new mutants

۱۰ چیزی که درباره New Mutants نمیدانید!!!

چالرز زاویر مدرسه خودش رو باز کرد تا جهش یافته های جوان و بی تجربه رو آموزش بده تا بتونن قدرت هاشون رو کنترل کنن و از اونها درست استفاده کنن.اما بعد از اولین کلاس ایکس منش، اعضای جدید جوان هایی به شدت با استعداد و ارزشمند بودند.استورم، ولورین، کلوسوس، بانشی و سان فایر همگی جوان بودن وقتی به ایکس من ملحق شدن و به اولین ماموریتشون رفتن.

اما نیوموتانتس(جهش یافته های جدید) این هارو کاملا عوض کردند.اونها دسته ای نوجوون بودند که رهبری چارلز زاویر رو نیاز داشتند تا بتونن از قدرت هاشون استفاده کنن و حداکثر قدرت هاشون رو بفهمن.اونها در طول سال های مختلف ماموریت های مختلفی هم انجام داده اند اما کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.حالا در سال ۲۰۲۰ که فیلم اختصاصی این شخصیت ها و سریال جدیدشون ساخته شده و یا در حال ساخت است، بد نیست بیشتر با این شخصیت ها آشنا بشیم.

۱۰. اسم اونها اسم اصلی موردنظر استن لی برای ایکس من بوده

استن لی یکی از پدران مارول مدرن است.کسی که با جک کربی بزرگ کار میکرد، جک کربی هم درست مثل استن لی تعداد زیادی کانسپت و ایده توی ذهنش داشت.لی توی ساخت چندتا از بزرگترین و بهترین قهرمان های تاریخ دست داشته و تعداد زیادی از اونا ساخته، یکی از طراحی های استن لی ایکس من بودن، البته لی نمیخواسته اسم اونارو ایکس من بزاره.

اون میخواست اسم این گروه رو نیوموتانتس بزار، که ادیتور ها و مشاورهاش گفتن که خواننده ها نمیدونن نیوموتانتس تاحالا کجا بودن و کی هستن و گزاشتن همچین اسمی باعث شکست فروش میشه.لی هم تصمیم گرفت که اونارو ایکس من خطاب کنه.بعدا کریس کلیرمونت و باب مکلود گروهی از جهش یافته های جدید درست کردن و برای احترام به استن الی اسم این گروه رو نیوموتانتس گزاشتن.

۹. زاویر تیم رو تاسیس کرد چون فکر میکرد ایکس من مردن

بعد از حمله ای از براد، زاویر فکر میکرد که همه اعضای ایکس من کشته شدند.پس اون مدرسه رو بست و آموزش هارو متوفق کرد و با خودش عهد بست که دیگه جون جهش یافته های جوان رو توی خطر نزاره.هرچند بعد از درخواست های زیاد دوستش مویرا مک تاگرت قانع شد که دوباره مدرسه رو باز کنه.

مویرا، زاویر رو قانع کرد که اگه اون مدرسه رو ببنده، جهش یافته های مجبورن برای یادگیری کنترل و استفاده از قدرت هاشون کارهایی مثل مگنتو و هل فایر کلاب بکنن.این صحبت ها کافی بود تا زاویر مدرسه رو باز کنه و گروه جدید تشکیل بده که نیوموتانتس به وجود اومدن.

۸. در اصل زاویر نمیخواست که اونا بجنگن

وقتی که زاویر داشت نیوموتانتس رو شکل میداد، تعداد زیادی از اعضای ایکس من رو از دست داده بود.اون حتی تاندربرد هم توی نبردی با کونت نفاریا از دست داده بود و البته فونیکس هم خودکشی کرده بود.

همه این مرگ ها روی اعتماد به نفس و قدرت اراده زاویر تاثیر منفی گزاشته بودند، و اون با خودش عهد بست زمانی که درحال تعلیم نیوموتانتس برای استفاده از قدرت هاشون هست از اونها به عنوان یک گروه جنگجو مثل ایکس من استفاده نکنه.اما خطرها و تهدیدهای دنیا باعث شد که زاویر این تصمیمش رو نادیده بگیره، اما چیزی که اون میخواست با چیزی که شد کاملا متفاوته.

۷. مگنیتو تبدیل به یکی از مربی های اونا شد

در طول Uncanny X-Men #200، زاویر توسط دوقلوهای فنریس به شدت آسیب دید و مجروح شد.مگنیتو زاویر رو نجات داد و زاویر هم مگنیتو رو تبدیل به رئیس آموزشگاه خودش کرد.مگنیتو همیشه یکی از دشمن های بزرگ ایکس من بوده، اما همیشه به جهش یافته علاقه داشته و زاویر هم به اون عنوان یک دوست قدیمی خوش قلب اعتماد داره.

مگنیتو به شدت از نیوموتانتس محافظت میکرد، و همین باعث شد تا اونا برعلیه زیادی محاظت کارانه مگنیتو نارضایتی کنن و این باعث شروع درگیری و تنش های بین اونا بود.

۶. مون استار تبدیل به یک والکری شد

لوکی ، برای تنبیه ایکس من به دلیل مخالفت با خودش، انچنترس(ساحره) رو اجیر کرد تا به ایکس من حمله کنه.اون استورم و بجای ایکس من نیوموتانتس رو گرفت و به آزگارد برد.زمانی که اونجا بودن، دنی مون استار، یک جهش یافته بومی آمریکا که میتونست هولوگرام های مشابه زنده رو درست کنه، ذهنش رو گسترش داد و با استفاده از یک اسب بالدار تبدیل به یک والکری شد.

این باعث شد که قدرت های اون خیلی افزایش پیدا کنه، برای مثال اون حس مرگ پیدا کرد که میتونست با استفاده از اون مرگ کسیو که قراره بمیره رو پیش بینی کنه.

۵. کیبل تونست همه تیم رو شکست بده

کیبل اولین حضورش رو در New Mutants #87 داشت.در اونجا برای خواننده ها و بیننده ها ناآشنا بود، کیبل همون ناتان سامره، پسر سایکلاپس و مدلاین پریور، بازگشته از آینده.

کیبل گروه رو بیشتر توی فضای نظامی قرار میداد، چیزی که هم با ظاهرش و هم ماموریت اصلی زندگیش که جلوگیری از آپوکالپیس هست همخونی داره.

۴. اسم گروه از بازنشستگی در اومده

چهارسال بعد از اینکه گروه از ایکس من جدا شد، اسمش کنارگذاشته شد.هرچند که جمعیت زیادی از نیوموتانتس هنوز بودند و آموزشگاه چارلز تبدیل به یک مدرسه تمام وقت شده بود.ایکس من علاوه بر درس هاشون به این نوجوان ها یاد میداند که چطوری از قدرت هاشون استفاده کنن.

اسم نیوموتانتس به گروه جدید تمرینی نیوموتانتس داده شد، گروهی که آموزش داده شده بود تا ایکس من رو شکست بده.هرچند بعد از وقایع روز ام، این گروه  توسط ایکس من جذب شد.

۳. گروه اصلی دوباره بهم پیوستن

کانونبال با اجازه سایکلاپس دوباره تیم رو متحد کرد و تشکیل داد، اونهم با اعضای اصلی و اولیه تیم یعنی سانسپات، کارما ، مون استار و ولفسبین.اونا با لجیونه زاویر جنگیدن، درست مثل گذشته و با دوست از مرگ برگشتشون ماجیک متحد شدن.

تیم داستان ها و تجربه ها زیادی رو کسب کردند برای مثال کمیک به ایکس من برای جلوگیری از نورمن آزبورن که تلاش میکرد ایکس من رو نابود کنه.مون استار قدرت های والکریش رو دوباره بدست آورد و تیم هم درکنار سایکلاپس اتحاد قدرتمندی تشکیل داد.

۲. تیم منحل شد

در طول داستان اونجرز بر علیه ایکس من، نیروی فونیکس به زمین برگشت و به ۵ تا از اعضای ایکس من که ماجیک هم جزوشون بود ارتباط برقرار کرد.این ایونت وحشتناک برای همه مصیبت بار بود، اما نیروی فونیکس باعث شد تا نوع جهش یافته های به سراسر دنیا حکومت کنن.

بعد از وقایع این اتفاق تیم از هم پاشید، کانونبال و سان اسپات رفتن تا به اونجرز ملحق بشن و بقیه تیم هم به مدرسه تازه تاسیس ولورین رفتند و یا کنارکشیدن و دیگه از قدرت هاشون استفاده نکردن.

۱. توی کراکوا دوباره به هم پیوستن

جهش یافته ها بعد از، از هم پاشیدن گروه فراز و فرود های زیادی داشتن.بالاخره، چارلز و جهش یافته های جزیره کراکوا فهمیدن و باهم مبدا جدیدی برای ایکس من شدن و جهش یافته ها دوباره متولد شدن.با استفاده از میوه های جزیره کراکوا اونا قدرت های سیاسی در حد و اندازه جهان میگرفتن.

همه جهش یافته های دور دنیا، هم به عنوان ایکس من و هم به عنوان ویلن های اونا به جزیره رفتن و دوباره با هم متحد شدن و گروه های جهش یافته ها دوباره تشکیل شدند.فصل جدیدی که از جهش یافته ها درست شد، شروع کرد به تلاش برای برگردوندن کانونبال از امپراطوری شی.آر؛جایی که اون با زنش و بچه هاش زندگی میکرد.

منبع: CBR


بخوانید:

۵ تا از غم انگیزترین مرگ های Avengers infinitywar

۱۰ تا از شرم آورترین کارهایی که تور تاحالا انجام داده

اطلاعات سریال های مارول شبکه HULU

۱۰ فیلم برتر وسترن از نگاه کوئنتین تارانتینو

کم اهمیت ترین مرگ های Avengers infinitywar