hercules-1
hercules-1

15 تا از قدرتمندترین کرکترهای Marvel

شخصیت های خیلی قدرتمندی توی دنیای مارول وجود دارن که توی یک مطلب نمیشه اسم همه اونها رو اورد اما سعی کردیم توی این مقاله شمارو با 15 مورد از این شخصیت های قدرتمند آشنا کنیم

دنیای مارول دنیایی پر از شخصیت های فوق قدرتمند و بعضا بیش از حد فوق قدرتمنده که رقابت رو برای در صدر بودن و همچنین انتخاب شدن برای بودن در این لیست خیلی سخت میکنه. شخصیت هایی که در قراره در این لیست ببینید یک سر و گردن از بقیه شخصیت های مارول بالا ترند. قدرت اونها قابل محاسبه نیست و فراتر از حد تصور ماست. در ادامه با لیست قویترین شخصیت های مارول همراه ما باشید.

15. Vulcan

Vulcan
Vulcan

پادشاه Vulcan (که با اسم Gabriel Summers برادر Scott Summers هم شناخته میشه) جهش یافته ای دارای قدرتی در سطح Omega و توانایی تغییر دادن انواع انرژی و حتی جادوست. ولکان زمانی پادشاه امپراطوری Shi’ar بوده. این شخصیت حتی در مقابل X-men ، Injumans و Starjammers ایستاده و مبارزه سختی رو برای اونها رقم زده.

14. Skaar

Skaar
Skaar

اسکار ، پسر Hulk در یکی از دنیا های مارول ، دارای قدرتی حتی بیشتر از پدر خودشه. اون تونست فقط با یک مشت زره juggernaut رو بشکنه و اون رو بفرسته به یک اتمسفر دیگه. اون حتی تونسته از سقوط از فضا به زمین زنده بمونه و قابلیت ترمیم زخم رو داره، حتی خیلی سریع تر از Deadpool و Wolverine.

13.Odin

Odin
Odin

اودین ، پدر Thor و قویترین ازگاردین ( Asgardian) موجودی جاودانه با توانایی تغییر و دستکاریه جادوست. همچنین اودین قابلیت این رو داره که قدرت مام ازگاردین ها رو جذب کنه و قدرت خودش رو تقویت کنه که این قابلیت باعث میشه اون به یکی از قدرتمندترین شخصیت های مارول بشه.

12. Hercules

Hercules
Hercules

برای بیش از 3000 سال هرکول ، پسر Zeus به عنوان قویترین شخصیت از لحاظ فیزیکی در دنیای مارول شناخته میشد. هرکول از هردوی Hulk و Thor قدرتمندتره و یکبار به تنهایی کل جزیره منهتن رو جا به جا کرد که این جزیره وزنی حدود 99,000,000,000 تن رو داره. به غیر از قدرت فیزیکی ، هرکول در مقابل اشعه های کاسمیک (Cosmic Blasts) مقاومه و میتونه در فضا بدون هیچ کمکی زنده بمونه.

11. Grandmaster

Grand Master
Grand Master

Grand Master موجودی جاودانه و کهنه که امکان مردنش وجود نداره. دارای مشخصات فیزیکی فرا بشریه و قابلیت این رو داره که مرده ها رو به زندگی برگردونه. اون همچنین یکی از باهوش ترین و قویترین موجودات در دنیای ماروله.

10. Galactus

Galactus
Galactus

مطمعنا برای طرفدار های مارول گلکتوس نیازی به تعریف نداره ولی برای کسایی که آشنایی زیادی با دنیای مارول ندارند باید بگم که گلکتوس به اسم “بلعنده دنیا ها” شناخته میشه. همونطور که از این اسم پیداست، گلکتوس دنیا هارو میبلعه و دارای قدرت کاسمیک و دانش نامحدوده. گلکتوس شکل معلومی نداره و هر نژادی اون رو به شکل نژاد خودش میبینه و به همین دلیله که ما اون رو به شکل انسان میبینیم !

9. Magus

Magus
Magus

میگوس نسخه ای از آدام وارلاکِ که مربوط به آیندس اون از لحاظ قدرت با گلکتوس برابری میکنه و میتونه به هر شکل ، اندازه و رنگی در بیاد. اون همچنین یک موجود جاودانه و قدرت تلپورت (Teleport) به مکان های مختلف رو داره اما قدرت اون بسته به شکلیه که به اون در اومده. در قویترین شکلش میگوس میتونه یک ستاره رو به 2 قسمت تقسیم کنه !

8. Mikaboshi

Mikaboshi
Mikaboshi

میکابوشی ، خدای آشوب و شیطانی ژاپن ، چند سر و گردن از اودین بالاتره. قدرت های اون شامل : جاودانگی ، دستکاری واقعیت ، مخفی کاری ، قدرت فوق بشری ، ترمیم ، تحمل زیاد ، تغییر شکل و … (پ.ن : هرچی قدرت بوده مارول ریخته تو میکابوشی !).

7. Cyttorak

سیتوراک یکی از قویترین خدایان و از لحاظ قدرت جادویی قویترین موجود در کل دنیای ماروله. به طور کل اون منبع انرژی جادویی خیلی از جادوگران دنیای مارول از جمله Doctor Strange محسوب میشه و کاری نیست که سوتوراک از انجام دادنش عاجز باشه.

6. Phoenix Force

Phoenix Force
Phoenix Force

فینیکس فورس موجودی کاسمیکی و فوق قدرتمنده و همچنین سر منشع انرژی زندگی در کل دنیای ماروله که در بدن افراد مختلفی مثل Jean Grey, Rachel Grey, Emma Frost و حتی Professor X خودش رو جا میزنه . فینیکس فورس به قدری قدرتمنده که تونست فقط با یک دست گلکتوس رو شکست بده !. اون همچنین میتونه انواع انرژی از جمله خورشید رو جذب کنه.

5. Franklin Richards

Franklin Richards
Franklin Richards

فرنکلین ریچارد یکی از کمیاب ترین جهش یافته ها در سطح اومگاست ! اون قدرت این رو داره که واقعیت رو پیچ و تاب بده و دستکاری کنه , و همچنین میتونه نیرو های بنیادی در کل دنیا رو کنترل کنه. گفته میشه که قدرت اون با قدرت Celestial ها برابری میکنه. اون برای اولین بار در کمیک Fantastic Four Annual #6 حضور پیدا کرد و بی شک قویترین جهش یافته در کل دنیای ماروله.

4. Eternity

Eternity
Eternity

ایترنتی برای اولین بار در کمیک Strange Tales #138 حضور پیدا کرد. اون دو قلوی infinity و برادر Death و Oblivion و خود تجسم زمان محسوب میشه ! اون فدرت تغییر و دستکاری زمان ، فضا و واقعیت رو داره.

3. Living Tribunal

Living Tribunal
Living Tribunal

Living Tribunal یا “دادگاه زنده” توسط Stan Lee , Marie Severin و Herb Trimpe خلق شده. دادگاه زنده اونقدر قدرتمنده که حتی تانوس با همه سنگ های ابدی جرات رو در رویی باهاش رو نداره. قدرت اون نامحدوده و به راحتی میتونه تمام واقعیت و زندگی رو به طور کامل پاک کنه ! به هر حال با تمام این قدرت ها دادگاه زنده در مبارزه با Beyonder شکست خورد و کشته شد.

2. Beyonder

Beyonder
Beyonder

Beyonder یا “فراتر”، قدرت خالص و قویترین خدا در کل دنیای مارول محسوب میشه.Beyonder برای اولین بار در کمیک Secret Wars #1 حضور پیدا کرد. اون به قدری قدرتمنده که تمامی موجودات دنیای مارول زنده بودنشون رو به اون مدیون اند. تنها یک موجود از Beyonder فدرتمندتره که قراره با اون آشنا بشیم.

1. One-Above-All

One-Above-All
One-Above-All

One-Above-All یا “بالاتر از همه” برای اولین بار در کمیک Doctor Strange #13 حضور پیدا کرد. اون قویترین و مرموز ترین موجود در کل مولتی ورس دنیای ماروله. طبق گفته ها این شخصیت نماد جک کربی در دنیای کمیکه و یک نوع ادای احترام به اونه .

منبع: comicbook


شاید خیلی شخصیت های قدرتمند دیگه ای توی دنیای مارول وجود داشته باشن اما سعی کرده به 15 مورد از اونها توی این مطلب اشاره کنیم. به نظر شما جای چه شخصیتی خالیه؟


بخوانید:


5 کمیکی که باید تو فاز 5 مارول استفاده بشه
10 کمیک برتر دیسی برای خواندن در قرنطینه
سریال پیشنهادی (STUMPTOWN)
۱۰ فکت جالب از فیلم لوگان که نمیداستید!
ویدیو احساسی از ولورین


guest
22 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
آرش رسولی

مقاله افتضاح بود قویترین شخصیت های مارول اینان
والای همگان و فالکرام
استرال تانوس و ایمورتال هالک
بیاندر پری ریتکن
رون کینگ ثور
تانوس با قلب جهان
دادگاه زندگی
ابدیت و بینهایت
کاپیتان یونیورس
اودین
دکتر استرنج کلاسیک

Dormamo

سلام و خسته نباشید واقعا چرا شخصیت های مثل فالکرام ، دورمامو ، رون کینگ ثور ، دکتر استرنج ( کلاسیک ) ، هالک ( رو نسخه ایمورتال هالک که توبا رو در اختیار داره ) ، اسپایدرمن ( رو نسخه اسپایدرمن کیهانی که قدرت کاپیتان یونیورس رو در اختیار داره ) از نظر من شخصیت هایی مثل هرکول میگوس و گرند مستر اینجا نبود چون شخصیت های که گفتم خیلی قویتر و بهتر از اینا بودن ولی خب آره منم قبول دارم که بیاندر والای همگان دادگاه آره اینا باید میبودن اما شخصیتی مثل هرکول نه بعدشم من نمیگم… بیشتر

لوکی ( کمپین کشتار هیتر ها ⭐ ) منتظر بازگشت MR.D

هرکول لایق حضور در این لیست نیست .
باید تور به جاش باشه

لوکی ( کمپین کشتار هیتر ها ⭐ ) منتظر بازگشت MR.D

رون کینگ تور کووووووووو ؟

پوریا

دورهام قدرتش ازندگی گالاکتوسم بیشتره پس چرا تو لیست نیست

john macofi

به نظرم جای جهش یافته ای به اسم legion خالیه تو این مقاله هرچند خیلی شناخته شده نیست

نویسنده MB

هرکول mb که فقط میتونه ۱۰۰۰ تن رو بلند که

دکتر منهتن

ببخشید بحث کمیکه

کاظم گراچ

چرا کاپیتان یونیورس‌ رو ننوشتید ؟؟
هرکول نباید می بود.
در رتبه های ۱۵ و ۱۴ تور و کاپیتان مارول باید می بودن.

MH SK

مقاله‌ی به نسبت خوبی بود
ولی نباید هرکول توش میومد
تازه مرگ از ابدیت قویتره
با ۳ رتبه‌ی آخر موافقم فقط چرا پروتژ رو نیاوردین او حتی دادگاه زندگی رو شکست داد و می‌خواست بره با والای همگان بجنگه که دادگاه زندگی درون خودش زندانیش کرد پس شاید حتی از والای همگان هم قوی‌تر باشه چون خودش رو والای همگان جدید معرفی کرده!

Adam warlock

هرکول آماتسو-میکابوشی رو شکست داده دوست عزیز

دکترمنهتن

خب ثور هم گالاکتوس رو عقب رونده خود هرکول رو زده اودین با بخشی از نهاد انتزاعی بینهایت نبرد داشته با ۹ سیلیستال درگیر شده با فکر کردن بشریت رو به یک بعد دیگه انتقال داده اودین له میکنه هرکولو

لوکی ( کمپین کشتار هیتر ها ⭐ ) منتظر بازگشت MR.D

👍

فاضل

رون کینگ ثور خیلی قوی است پس چرا داخل لیست نیست.