pjimage-9-7

10 رویداد دیسی که از رویداد سیویل وار مارول بهترن

به همون اندازه که بعضی‌ها اعتقاد دارن، سیویل وار بهترین آرک داستانی ماروله، افرادی هستن که اعتقاد دارن کلی آرک داستانی بهتر از اون وجود دارن.

خیلی از طرفدارهای کمیک حاضرن روی این موضوع بحث کنن که سیویل وار بهترین رویداد کراس اووره که تا بحال نوشته شده، و میشه به راحتی دلیلش رو فهمید. عواقب شکست زیاده، داستان احساسیه، مبارزات هیجان انگیزه، و هنوز بعد از 15 سال مردم دارن درموردش حرف میزنن، که خودش کلی حرفه. علاوه بر این چندین دنباله داشت. حتی دنیای سینمایی مارول چندتا از عناصر داستانش رو استفاده کرد.

با این حال، همون قدر که میشه سر این بحث کرد که سیویل وار بهترین داستان ماروله، همون قدر هم بحث سر این هست که رویدادهای بهتر از اون هم هستن که میتونن جای اون رو تو دنیای کمیک بگیرن. برای مثال، چندتایی که مال دنیای دیسی هستن رو در این مقاله بهتون معرفی میکنیم.

10. بحران در زمین‌های بینهایت

دیسی برای تجلیل از 50 سالگی‌اش، تصمیم گرفت نه تنها یه رویداد کراس اوور بزرگ بنویسه، بلکه یه راه حل ساده برای تمام ایراداتی که در خط داستانی در طی سال‌ها ایجاد شده بود هم ارائه بده: معرفی مولتی‌ورس.موفقیت این رویداد، خودش دلیل اهمیت رویدادها و کراس اوورها در دنیای کمیکه. رویداد بحران در زمین‌های بینهایت پدربزرگ تمام ایونت‌هاست و استانداردی برای ایونت‌های بعد از خودشه. پس با این حساب، هیچ سیویل واری وجود نداشت، اگه دیسی این ایونت رو نمینوشت.

برای دانلود این کمیک اینجا کلیک کنید.

9. بحران هویت

تقریبا بیست سال بعد از رویداد بحران در زمین‌های بینهایت، هنوز مردم سراغ این سری 12 جلدی رو میگرفتن، و این باعث شد کمپانی تصمیم بگیره که این ایونت به یه دنباله احتیاج داره.دیسی با ارائه بحران هویت، که ما بین تحقیقات جاستیس لیگ درباره مرگ سو دیبنی اتفاق میفته، انگیزه‌های اخلاقی هر دو سمت این داستان، هم خوب و هم بد رو بررسی میکنه. و این سوال رو مطرح میکنه که چه اتفاقی میفته وقتی هر دو طرف در مورد اعتقاداتشون افراط کنن.

8. بحران نهایی

با اتمام سه گانه بحران (کرایسیس) در سال 2008، با نوشتن رویداد بحران نهایی، دیسی دنیایی رو معرفی میکنه که توی اون دارکساید موفق میشه سیاره رو تصاحب کنه، ولی نحوه انجام این اتفاق طوریه که دری، یا به عبارتی رخنه‌ای در امتداد زمان-مکان باز میکنه که بقیه مالتی ورس رو به خطر میندازه. این داستان توسط هم طرفدارها و هم منتقدها مورد ستایش قرار گرفت، نه فقط برای داستان قوی و ساختار محکمش، بلکه برای پایان غم انگیز و تاثیرگذارش که با مرگ یکی از دوست داشتنی‌ترین قهرمان‌های دنیای دیسی همراه بود.

7. فلش پوینت

فلش پوینت با اختلاف یکی از جاه طلبانه‌ترین رویدادهای کل دنیا بوده، که در اون، هرچند به مدت کوتاه، دید هوادارها رو به دنیای دیسی عوض کرد. با وارد کردن فلش به خط زمانی متناوب به نویسنده‌ها این اجازه رو داد تا با ایده‌های دیوانه واری مثل، چی میشد اگه به جای والدین بروس وین خودش کشته میشد؟، بازی کنن.این رویداد تعداد زیادی سناریوی عجیب و تغییرات جدی توی شخصیت‌ها عرضه کرد، که به دیسی کمک کرد کمی اوضاع رو به شکل لذت بخشی بهم بریزه، و از این اتفاقات استفاده کرد تا داستان رو در قالب نیو 52 ادامه بدن.

برای دانلود این ایونت اینجا کلیک کنید.

6. مرگ سوپرمن

با کم شدن خرید کمیک‌های شخصیت سوپرمن، و همینطور به گفته نویسنده سوپرمن لوییز سیمونسون طمع دیسی مجبور به کنسل کردن آرکی شد که در اون سوپرمن با لوییس لین ازدواج میکنه، تا کلارک کنت و لوییس لین ABC جا برای انجام همین کار داشته باشن. برای همین نویسنده‌ها تحت فشار، لحظه آخر تصمیم گرفتن داستانی بنویسن که این قهرمان سرخ آبی پوش توش بمیره.

عواقب این مرگ، و تغییر حالتی که سوپرمن سعی میکنه جای کلارک کنت رو بگیره، واکنش‌های مختلفی دریافت کرد. ولی خود مرگ سوپرمن به طرفدارها این ضربه احساسی رو وارد کرد تا دوباره سراغ این شخصیت برن. این اتفاق هم از لحاظ مالی برای دیسی پرسود بود، و هم از لحاظ داستانی تا به دنیا بفهمونه که حتی بزرگترین قهرمان دیسی، نمیتونه تا ابد مرده باقی بمونه.

5. بلکست نایت (تاریکترین شب)

بعد از معرفی لنترن (فانوس)های آبی و قرمز، رویداد بلکست نایت بلک لنترن‌ها رو معرفی میکنه، که به زمین میان و مرده‌ها رو به زندگی برمیگردونن، که شامل چندین قهرمان سابقا مرده هم میشه.ظاهر داستان سبک آزادی از داستان‌های حمله زامبی‌هاست. ولی برای خواننده‌های ریزبین‌تر، پیامی مخفی وجود داره که این ایده هوشمندانه رو مطرح میکنه که دوباره زنده کردن قهرمان‌ها برای دفعات متعدد نمیتونه بدون پیامد بد باشه، که دیگه داشت به یه کلیشه احمقانه تو دنیای کمیک تبدیل میشد.

4. جوکر: لست لف (خنده پایانی)

با اینکه، طرفدارهای بتمن برای سال‌ها این سوال براشون پیش اومده بود، که چرا بتمن نمیتونه خودش رو مجبور به کشتن مردی کنه که هرجا بره آشوب ایجاد میکنه، این اولین کراس اووری بود که ایده کشتن جوکر رو یه بار برای همیشه، با گفتن اینکه جوکر توی سرش یه تومور غیرقابل درمان داره، مطرح کرد.این خبر با طرح‌ریزی یه نقشه بزرگ توسط جوکر، قبل از مرگش دنبال شد. اون این بار دل به دریا میزنه و با تمام وجود روی بت فمیلی و شهردار اون زمان لکس لوتر فشار میاره، تا حدی که دیگه همگی مجبور میشن از خطوط قرمز خودشون رد بشن، و قبل از اینکه سرطانش جوکر رو بکشه، از شرش خلاص شن.

3. نایت فال

زمانی که همه، قهرمان‌ها رو مثل خداهایی با قدرت مطلق میدونستن که بین مردم قرار گرفتن، نایت فال صحنه نامعمولی از این که چطور یه قهرمان میتونه کاملا شکست بخوره و آسیب پذیر بشه، نشون میده، در حدی که این قهرمان تصمیم میگیره به یه بازنشستگی اجباری، هرچند کوتاه، تن بده.طرفدارها دیگه کاملا با تصویر شکسته شدن کمر بروس وین توسط بین آشنایی دارن، ولی جذاب‌ترین وجه داستان، اتفاقات بعد از این حادثه است، که روی این تمرکز داره که بتمن چطور با اعتماد به نفس و روان رو به تحلیلش، و همینطور با جایگزینش، عزرائیل، کنار میاد.

2. مرگ خاندان

بعد از رویداد مرگی در خاندان، دیسی خنده‌ها و شوخی‌های جوکر رو کم کرد و به جای اون درد خالص، خطر، و وحشتی که میتونه برای اطرافیانش و خواننده ها ایجاد کنه رو تشدید کرد.این منجر به رویداد مرگ خاندان شد، جایی که جوکر، که تصور میشد مرده، با صورتی بازسازی شده بعد از یه سال برمیگرده تا این بار بیشتر از دفعه‌های قبل به بت فمیلی آسیب برسونه. با دونستن تاریخچه جوکر با بت فمیلی، هرکسی میتونه تصور کنه که کارهایی که تو این رویداد انجام میده چقدر وحشتناکه.

برای دانلود این کمیک اینجا کلیک کنید.

1. یر آف ویلن (سال شرور)

جدیدترین کراس اوور این لیست، یر آف ویلن، ماجرای تایتان‌های اومگاست، که بعد از نابودی سورس وال (دیوار منبع) در راه زمینن تا بیان و نابودش کنن، که باعث میشه برینیاک وی با جاستیس لیگ تماس بگیره و از اون‌ها درخواست کمک کنه، تا پدر پدر بزرگش، همراه با لکس لوتر و بتمن هو لفز نتونن نقشه شیطانی خودشون رو پیش ببرن.لوتر داره از ثروتش استفاده میکنه تا از بدنام‌ترین ویلن کمک بگیره تا به هدفش برسه: که خودش رو به یه دورگه زمینی-مریخی تبدیل کنه.


بخوانید :

ترسناک ترین کمیک های بتمن
بدترین ایونت‌های DC در قرن 21!
5 ایونت برتر مارول و دیسی در دهه گذشته
۱۰ تا از بدترین قاتل های سریالی دنیای DC
ترتیب خواندن کمیک‌های DC REBIRTH


instagram
COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
59 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
adam warlock

با ۱۰ و ۴ و ۶ و ۵ موافق هستم ولی بقیه رو قبول ندارم

Last edited 23 روز گذشته by adam warlock
ابراهیم محمدی

واقعا به نظرت این کارت کوبوندن مارول نیست؟

چه دلیلی داره یک ایونت رو که موضوعش یک چیز دیگست رو با چند تا ایونت دیگه مقایسه کنی ؟ که بعضی هاشون اصلا ایونت نیستن؟!

بنظرم دیگه مقاله نویسی رو بزاری کنار برا خودت بهتره . دیگه خوددانی…

امیر

من یر اف ویلن را خوندم فوق عالیه

امیرحسین

کلا سایتتون خوبه ولی نمی شه در مورد این مقاله همچین چیزیو گفت چرا؟ چون مقایسه ی رویدادهای دو شرکت مختلف یکم کار عجیب و بیخودیه اصلا چرا باید رویداد تاریکترین شب رو با جنگ داخلی مقایسه کرد تاریکترین شب رو باید با بازگشت زامبی های مارول یا رستاخیز مارول مقایسه کرد که باز هم مقایسه آنچنان درستی نیست ولی از این یکی خیلی بهتره اصلا یکی از دلایل محبوبیت کمیک سیویل وار اینه که از مدت ها قبل تر مارول براش برنامه ریزی کرده بود یا داستانش با حضور ابرقهرمانای ماروله اگه با حضور قهرمانای دی سی بود مشکل… بیشتر

spider

اخه ده رویداد برتر هم نیست این مقاله یعنی یه عالمه رویداد خوب دی سی داره بعد اومن مرگ خاندان رو یا لست لف قرار دادن

Green bat

تشکر میکنم بخاطر مقالات، ولی بهتره که مقالاتی که از cbr ترجمه میکنین، آخرش بنویسین از چه منبعی گرفتین.🙄
و این مقاله هم به نظرم یه کوچولو احساسات مارول فن ها را جریحه دار میکنه😕.
به هر حال تشکر برای زحمتاتون😘

Mahdiar@venom

حداقل مقاله از آخر به اول بود یه چیزی که حداقل بحران در زمین های بینهایت تو رتبه نخست بود، ولی آخه مرگ در خاندان مگه ایونت هست که اصلا قابل مقایسه نیستن، خیلی میگن این ارک بهترین ارک نیو52 بتمن هست ولی من شخصا محفل جغد ها رو بیشتر دوست دارم، شاید چند تاشون این مثل همین بحران در زمین های بینهایت بتونه بهتره باشه و مثلا فلشپوینت یا بلکست نایت با سیویل وار برابری کنن. مقالتون خوب نبود انصفا، با این مقاله عینا بهترین ایونت مارول رو تحقیر کردید، البته من هنوز این کمیک رو نخوندم و تازه… بیشتر

MHA

از نظر شما برترین اقتباس کمیک (گیم ، فیلم ، سریال ، انیمه ) چیه؟

آرین

گیم: ارکام نایت و اسپایدرمن ps4
انیمیشن:
Batman:darknight return part 2
Spider man into the spider verse
Batman under the red hood
Flashpoint paradox
Death of superman
سریال:the boys
فیلم:سه گانه نولان و سم ریمی
(نظر شخصی)

Karen.DC

منم موافق همه ی اینام ولی سریال گاتهامو ترجیح میدم

پوریا

فیلم اونجرز اندگیم ……. گیم بازی نکردم اما موبایلش فقط مارول فیوچرفایت بازی کردم که عالیه …………. سریال دردویل ……….. انیمیشن مرعنکبوتی سفر به دنیای عنکبوتی و انیمه بدون اکران بازگشت شوالیه تاریکی

امیرحسین

انتقام جویان پایان بازی

Md watchmen

ببین خیلی کلی پرسیدی بعد هم هرکسی از یه دیدگاه ی جواب میده یکم تو دسته بندی مشخص بپرسی بهتر میشه اگه از نظر مثلاً کیفیت هنری باشه قطعاً فیلم دارک نایت و لوگان میزان وفاداری به کمیک ها باشه بازی بتمن آرکام سیتی در اصل توی وفاداری به کمیک از نظر شخصیت پردازی (اصلا بازیو که بازی کردی وقتی بعدش داری کمیک میخونی صدای صداپیشگان تو بازی و وقتی همون شخصیت ها دارن تو کمیک حرف میزنم می‌شنوی)و نوع روایت داستان (شیوه روایت نه اتفاقات تو داستان بازی) اگه هم پرسیدی تو هر زمینه یکیو بگیم: پانیشر سریال ها… بیشتر

Last edited 2 ماه گذشته by Md watchmen
Md watchmen

البته حالا که فکر میکنم به نظرم the boys بهترینه تو سریال ها

محمد حسینی

گیم بتمن آرکام نایت
انیمیشن batman under the redhood
Justice league flashpoint paradox
Dark knight return
فیلم اسپایدرمن۲(سم ریمی)
شوالیه ی تاریکی
انتقام جویان جنگ ابدیت
نگهبانان کهکشان
واچمن(زک اسنایدر)
سریال arrow و flash تا فصل۲
Daredvil

spider

گیم : ارکام سیتی انیمیشن : flashpoint فیلم : دارک نایت سریال انیمیشن: batman animated series سریال : دردویل

پوریا

خودت اول برو این رویداد رو بخون خوب مرگ خاندان بهتر از اون رویداده الان فهمیدم این سایت کلا دیسی فنه خوب اسم خودتو میزاشتی بتمن یا سوپر من سایت اسپایدی به رویداد های شما احترام میزاره یاد بگیرید بابا خودتون میگید این یهترین رویداد مارول بعد میایید میگید بهترین رویداد مارول ۱۰ تا بالاسر در دیسی داره واقعا بی منطق ترین مقاله ای که تا حالا دیدم خوب اسمتو عوض کن مثل سایت اسپایدی مثلا میتونیم مارول فنن مثل من ولی شما اسمتون عوض کن بفهمیم چکاره اید

آرین

اسپایدی کلی دروغ گفته درباره دیسی و اصلا نویسنده های اونجا هیچی از دیسی بارشون نیست و هر دروغی برای کوبوندن دیسی استفاده می کنن و خجالت هم نمی کشن حالا شاید دو سه تا رویداد این مقاله بهتر از سیویل وار نباشه ولی شما کلا بری سرچ بکنی درباره رویداد های مارول و دیسی می‌بینید دیسی کلا خیلی معروف تره رویدادهاش

MHA

بله ایونت های دی سی معروف تره و بهتره اما تو این لیست سه تا از اونها رو به زور می شه از سیویل وار دونست که اونم ١٠ و ۵ و ٧

Mahdiar@venom

سایت اسپایدی تکلیفش مشخصه ولی واقعا دیگه خیلی کم لطفی شده تو این مقاله به سیویل وار و این ایونت رو تحقیر کردید با این مقاله

پوریا

من تو سایت اسپایدی عضو نیسم

Mk1268

با کمال احترام، نویسنده های اسپایدی اتفاقا از اون کمیک فن های بزرگی هستن که همه چی میدونند، درسته مارول فنن و ولی حق رو همیشه رعایت میکنند

Mahdiar@venom

منظورم از مارول فن بودنشونه وگرنه من خودم طرفدار مارول و عضو سایت هستم

پوریا

اینو قبول دارم

آرین

اینکه درباره مارول اطلاعاتشون زیاده من حرفی ندارم و من به شخصه مقاله هایی که فقط درباره مارول می نویسن رو دوست دارم ولی مقاله هاشون درباره دیسی بعضیاش آدم میخونه شک میکنه درباره اطلاعاتشون درباره دیسی یه چی میگن که خلاف حرف دیگر رسانه هاست یا می خوان بکوبنن دیسی رو

mohamdZ

حرفشون حقه؟؟؟؟؟ شوالیه تاریکی برمی‌خیزد ما امید کنن ن؟؟؟؟؟ شوالیه تاریکی که بهترین فیلم ابر قهرمانی را گذاشتن 5. و کلی دیگه

رضا

اصلا اینطوری نیست به نظر من سیویل وار کمیک اونقدر خوبی نباشه ولی اونقدر بد هم نیست یعنی این مقاله خیلی چیز کرده بود دیگه منم میدونم و گفتم به اسپایدی نقد هایی وارده اما الان خیلی کم لطقی کردین شما با اینکه مارول فن هستن اما همیشه تو نقد هاشون انصاف رو رعایت کردند من هم از فیلم های مارول خوشم میاد اما به نظرم کمیک ها و شخصیت های دی سی بهترن ولی بازم سیویل وار یک کمیک خوب هست

Shaghayegh

اول از همه این سایت دی سی فن نیست چون اگه توی همین سایت سرچ کن مارول بعد خودت می فهمی کی دی سی فن هستش
دوم برو کمیک مرگ خاندان رو بخون اگرم از کمیک مرگ خاندان خوشت نمیاد برو کمیک های تک قسمتی سال شرور رو بخون اگه از اونم خوشت نمیاد برو کمیک سیاه ترین شب رو بخون تا بفهمی رویداد های دی سی بهتره یا مارول

MHA

بحران رو باید با ایونت مقایسه کرد اما مرگ خاندان ایونت نیست هرچند شاید بهتر باشه اما ایونت نیست

Last edited 2 ماه گذشته by MHA
Mahdiar@venom

کلا من به خاطر این مارول رو دوست دارم به خاطر این که تنوع توی اون ها بیش تر هست یعنی اگه شما به دی سی نگاه کنید تعداد زیادی کارکتر ها مثل چیز زور دارن بعد همشون هم پرواز می کنم، این خیلی غیر واقعی هست در حالی که ما در مارول شخصیت ها یی رو می بینیم که یجورایی خاکی ترن و انگار از دل مردم بیرون اومدن مثل اسپایدی و دردویل یا حداقل قدرت های قابل باور تری دارن و همینطور شکل و شمایل شخصیتیشون اینجوری که همیشه مشکلات شخصی در اونا وجود داره و همون قدر… بیشتر

spider

اقا من بشخصه برترین کمیک های اسپایدرمن رو خوندم و هیچ وقت نشده منو کیج کنه یا عمق داشته باشه یا فلسفی صحبت کنه و کلا وقتی دوباره می خواهی بخونی دیگه ازش لذت نمی بری و کلا برای فان ساخته شده هیچ چیزی ازش در نمیاد اما خدایی نیو ۵٢ بتمن و بتمن هو لفز رو می خونی لذت می بری بعضی مواقع باید دوباره کمیک بخونی و این خیلی لذت بخشه و

Last edited 2 ماه گذشته by spider
Mahdiar@venom

خوب داستان کامله واضحه شما نباید انتظاراتی رو که از بتمن داری رو از اسپایدرمن داشته باشی فقط کافی هست القاب این دو شخصیت رو با هم مقایسه کنی مثلا شوالیه تاریکی و دوست خوب محله، خوب معلومه که داستان های بتمن خیلی جدی تر و همین طور دارک ترن ولی داستان های مرد عنکبوتی حالت فان دارن،البته در طول تاریخ شما داستان های که حالت دارک دارن دیدی مثل مرگ جین دی ولف و مخصوصا آخرین شکار کریون و همینطور این جدید مثل خیزش گناهان و آخرین بقایا. من خودم دنیای عنکبوتی سه بار خوندم، ولی اگه شما کمیک… بیشتر

spider

من خیزش گناهان رو نخوندم به نظر شماخیزش گناهان ارزش خوندن رو داره؟

Last edited 2 ماه گذشته by spider
Mahdiar@venom

بله حتما ولی شما برای این که هیجان انگیز تر بشه بهتره کل سری امیزینگ رو از اول(سری جدید) بخونید تا یه جور عطش و هیجانی برای خیزش کیندرد در شما ایجاد بشه، بعد این که ارک خیزش گناهان یه جور حالت مقدمه برای آخرین بقایا داره و اگه مستقیم سمت آخرین بقایا رفتید کلا کار اشتباهی کردید به علاوه کل هیجان این ایونت به اینه که ‌شما سری جدید رو از اول بخونید تا پابه پا با داستان جلو برید و معمای کیندرد براتون حسابی عجیب بشه، کلا ارک خیزش گناهان ابتدا خیلی راز آلود هست ولی بعد خیلی… بیشتر

Ghost Rider

اره خیلی شوکه کننده اس

God of Thunder

ران اسپنسر رو بخون فوق العاده است

God of Thunder

چه ربطی داره از فان چیزی در نمیاد . کی گفته؟ اصلا دارک یا فان بودن دلیل خوبی نیستن

Ghost Rider

وات از سیلور وار بهتر خداوکیلی نایت فال خوبه یا اینکه لست لف به جای سیلور وار افسانه ایی یا حتی مرگ خاندان از سیلور وار افسانه ایی بهتره هر کی منفی بده بیاد رک و پیس کنده بهم بگ چرا

spider

😂اقای سیلور وار اولا سیویل وار هستش و دوما افسانه ای نیست

Ghost Rider

😂

adam warlock

کمیک marvels دردویل تولد دوباره ایکس من خدا عشق می‌ورزد و انسان میکشد و دستکش بی نهایت به نظرم افسانه ای هستن

MHA

تهاجم و مالتیورسیتی هم قرار نگرفته