دارک ساید

معرفی دارک ساید‌

توی این مقاله به سراغ معرفی یکی از قوی ترین ویلن های دنیای کمی یعنی دارک ساید رفتیم با امیکان همراه باشید.

دارک ساید اصلی ترین و معروف ترین ویلن دیسی و بزرگترین دشمن جاستیس لیگه که دفعات خیلی زیادی با این تیم جنگیده و هر بار هم شکستشون داده ، بخاطر قدرت زیادی که دارک ساید داره لیگ عدالت شانس کمی جلوش دارن و دفعات کمی بوده که موفق شدن شکستش بدن . به گفته بعضی ها دارک ساید منبع الهام تانوس هم بوده اما دارک ساید بشدت بی رحم تر و قوی تر از تانوسه . در رتبه بندی شرور ها کمیک بوکی سایت IGN دارک ساید را رتبه 6 از 100 قرار داده است . 

دارک ساید توسط جک کربی طراحی و نوشته شده و اولین حضورش در اولین شماره کمیک Forever People بوده . این کارکتر با لقب هایی مثل خدای آپوکالیپس ، استاد تاریکی ، آورنده‌ی تاریکی ، خدای تاریکی و پادشاه آپوکالیپس هم شناخته میشه 


معرفی دارک ساید

اورجین دارک‌ساید :

نام اصلی این شخصیت Uxas هست و اهل سیاره آپوکالیپسه . هنوز به طور دقیق مشخص نیس که Uxas چطور به دارک سایدی که الا میشناسیم تبدیل شد اما می دانیم که او در سیاره خودش برای بدست آوردن قدرت مادرش را به قتل رساند . و با کمک یکی از پیروانش که به برادر دارک ساید یعنی درکس خیانت کرد تونست برادرش رو هم بکشه و صاحب قدرت امگا بشه که Uxas رو تبدیل به این موجود سنگی شد و اسم جدید دارک ساید بهش تعلق گرفت .

دارک ساید توی سیاره خودش مدتی عاشق جادوگری به اسم سولی بود و ازش صاحب یه پسر به اسم کالیباک شد . سولی مدتی بعد به دستور مادر دارک ساید هگرا کشته شد و این کار هم یکی از دلایل کشتن مادرش بود . دارک ساید بعد از کشته شدن مادرش به دستور خودش خیلی سریع پادشاه سیاره آپوکالیپس شد و با دیکتاتوری تمام به آن حکومت میکند . دارک ساید قبل از این ماجراها به دستور مادرش با زنی به اسم تایگرا ازدواج میکند و از اون هم صاحب پسری میشه به اسم اوریون . این پسر در یک معامله برای صلح بین دو سیاره به طرف مقابل داده میشه و دارک ساید هم پسر هایفادر رو میگیره و پیمان صلح بسته میشه .

معرفی دارک ساید

قدرت ها و توانایی ها :

دارک ساید بارها تونسته سوپرمن دنیاهای موازی مختلف و لیگ عدالت رو شکست بده که نشون میده چقدر قدرت زیادی داره ، از جمله توانایی های دارک ساید : قدرت ابرانسانی ، جاودانگی ، آسیب ناپذیری ، سرعت ابرانسانی ، بهبودی ، استقامت ابرانسانی .

اثر امگا یکی از برترین قدرت های دارک سایده که از بعد ویران کننده اومده و از راه های مختفی میتونه ازش استفاده کنه مثل : پرتوهای امگا ، پرواز ، تله پاتی ، کنترل ذهنی ، دستکاری مواد ، دستکاری انرژی ، دستکاری ابعاد ، دستکاری روح ، تله پورت ، احیا ، تغییر سایز .

همونطور که میبینید این ویلن دی سی قدرت های خیلی زیادی داره و ایستادن جلوش خیلی برای قهرمانان دنیای دیسی سخته .

معرفی دارک ساید

دارک‌ساید در سینما :

دارک‌ساید با اینکه اصلی ترین شخصیت شرور دی سی و دشمن اصلیه جاستیس لیگه اما متاسفانه تاحالا اونو توی دنیای سینمایی دی سی ندیدیم اما اگه اخبار دنیای دیسی رو دنبال کرده باشید میدونین که قرار بوده توی فیلم جاستیس لیگ دارک ساید رو به عنوان ویلن اصلی ببینیم ولی طی ریشوت هایی که برای فیلم اتفاق اتفاده دارک ساید به طور کامل حذف شده . زک اسنایدر سازنده این فیلم گفته که نسخه خودش از این فیلم با حضور دارکساید وجود داره اما به یه مقدار بودجه برای تکمیل شدن نیاز داره . امیدواریم بهتونیم این ویلن رو به بهترین شکل توی فیلم های انده دی سی ببینیم .

اگه علاقه زیادی به این شخصیت دارید میتونید اون رو توی انیمشن های زیر ببینید :

Superman/Batman Apocalypse ، Justice League: War ، Justice League: Gods and Monsters


امیدوارم از مقاله معرفی دارک ساید لذت برده باشید

بخوانید:

برترین سریال های دیسی
برترین سریال های مارول
۵ نسخه قدرتمند از تور
۱۰ ویلن برتر دیسی
معرفی جین فاستر