10 تیم فراموش شده دنیای DC که از لیگ عدالت قدرتمند تر هستند .

در دنیای کمیک های DC بجز لیگ عدالت هم تیم های ابرقهرمانی دیگری هم وجود دارند. در اینجا 10 تا از این تیم های قهرمانی که در حقیقت قوی تر از لیگ عدالت هستند را معرفی میکنیم.

اگرچه واندر وومن، بتمن و سوپرمن در ابتدا تمایلی به این کار نداشتند، برای انجام وظیفه لیگ عدالت را تشکیل دادند.ان ها به تنهایی شانسی در متوقف کردن یک تهدید بین کهکشانی نداشتند اما در کنار هم و به صورت یک تیم زمین شانس بیشتری برای برنده شدن داشت.لیگ عدالت تنها کسانی نیستند که مردم وقتی با مشکلی مواجه می شوند از انها درخواست کمک میکنند هر چند اسمشان اول از همه به ذهن میرسد. جهان DC پر از تیم های ابرقهرمانی است که شدیدا دست کم گرفته میشوند. به افتخار این قهرمانان گمنام، ما لیستی از 10 قهرمان فراموش شده که از لیگ عدالت قدرتمند تراند را گرداوری کردیم.

10. Doom Patrol

گاهی لازمه عجیب غریب باشی و خجالت رو کنار بگذاری تا بتونی لحظه رو دریابی.اعضای تیم “دوم پاترول” یا “گشت مرگ” که شامل رهبر تیم یعنی نایلز کالدر و رباتمن کارکترهای عجیب و پر شوری هستند که قواعد اخلاقی پیچیده ای دارند.هنگاهی که ژنرال زال و مادام روژ که تحت کنترل شخصیت شرورش است، به یک روستای کوچک ماهیگیری هجوم میبرد، دوم پاترول اجازه نمیدهند که یک مشت نازی واقعا پیروز شوند. در شماره 121 دوم پاترول، این تیم به منظور نجات مردم بیگناه کادزویل در ایالت مین تا سر حد مرگ مبارزه میکند.

9. Justice Society of America

 هر چند ان ها به لطف دکتر منهتن که خطوط زمانی را در کمیک Doomsday Clock بهم ریخت از تاریخ پاک شدند، اگرJustice Society of America یا انجمن عدالت امریکا وجود نداشت لیگ عدالت هم تشکیل نمیشد. در خط زمانی که دکتر منهتن مشاهده کرد، این تیم عصر طلایی کتابهای کمیک الهام بخش سوپرمن برای تبدیل شدن به یک ابرقهرمان بود. اعضای اولیه این تیم دکتر فیت، اتم، جی گاریک (فلش) ، الن اسکات (گرین لنترن) و هاکمن هستند.

8. Metal Men

“متال من” یا مردان فلزی ربات های فوق پیشرفته ای هستند که توسط دانشمندی به نام دکتر ویلیام مگنوس ساخته شدند. خصوصیات هر عضو تیم ، ویژگی های اسم انها (که یک فلز است) را منعکس میکند. در میان این شش ربات Gold (طلا) رهبر تیم، Mercury (جیوه) عضو تندخو و عجول و Iron (اهن) قوی ترین عضو تیم هستند. رهبر تیم میتواند بوسیله سپرهای ضخیمش از خود و اعضای تیم در مقابل انفجار یا تشعشعات محافظت کند.
Platinum (پلاتین) و Tin (قلع) میتوانند اجزایشان را کش بدهند یا خود را به رشته های نازک تبدیل کنند. به لطف دارک مالتیورس یک مرد فلزی nام هم وجود دارد.

7.Shadowpact

 گاهی اوقات برای نابود کردن یک تهدید شیطانی فقط طلسم و جادو لازمه. وقتی اسپکتر که در گذشته پلیسی به نام جیم کوریگان بوده و سپس به نگبانی شبح مانند تبدیل شده است تصمیم میگیرد تمام سحر و جارو را در جهان نابود کند گروه Shadowpact کنار هم جمع میشوند تا جلوی او را بگیرند. 

Enchantress (ساحره) ، Ragman (کهنه فروش) ، کاراگاه شمپانزه، فانتوم استرنجر و شیطان ابی درBar Oblivion که پاتوق جادوگران و ساحره هاست، یک تیم تشکیل میدهند. شزم این اسم را برای گروه انتخاب کرد چون انها در واقع یک باند موجودات افسانه ای هستند که برای هدف های شکست خورده مبارزه میکنند.

6.Infinity Inc.

بعضی وقتها بچه های ابرقهرمان ها اهداف بزرگی در زندگیشون دارند.سیلوستر پمبرتون، فرزند نخستین استار استنگل، پس از اینکه به انجمن لیگ عدالت اجازه ورود پیدا نکرد تیم خودش را تشکیل داد.اعضای موسسه اینفینیتی که خود را اینفینیتر مینامند شامل پاور گرل، اورمن، هانترس و اتم اسمشر میشوند. انها در اولین ماموریت خود در برابر پدر و مادرشان مبارزه کردند.در ان زمان تمام اعضای انجمن لیگ عدالت توسط الترا هیومنایت شستشوی مغزی داده شده بودند.پس از نجات دادن جهان، اعضای موسسه اینفینیتی هویت های سری خود را در یک کنفرانس خبری فاش کردند.

5.Extreme Justice

وقتی لیگ عدالت با سازمان ملل متحد شد، تعداد کمی از اعضا از روی نارضایتی لیگ را ترک کردند. کاپیتان اتم باور داشت که برقراری عدالت گاهی به معنای اتخاذ اقداماتی است که هیچ دواتی با ان موافق نیست. کاپیتان اتم لازم نمی دانست که همه تصمیماتش مورد تایید سازمان ملل قرار بگیرد. کارول فریس، معشوقه هال جوردن، مدیر ساختمان ماونت تاندر در کلورادو شد. کاپیتان اتم رهبری این تیم که شامل بلو بیتل، بوستر گولد، ماکسیما و پلاستیک میشود را بر عهده گرفت.

4.Team Titans

 در سال 2001 ارماگدون ، جنگ طلب مستبدی که به نام پادشاه شناخته میشد ، لیگ عدالت را شکست داد و تقریبا همه اعضای ان را کشت. در اینده ای مخوف بدون بتمن و سوپرمن، دیک گریسون (رابین سابق) به عنوان نایت وینگ به جنگ های انتقام جویانه اش ادامه میدهد و یک تیم ابرقهرمانی زیرزمینی به نام تیم تایتان ها تشکیل میدهد.تایتان های جدید کیلووات، داگون، میراژ، ردوینگ و ترا هستند.
در طول سلطنت پادشاه ، نایت وینگ و تیم تایتان ها باید لرد کیاس (پسر دانا تروی یا واندر گرل و تری لانگ) را شکست دهند. 

3.Relative Heroes

رلتیو هیروز گروهی یتیم هستند که تیم خود را تشکیل داده اند. انها پس از از دست دادن والدینشان در یک حادثه وحشتناک به متروپلیس سفر میکنند.
 Weinberg Childrenشامل جوئل و اویوا ، درست هنگامی که میخواهند با سوپرمن ملاقات کنند مورد حمله ناگهانی DEO
(دپارتمان عملیات خارجی) قرار میگیرند.جوئل و اویوا وقتی که تحت تعقیب DEO هستند از الور و بلایندساید میخواهند که عضو این تیم شوند.

2.Demon Knights

مدتها قبل از تشکیل Justice Society of America ، گروهی از شیاطین و جادوگران در قرون وسطی وجود داشتند. اتریگن (موجودی شیطانی) که با جادوگری به نام جیسون بلاد متحد شده بود در نبرد بزرگی مقابل Questing Queen قرار گرفت سرانجام اتریگن در میخانه ای با مادام زانادو (Xanadu) ، Vandal Savage نامیرا و Shining Knight (Sir Ystin) اشنا میشود و تیم انها باید شهر کوچک Little Spring را از حمله وحشی ها، دایناسورها و اژدهاهای مکانیکی نجات دهد

1.The Others

در طول دوران New 52 آکوامن تیم قهرمانی The Others را رهبری میکند. اکوامن زمانی که با بلک مانتا در حال مبارزه است گروهی تشکیل میدهد که به او کمک کنند دشمنش را شکست دهد.اکوامن The Operative, Ya’Wara, Prisoner of War و Vostok را به مقبره سری نخستین پادشاه میبرد.اکوامن هنگام باز کردن مقبره به هر یک اعضای گروه یادگاری از اتلانتین میدهد مانند کلید و گوی تلپورت که قدرت های خارق العاده دارند.
The Others رهبر خود را زیر نظر دارند تا مطمئن شوند تیمشان به جای تعقیب کورکورانه بلک منتا به غیر نظامیان بیگناه کمک میکند.

منبع: CBR


بخوانید:

برترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ
سه جوکر چه کسایی هستن؟
سوپرمن VS کاپیتان مارول
تاثیرگذار ترین رویداد های DC
محبوب ترین بازیگر های مرد دیسی


guest
8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
آرش رسولی

فقط انجمن عدالت آمریکا قویتره اونم فقط برای اسپکتر

Hmagicland Dc comics

متال من و دووم پاترول از لیگ عدالت قوی نیستن

دیسی فندوم

جاستیس لیگ در کمیک از همه این ها قوی یه به جز جاستیس لیگ آمریکا اونم بخاطر اسپکتر توی دنیای سینمایی جاستیس لیگ رو هم خیلی کند و زعیف نشون دادن خلاصه تو هردوش هم جاستیس لیگ فوی تره

شاهرخ

مزخرف ترین مقاله ای بود ک درمورد ابرقهرمانان خونده بودم

پارمیس

من با چندتا از این گروه ها موافق نبودم که قوی تر از جاستیس لیگ باشن و اینکه بستگی داره شما جاستیتس لیگ چه کمیکی رو در نظر رگفته باشی
در کل خیلی موافق نبودم

کمیک فن

مقاله ی خوبی نبود لیگ عدالت از خیلی از اینا قویتره!!!!! فقط یکی دوتاشون درست بود ولی بقیشون نه!!! مثلا انجمن عدالت آمریکا اعضاشون خیلی کمتر از جاستیس لیگه و یه عضوش به زور بتونه همتاشو تو جاستیس لیگ بزنه!!!!! تایتان ها و دوم پاترولم همین‌طور!!!! کلا مقاله ی خوبی نبود و لیگ عدالتو خییلی دست کم گرفته بود!!!!

rorschach

من جاستیس لیگ امریکا بیشتر از جاستیس لیگ دوست دارم

عارف

رتبه‌بندی بر چه اساسی هست