spiderman top 5 cover

۵ دشمن ناشناخته اسپایدرمن

اسپایدرمن یکی از محبوب ترین و بزرگترین قهرمان ها دنیای مارول، گالری کاملی از دشمن های قوی و خاص داره، تا حدی که اونو با بتمن مقایسه میکنن.در بین دشمن های اسپایدرمن بعضیاشون حتی از دشمن های اونجرز هم بزرگ تر بودن و به نوعی میخواستن دنیا رو به پایان برسونن.

بین همه این دشمن ها تعدادی شون زیر پونز قرار گرفتن و شناخته نشدن، ولی بعضیاشون زیادی شناخته شدن و همه جا(کمیک ها و فیلم ها) اسم اونها میومد و با شنیدن اسم اسپایدرمن اسم اونها به ذهنتون میومد.

در این مقاله ما ۵ تا از دشمن های قدرتمنده کمتر شناخته شده اسپایدرمن رو آوردیم تا با آنها آشنا بشین.

5. HOBGOBLIN

وقتی از مردم بپرسین که محبوب ترین گابلین تو داستان های اسپایدرمن کیه؟؟به احتمال زیاد تنها اسم گرین گابلین رو میشنوین، گابلینی که به واسطه حضورش تو فیلم اسپایدرمن و داستان نسبتا احساسیش(پدر صمیمی ترین دوست پیتر پارکر) مورد توجه قرار گرفت.

اما انتخاب های به مراتب بهتری نسبت به استورمین نورمن هست، هاب گابلین یکی از اونهاس که برای خیلی از مردم(الخصوص افرادی که کمیک نمیخونن)ناشناخته مونده.

بعد از مرگ نورمن، جهان فک میکنه نورمن با همون گرین گابلین مرده و جاش خالیه، در همین حین هاب گابلین پا به عرصه میزاره و به یکی از بهترین دشمن های تمامی داستان های اسپایدرمن تبدیل میشه و خیلی از منتقدها و کمیک خون هارو به خودش جذب میکنه.

4. THE ENFORCERS

کینگ پین پادشاه معروف جرم و جنایت که تو دردویل(هم سریال و هم فیلم) و همینطور انیمیشن اسپایدرمن اینتو اسپایدرورس دیده شد.کینگ پین به اندازه دوتا قهرمان بزرگ و قدرتمنده، و روابط زیادی هم داره و میتونه تیم ها قدرتمند خودش رو درست کنه.به همین دلیل اون خیلی از دشمن های قدرتمند رو زیر سایه خودش درآورده و نزاشته اونا شناخته شن.که تیم قدرتمند و شیطانی اینفورسس یکی از همین هاست.

تیم اینفورسس توسط چندتا از بهترین نویسنده و طراح های مارول طراحی شدن، و تقریبا از اوایل حضور اسپایدرمن اونهاهم حضور داشتن، ولی هیچ وقت مورد توجه خاصی پیدا نکردن و همیشه تو سایه ها موندن.ممکنه بگیم که اونا درحد کینگ پین یا ونوم نیستن ولی حداقل کمی توجه حقشون بوده.

3. TOMBSTONE

تامبستون یکی از جذاب ترین و سرگرم کننده ترین داستان های تمام دوران اسپایدرمن رو داره، به خصوص رنگ پوستش که شبیه زمانیه که برای مدت زیادی بزارین یک چسب زخم سرجاش بمونه.اون خطرناک و تهدید کنندس و خیلی جدی، اون شبیه نسخه آهنی آرنولد شوارتزنگر هم هست.

تامبستون نتونسته خوش بدرخشه و هیچ وقت به عنوان یک شخصیت قدرتمند و جداگونه حضور نداشته و برای خودش شخصیتی نبوده.اون معمولا برای کله گنده ها و خلاف کارای خفن مثل کینگ پین کار میکرده و بادیگارد بوده یا تو تیم اونها حضور داشته.اون معمولا داشته جابجا میشده و به افراد مختلفی سرویس میداده که همین باعث میشه اون مورد توجه قرار نگیره و تا داره مورد توجه قرار میگیره جابه جا میشه و به کمیک یا تیم دیگه ای منتقل میشده.

2. CHAMELEON

اولین سوپرویلن چندچهره و همینطور خانواده کریون شکارچی.

قدرتش خیلی سادس و پیچیدگی خاصی نداره، اون قابلیت تغییر چهره و صورتشو داره و میتونه صدا و رفتارش هم عوض کنه، پس راه مبارزه اون از فریب دادن و گول زدن دشمناشه.که همین اونو یک شخصیت جذاب میکنه چرا که سنت شکنی کرده و راه مبارزش شبیه رسم معمول کمیک بوک ها نیست و تغییر خاصی داره.

اون چالش های زیادی برای اسپایدرمن داشته و تو زندگیش خیلی اذیتش کرده، اون هردو پارکر رو(هم پیتر پارکر و هم اسپایدرمن)بارها و بارها تا مرز نابودی کشونده و اونها رو به خاک سیاه نشونده.جذاب ترین نکتش هم اینه که همه این کارهارو با تخیل و فکرشون کرده و هیچ نبرد تن به تن یا ماشینی درکار نبوده.

1. THE ROSE

روز هم یکی دیگه از افرادیه که زیر سایه کینگ پین قرار گرفته و فرصتی برای عرضه اندام نداشته.

بین تعداد زیادی کارکتر محشر و قدرتمند که بر سر قدرت و مشهوریت رقابت میکنن، روز قطعا یکی از اون کاراکتر های قدرتمند و جذابه که از این قافله عقب مونده و بین بزرگان جایی پیدا نکرده.اون متفاوت ترین و خاص ترین و جذاب ترین داستان و شخصیت رو بین کاراکتر ها داره و تقریبا هیچکس هویت واقعی اونو نمیشناسه، که این مایه شرمه چون اون یکی از قدرتمندترین و سرگرم کننده ترین دشمن های کل دنیای ماروله.

منبع: CBR


امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

به نظرتون چرا این کاراکترها مورد توجه قرار نگرفتن؟


بخوانید:

۱۵ تا از قدرتمندترین کاراکترهای مارول

داغ ترین کمیک های دیسی

داغ ترین کمیک های مارول

۱۰ ویلن برتر دیسی

۱۰ اترنال قدرتمند دنیای کمیک


guest
16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
ناشناس

واقعا جذاب بود ولی من همشون رو میشناختم بجز اون تیم اینفورسس
و یک سوال : روز همون افتاب پرسته چون خیلی شبیه افتاب پرسته
ممنون میشم جواب بدهید

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق) (روسیه VSاوکراین)

بله آفتاب پرسته ترجمه ها متفاوته

Last edited 6 ماه گذشته by جیسون پیتر تاد(نریمان سابق) (روسیه VSاوکراین)
نریمان

چه ناشناخته ای بود که همش رو میشناختم؟

Mr.R

هاب گابلین و آفتاب پرست و توم استن اضاف است

ریدلر

هاب گبلین ناشناختست؟😑😑

PERSIA BOY

بارون زیمو؟یا فلگ اسمشرز ؟

نویسنده MB

این اسپایدر من بیچاره چقدر دشمن داره

Mr.R

تازه نه پول داره نه دوستداشته شدن توست مردم

NAVIXY

احیانا هاب گابلین و آفتاب پرست همچین ناشناخته نیستن

ثور لاور

من همه رو میشناختم اسپایدرمن یه عالمه دشمن شناخته نشدن داره مثل بیگ ویل که میتونستن تو لیست باشن فقط اونجایی که تو مقدمه گفتین که با بتمن مقایسه میشه، خواستم بگم که اسپایدرمن از نظر ویلین از بتمن سرتره.

mi_dc_comicbooks_channel

چی میگی؟ بتمن از لحاظ زور و بازو و ویلین و … از اسپایدر من برتره

جیسون پیتر تاد(نریمان سابق)(روسیه‌vsاوکراین)

جز تار زدنش مرد عنکبوتی هیچیش از بتمن سر تر نیست برو تو اسپایدی اینا رو بگو انقدر دیس نخوری😐

زند

خب لا اقل هویت رز را فاش می کردید.
از آنجا که این کار را نکردید من اینجا می گویم.
پسر کینگ پین

Spidey

واقعا یه سوال خیلی بزرگ برام پیش اومد😱😱 کجای آفتاب پرست و هاب گابلین نا شناخته هستند مثلا آفتاب پرست اولین آنتاگونیستی هست که اسپایدی باهاش روبه روشد تازه توم استون هم زیاد ناشناخته نیس

امیر ابراهیمی

برای شما که عاشق اسپایدرمنی شناخته شدن اما شاید بعضی ها اونارو نشناسن مثل کسایی که زیاد با دنیای کمیک اشنا نیستن و تازه کمیک خوندنو شروع کردن

Mr.R

اول تو سایت کمیک اسپایدی بزار بد بگو