیرپرچم و اسم تور بجنگن.صدها، اگه نگیم هزاران نفر از دنبال کننده هاش تور دقیقا همین کارو کردن.اونا بیرحم بودن که این اصلا قابل افتخار نیست.

تور نمیدونست؛ این پیروان با دشمن های شیطانی نمیجنگیدند.درعوض خشمشون دامان تمدن های بیگناه رو گرفت.اونها مردها، زن ها و حتی بچه های بیگناه رو میکشتند.هرچند که نمیشه همه اینهارو تقصیر تور انداخت، اما جهل و نادانی تور بود که باعث این شد.

۳. جنگ با زمین

توی کمیک های تور ۶۹، داستان روایت گر تاریخ آینده اون زمان بود و داشت سال ۲۰۲۰ رو روایت میکرد.در اون سال تور تبدیل به حاکم آزگارد شده بود و تصمیم گرفته بود که با قدرت آزگاردی خودش به جنگ با مردم زمین بپردازه.

همونطور که انتظار میره، زمین نتونست زیاد مقاومت کنه و آزگارد پیروز این نبرد شد؛تور زمین رو به عنوان دارایی خودش برداشت و به اون به مثل یک دیکتاتور حکمرانی کرد.تصمیماتی که تور بر روی مردم خودش اعمال میکرد زیاد تصمیم های خوبی نبودن و باعث نارضایتی گسترده مردم شد.اما با استفاده از تعدادی سفر در زمان و ترکیب خط های زمانی همه این کارهاش اشتباه از بین رفتند.

۲. پیوستن به هایدرا

بعد از اینکه کاپیتان آمریکا(کاپیتان آمریکای واقعی نه)تبدیل به یک مامور مخفی و قدرتمند هایدرا شد، جهان به هرج و مرج کشیده شد.کاپیتان آمریکا از قدرت ها و مهارت های خودش استفاده کرد تا رژیم جدید هایدرا رو به ایالات متحده برتری بده و کنترل ایالات متحده رو به دست بگیره.برای مقاومت تعدادی از قهرمان ها به زیرزمین رفتند و مقاومتی رو تشکیل دادند.

بعد از اینکه این کاپیتان آمریکای شیطانی موفق شد که میولنیر رو بلند کنه، تور تصمیم گرفت که باید به این دسته هایدرا ملحق بشه، حتی با اینکه میدونست قبلا چه کارهای شیطانی انجام داده اند.این کارهای شیطانی به کار ارتباطشون با نازی ها بود.هرچند این اولین بار نبود که تور با نازی های همکاری میکرده.

۱. به هیتلر ملحق شد

درسته، در طول جنگ جهانی دوم تور با یکی از شیطانی ترین افراد تاریخ یعنی آدولف هیتلر متحد شد.هیتلر اون رو معتقد کرده بود که درحال آزاد کردن و بهبود بخشیدن شرایط مردم روسیه بوده و داشته اونهارو از چنگ حکومتی شیطانی نجات میداده.

بدون سوال، تور به رژیم نازی ملحق شد.هرچند بعدها بر علیه هیتلر شد، اما بازهم غیرقابل باوره که قهرمانی به این بزرگی در کنار مردی شیطانی دوش به دوش بجنگه.

کدوم کار تور شیطانی تر و بدتر بوده؟؟؟؟


بخوانید:

۱۵ تا از قدرتمندترین شخصیت های مارول

ویچر:۵ویلن مارول که گرالت نمیتونه شکستشون بده

برترین سریال های دیسی

هرچیزی که درباره سریال ارباب حلقه ها میدانیم

بودجه عظیم نتفلیکس برای سال ۲۰۲۰


instagram
telegram

دیدگاه خود را بنویسید

guest
2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
امیرعلی

کاری که جین فاستر با ثور کرد به مراتب بدتر بود اون هویتی که ثور باهاش بدنیا اومده رو ازش دزدید و بارها اونو تحقیر کرد.درباره لوکی هم واقعا حقش بود ثور برخلاف اسپایدرمن و بتمن ترسی از کشتن دشمنانش نداره.

Mr.Marvelous

ثور جزو جذاب ترین شخصیت های کمیک بوکیه
مخصوصا این اواخر که دانی کیتس نویسنده کمیکاش شده واقعا داستان جذابی خلق کرده.
ولی خب هر کسی توی زندگی کارهای اشتباه انجام میده حتی ثور.