گرین لنترن

معرفی گرین لنترن

شاید شما با شنیدن اسم گرین لنترن یا همون فانوس سبز یاد فیلم فاجعه ای که ازشون ساخته شدن بیوفتین و اگه از کسایی باشین که فقط همون فیلم رو دیدن احتمالا اصلا از ارتش گرین لنترن ها خوشتون نمیاد اما خیلی از طرفدارای دنیای دی سی عاشق این گروه ابرقهرمان هستن .

گرین لنترن چون یک سپاه بسیار بزرگه نمیشه مثل بقیه معرفی کارکترها اون رو توضیح داد  گفت از کجا اومده چه اورجینی داره و … چون هر کدوم از افراد این ارتش بزرگ داستان بخصوص خودشون رو دارن تا به اینجا رسیدن و این قدرت رو دریافت کردن .

طبق معمول دی سی و مارول چیز های مشابه زیادی دارن و در دنیای مارول هم ارتش نووا وجود داره ولی این دوتا ارتش تفاوت های خیلی زیادی با هم دارن و نمیشه اونا رو دقیقا مشابه هم قرار داد .

گرین لنترن رو شاید بشه نوعی پلیس فضایی معرفی کرد که البته با دشمنای ضعیف و معمولی ای نمیجنگن و اصولا با تهدید های بزرگ برای دنیا مقابله میکنن . گرین لنترن ها در نقاط دور و نزدی کهکشان ها در حال گشت زدن و مقابله با تهدیدات خارجی و داخلی هستند .

گرین لنترن

توانایی های حلقه قدرت:

هر فرد یا موجود فضایی که وارد این سازمان بزرگ میشه بهش یک حلقه داده میشه البته هر کسی توانایی بدست آوردن این حلقه هارو نداره و باید فرد مناسبی باشه .تمام حلقه های قدرت به مرکز اصلی انرژی اونها که روی سیاره Oa هستش متصلن . در اصل قدرت حلقه خیلی اما بستگی داره فردی که ازش استفاده میکنه چقد اراده داشته باشه و بتونه چه چیز هایی رو بسازه برای مثال یکی از قدرت هایی که به حمل کننده حلقه داده میشه سفر در زمانه اما این کار قدرت اراده خیلی قوی ای میخواد که هرکسی نمیتونه انجامش بده .

شلیک انرژی ، پرواز ، حرکت دادن اشیاء ، ساخت لباس دلخواه ، نامرئی شدن ، کنترل ذهن ، بهبودی ، رد شدن از دیوار ، جذب قدرت و … از نمونه های دیگه قدرت گرین لنترن ها هستن .

یکی از ویژگی های جالب این حلقه ها اینه که به واسطه ارتباطشون با بخش مرکزی سیاره Oa میتونن با هم دیگه هم در ارتباط باشن و هر موقعی که به کمک احتیاج داشتن به بقیه خبر بدن . همینطور خود حلقه قدرت میتونه با صاحبش چه از طریق ذهن چه به صدای بلند حرف بزنه .

اما تمام چیزهای قدرتمند بلخره یه نقطه ضعفی هم دارن . از جمله مشکلات حلقه سبز هم میشه به تمومشدن انرژیش و اینکه باعث غیر طبیعی شدن حالت فردی ه اونو داره میشه همینطور این حلقه ها خشم زیادی از خودشون دارن .

در سپاه عظیم گرین لنترن ها معروف ترین فرد هال جوردن هستش که فیلم گرین لنترن هم بر اساس همین شخصیته و نقش اصلی فیلم روهم رایان رینولدز بازیگر محبوب ددپول بازی کرده . در این فیلم گرین لنترن ها با ویلن خیلی قوی ای رو به رو شده بودن به اسم پرالکس که این توانایی رو داشت با القا کردن ترس و وحشت به افراد روح اونها رو تصرف کنه و تونسته بود خیلی از افراد گرین لنترن رو شکست بده . یکی از افراد مجروح شده توسط پرالکس به زمین سقوط میکنه و موقع کشته شدنش هال جوردن میرسه به اونجا و صاحب حلقه اون میشه همین باعث میشه تا عضو این ارتش بشه ویه فکت جالب هس که میگه هال جوردن فقط به این دلیل صاحب حلقه شد چون از فرد شایسته بعدی نزدیکتر بوده بود اون گرین لنترن مجروح .

بعد از اینکه این فیلم شکست خورد و ازش استقبال نشد وارنر هم قسمت دوم این فیلم رو کنسل کرد و دیگه خبری از ادامش نشد تا ایکنه توی مراسم کامیک کان 2015 تایید شد که یک فیلم با نام ” Green Lantern Corps ” در دست ساخت است اما متاسفانه تا الا اخبار خیلی زیادی راجب این فیلم پخش نشده است اما احتمالا و ارنر به دنبال جبران فیلم قبلی است و می خواهد این فیلم بسیار فیلم موفقی باشد . ما هم امیدواریم جای خالی یک فیلم خوب بر اساس هال جوردن و بقیه ارتش گرین لنترن در سینما پر شود


امیدوارم از معرفی گرین لنترن لذت برده باشید .

بخوانید:

5 دلیل که فیلم بتمن و جوکر نباید مرتبط باشن
قدرتمندترین خدایان شیطانی مارول
5 دلیل که دیسی بهترین قهرمان‌‎های نوجوان رو داره
5 ایونت برتر مارول و دیسی در دهه گذشته
بررسی کمیک JOKER WAR