comics-justice-league-dc-comics-red-arrow

10 نشانه‌گیر برتر جهان دی سی

تا به حال قهرمان های مختلف در رتبه بندی های مختلف قرار گرفتن و با هم مقایسه شدن اما اینبار قراره یه رتبه بندی نسبتا متفاوت داشته باشیم اون هم لیست کردن بهترین شخصیت های دیسی در زمینه نشونه گیریه. میدونیم که دیسی کماندار های خوبی داری که نشونه گیریشون حرف نداره همچنین تیر انداز هایی هم هستن که در کار کردن با تفنگ خیلی حرفه ای هستن، در این لیست بهترین های این افراد رو کنار هم قرار دادیم تا ببینیم کی میتونه از همه بهتر نشونه گیری کنه. با کامیکان همراه باشید.

10. ردهود

RedHood

به احتمال زیاد کسانی که از طرفدار دی سی هستند شخصیت رد هود رو می شناسند. و خیلی ها رد هود را یک شخصیت جذاب و خفن می شناسند. رد هود با نام اصلی جیسون تاد کار خود را به عنوان دومین رابین شروع کرد. برای اولین بار بتمن او را در یک کوچه دید که در حال دزدیدن چرخ های بت موبیل بود. بتمن تصمیم گرفت که او را در مدرسه  ما گان که برای جوانان مشکل دار و مشکل ساز بود ثبت نام کند. اما بعد از چند مدت جیسون فهمید که این مدرسه در واقع یک پوشش برای فعالیت های جنایی است. از آنجا فرار کرد. بعد از این ماجرا بتمن تصمیم گرفت که اورا زیر بال و پر خود بگیرد و اورا به طوری آموزش داد که جای دیک گریسون را بگیرد و تبدیل به رابین جدید شود. جیسون تاد یک شخصیت سر سخت و البته پر از عقده است . بتمن می‌دانست که اگر او را زیر بال و پر خود نگرفته بود. به یک تبهکار تبدیل می شد. جیسون تاد  ۸ سال بعد از حضورش در کمیک ها توسط جوکر کشته شد. اما بعداً توسط چاه لازاروس دوباره زنده شد و به زندگی برگشت و بعد ها به شخصیت رد هود تبدیل شد. رد هود دارای دو اسلحه است که با آن توانایی کشتن هر کسی را دارد نشانه گیری جیسون تاد بسیار عالی است. به طوری که تیر هایش خیلی کم خطا می روند. او می تواند از فواصل دور هم به خوبی شلیک کند و به هدفش برخورد کند. جیسون از لحاظ فیزیکی هم از انسان های معمولی هم قدرتمندتر است و دارای سرعت و رفلکس های سریعی است که به او در نشانه گیری هایش کمک میکند  

9. Arrowette

آروت تقریباً یک شخصیت ناشناخته است. اسم اصلی آروت سیسی جونز است او دختر بانی کینگ و آروت دوم است. پدر و مادر سیسی او را به طوری آموزش دادند که در تیر اندازی به یک فرد بسیار ماهر و سرسخت تبدیل شود. سیسی جونز از اعضای تیم یانگ جاستیس است. او برای مدتی تصمیم گرفت که تیم یانگ جاستیس را ترک کند. اما بعد ها دوباره به تیم برگشت و تصمیم گرفت که به فعالیت ابر قهرمانی خود و کمک به مردم رسیدگی کند. سیسی جونز یک کماندار ماهر است که از آنچه مادرش می خواست فراتر رفت. نشانه گیری های سیسی بسیار دقیق هستند. به طوری که تیر های او به ندرت خطا می روند او می تواند هر هدفی را که بخواهد به طور دقیق بزند.

8. رد ارو

به احتمال زیاد تمام کسانی که گرین ارو علاقه دارند شخصیت رد ارو را به خوبی می شناسند. شخصیتی که در حال حاضر به آرسنال معروف است. نام اصلی رد ارو ( آرسنال ) روی هارپر است.او دارای القاب مختلفی است مانند اسپیدی ، رد ارو و آرسنال است. در حال حاضر او اسم آرسنال را برای خود انتخاب کرده است. او اولین همکار و دستیار جوان گرین ارو است. او تیراندازی را از گرین ارو آموخته است. روی هارپر یکی از بهترین کمانداران دنیای دی سی است. و سال ها می خواسته که به عنوان یکی از بهترین کمانداران دنیا باشه و البته تونسته به این موفقیت دست یابد. روی هارپر از قدیمی‌ترین شخصیت های دی سی به حساب می‌آید. آرسنال یک تیرانداز و ورزشکار حرفه ای در سطح جهانی است. پدر او یک جنگل بان بود که در یک آتش سوزی در منطقه ناواهو جان خود را از دست داد. روی هارپر در طول حضور خود در دنیای کمیک به شخصیت های چشیر و دانا تروی علاقه داشته است. روی یکی از بهترین هدف گیر ها و تیرانداز ها در جهان است. به طوری که او می تواند از فاصله ۲۰۰ متری به هدف خود شلیک کند. روی یک شمشیر باز بسیار ماهر محسوب می‌شود. او می تواند تقریباً از هر نوع سلاحی که به خواهد استفاده کند. روی هارپر یک مبارز حرفه ای است. البته که در مبارزه به حد و اندازه دیک گریسون نمی رسد. او در طول حظورش در تایتان ها یک بار با دیک گریسون درگیر شده است.

7. دیوید کین

دیوید کین همسر لیدی شیوا و پدر کاسندرا کین است. دیوید کین یکی از خطرناکترین قاتلان جهان است که در برنامه ریزی و هدف گیری یک استاد حرفه ای است. او از اعضای لیگ قاتلان به حساب می‌آید. او حتا بتمن و ددشات را آموزش داده است. او برای هر کاری برنامه ریزی می کند و تقریباً هیچ کسی نمی تواند از نقشه ها و اهداف او فرار کنند. دیوید کین یک تیرانداز بسیار ماهر است که با تفنگ هایش می تواند هر کسی را به راحتی بکشد. او در کنار مهارت تیراندازی بالا در هنر های رزمی یک استاد بسیار ماهر است. او یکی از بهترین مبارزان در جهان دی سی است.  

6. هانترس

هانترس ( شکارچی ) با نام اصلی هلنا برتینلی در یکی از ثروتمندترین و بدنام ترین خانوادههای جنایت کار در گاتهام به دنیا آمد. بعد ها در کودکی خانواده اش در جلوی چشمانش کشته شدند. و این صحنه کشتار منجر شد که هلنا به فکر انتقام خانواده اش شود. هلنا برای تبدیل شدن به یک قاتل در سیسیل آموزش دید. بعد ها به گاتهام بازگشت که انتقام خانواده اش را بگیرد و تونست این کا را انجام دهد. او بعد ها اسم هانترس ( شکارچی ) را برای خود انتخاب کرد. هانترس از یک نوع تیر و کمان مخصوص استفاده می کند. بر خلاف اعتقادات بتمن که کسی را نمی کشد. هلنا این قانون را زیر پا گذاشته است. او هرکسی را بخواهد می کشد. و این کار بتمن را عصبانی و ناراحت می کند. گاهی اوقات بتمن از هانترس در خواست کمک می کند. هانترس از اعضای تیم پرندگان شکاری است. هلنا با تیر و کمان مخصوص خودش به طور شگفت انگیزی می تواند دشمنانش را به قتل برساند و به ندرت پیش می آید که تیر هایش خطا برود. 

5. مرلین

مرلین یک قاتل قراردادی است. مرلین یکی از خطرناکترین قاتلان در جهان دی سی است. او یکی از خطرناکترین دشمنان گرین ارو به حساب می‌آید. در یک مبارزه مرلین با گرین ارو مرلین تونست که به گرین ارو غلبه کند. و وقتی گرین ارو شکست خود را دید تصمیم گرفت که مهارت خود را بالا تر ببرد. مرلین استاد کاسندرا کین است. کاسندرا کین دختر دیوید کین است. بعد از یتیم شدن کاسندرا کین مرلین تصمیم گرفت که او را آموزش دهد. مرلین در تیراندازی یک فرد فوق العاده ماهر است. می توان گفت که مهارت او به اندازه ی گرین ارو هم است. او می تواند از فواصل خیلی دور حریفش را به راحتی بکشد. او می تواند از فاصله نزدیک چند فرد را باهم به راحتی بکشد. و این ثابت می کند که او یکی از بهترین تیراندازان و نشانه گیران در جهان دی سی است.

4. بتمن

Batman

بتمن یکی از بهترین و محبوبترین ابر قهرمانان تمام زمان ها است. و کمتر کسی است. که اورا نشناسند. حتا افرادی که به کمیک علاقه ندارند شخصیت بتمن را می شناسند. شاید فکر نمی کردید که بتمن در این لیست باشد. ولی بتمن یکی از بهترین نشانه گیران و تیراندازان در جهان دی سی است. میشه گفت تقریباً بتمن در هر چیزی تخصص و مهارت دارد. در بالا گفته شد که بتمن برای مدتی زیر نظر دیوید کین آموزش دیده بود. و توانسته که در تیراندازی مهارت بسیار بالایی کسب کند. حتا بیشتر از دیوید کین ، بتمن بر خلاف برخی از ابر قهرمانان از اسلحه و کمان استفاده نمی کند. او از شوریکن مخصوص خود که با رنگ نام دارد استفاده می کند. بتمن با استفاده از این بت رنگ ها به طور عالی و ماهرانه ای به هدف خود ضربه می زند و می تواند بت رنگ ها را از هر جهت به هدف بزند. البته بتمن یک قانون برای خود دارد که نباید هیچ کسی را بکشد. حتا قاتل بسیار خطرناکی مثل جوکر را نمی کشت ، هر چند که بتمن اگر به خواهد می تواند هر کسی را بکشد. بتمن اگر به خواهد می تواند به بهترین نشانه گیر و تیرانداز جهان تبدیل شود. اما چون که حواس خود را بر روی دیگر توانایی ها و محافظت از شهر گاتهام گذاشته است. نمی تواند. و این منصفانه است که بتمن را در رتبه چهارم قرار دهیم.  

3. ددشات

deadshot

ددشات یکی از خطرناکترین قاتلان در جهان دی سی به حساب می‌آید. نام اصلی ددشات فلوید لاوتون است. فلوید لاوتون از اعضای تیم جوخه انتحاری و یکی از دشمنان بتمن به حساب می‌آید. ددشات به خاطر تیراندازی ، هدف گیری و به پایان رساندن ماموریت هایش به طور عالی معروف است. ددشات از بهترین و معروفترین تیراندازان و نشانه گیران در جهان دی سی است. تیر های ددشات هیچوقت خطا نمی روند. او از هر جهتی که به خواهد می تواند به هدف خود شلیک کند. درست است که ددشات هیچ گونه قدرت ابر انسانی ندارد اما توانایی ها و استعداد هایش بی رقیب هستند. ددشات چندین بار رهبری گروه جوخه انتحاری را بر عهده داشته است. علاوه بر آن ددشات برای مدتی در گروه دیگری به نام سیکرت سیکس هم حضور داشته است. بزرگترین نقطه ضعف ددشات دخترش است. و حاضر است که برای محافظت از دخترش هر کاری را انجام دهد. ددشات از تفنگ ها و سلاح های پیشرفته ای استفاده میکند. ددشات بزرگترین اسنایپر در جهان است. او می تواند در شرایط غیر ممکن به خوبی شلیک کند. و از هر نوع سلاحی استفاده کند. وضعیت فیزیکی ددشات در عالی ترین سطح ممکن قرار دارد. ددشات یک متخصص فنون جنگی ، سرباز آموزش دیده، مهندس مکانیک ، متخصص تخریب و یک رهبر عالی است.

2. دث استروک

Deathstroke-SM

به احتمال زیاد همه کمیک فن ها شخصیت دث استروک رو می شناسند. و او را مانند رد هود و ددپول مارول یک شخصیت جذاب و خفن می دانند. و او بهترین و خطرناک ترین مزدور و قاتل در جهان دی سی است. نام اصلی دث استروک اسلید ویلسون است. او در ابتدا فقط یک سرباز ساده بود. اما بعدها به دلیل تزریق یک سرم ابر سرباز او از لحاظ قدرت فیزیکی ، سرعت و رفلکس ها از انسان های معمولی قوی تر شد. قدرت فیزیکی اسلید ویلسون برابر با ده مرد قوی است. او با تزریق این سرم قدرت زود درمانی و هوش زیاد را هم بدست آورد. دث استروک از دشمنان بتمن ، گرین ارو ، دیک گریسون ، لیگ عدالت و تین تایتانز به حساب می‌آید. او در طول زندگی خود یک خدا را هم به قتل رسانده است. دث استروک می تواند از لحاظ روانی دشمنانش را به بازی بگیرد و روح و روان آن ها را به هم بریزد. او می تواند از نود درصد ظرفیت مغزش استفاده کند. او توانسته است اعضای تیم تین تایتانز رو به قتل برساند. درست است که او دارای فاکتور بهبودی سریع است ولی این توانایی نتوانسته است یک چشم آسیب دیده او را خوب کند. دث استروک هویت بتمن را می داند و او برای مدتی در گروه جوخه انتحاری هم بوده است. دث استروک در زمینه فنون جنگی یک نابغه محسوب می‌شود. و در این زمینه اطلاعات بسیار زیادی دارد. او در هنر های رزمی یک استاد بسیار ماهر است. به طوری که بتمن در مبارزه با او به سختی می تواند او را شکست دهد. دث استروک از بهترین مبارزان در جهان دی سی. دث استروک در زمینه نشانه گیری و تیراندازی یک فرد بی رقیب محسوب می‌شود. به طوری که تیر های او به هیچ وجه خطا نمی روند و به درستی به هدف بر خورد می کنند. او دارای اسلحه های پیشرفته ای است. او می تواند از فواصل خیلی دور به درستی به هدف شلیک کند. حتا بدون اینکه خطا برود.  

1.گرین ارو

green arrow

گرین ارو با نام اصلی الیور کویین بهترین و بزرگترین نشانه گیر و تیرانداز در جهان دی سی است. الیور کویین یک پسر بسیار لوس و پولدار بود که همیشه به دنبال هیجانات زیاد بود. الیور در یک جزیره متروکه و دور گیر افتاده بود و توانست به روش های مختلف آموزش ببیند. و به یک استاد ماهر در زمینه نشانه گیری و تیراندازی تبدیل شود. او بعد ها توانست از جزیره به بیرون بی آید. و وقتی به شهر خود بازگشت ، تصمیم گرفت که با توانایی هایی که دارد و با پول بسیار زیادش به مردم و شهر خودش یعنی استار لینگ سیتی کمک کند. و تبدیل به پارتیزانی به نام گرین ارو شد. الیور کویین یک تاجر بسیار ثروتمند است. و او صاحب صنایع کویین است. او از سلبریتی های معروف ، محبوب و شناخته شده شهر استار لینگ سیتی است. گرین ارو در ابتدا به این منظور خلق شد که جایگزینی برای بتمن باشد. او دارای یک پسر به نام کانر هاوک از بلک کنیری است. و پس از مرگ الیور کویین پسرش به عنوان گرین ارو فعالیت کرد. او در برهه‌ای از زمان دوست نداشت که عضو لیگ عدالت باشد و حتا تصور می کرد که چنین تیمی هم نباید وجود داشته باشد. رابرت کویین پدر اولیور کویین دلیل اصلی او برای تبدیل شدن به گرین ارو بود. گرین ارو بهترین مرد خانواده دار در سراسر جهان است. که اهمیت و وقت زیادی برای خانواده اش قائل می شود. اگر موققیتش پیش بی آید و گرین ارو عصبانی شود دست به کشتن هم می زند. الیور کویین اراده قوی و آهنینی دارد. گرین ارو می تواند در عرض دو و نیم ثانیه تیر جدید در کمان خود می گذارد و با هدف گیری استثنایی خود تیر را پرتاب می کند. هیچ کدام از تیر های گرین ارو خطا نمی روند. او به طور عالی و بی نقصی تیراندازی می کند. به طوری که او توانسته است به هدف گیری استثنایی به یک قطره آب شلیک کند. او می تواند در عرض یک دقیقه ۲۹ تیر پرتاب کند. 

با این رده بندی و لیست موافقین یا نه؟ اگه نه دلیلتون رو بگین


نویسنده: محمد جواد دانشیار


بخوانید:
 ۵ چیزی که درباره مارشن من هانتر نمیدانستید!!!
 ۱۰ لوگو برتر بتمن 
10 تغییر MCU که ممکنه تو دنیا کمیک هم خوب باشه
قدرت های ناشناخته ملکه آتلانتیس، «مرا»
5 قهرمان دی‌سی که شانگ چی نمیتونه شکست بده


instagram

COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
39 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
علی

جای استیو ترور و سگ وحشی خالی بود🙁
ولی در کل خوب بود👍🏻😄

RED NIGHTWING

خدا وکیلی تیر اندازی استیو ترور به پای اعضای این ایست نمی رسه

Sadra

گرین ارو بدون شک بهترین تیرانداز توی یکی از کمیک ها خونده بودم .ه سوپرمن دست گرین ارو رو می کنه و بعد گرین ارو با دندون هاش تیر می زنه البته حتما یک سری کمیک چرت و پرت بود ولی به نظرم ددشات باید بالای دث استروک قرار بگیره و این که رتبه آرسنال یکم بره بالاتر به نظرم اسپارتان هم می تونست جز این لیست باشه چون تیرش خطا نمیره البته اسپارتان بعدا تبدیل شد به یکی از گرین لنترن ها والبته شخص دیگری که می تونست توی این روه بندی قرار بگیره و تیا الغول دختر راس… بیشتر

پویا

سلام.به نظر من ارو اول،ددشات دوم و دث استروک سوم میشد بهتر بود چون نشونه گیری ددشات واقعا بهتر از دث استروکه

Harley Quinn

دقیقا

محسن

ببین دث استروک با اینکه به پای ددشات نمیرسه ولی تونسته پای فلش رو وقتی داشت میدوید نشونه بگیره و بزنه

jason

من خیلی هاشون حدس زدم و خوشحالم که حدسم درست از اب در اومد من شماره ده رو یک رو دو رو سه رو و چهارو حدس زدم

swamp thing

من لیست را قبول دارم گرین ارو حتی با یک دست هم می تواند یک قهرمان باشد و به هدف بزند . دث استروک فوق العاده سرسخت است و به این راحتی ها شکست نمی خورد . ددشات هم به قول خودش تیرش هیچ وقت خطا نمی رود ولی خوب تا حالا نتونسته بتمن را بکشه . بتمن هم به اندازه یک تیر اندازی عالی بلده از تفنگ استفاده کند ولی به خاطر خط قرمز این کار انجام نمی ده و ما از طریق هدف‌گیری اش با بتوینگ هایش و قلابش می توانیم بفهمیم که تیر انداز خوبی است

RED NIGHTWING

به نظرم دف استورک (اسلید ویلسون) هم باید در این لیست قرار بگیرد غیر از این مورد، لیست درست است.

Sadra

داداش دث استروک همون اسلید ویلسون هستش که توی لیست هم جایگه دوم رو داره

مهری

یعنی فلش یا سوپرگرل نیستن تو این لیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا withe ganry

swamp thing

فلش یا سوپرگرل که توی نشانه گیری مهارت ندارند

Nazanin

حالت خوبه؟😐😂😂این دوتا اصلا آدم نمیکشن ک هدف گیریشون بخواد خوب باشه یا نه😐😂وقتی سریالا رو نصفه نیمه دیدی ، یا کمیک نخوندی میای حرف میزنی…. ://

Sadra

داداش اون ها اصلا قدرت ماورای طبیعه دارند برای چی باید از تفنگ یا تیر کمان استفاده بکنند

Last edited 19 روز گذشته by Sadra
omid

فقط نمی دونم چرا فیلم با خود کمیکش خیلی متفاوت بود چون تو فیلم پسر که هیچ دخترم داشت و اون تو2040گرین ارو میشه

Last edited 26 روز گذشته by omid
omid

گرین آرو بهترینه از همشون

طاها

واقعا

طاها

رد ارو هم خوبه

امیرعلی

باید ددشات دوم میبود