Superman-Electric-Superman-Red-Blue

بدترین کاستوم های سوپرمن

سوپرمن هیچ نیازی به معرفی نداره و همه میدونیم که جزو موفق‌ترین و نمادین ترین شخصیت های دنیای کمیکه. سوپرمن در تاریخ طولانی دنیای DC جایگاه مهمی داشته و خب در این مدت طولانی نویسنده ها وطراح های مختلفی برای این شخصیت کمیک خلق کردن. خیلی از نویسندگان کمیک های سوپرمن داستان های شگفت انگیزی رو نوشتن و خیلی آرتیست ها هم کاستوم های جذابی برای اون طراحی کردن، در این مطلب ما قراره بریم سراغ کاستوم های متفاوت سوپرمن که در دنیای کمیک استفاده شدن اما اصلا خوب نبودن و مورد استقبال  طرفدار ها قرار نگرفتن. 

4. Hunter/Prey Superman

دهه 90 میلادی فرصت خیلی خوبی برای خالقان کمیک بود تا تمام ایده های خودشون رو پیاده کنن. در این دوران نویسنده ها داستان های مختلف جالبی رو نوشتن و طراح ها هم انواع کاستوم ها رو برای شخصیت ها طراحی کردن که نتیجه خیلی از اونها خوب نبود، برای مثال همین کاستوم سوپرمن که هیچ شباهتی به کاستوم اصلی اون نداره و یه جورایی اون رو شبیه گلادیاتور ها کرده. با شناختی که همه ما از سوپرمن داریم میدونیم اون مقاومت خیلی بالایی داره و حتی در مبارزه با ویلن های بسیار قدرتمند هم به زره و آرمور سنگین نیاز نداره برای همین از نظر منطقی هم این کاستوم ایراد داره و خوشبختانه زیاد هم در دنیای کمیک نموند.

3. Eradicator Armor Superman

این کاستوم ظاهر مدرنی داره و خیلی زشت به نظر نمیرسه اما چرا باید سوپرمن همچین لباسی بپوشه که انگار با الهام از کلاه آیرون من ساخته شده. الهام گرفتن و تشبیه لباس ها در دنیای کمیک از موفقیت های شخصیت های دیگه طبیعیه و مشکلی نداره البته تا جایی که به شخصیت آسیبی نرسه. قطعا هیچکدوم از طرفدار های سوپرمن دوست ندارن اون کلاه سرش بزاره و چهرشو نشون نده، همچنین استفاده از رنگ آبی شفاف هم باعث اذیت شدن مخاطب میشد چون ترکیب رنگ در این کاستوم به خوبی انجام نشده بود و جذابیت کافی برای سوپرمن رو به وجود نیاورده بود برای همین Eradicator Armor یکی از بدترین کاستوم های سوپرمنه.

2. Superman Unchained Armor

اصلا قابل تشخیص هست که این شخصیت سوپرمنه؟ این کاستوم اونقد ایراد داره که نیاز به گفتن نداره. در نگاه اول میبینیم که یک زره بسیار بزرگ با کلاهی عظیم سر سوپرمنه که اونو شبیه اوپتیموس پرایم کرده و همونطور که گفتم اصلا اون چرا باید به همچین چیزی نیاز داشته باشه. علاوه بر لباس، در این طراحی متفاوت، سوپرمن از چکش و سپر استفاده میکنه سلاح های کاملا غیر ضرروری برای اون. اگه طراح قصد داشته تنوعی در ظاهر این شخصیت بده و کاری کنه توجه مخاطب جلب بشه میتونست به شکلی منطقی تر و بهتر این کار رو انجام بده و به اصل دیزاین کاستوم شخصیت هم وفادار باشه اما در این مورد اصلا این اتفاق نیوفتاده.

1. Electric Red & Blue Superman

این ایده که سوپرمن به دو بخش متفاوت تقسیم بشه میتونه جالب باشه البته اگه به درستی اجرا بشه که متاسفانه در این کمیک این اتفاق نیوفتاد و خیلی زود این داستان و این دو کاستوم به فراموشی سپرده شدن چون هم داستان هم شخصیت پردازی و هم طراحی مشکلات بسیار زیادی داشتن. استفاده از دو رنگ ساده برای طراحی یک شخصیت به مهمی سوپرمن قطعا کار خوبی نیست و باید بیشتر روی طراحی اون وقت گذاشته میشد. البته شاید اگه داستان بهتری نوشته شده بود و مشکلات منطقی برای شخصیت ها وجود نداشت این کاستوم ها میتونستن بهتر دیده بشن ولی این اتفاق نیوفتاد و سوپرمن آبی و قرمز هم وارد لیست بدترین کاستوم های این شخصیت شدن.

New 52 !??

سری New 52 دیسی حماسی ترین داستان ها و جذاب ترین طراحی هارو داشت و مورد استقبال خیلی ها هم قرار گرفت. در این دوره از کمیک های دیسی شخصیت ها کاستوم های جدیدی داشتن و خیلی از اونها بسیار خوب خلق شدن مثل بتمن، فلش و گرین لنترن اما کاستوم جدید شخصیت هایی مثل واندوومن و سوپرمن با استقبال برخی از طرفدار ها رو به رو نشد. که همین اتفاق باعث شد بعضی ها اون رو جزو بدترین کاستوم های سوپرمن بدونن . 

بنظر شما کاستوم New 52 سوپرمن طراحی خوبی داشت یا نه؟


بخوانید:

برترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ
سه جوکر چه کسایی هستن؟
سوپرمن VS کاپیتان مارول
تاثیرگذار ترین رویداد های DC
محبوب ترین بازیگر های مرد دیسی


instagram
COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
آروین

بیشک هر کی کاستوم های new52 رو نپسنده خیلی کلاسیک گرااِ . بنظر من تمام کاستوم ها بسیار زیبا تر و بهتر شدن و از حالت بچگانه خارج شدن. مثل کاستوم فلش که رنگ تیره به خودش گرفت و خفت تر شد یا کاستوم گیرین ارو که به حالت بسیار بهتری در اومده. سوپرمن کاستومش همیشه یه حالت بچگونه داره که بخواطر رنگهاش هست. اما این لباس دیگه اون حالت بچگونه رو نداره حتی با این که با همون رنگاست.

mmm

NEW52خیلی کاستوم خوبی داشت

ابوالحسن عابدی

!!!!!

چقد کاستوم اولی چرت بود

ولی خدایی کاستوم نیو ۵۲ تا جایی که تو جاستیس لیگ ارجین دیدم، درسته بهترین نبود ولی خب بدترین هم نبود، عادی بود اونقدر نمیشه گفت بد بود

Last edited 26 روز گذشته by ابوالحسن عابدی
سعید

کاستوم new 52 کاستوم بدی نیس ولی بعضی طرفدار ها دوسش نداشتن

Last edited 26 روز گذشته by سعید
starlord

شماره ۲ اصلا سوپرمن نبود
من کاستوم new52 رو دوست داشتم
و میشه کمیک های new 52 رو توی سایت قرار بدید فرقی نداره چه انگلیسی باشه چه فارسی