top 5 spider villain

۵ دشمن بیش از حد پرداخته شده اسپایدرمن

اونهایی که لایق این توجه نیستند

مارول، یکی از بزرگترین و محبوب ترین کمپانی های کمیک شخصیت های مثبت و منفی زیادی رو خلق کرده، که تعدادیشون محبوب و تعدادیشون هم منفور شدن، بعضیاشون قدرتمند و بعضیاشون ضعیف بودن.اما تعدادی هم بودن که علارغم داستان جذاب و قدرت های خوب مورد توجه قرار نگرفتن و برعکس تعدادی بیش از حد موردتوجه قرارگرفتن و همه جا اسمی از اونها بوده.

در مقاله ای تحت عنوان ۵ دشمن کمتر شناخته شده اسپایدرمن ما به شما ۵ تا از اونهایی که بهشون بی مهری شده بود رو معرفی کردیم.در این مقاله میخوایم ۵ تا از اونهایی که بیش از حد بهشون توجه شده رو معرفی کنیم.

5. CARNAGE

همزیستی با شهوتی غیرقابل انکار برای خون؛فرزند خشمگین هیچ کس مگر ونوم؛رابطه ای عالی بین یک قاتل سریالی و انسان خواری بین کهکشانی.کارنیج و کسیدی از (من) تبدیل به (ما) شدن.همه اینها خیلی جذاب و سرگرم کنندس ولی دوزش پایینه.کارنیج هیچ وقت دلیل اصلی تبدیل شدن به این کارنیج محبوب و معروف نبوده.

شاید خوندن داستان کوتاه این شخصیت سرگرم کننده باشه، اما داستان قدرتمندی پشت اون قرار نداره و فقط یک شخصیت آدم خوار از فضاس و همین باعث میشه که داستان های اون تکراری بشه.هرچند برای مدتی با سری Absolute carnage مدتی دوباره سرگرم کننده شد، ولی دوباره به همون شخصیت تکراری تبدیل شد.

4. KRAVEN

مثل کارنیج، کریون هم چندتایی داستان خوب و سرگرم کننده داره.همونطور که کارنیج داستان کارنیج مطلق(absolute carnage) رو داره که طرفداراش رو به وجد بیاره، کریون هم، آخرین شکار کریون رو داره، که خوندنش فوق العادس.اما بعد از اون داستان دیگه چیز خاصی نداره و تبدیل به یک شخصیت یک بعدی ساده میشه.

خانواده کریون خیلی از خودش سرگرم کننده تره، مخصوصا چملیون(در این مقاله بخوانید).اما پشت این کاراکتر قدرتمند و شکارچی ماهر داستان خاصی نیست و اون یکی از ضعیف ترین دشمن های اسپایدرمنه.

3. MYSTERIO

جیک جیلنهال، میستریو رو با خودش به اوج برد، تو یکی از بهترین فیلم های سال و یکی از بهترین جلوه های ویژه در فیلم ها و بازی معرکه جیک و کارگردانی خوب، میستریو به اوج رفت و خیلی خیلی محبوب شد.میستریو یکی از بدون توجیح ترین حضورها تو کمیک هارو داره.بک که بدون قدرت ماورایی خاصی میتونه خیلی هارو شکست بده و داستان خاصی هم پشتش نیست.

دلیل اینکه خیلی تو فیلم بهتر از کمیک هاشه اینه که، تو فیلم قدرت هاش و کارهاش قابل باوره و توضیحی براشون هست، اما تو کمیک ها هیچ توضیحی برای کارهایی که میکنه نیست و فقط با حقه ها و جادوهای ناگهانی خیلی هارو شکست میده.میستریو هیچ وقت به روز نشد و همونطور که بود مونده،توی سری کمیک هاهم هیچ وقت چالش خاصی برای پیتر پارکر نبوده.

2. ELECTRO

الکترو یکی از خاص ترین و باحال ترین دشمن های تمام داستان های اسپایدرمنه، اما هیچ وقت کار بزرگ خاصی در سزح جهانی نکرده و مثل دکتر اختاپوس یا نورمن ازبورن نتونسته اسپایدرمن رو تو مضیقه بزاره.اون یک جور حضور ناراحت کننده داره، چون یک فرد شکست خوردس و داستان خاصی هم پشتش نیست، صادقانه بخوایم بگیم اگر تو فیلم اسپایدرمن حضور نداشت هیچ وقت جدی گرفته نمیشد. 

1. EDDIE BROCK

ادی براک یا همون ونوم، شروع خفن و سرگرم کننده ای داشت، اما به مرور زمان شکسته شد و افت کرد.و دلیل جابجا شدن و همزیستی ونوم با مک کرگن و فلش تامپسون هم همین بود، چون ادی دیگه جایی برای پیشرفت نداشت و زمان های طلاییش خیلی کم بود، جای تعجب داره که چطوری انقد محبوب شده.

ادی خودش به تنهایی هیچ وقت چیز خاصی نبود و داستان خوبی نداشت و هم زیستی ونوم با اون بزرگترین و بهترین اتفاقی بود که میتونست برای اون بیوفته.داستان ادی براک برای زمان های اولیه ونوم در اوایل دهه ۹۰ مناسب بود و به مراتب افت کرد تا زمانی که حذفش کردن و همزیستی ونوم رو عوض کردن.


امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

به نظرتون چرا این شخصیت های نسبت به بقیه شخصیت ها بیشتر محبوب شدن؟


بخوانید:

۱۰ تیم فراموش شده دنیای دیسی

Batman vs Superman

اولین حضور مگنیتو در دنیای کمیک

۵ نسخه قدرتمند از Thor


instagram
telegram
COMICON-SHOP3
دیدگاه خودتون رو بنویسید

avatar
1 همه کامنت ها
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین بازخورد
داغ ترین کامنت ها
2 نویسنده کامنت
sina parsaیاسین Recent comment authors
جدیدترین قدیمیترین بیشترین رای
یاسین
مهمان
یاسین

کاملا باهاتون مخالفم.متاسفانه شخصیت کارنیج تک بعدیه.همین باعث شده داستان های ضعیفی داشته باشه.اما دانی کیتس با کارنیج مطلق نشون داد این شخصیت میتونه بسیار جذاب باشه و داستان های خوبی داشته باشه.میستریو هنوز پتانسیل های زیادی داره.اگر داستان شکار شده کریون رو خونده باشید,میفهمید این شخصیت هنوز جا داره. ونوم هم با رانی که دانی کیتس داره براش مینویسه,ثابت کرده داستان های خوبی میتونه داشته باشه.اما در مورد الکترو کاملا درست گفتید.البته نویسنده ها هم اینو فهمیدن و الان 5 ساله که اون مرده و در هیچ داستانی به کار نرفته.