۱۰ راز و معما شوکه کننده که کمیک سه جوکر برملا کرد!!!

هویت اصلی جوکر همیشه سوالی بزرگ و جذاب برای طرفدارهای کمیک بوده که همیشه فکر میکردن که این راز برملا نشدنیه. اما کمیک سه جوکر سعی کرد که به این سوال و راز جوابی بده. کمیک سه جوکر مجموعه ای بود از برملا شدن تعدادی راز از بزرگترین دشمن تاریخ بتمن. جوکر برای دهه ها بزرگترین معمای بتمن بوده و بزرگ ترین کارآگاه دنیاهم نتونسته بود هویت واقعی شاهزاده جرم و جنایت رو کشف کنه.

بتمن هرچقدرهم که در طول سالیان دراز تلاش کرده بود هویت واقعی جوکر رو پیدا نکرده بود؛ مواد شیمایی که اون رو به جوکر تبدیل کردن اون رو غیرقابل شناسایی هم کردن. هویت جوکرهم معمایی بود که طرفدارها فکر میکردن هیچ وقت حل نمیشه. اما کمیک سه جوکر سعی کرد که پاسخی برای سوال جوکر کیست باشه، به همین خاطر تعدادی از بزرگ ترین رازها و معماهای دنیای دیسی رو برملا کرد که ما به چندتاشون اشاره میکنیم. این مقاله مطالب اسپویل کننده داره، پس اگر هنوز این کمیک رو نخوندین پیشنهاد میکنم که از این لینک این کمیک رو دانلود کنین و بخونین.

۱۰ . جیسون برای جوکر کار میکنه

برای سالیان دراز خیلی از طرفدارها و افراد دیگه انتخاب لقب قدیمی جوکر توسط جیسون تاد رو زیر سوال بردن و دربارش سوال هایی داشتن. جوکر زندگی جیسون رو ازش دزدید و جیسون هم در پاسخ به این کارش تصمیم گرفت اسم رد هود رو برای خودش انتخاب کنه. جیسون در طول سالیان تغییرات زیادی کرده، از دیوانه شدن و ظالم شدن گرفته تا به دست آوردن یکسری اخلاقیات گذشتش که قبل از ردهود شدن داشته.جوکر، جیسون رو متهم کرده که براش کار میکنه. اون به جیسون یادآوردی کرد، وقتی که داشته با دیلمش میزدش چی گفته؛ جیسون قول داده بود که به رابین جوکر تبدیل بشه. جوکر دراونجا به این نکته هم اشاره کرد که استراتژی و تاکتیک های جیسون بیشتر از بتمن به خود جوکر شبیه، درواقع یکجورایی جیسون تبدیل به رابین جوکر شده. و حالا که این موضوع برملا شده احتمالا خیلی چیزها در این دنیا تغییر میکنه.

۹. جیسون برای جنایت هاش مجازات نمیشه، تا نتونه بت فمیلی رو لو بده

بتمن در برابر دستگیر کردن و مورد مجازات قرار دادن جیسون مورد تهدید قرار گرفته. در کمیک سه جوکر، بتگرل از بتمن میپرسه که چرا اجازه میده جیسون به جرم و جنایت هاش ادامه بده و جلوش رو نمیگیره. جیسون به این نکته اشاره میکنه که اگر دستگیر بشه یا گیر بیوفته، بقیه اعضای بت فمیلی رو لو میده و پوششون از بین میره. دلیل اصلی اینکه بتمن یکبار برای همیشه جلوی جیسون رو با اینکه میتونه نمیگیره همینه؛ البته علاوه بر این بتمن در برابر جیسون و اتفاقی که براش افتاده احساس گناه و عذاب وجدانی هم داره و به همین خاطر نمیتونه دست به کار بزرگی در برابرش بزنه، بالاخره بتمن بوده که جیسون رو انتخاب کرده تا رابینش باشه، و همینطور بزرگ ترین دشمن بتمن بوده که اون بلا را سر جیسون آورده.

۸. جیم گوردون میدونه دخترش بتگرله

بخشی کوتاه و دیالوگی کوتاه در کمیک سه جوکر نشون میده که جیم گوردون میدونه دخترش یعنی باربارا گوردون بتگرله. بالاخره جیم گوردون کارآگاه خوبیه و پلیسی کارآزمودست و زیاد طول نخواهید کشید که قطعات پازل رو کنار هم بزاره تا بتونه از این راز باخبر بشه؛ اون به راحتی میتونست زمان های بودن و نبودن بارابارارو با بتگرل مطابقت بده و به این موضوع پی ببره. این موضوع میتونه دری به اطلاعات جلوتر و جدیدتر جیم گوردون باز کنه تا بتونه اعضای دیگه بت فمیلی رو هم شناسایی کنه، البته ممکنه حتی همین الان هم جیم گوردون از هویت واقعی بتمن و اعضای بت فمیلی با خبر باشه.

۷. جیسون جوکر اشتباهی رو کشت

اخیرا جیسون بهتر شده و در زمینه های مختلف بهتر عمل میکنه. وقتی در اوایل به زندگی برگشته بود تبدیل به یک شخصیت کاملا از کنترل خارج شده بود و دیوانه به نظر میرسید. ریکاوری و بهبودش از مرگش هم خیلی کند انجام شد و طول کشید تا بتونه خودش رو دوباره پیدا کنه. اما توی این کمیک به تعدادی از آسیب ها و زخم های روحی جیسون اشاره کرد و زمینه ای برای برگشت دوباره مشکلات. وقتی که جوکر شروع کرد به تمسخر و دست انداختن جیسون، جیسون نتونست جلوی خودش رو بگیره تا اون رو بکشه. جیسون امیدوار بود که انتقام مرگش رو از جوکری که کشته بودش رو گرفته؛ اما متاسفانه احتمالا جیسون جوکر اشتباهی رو کشته. جوکری که جیسون رو کشته بیشتر شبیه به کمدینه.

۶. جو چیل از بتمن عذرخواهی میکنه

وقتی که بتمن ارتباطی بین جوکر و کشته شدن پدرومادرش در کودکیش پیدا کرد، مجبور شد که به دنبال جو چیل بره. بتمن به سلول جو رفت و اونجا نامه‌ای عذرخواهی پیدا کرد که برای بروس وین نوشته شده بود. بعد از اون شوالیه تاریکی به درمانگاه رفت و جو رو که درحال مرگ بود ملاقات کرد. پرستار جو هم به بتمن اطمینان داد که جو آدم متفاوتیه و تغییر کرده. جوکر بعدتر جو رو دزدید و بتمن رو مجبور کرد تا کسی رو که برای همیشه زندگیش رو عوض کرده بود و به نوعی ازش متنفر بود رو نجات بده. در پایان جو از بروس وین بخاطر کارهایی که کرده بود عذرخواهی کرد و طلب بخشش کرد. به هرحال این کارهای جو بوده که بتمن رو از اول به وجود آورده.

۵. رابطه عاشقانه جدیدی بین باربارا و جیسون به وجود اومد

وقتی که به سر دیک گریسون شلیک شد، باعث فراموشیش و از یاد بردن تقریبا همه چیش شد. دیک زندگیش به عنوان نایت وینگ و دوستانش رو کنار گذاشت. قبل از این وقایع، به نظر میرسید که دیسی درنظر داره تو باربارا و دیک رو دوباره به هم برسونه. اما کمیک سه جوکر عشق جدیدی که در زندگی بارابارا حضور داره رو نشون داد. به نظر میرسه که باربارا اصلا از جیسون خوشش نمیاد و بهش اعتمادی نداره، اما گذشته مشترک و حس مشترکی که به جوکر دارن اونهارو به هم نزدیک کرد. در پایان جیسون نامه ای برای باربارا گذاشت، نامه ای که هیچ وقت به دستش نرسید.

۴. جوکر میدونه که بروس وین بتمنه

در ایونت مرگ خاندان (Death of the family) نشون داده شد که جوکر تونست تک تک اعضای بت فمیلی رو بدزده. از آلفرد گرفته، تا بتگرل و همه رابین ها توسط جوکر دزدیده شدن. این ایونت سرنخی داد که جوکر از هویت واقعی همه اونها باخبره، اما همینطور نشون هم داد که اون اهمیتی به این موضوع نمیده و کاری به هویت ها و شخصیت های اصلیشون نداره. در کمیک سه جوکر این موضوع تایید شد که جوکر میدونه بروس وین بتمنه و همینطور هویت واقعی بتگرل رو هم میدونه، پس به احتمال زیاد هویت اصلی همه اعضای بت فمیلی رو میدونه.

۳. بتمن نمیتونه هویت جوکرهارو تشخیص بده

بعد از اینکه معلوم شد سه جوکر وجود داره، بتمن به تکاپو افتاد تا بتونه اونهارو شناسایی کنه و از هم تمایزشون بده و شروع کرد به گشتن داخل یکسری پرونده ها. با اینکه سه جوکر وجود دارن اما بتمن فقط دوتا پرونده رو مورد بررسی قرار داد، اون سعی کرد تا با استفاده از این پرونده ها بتونه هویت جوکرهارو شناسایی کنه. اما در پایان کمیک بازهم شاهزاده واقعی و اصلی جرم و جنایت یک معما و راز باقی موند. با اینکه معلوم شده که چندتا جوکر وجود دارن، اما بتمن هنوز برای شناسایی دوتا از اونها مشکل داره.

۲. بتمن از قبل میدونست که کمدین کیه

جوکر سوم در این کمیک پرونده ای نداشت، چون بتمن احتیاجی به پرونده ای برای این جوکر نداشت. بتمن از قبل تونسته بود هویت کمدین رو بفهمه، درواقع بتمن زمانی فهمیده بود بیشتر از یک جوکر وجود داره که بر روی صندلی موبیوس در سال ۲۰۱۱ نشسته بود. بعد از این هم بتمن تونسته بود یکجوری هویت کمدین رو تشخیص بده و بتونه یک لیستی از هم از افرادی که ممکنه جوکر باشن درست کنه، با فهمیدن این موضوع میفهمیم که بتمن یک قدم دیگه برای حل کردن معمای شاهزاده جرم و جنایت نزدیک شده.

۱. خانواده جوکر زنده هستن و پنهان شدن

همونطور که در کمیک بتمن کیلینگ جوک معلوم شد که کمدین یک همسر و یک پسر داشته. پلیس به کمدین خبر میده که همسر و پسرش در یک حادثه برق گرفتی از دنیا رفتن، و بعد مدت کمی از این موضوع کمدین اول تبدیل به ردهود و بعد تبدیل به جوکر میشه. در پایان کمیک سه جوکر اما بتمن معلوم میکنه که خانواده کمدین زنده هستن و پنهان شدن. بتمن همیشه نشون داده که رازهایی داره و اینجاهم نشون داد که هرچیزی که از جوکر میدونه رو به باربارا و احتمالا بقیه اعضای بت فمیلی نگفته و تلاش میکرده که خانواده کمدین رو یک راز نگه داره.


بخوانید :

تمام کمیک ها و مطالب جوکر
ریبوت دنیای دیسی : ۱۰ فیلمی که دوست داریم به ترتیب اکران شوند
۵ دشمن برتر سوپرمن
تئوری : مرگ لوکی برای همیشه در پایان سریالش
بهترین بازی های کمیک بوکی موبایل


instagram
COMICON-SHOP

دیدگاه خود را بنویسید

guest
23 دیدگاه
جدیدترین
قدیمیترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
دیدن همه کامنت ها
Marvel and Dc new 52

من از یه چیزی تعجب کردم اگر تبهکار اولین جوکر بود چرا کمدین که بعد از دو جوکر قبلی بود نشون دادن حالا اگر فرض کنیم کمدین اصلی اون دوتای دیگه کی هستن و چجوری به وجود اومدن یا کدوم یکی اون دو تای دیگه رو به وجود آورده؟تازه اون دوتای دیگه سرگذشتی غیر ازکمدین ندارن

Last edited 1 ماه گذشته by Marvel and Dc new 52
پارسا

این احتمال هم وجود داره که جیسون تاد پسر کمدین باشه چون آخر کمیک به یه منطقه برفی رفت و همسر کمدین رو نشون داد

Ouhk

سلام میشه یکی بگه تو کدوم کمیک دیک حافظشو از دست میده🤔
ترجمش هست؟

Karen.DC

قیافه رد هود توی عکس مقاله چی میگه🤧😂
مال کدوم کمیکه؟؟؟

Last edited 1 ماه گذشته by Karen.DC
MHA

ببخشید اون موقع جیسون فابوک نبود صورت جیسون رو طراحی کنه اسکل

HOOMAN

به نظر من کمدین کسی بود که رابینو کشت چون وقتی که جکرا جیسونو دزدیه بودن جکر کمدین وقتی داره با دیلم ردهودو میزنه میگه:داره از دغعه قبل بیشتر حال میده

Marvel and Dc new 52

خب اینکه دلیل نمیشه شاید اطلاعات و خاطراتشون رو باهم شریک شده باشند البته این هم ممکنه که کمدین همون جوکری که جیسون رو کشت باشه چون برخلاف تبهکار تفاوت زیادی به جز رنگ لباس ندارند

MHA

اقا چرا قیمه هارو میریزی تو ماستا سه جوکر کانون که نیست قراره یه کمیک ادامش بدن و این چرت و پرتا رو حذف کنن

RED NIGHTWING

خطر اسپویل . . . ‌. در شماره ۱۰ جیسون برای جوکر کار نمی کرد یک جورایی رد هود میراث جوکر را زنده نگه می داشت به روش بتمنی و جوکری (ولی نمی دونم از یک طرفی برای جوکر کار می کرد از طرفی برای بتمن) در شماره ی نه من قوانین گاتم را نمی دونم ولی وقتی نقابش را بر دارد همه می فهمند این دومین پسر خوانده ی بروس وین پس هویت همه ی اعضای خانواده ی خفاشی لو می ره در شماره ۸من وقتی این کمیک رو خوندم اولین سوالی که برام ایجاد شد همین بود (البته… بیشتر

Last edited 1 ماه گذشته by RED NIGHTWING
Batman 3000

در رابطه با موضوع شماره نه باید بگم که تا جایی که من تطلاع دارم هویت بیشترشون از صحنه روزگار محو شده .
برای مثال در بتمن نیو 52 اداره ی پلیس دنبال اثر انگشت مگرده و پیدا نمیکنه .
ولی بتمن به آلفرد میگه که مال دیگ گریسون هست .
و ردهود بتمن رو تهدید کرده است

RED NIGHTWING

شما راست می گید
فکر کنم شما کمیک دیسیزد : نامیرا ها را خوانده باشید
اون قسمت که ردهود دنبال اعضای زنده بت فمیلی می گرده به دنبال کمیسر گوردون میره و نقابش را بر می داره و گوردون در همون لحظه متوجه می شه
و در همون قسمت عکس دسته جمعی شون بوده پس معلومه با هم کار می کردن

MHA

چرت و پرت نگو است اره است فلان است 😂خدایی این چجور تایپ کردنیه خودت می فهمی چی نوشتی؟؟

Mani.s.j

من از کمیک سه جوکر چه کمیکی باید خواند
یا ادامه نداره

Marvel and Dc new 52

منم فکر میکنم اونی که کشت همون کسیه که جیسون رو کشت ولی از اینکه کمدین هم این کارو تکرار کرد و جیسون رو زد یه ذره احتمال میده کمدین همون جوکر باشه

اهورا

ولی اون جوکر همونیه که جیسون کشت کمدین هم مادر جلد بعد می فهمیم هست

KAZEM.AB

به نظر منم اون جوکری که جیسون کشت همون جوکریه که جیسون رو کشت

ماهان

به نظر من یک جوکر دیگه بوده