spiderman top 5 cover

۵ دشمن ناشناخته اسپایدرمن

اسپایدرمن یکی از محبوب ترین و بزرگترین قهرمان ها دنیای مارول، گالری کاملی از دشمن های قوی و خاص داره، تا حدی که اونو با بتمن مقایسه میکنن.در بین دشمن های اسپایدرمن بعضیاشون حتی از دشمن های اونجرز هم بزرگ تر بودن و به نوعی میخواستن دنیا رو به پایان برسونن.

بین همه این دشمن ها تعدادی شون زیر پونز قرار گرفتن و شناخته نشدن، ولی بعضیاشون زیادی شناخته شدن و همه جا(کمیک ها و فیلم ها) اسم اونها میومد و با شنیدن اسم اسپایدرمن اسم اونها به ذهنتون میومد.

در این مقاله ما ۵ تا از دشمن های قدرتمنده کمتر شناخته شده اسپایدرمن رو آوردیم تا با آنها آشنا بشین.

5. HOBGOBLIN

وقتی از مردم بپرسین که محبوب ترین گابلین تو داستان های اسپایدرمن کیه؟؟به احتمال زیاد تنها اسم گرین گابلین رو میشنوین، گابلینی که به واسطه حضورش تو فیلم اسپایدرمن و داستان نسبتا احساسیش(پدر صمیمی ترین دوست پیتر پارکر) مورد توجه قرار گرفت.

اما انتخاب های به مراتب بهتری نسبت به استورمین نورمن هست، هاب گابلین یکی از اونهاس که برای خیلی از مردم(الخصوص افرادی که کمیک نمیخونن)ناشناخته مونده.

بعد از مرگ نورمن، جهان فک میکنه نورمن با همون گرین گابلین مرده و جاش خالیه، در همین حین هاب گابلین پا به عرصه میزاره و به یکی از بهترین دشمن های تمامی داستان های اسپایدرمن تبدیل میشه و خیلی از منتقدها و کمیک خون هارو به خودش جذب میکنه.

4. THE ENFORCERS

کینگ پین پادشاه معروف جرم و جنایت که تو دردویل(هم سریال و هم فیلم) و همینطور انیمیشن اسپایدرمن اینتو اسپایدرورس دیده شد.کینگ پین به اندازه دوتا قهرمان بزرگ و قدرتمنده، و روابط زیادی هم داره و میتونه تیم ها قدرتمند خودش رو درست کنه.به همین دلیل اون خیلی از دشمن های قدرتمند رو زیر سایه خودش درآورده و نزاشته اونا شناخته شن.که تیم قدرتمند و شیطانی اینفورسس یکی از همین هاست.

تیم اینفورسس توسط چندتا از بهترین نویسنده و طراح های مارول طراحی شدن، و تقریبا از اوایل حضور اسپایدرمن اونهاهم حضور داشتن، ولی هیچ وقت مورد توجه خاصی پیدا نکردن و همیشه تو سایه ها موندن.ممکنه بگیم که اونا درحد کینگ پین یا ونوم نیستن ولی حداقل کمی توجه حقشون بوده.

3. TOMBSTONE

تامبستون یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین داستان های تمام دوران اسپایدرمن رو داره، به خصوص رنگ پوستش که شبیه زمانیه که برای مدت زیادی بزارین یک چسب زخم سرجاش بمونه.اون خطرناک و تهدید کنندس و خیلی جدی، اون شبیه نسخه آهنی آرنولد شوارتزنگر هم هست.

تامبستون نتونسته خوش بدرخشه و هیچ وقت به عنوان یک شخصیت قدرتمند و جداگونه حضور نداشته و برای خودش شخصیتی نبوده.اون معمولا برای کله گنده ها و خلاف کارای خفن مثل کینگ پین کار میکرده و بادیگارد بوده یا تو تیم اونها حضور داشته.اون معمولا داشته جابجا میشده و به افراد مختلفی سرویس میداده که همین باعث میشه اون مورد توجه قرار نگیره و تا داره مورد توجه قرار میگیره جابه جا میشه و به کمیک یا تیم دیگه ای منتقل میشده.

2. CHAMELEON

اولین سوپرویلن چندچهره و همینطور خانواده کریون شکارچی.

قدرتش خیلی سادس و پیچیدگی خاصی نداره، اون قابلیت تغییر چهره و صورتشو داره و میتونه صدا و رفتارش هم عوض کنه، پس راه مبارزه اون از فریب دادن و گول زدن دشمناشه.که همین اونو یک شخصیت جذاب میکنه چرا که سنت شکنی کرده و راه مبارزش شبیه رسم معمول کمیک بوک ها نیست و تغییر خاصی داره.

اون چالش های زیادی برای اسپایدرمن داشته و تو زندگیش خیلی اذیتش کرده، اون هردو پارکر رو(هم پیتر پارکر و هم اسپایدرمن)بارها و بارها تا مرز نابودی کشونده و اونها رو به خاک سیاه نشونده.جذاب ترین نکتش هم اینه که همه این کارهارو با تخیل و فکرشون کرده و هیچ نبرد تن به تن یا ماشینی درکار نبوده.

1. THE ROSE

روز هم یکی دیگه از افرادیه که زیر سایه کینگ پین قرار گرفته و فرصتی برای عرضه اندام نداشته.

بین تعداد زیادی کارکتر محشر و قدرتمند که بر سر قدرت و مشهوریت رقابت میکنن، روز قطعا یکی از اون کاراکتر های قدرتمند و جذابه که از این قافله عقب مونده و بین بزرگان جایی پیدا نکرده.اون متفاوت ترین و خاص ترین و جذاب ترین داستان و شخصیت رو بین کاراکتر ها داره و تقریبا هیچکس هویت واقعی اونو نمیشناسه، که این مایه شرمه چون اون یکی از قدرتمندترین و سرگرم کننده ترین دشمن های کل دنیای ماروله.


امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

به نظرتون چرا این کاراکترها مورد توجه قرار نگرفتن؟


بخوانید:

۱۵ تا از قدرتمندترین کاراکترهای مارول

داغ ترین کمیک های دیسی

داغ ترین کمیک های مارول

۱۰ ویلن برتر دیسی

۱۰ اترنال قدرتمند دنیای کمیک


instagram
telegram
COMICON-SHOP